לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2011, 11:23
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בקשת מידע: רובים מכאנים

בזמן האחרון אני מחפש חומר (בעיקר בגוגל) על רובים מכאנים ורובי אויר.
ברור, שהקשת המוצלבת היא "מעט" מיושנת, אבל העיקרון של הדיפת קליע ללא אבש"ש הוא רעיון מסקרן שלא נקלט (ולרוב מוגבל לספורט: ציד ציפורים, קליעה למטרה, פיינט-בול, אייר-סופט וכד'...). כנראה מסיבה טובה. אין יישומים צבאיים לרובים כאלה.

אני מגדיר כרובה מכאני כל רובה שבו הקליע נהדף ללא אבש"ש: אלא באמצעות קפיץ, מיתר, אויר או גז דחוס או כל פתרון אחר (צנטרופוגה חשמלית?).

א. האם ידוע לכם, מאיזו סיבה אין רובי אויר או רובים מכאנים "כבדים" (כלומר, כאלה המספקים אנרגיה קינטית השווה לזו של קליע רובה רגיל (בסביבות 2-3 קילו-ג'אול)?
לכאורה, באמצעות הנדסה מודרנית אפשר להמציא כזה מתקן. מאיזו סיבה הוא לא קיים?

ב. ידוע לכם על דגמים של רובים מכאנים שפותחו במאה השנים האחרונות ומה הייתה אחירתם? (קוריוז? נישה? בדיחה? ).

אודה מאוד על כל מידע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2011, 21:13
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "אני לא חושב שתמצא את מה שאתה מחפש"

זהו, אני מחפש את הסיבה המוגדרת, המדוייקת. אחד מרובי הצלפים הראשונים, לפני שלוש מאות שנה לערך, היה רובה אויר. הייתה תקופה בהיסטוריה, שרובי האויר היו מתקדמים יותר (אבל יקרים יותר) מרובה אב"ש של אותם הימים. איפשהו, דרכיהם נפרדו. אחד התקדם בצבא, והשני יצא לאזרחות כסוג של צעצוע למבוגרים.

ספינת מלחמה ניסיונית אמריקנית, ממלחמת קובה-ספרד שנקראה הווזוב, השתמשה בארטילרית נייטרוגליצרין (כי לא היה TNT). כדי להדוף את המטען בלי ליזום אותו בקנה השתמשו באויר דחוס. כוח האש העצום במשולב עם היכולת לשגר מטענים בצורה חרישית וללא רשף אפשר לה לבצע התקפה לילית מאוד מוצלחת בתוך נמל סטניאגו. הרבה דברים התפוצצו באותו הלילה מבלי שיכלו לזהות את המקור לנזק...

אז אפשר למחוק את ההשוואה לרוגטקה...

אולי יש סיבה אחרת, שלא ידועה לי לפי שעה, מדוע כלי נשק מכאנים אינם בשימוש צבאי.

אם הייתי מנסה לענות לעצמי,
הייתי מנחש שכל נשק מכאני צבאי היה כבד בצורה משמעותית מנשק רגיל, או שדורש מדחס חשמלי שרוכב על הגב... כלומר עוד משקל. צריך הרבה קפיץ (בין אם זה אויר דחוס או אמצעי אחר) כדי להדוף קליע בתחום האנרגיות של קליע רובה. אם כי, 15 מחסניות או שרשירים של תחמושת אב"ש שוקלים המון, בזמן שרובה מכאני יכול לסחוב מחסניות קליעים ללא תרמילים. כלומר, מחסניות ענקיות בכלום משקל.

סיבה שניה שאני שוב מנחש לבד, היא קצב אש. קצב אש גבוה מספיק לפיינבול, לא גבוה מספיק לקרב מודרני.

אני מנסה לשלול את האפשרות שהתעשייה כולה נמצאת בתוך קונספציה אולטרה שמרנית ואף אחד לא מעז להתאבד ולומר לבוס, "אולי ננסה משהו חדש?".

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 09-07-2011 בשעה 21:21.
ישן 10-07-2011, 00:16
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "זהו, אני מחפש את הסיבה..."

לי עולות שתי סיבות עיקריות לראש.
נראה לי שחלקים נעים במהירויות מאוד גבוהות (מסדר גודל מהירות הלוע של הקליע) הם סיוט תכנוני. משיקולים של חוזק, רטט, הלמים וכוחות שפועלים.

הדבר הנוסף הוא שחנ"ה מאפשר לנצל ישירות חומר בעל צפיפות אנרגיה גבוהה מאוד. נראה לי הגיוני להניח שפתרון כזה יתן יחס משקל-אנרגיה קינטית עדיף על מנגנון שמנצל אנרגיה ממקור בעל צפיפות אנרגיה נמוכה יותר (למשל סוללות) ויצריך מנגנונים מתווכים להעברת האנרגיה לקליע.

יתכנו פתרונות שדווקא יכולים לפשט את המכניקה, למשל שימוש בשדות אלקטרו מגנטיים להאצת קליעים ואותם גם חוקרים ככה שאני לא חושב שנכון לדבר על "קונספציה אולטרא-שמרנית". ובסך הכל בענף שבו שאמינות ופשטות הן דרישות קריטיות סביר שטכנולוגיות מוצלחות בסך הכול ישארו עד לזמן שיהיה ברור שיש משהו עדיף בהרבה.
ישן 10-07-2011, 11:24
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "בקשת מידע: רובים מכאנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
בזמן האחרון אני מחפש חומר (בעיקר בגוגל) על רובים מכאנים ורובי אויר.
ברור, שהקשת המוצלבת היא "מעט" מיושנת, אבל העיקרון של הדיפת קליע ללא אבש"ש הוא רעיון מסקרן שלא נקלט (ולרוב מוגבל לספורט: ציד ציפורים, קליעה למטרה, פיינט-בול, אייר-סופט וכד'...). כנראה מסיבה טובה. אין יישומים צבאיים לרובים כאלה.

דווקא הקשת המוצלבת זוכה לישומים צבאיים ומשטרתיים. כנראה בגלל שקשת מוצלבת מודרנית היא לא בדיוק אותו אמל"ח שחתמו עליו בקרב הייסטינגס והכח המכני שהיא מצליחה לאצור מאפשר שילוח של קליע משמעותי עם אנרגיה קינטית מספקת לטווח מספק, כנראה יותר מאמצעים מכניים אחרים דוגמת גז דחוס.
קשת מוצלבת נמצאת בשימוש כוחות מיוחדים להשתקת זקיפים ובשימוש המשטרה הסינית, ככל הנראה לפגיעה בחשודים בנשיאת חגורות נפץ.
ישן 10-07-2011, 12:21
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
קשת צלובה ביישום צבאי מודרני מוגבלת למדי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]בזמן האחרון..."

אחרי הכל, כדי להשיג עוצמה משמעותית הכלי צריך להיות גדול למדי (גם כך הקשת גדולה) והטעינה שלו איטית. למטרות האלה בדיוק פיתחו את משתיקי הקול למיניהם. עם כל הרומנטיקה והחיבה שיש לי לכלים בטכנולוגיה עתיקה עדיין מערכת של נשק חם מושתק נראית לי אפקטיבית יותר.
ולא שלא ניסו - ממוחם הקודח של מהנדסי ה OSS במלה"ע II - קבלו את LITTLE JOE, נוצר במספר ורסיות וכיום נדיר עד מאד. אנרגיית השיגור נוצרת ברצועות גומי חזקות במקום כנפי קשת.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://homepage.ntlworld.com/paul_gylyan.boielle/oss7.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://homepage.ntlworld.com/paul_gylyan.boielle/oss8.jpg]

נערך לאחרונה ע"י broadaxe בתאריך 10-07-2011 בשעה 12:24.
ישן 10-07-2011, 16:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "שטויות בוויקי"

נא התייחסותך:
http://cartridgecollectors.org/cmo/cmo06aug.htm

(גם אני חשבתי שהיה רק קפיץ...)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-07-2011, 19:04
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "טענתך תמוהה בעיני. לכאורה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
טענתך תמוהה בעיני.
לכאורה, היה והוכח כי לא צדקת בנושא הנ"ל, לפי אותה שיטה יכלתי אני לבוא ולבטל כל דבר שתאמר מעתה ועד עולם כ"שטויות", בטענה כי "באשכול ההוא אמר כך וכך וטעה", ולא משנה אם ואיזה סימוכין תביא לדבריך.
מצד שני, האשכול הזה אינו דיון בויקיפדיה, ולא הייתי רוצה להסיט אותו מנושאו.

כלל לא תמוה בעיני. זכותך המלאה לא לקבל על פניו שום דבר שאמרתי. זה לא מעליב אותי, אלא להפך, אני מעודד סקפטיות וחיפוש אחר מידע מבוסס, גם אצל כל מי שאני מלמד. מקור מהימן, בעיני, יחשב מקור בעל מוניטין, במתבסס על עובדות ומחקרים מדעיים מבוקרים היטיב, ופורסם בכתב עת מקצועי עם מערכת ובקרת איכות מתאימים.
ישן 10-07-2011, 20:59
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "אני הגעתי ל- R=Fx/(mg) R-..."

קרן-אור:
קשה לי להאמין שכח הדריכה הוא 1000 ניוטון כבר בתחילת המהלך. אם מניחים קפיץ ליניארי, בו הכח מתחיל באפס ועולה ליניארית עד 1000N נקבל חצי מכמות האנרגיה שציינת ולכן מהירות נמוכה יותר (14 מ\ש) אבל לפי מה שראיתי משקל הפצצה קרוב ל 1ק"ג ולא 3.5ק"ג אז מדובר במהירות לוע של 25 מ\ש.

התנע המועבר למשגר ולפצצה לא חייב להיות שווה (זה נכון במערכת מבודדת, במקרה של הפיאט הכתף של היורה יכולה להעיד שהמערכת לא מבודדת...)
גם האנרגיה לא חייבת להיות שווה.
הדבר היחיד ששווה זהו הכוח הפועל על הפצצה ועל הספיגוט (המוט שיושב על הקפיץ).
להכנס לחישובים כאן זה כבר טיפה מעל פיסיקה 1 (לא סיפור גדול אבל אני לא רואה טעם)

דרור-פ:
אותו דבר לגבי הכח, הוא לא 1000N לאורך כל 70 הס"מ לאורכם הוא פועל.

[TEX] v=25 [m/s] [/TEX]
[TEX] v_x=v_y=17.8 [m/s] [/TEX]
[TEX] t_{peak}= 17.8/g =1.8 [s] [/TEX]
[TEX] X_{max} = 2t_{peak} \cdot v_x \approx 65 [m] [/TEX]

ההנחה שלך יסודית יותר, אתה מראש מניח שאין מטען הודף. ואין מניעה להניח שחלק מהאנרגיה שמועברת לפצצה מקורו בקפיץ (אחרת היו מסתפקים בנוקר פשוט וקטן במקום בקפיץ חזק בעל מהלך של 70 ס"מ)
ישן 10-07-2011, 22:02
  drorp drorp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "קרן-אור: קשה לי להאמין שכח..."

בנוגע לחישוב אנא ראה הודעתי לקרן אור, תראה שהאינטואיציה שלך בנוגע לקפיץ הלינארי מתבטאת במשוואת האנרגיה של הקפיץ (אותה העתקתי מספר).
בנוגע להאם האנרגיה הגיעה מהקפיץ, אני לא טוען שהקפיץ עם הבוכנה אינו מזיז את הפגז, אבל בסופו של דבר הקפיץ מגיע לאותה אנרגיה פוטנציאלית שהיתה לו בהתחלה, ומבחינת המערכת היא באותו מצב אנרגטי בו היא היתה בהתחלה. לכן ניתן לומר שבסיכום "האנרגיות השונות" כל האנרגיה להדיפת הפגז הגיעה מההודף, ובכל אופן ברור שהמערכת לא יכולה היתה לעבוד בצורה זו ללא הודף.
בנוגע למדוע השתמשו בקפיץ חזק ובוכנה מאסיבית, ראה השערתי בהודעתי מ- 21:29. למעשה, כשחיפשתי מקורות בשביל קרן-אור, מצאתי את המאמר הבא שבפסקה הראשונה שלו ניתן למצוא חיזוק להשערה.

http://www.wwiiequipment.com/index.php?option=com_content&view=article&id=92roject-infantry-anti-tank-piat&catid=47:british&Itemid=59
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר