לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2011, 19:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע פרסום ראשון: מכ"ם מתקדם איראני

חשיפה: מכ"ם מתקדם לאיראנים
ל"ישראל דיפנס" נודע כי מכ"ם מערך מופע מתוצרת איראן, הנחשב למתקדם ביותר, הוצג לראשונה בתצוגת אמצעי לחימה שנערכה השבוע לכבוד האייתוללה

23/6/2011 יוסי קופמן ISRAELDEFENSE

מסתבר שהתעשייה הצבאית האיראנית מתקדמת יותר מכפי שמעריכים במערב. שלשום הציגו האיראנים, לראשונה, מכ"ם מערך מופע. זוהי הוכחה ליכולת טכנולוגית מרשימה מן המעלה הראשונה.

ביום שלישי נערכה באיראן תצוגת אמצעי לחימה מתוצרת התעשיות הביטחוניות המקומיות. התצוגה נערכה לכבוד האייתוללה סייד עלי חמינאי, המנהיג העליון של איראן. בין שלל המוצגים שכללו טילים, כלי רכב, שריון, תחמושת וכלים בלתי מאויישים, נראה - לראשונה באיראן - מכ"ם מערך מופע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הראשון שזיהה את המכ"ם ופרסם בארץ את התמונה הוא טל ענבר ממכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל. מכ"ם מערך מופע (Phased Array Radar) הוא מכ"ם מתקדם ביותר, בו האלומה המשודרת נעה באופן אלקטרוני, ללא צורך בהטיה או סיבוב של המכ"ם עצמו. בישראל מוכרים מכ"מי מערך מופע של מערכות נשק כמו: ה"אורן ירוק", מכ"ם מערכת הנשק חץ, וה"רז" שמשמש גם את מערכת "כיפת ברזל".

בשיחה עם ישראל דיפנס אמר הערב ענבר כי "ידיעות על פיתוח מכ"ם מתקדם באיראן פורסמו בתקשורת האיראנית החל משנת 2007, אך התקבלו בביטול ובספק רב בעולם". עוד אמר, כי "במהלך מצעד יום הצבא האיראני בשנת 2010, הוצגו כזכור דגמים של מערכת הנראית כמו מערכת ההגנה האווירית S-300, וכן רכב נושא מכם שנראה כדגם בלבד. המערכת שהוצגה לחמינאי נראית על פניה כמערכת אמיתית".

יודגש, כי מדינות מעטות בעולם עוסקות בפיתוח וייצור של מכ"מים מתקדמים אלה, היכולים לעקוב בו זמנית אחר מטרות מרובות ואף להנחות אליהן חימוש.

לידיעה באתר
ISRAELDEFENSE

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2011, 22:55
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
ידיעה מדצמבר 2007 על תחילת הייצור ש מכ"ם מסוג זה באיראן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פרסום ראשון: מכ"ם מתקדם איראני"

Iran Masters RADAR Technology

TEHRAN (Fars News Agency)- Iranian Defense Ministry Saturday said it has launched production of a new generation of long and medium-range RADAR systems.

The hi-tech system has been designed and produced by SA-Iran Industries affiliated to the Defense Ministry.

SA-Iran, which has been studying the project for several years, said that the system is capable of tracing various types of flying objects and missiles to very high altitudes, helping the country's high-precision military devices to target flying objects at different altitudes.

The technological advancement was achieved following the success of Iranian experts in designing and manufacturing parts with fuzzy structures an area of hi-tech mastered by very few countries in the world.
note from Iranian-Shi'ite: "fuzzy structures" (aryahaye fazi) might be better translated as "phased array."

Following the said stride, Iran could accomplish a key chain of knowledge and is not capable of providing for all its needs to RADAR systems and devices.
ישן 26-06-2011, 15:25
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "על סמך מה אתה אומר זאת? האם..."

אני רואה תוצאות ומעריך לפיהן.
בעולם ישראל נתפסת כפוגעת בזכויות אדם לא פחות ואולי יותר מאיראן.
באיזור איראן נתפסת כמעצמה איזורית, לדעתי מעבר ליכולותיה וכוונותיה האמיתיות וכנמצאת בתהליכי התעצמות, בניגוד להערכות על היחלשות המשטר והשפעות האמברגו עליה, ואילו ישראל נתפסת כנחלשת ומאויימת מתמיד.
פנימית איראן מקרינה לאזרחיה תדמית של ווינר, כולל שלל פיתוחים מדעיים וצבאיים הטובים בעולם. ואילו בישראל מתקשים להקרין ביטחון לאזרחים וכל פיתוח טכנולוגי-צבאי מלווה בפרסומים שליליים (למה עכשיו, למה מעט, למה יקר).
זה בתחום הל"פ.
תחום הלו"מ הוא מן הסתם עלום יותר אבל אצלי לפחות מתקבלת תמונה לא נעימה מהתנהלות הגורמים המוסמכים בתחום שמירת סודות המדינה ומדיניות שחרורם לטובת השפעה על תמונת יכולותינו בעיני האוייב. לעומת זאת, איראן מציפה (אם לא מטביעה) את העולם בפרסומים שונים משונים ולעיתים הזויים על יכולותיה מצד אחד ומצד שני מצליחה להסתיר מתקני גרעין שלמים ומי יודע איזה יכולות אחרות.

אם אתה חושב אחרת אין לי מה להתעמת איתך כי אצלי הנושא מבוסס על התרשמות אישית (שבמקרה של ל"פ היא לדעתי אינדיקטור לא רע).
ישן 26-06-2011, 16:27
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני רואה תוצאות ומעריך לפיהן...."

ציטוט:
בעולם ישראל נתפסת כפוגעת בזכויות אדם לא פחות ואולי יותר מאיראן.
באיזור איראן נתפסת כמעצמה איזורית, לדעתי מעבר ליכולותיה וכוונותיה האמיתיות וכנמצאת בתהליכי התעצמות, בניגוד להערכות על היחלשות המשטר והשפעות האמברגו עליה, ואילו ישראל נתפסת כנחלשת ומאויימת מתמיד.
פנימית איראן מקרינה לאזרחיה תדמית של ווינר, כולל שלל פיתוחים מדעיים וצבאיים הטובים בעולם. ואילו בישראל מתקשים להקרין ביטחון לאזרחים וכל פיתוח טכנולוגי-צבאי מלווה בפרסומים שליליים (למה עכשיו, למה מעט, למה יקר).
זה בתחום הל"פ.
אתה קורא לכך לוחמה פסיכולוגית מוצלחת.
אני רואה בכך הכנה לתבוסה בסגנון 67'. הרחוב והשלטון הערביים האמינו לשקרים של עצמם, עד שבבוקר ה- 5/6/67 ראו ענני עשן בלתי ניתנים להכחשה עולים ממה שהיה חיל האויר שלהם, מה שהכניס אותם להלם. אני מקוה שהאופטימיות שלי תתגלה כמבוססת .

פרט לכך- מי יכול לומר כיצד התעמולה האירנית משפיעה כלפי פנים? מן הסתם, אין סקר דעת קהל בנושא. אולי מישהו שגולש בפורומים אירניים באנגלית יוכל לחוות דעה בעיניין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר