לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2011, 13:05
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה, זה שהוא..."

אני מסכימה עם שיפ. במידה ואת רוצה עבודה כלשהי, את צריכה להבין שכיום המעסיקים יש להם הרבה על הראש, ומאות שולחים קורות חיים, אם הם ישבו וטרחו לקרוא את כל הקורות חיים שלך, דמייני כמה קורות חיים הם קראו לפנייך וכמה אחרייך. במקום להתחיל להתקשר ל100 מועמדים שנשמעים מתאימים, הם שולחים מייל לאותם אנשים - אם אתה באמת מעוניין במשרה, תתקשר ותבוא לראיון.
כי יש המון אנשים שפשוט שולחים קורות חיים לכל חור וכשפונים אליהם עם המשרה הם אומרים 'לעע, התחרטתי..'
זה לווא דווקא אגו, עניין של זמן, הצע וביקוש לטעמי.
אני הייתי מציעה לך לשלוח לו - אני מעוניינת, מתי להגיע לראיון ? וזהו.

*כןכן, גמלי משעמם בעבודה אז חזרתי לפרש *

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2011, 22:17
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "חכי שתגלי שאת גם תצטרכי להגיע..."

רגע רגע, אז לפי מה שאתה אומר, אם אין לי חשבון חשמל לשלם עליו אז אני מפונקת?
יפה לך שאתה נותן לי פירוטים על מצב חשבון הבנק שלי ומה אני עושה עם הכסף, זה ממש נחמד מצידך.

ואם אני מרשה לעצמי לסנן מעסיק כזה, ז"א - יש לי כנראה הכנסה מהצד (ואם אתה כל כך רוצה לדעת - אני עובדת פרילאנס.)
ואם ממש ממש בא לך לדעת - אז אני יכולה לשלול לך את עניין של הג'ינסים והשטויות.
לגבי מה בדיוק אני עושה עם הכספים שלי - זה לא עניינך.

אם לא זורם לך האשכול, אתה מוזמן להעביר הלאה. וגם החבר שלך מלמעלה.
הכי מעצבן אותי אנשים שמתיימרים לדעת את המצב של כולם ומסיקים מסקנות סתם כי נשמע להם.

ישן 27-07-2011, 09:32
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "דיון | צלצול למעסיקים"

אני בשוק ממה שאני קורא באשכול הזה.
מה זה השטויות האלה? בחיים לא חזרתי למעסיקים. בחיים!
אפילו אם הייתי סקרן לדעת אם התקבלתי או לא לאחר ראיונות, תמיד חיכיתי לתשובה שלהם.
מה זה השטויות האלה? למעסיקים יש אנשי כוח-אדם שכל משכורתם היא בדיוק העניין הזה!
טלי צודקת לגמרי שהיא לא עובדת אצל הבנאדם והיא לא צריכה לחזור אליו.
שחטיבת כוח אדם בחברה בה היא מועמדת לעבודה תיצור איתה קשר.

בנוגע לכמות המועמדים - זה בולשיט גמור ואני אסביר לכל הצעירים בפורום איך זה עובד בפשטות:
נניח שאני מנהל כוח אדם ואני צריך לבחור לראיין עובדים לחברה שלי.
קיבלתי 1000 מיילים עם קורות חיים.
אני יכול להתקשר רק ל 200 אנשים ולהזמין 150 לראיונות אשר מתוכם אני צריך לבחור רק 10 אנשים לעבודה.
בשלב הראשון אני זורק חצי מקורות החיים לפח מבלי לקרוא אותן בכלל. נשארתי עם 500.
בשלב השני אני צריך לסנן מתוך ה 500 את אלו שלא מתאימים למשרה הספציפית עבורה אני מגייס.
נשארתי עם 200. אני מתקשר לכל ה 200 (אני או העובדת הזוטרה שלי) ומסנן מתוכם 150 איש שנשמעים לי סבבה ואולי יתאימו. מזמין את ה 150 לראיונות עבודה.
מביא פסיכולוגים, עושה דינאמיקה קבוצתית, עושה ראיונות אישיים עם משאבי אנוש, ראשי צוותים, מנהלים זוטרים, מנהלים בכירים, הדודה של הסבתא של המנכ"ל וכו'.
לאחר מכן, אני בוחר את ה 10 הכי מתאימים ומתקשר אליהם להודיע להם שאני שמח לבשר להם שהם התקבלו להיות עבדים בחברה. מזל טוב, אפשר לפתוח שמפניה.

קיצר, טלי, אני מעולם לא שמעתי על דבר כזה שמגייסים מצפים ממך להתקשר אליהם.
אם לא נוח להם לרדוף אחריך, שיעשו התכתבות במייל... זה הכי נוח. גם אפשר להגיב בשעות בהן אנשים בד"כ ישנים ולא נוח להתקשר, גם אפשר לענות תוך כדי נסיעה באוטובוס דרך האנדרואיד / גייפון, יש תיעוד מלא של השיחה כך שאם יש כמה איטרציות תמיד אפשר לזכור מה סוכם קודם לכן וגם לא עולה כסף לאף אחד...

נשמע כמו משהו מאוד מפוקפק העסק הזה שאת מתארת...
אישית, הייתי מסנן מקום כזה בטענת חוסר רצינות.

ישן 27-07-2011, 10:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני בשוק ממה שאני קורא באשכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
בנוגע לכמות המועמדים - זה בולשיט גמור ואני אסביר לכל הצעירים בפורום איך זה עובד בפשטות:
נניח שאני מנהל כוח אדם ואני צריך לבחור לראיין עובדים לחברה שלי.
קיבלתי 1000 מיילים עם קורות חיים.
אני יכול להתקשר רק ל 200 אנשים ולהזמין 150 לראיונות אשר מתוכם אני צריך לבחור רק 10 אנשים לעבודה.
בשלב הראשון אני זורק חצי מקורות החיים לפח מבלי לקרוא אותן בכלל. נשארתי עם 500.
בשלב השני אני צריך לסנן מתוך ה 500 את אלו שלא מתאימים למשרה הספציפית עבורה אני מגייס.
נשארתי עם 200. אני מתקשר לכל ה 200 (אני או העובדת הזוטרה שלי) ומסנן מתוכם 150 איש שנשמעים לי סבבה ואולי יתאימו. מזמין את ה 150 לראיונות עבודה.
מביא פסיכולוגים, עושה דינאמיקה קבוצתית, עושה ראיונות אישיים עם משאבי אנוש, ראשי צוותים, מנהלים זוטרים, מנהלים בכירים, הדודה של הסבתא של המנכ"ל וכו'.
לאחר מכן, אני בוחר את ה 10 הכי מתאימים ומתקשר אליהם להודיע להם שאני שמח לבשר להם שהם התקבלו להיות עבדים בחברה. מזל טוב, אפשר לפתוח שמפניה.
תכלס.
חוץ מבכל המקומות בהם זה לא עובד ככה, מר אדון מומחה אדיר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 27-07-2011, 12:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "העניין הוא שזה לא מוכיח כלום,..."

האמת שפיספסתי את ה"תמיד" בהודעה שלך, אבל בכל מקרה, הדיון הזה מיצה את עצמו מזמן.
כך או כך, בין אם אתה מנפיץ ובין אם סתם פראייר, אני לא הייתי חוזר למעסיקים שרוצים שארדוף אחריהם.
זה התפקיד שלהם לגייס ולא התפקיד שלי להתגייס.
תפקידי להציג את מועמדותי בדרכים המקובלות (שליחת קורות חיים בדואר, מייל, חבר וכו') והתפקיד שלהם לבחור את מי שהם מעוניינים בו.
במידה ועסק מסויים מתנהל בצורה בה אני צריך לרדוף אחריהם ולנהל עבורם את הלו"ז כך שיתאפשר לי לקבוע איתם פגישה - שימשיכו לחפש.
מצד שני, אם לך זה מתאים - וואלה, המשרה שלך - תהנה

ישן 27-07-2011, 13:44
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני בשוק ממה שאני קורא באשכול..."

לא היתה לי בעיה לקבוע אפילו ראיונות במייל, כבר עשיתי את זה בעבר,
אבל הבחור פשוט אמר לי לצלצל אליו "מחר בבוקר", טוב שהוא לא אמר לי שעה מדוייקת אני אומרת..

לגבי המיילים וזה, לדעתי זה עובד טוב בחברות גדולות, אבל בדכ הקוח שאני שולחת זה לחברות בינוניות,
וגם הם לא מקבלים הרבה קוח.. וגם אם אין להם בנאדם כזה, אני לא רואה סיבה למה אני צריכה להרים אליו טלפון

דווקא אם זו היתה חברה מאוד גדולה וג'וב שמאוד מאוד (מאוד) שווה את זה, אולי הייתי מתגמשת מספיק
אבל הבחור הוא סתם חברה בינונית ולא מוכרת, מצפה שאני ארים אליו טלפונים בשעות ספציפיות.. כאילו מה?

טוב, תודה על העידוד, בכל זאת, התחלתי להרגיש לבד בעסק

ישן 27-07-2011, 14:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "לא היתה לי בעיה לקבוע אפילו..."

לא רק שאני לחלוטין לא מבין את הטענות שמעלים פה החברה' בפורום - אני גם מעולם לא ראיתי את זה, ויש לי הרגשה שעבדתי ביותר מקומות ושלחתי יותר קורות חיים משיפ ספציפית ואולי גם מפסטן (אם כי עוד לא גיבשתי את דעתי בנוגע אליו).
ממתי מחפש עבודה רודף אחרי מעסיק?
המעסיק מפרסם שהוא מחפש עובדים, אנשים טורחים לשלוח אליו קורות חיים והוא צריך לבחור מי מעניין אותו.
אשכרה, מה נראה להם, שאת המזכירה שלו? אעלק תתקשרי אלי מחר בבוקר... WTF? ואם הוא לא עונה? אז את צריכה לרדוף אחריו? מה זה השטויות האלה?
גם אם אין לו אנשים מטעמו שאחראיים על ניהול גיוס העובדים, זה משהו שהוא צריך לעשות.

אני מבין ששיפ ופסטן לא מסכימים איתי, והם טוענים שזה מקובל - אבל שוב, מעולם לא ראיתי את זה, עד להיום בבוקר אפילו לא שמעתי על זה (כלומר, כל החברים שלי שאני מכיר ועובדים היום בהיי-טק לא נתקלו בזה) ואפילו כשאני מבקש שמות של מקומות שאשכרה מתנהגים כך, אני מקבל תגובה "בלי שמות".

אז אני מעדיף שלא לקחת את המילה של הבחור. זה פשוט נשמע לי הזוי מדי, אבל מה שנשמע הזוי קצת פחות הוא שאם באמת יש מקומות כאלה, אז פסטן ירדוף אחריהם

ישן 27-07-2011, 18:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "150 ראיונות זה 150 - 450 שעות..."

כדאי שאני אדבר עם המעסיק שלי, כי כנראה הוא כן שורף כל כך הרבה זמן על ראיונות.
אגב, אני לא אמרתי 150 ראיונות, אני אמרתי מביא 150 לראיון כאשר בדרך אתה מנפה בדינאמיקות, מבחנים וכו'.
אבל כן, אם חשוב לך לגייס את הטובים ביותר או את אלו שמתאימים לאופי החברה בצורה המדוייקת ביותר - אתה משקיע את המשאבים האלה בעובדים שלך.
ועובדה שעושים את זה... אולי זה לא מתאים ללוגיקה שלך, אבל לשמחת שנינו אתה לא עובד בכוח-אדם כך שזה לא כאב הראש שלך

אני לא אוהב לרדוף אחרי אנשים בלי קשר לכלום... שלחתי קורות חיים. אם חוזרים אלי ורוצים שאני אבוא לראיונות או מבחנים - סבבה. או לא מתקשרים ולא יוצרים קשר - אז אני 'מבין את הרמז' ולא מקדיש דקת חשיבה אחת יותר מזו שהקדשתי מראש לשלוח להם את קורות החיים שלי במייל.
אם לאחר ראיונות לא מתקשרים אלי, אז אפשר אולי, במידה ואתה בודק בעוד מקומות וחייב תשובה מהר, וגם הם חרגו מהזמן שהם אמרו לך שבמסגרתו הם יחזירו לך תשובה בכל מקרה (לחיוב או לשלילה) אז בסדר, בהחלט סבבה לבדוק מה קורה - אבל שאני ארדוף אחרי בנאדם בשביל לקבוע איתו ראיון? מי עובד ככה?

חברות רציניות מסדרות מראש ימים לקליטת אנשים ולראיונות, והם מרכזים את כל המועמדים באותו היום / שבוע / חודש ומעדכנים את אלו שבכלל עברו ת'סלקציה הראשונית של קורות החיים שיבואו.
מן הסתם זה אינטרס של החברה לוודא שהאנשים מגיעים בצורה שתתאים למראיינים / בוחנים (שלא יקרה מצב שביום מסויים באים 50 אנשים וביום אחר 10 ואז אין מספיק טפסי מבחן מוכנים / כסאות לשבת / מחשבים פנויים וכו').
שוב, מעולם לא ראיתי ולא שמעתי על דבר כמו שתואר פה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר