לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2011, 19:35
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "מקרה טרגי, אבל אם תסתכל מעבר..."

זאת ממש לא התמונה שצריך לראות.
זה שבארץ יש אפס מודעות לכל מה שקשור לאלרגיות לא הופך את המקרה לבסדר, אם המוכרת לא ידעה בודאות מה מכיל מה שהיא מגישה היא פשוט הייתה צריכה להגיד שהיא לא יכולה לדעת.

יש לי בת דודה אמריקאית שהיא חולת צליאק, המשפחה באה לבקר בארץ לפני כמה שבועות והיו המומים לראות את ההבדלים הגדולים בין מה שקורה בארץ למה שקורה בארה"ב, האירוע החמור ביותר היה במסעדה מסויימת (לא אזכיר את שמה כי מאז מנהל המסעדה כבר התקשר להתנצל) שדודה שלי ביקשה מהמלצרית לא להניח את השניצל שהיא הזמינה לבת דודה שלי על הצ'יפס אלא לשים אותם בצלחת נפרדת, היא לא דרשה מהמטבח שום שינוי במרכיבי המנה, מראש היא הסבירה למלצרית שהילדה חולת צליאק. המלצרית הסבירה לדודה שלי שהשף לא מוכן לשנות שום דבר במנות, היא דיברה עם כל בעל תפקיד ששהה במסעדה באותו רגע וכולם אמרו שהשף לא מוכן בשום פנים לשנות מנה (כולל השף שסירב על אף שהסבירה לו שזאת המנה הייחידה שבת דודה שלי יכולה לאכול במסעדה אם הוא רק יבצע את ההפרדה אך השף סירב)

ובמקרה חיובי שגם מגיע קרדיט, במסעדת "אחלה" בכפר סבא התחשבו בבקשות שלנו מעל ומעבר למה שציפינו, הם סיפרו לנו את המרכיבים המדוייקים של כל מנה ששאלנו עליה, כשהלצרית לא ידעה היא הלכה למטבח וביררה, שדודה שלי ביקשה לוודא שהצ'יפס לא טוגן באותו שמן עם דברים אחרים הם החליפו את השמן בסיר טיגון לחלוטין כדי להיות בטוחים שלא תהיה שום בעיה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2011, 22:49
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
מזעזע וכואב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "טרגדיה: בת 26 מתה לאחר שאכלה נוטלה"

על חייה שהסתיימו כך. בעל המסעדה והשף הסורר צריכים לתת את הדין בבית המשפט.
מעבר לזה, קשה גם להבין איך הצעירה הימרה על חייה כך.. להסתמך על איזה מלצר עייף וממורמר שראה עשרות לקוחות באותה משמרת לפנייה? לסמוך ולהפקיד את חייה היקרים על תשובתו של בעל מסעדה זר שהיא לא מכירה? וסביר להניח שרווחים בראש מעייניו כי נבלים חמדנים לא חסר בארצנו.. כי את לא הראשונה שמדברת איתו על אלרגיה והוא עלול לפתח אדישות וזילזול לבקשתך..? את יודעת מי השף? את יודעת אם הוא דואג להפריד בין הסכין של הנוטלה לסכין של השחר שהוא מורח לך את זה על הפנקייק?? לא לצערי.. כך שהימורים כאלה אסור היה לה לעשות. להתאפק ולאכול קינוח בבית שאמא או חברה קרובה שאת מכירה וסומכת עליה תכין לך.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 21-07-2011 בשעה 23:14.
ישן 22-07-2011, 15:09
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "יודע מה רוג בו נזרום איתך..."

לא הוכחת דבר מלבד זה שאתה מדבר לא לעניין...

איך קשור זה שעכשיו מאוחר מדי לאחריות של בעל המסעדה? האם היא חתמה על טופס שמתיר לבעל המסעדה, למלצרית או לטבח לסכן את חייה? האם מבחינתך זה שאדם נותן מילה ואיננו עומד בה זה אשמתו של מי שהאמין לו? האם חוסר המודעות לעניין האלרגיות מבטל את אחריות המסעדה וצוותה?

הבחורה יידעה את המלצרית שהיא אלרגית. אי לכך, הייתה מודעות. אולי היא לא הייתה טבועה עמוק אבל היא הייתה שם. המלצרית הבטיחה שאין אגוזים או שיירי אגוזים בקינוח ובכך קיבלה על עצמה את האחריות...

מבחינתך, אולי, כשבעל עסק מפר את מילתו זה בסדר. מבחינת החוק לא.

ישן 22-07-2011, 15:40
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא הוכחת דבר מלבד זה שאתה..."

לא אמרתי שבעל העסק היה בסדר!
המלצרית לא ממש אשמה ואת העונש שלה היא כבר קיבלה שהיא גרמה למוות של אישה אחרת. מי שהיה במטבח ובעל העסק הם האשמים כאן וצריכים לתת פיצוי גדול למשפחה של הקורבן.

אבל אותה בחורה לקחה סיכון מיותר ואם היא יודעת שזה יכול להיות קטלני בשבילה למה היא הזמינה את זה בכלל? הטעות הזאת הייתה שווה את החיים של אותה גברת? לא.

איש יקר אני לא אוכל אוכל מסויים,כי הוא גורם לי לבעיה לנשום רוב ימי השנה,ולכן משהי עם בעיה כזאת יותר חמורה הייתה צריכה לחשוב לפני שהזמינה את זה בכלל ונתנה אמון באותם אנשים זרים. זאת אחריות על החיים של עצמך ובזה היא כן אשמה שורה תחתונה,אבל עדיין בעל המסעדה ומי שהיה במטבח אשמים יותר ממנה וצריכים לשלם על הטעות שלהם ביוקר.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 22-07-2011, 03:18
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מזעזע וכואב"

שמע, בארה"ב, ב99% מהמסעדות, קטנות כגדולות, אתה יכול להבהיר "יש לי אלרגיה ל..." ולבקש מידע מדוייק על מרכיבי המזון. כשאין יכולת להבטיח במאה אחוז שאלרגן כזה או אחר לא נמצא במזון, יבחרו בעלי המסעדות, השפים והמלצרים ללכת על בטוח ולהגיד "אינני יכול להבטיח שהמנה תהיה נקייה מ...". זו נקודה שבה ריבוי התביעות בארה"ב דווקא מועיל - אנשים לא מהמרים על הבריאות של לקוחותיהם, ועדיף שכך. בעלי המסעדות לא פחות חמדניים, אולי אף יותר, ולמרות זאת אין מקרים כאלה.

זה נכון שטעויות קורות. לטעות זה אנושי. בדיוק בגלל זה מדובר לא ברצח ולא בהריגה אלא בגרימת מוות ברשלנות.

אבל רשלנות במפורש הייתה שם. כשאדם אומר "אני אלרגי לאגוזים" ומובטח לו - מובטח לו - שהמנה לא תכיל שום זכר לאגוזים, הרי שהמבטיח נוטל על עצמו את האחריות לוודא שאכן אין זכר לאגוזים במנה. אם איננו יכול לוודא זאת, מפאת קוצר הזמן, ריבוי הלקוחות, עייפות או כל סיבה אחרת, אסור לו להבטיח.

אגב, בעונשה של המלצרית הזו, אם תורשע, יש מקום להתחשב בנסיבות (בניגוד חד לכל מיני "מרשים נורמטיביים" שרצחו אנשים בסאדיזם)... סביר להניח שהבחורה הזו לא יודעת איך לאכול את עצמה עכשיו ותלך עם זה לכל ימי חייה... אבל מהאחריות שלה למותה של הלקוחה אי אפשר להתעלם.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 22-07-2011 בשעה 03:20.
ישן 22-07-2011, 04:12
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שמע, בארה"ב, ב99% מהמסעדות,..."

קודם כל יש כמה גורמים למקרה המצער.
1)המנוחה עצמה, כי אני מניח שלא הסבירה למלצרית, שאם יהיו שם אגוזים, היא יכולה במקרה קצוני אף למות, וזה לא מובן מעליו כי כמו שאמרו כאן, המודעות בארץ לאלרגיה היא קטנה מאוד, אני מניח שאם הייתה מדגישה את גודל הסכנה, המלצרית הייתה חושבת לא פעם ולא פעמיים, לפני שמגישה לה אתה המנה.(ומתדרכת את הטבח בהתאם).
2)בעל המסעדה(כנראה), רוב מנהלי המסעדות אינם מסברים למלצרים(וגם לטבחים), את הסכנות שבמתן מנה שהלקוח אלרגי אליה.
3)אולי גם המלצרית והטבח אשמים(אולי רק אחד מהם), אומנם לא בהריגה, אלה בהריגה ברשלנות לכל היותר, אבל מבין שני האשמים מקודם(המנוחה, ובעל המסעדה), הם כנראה אשמים פחות, וזאת כי, הלקוחה ז"ל, הייתה חייבת להדגיש באופן ברור את חומרת המצב, בייחוד בידיעה עד כמה גדולה הבורות בכל הקשור לאלרגיה בארץ.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 22-07-2011 בשעה 04:20.
ישן 22-07-2011, 14:37
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הנה פוסטר שמוצב בהרבה מסעדות בניו יורק"

אכן, ברוב המקרים זה כל מה שצריך, בארץ כבר יצא לי לעבוד בעבר הרחוק, הן כטבח, והן כמלצר, אף פעם לא קבלתי הנחיות מבעל המקום, וגם לא נתקלתי בשלט שכזה, זה רק מחזק את מה שרשמתי קודם לכן.

ואם המלצרית דאגה למסור לטבח לתת ממרח ללא אגוזים, והטבח מצידו מרח שוקולד מסוג "שחר" ללא אגוזים, אבל השתמש בכפית לא נקיה, אני לא בטוח עד כמה בכלל אפשרי להאשים אותם אפילו ברשלנות, כי בכדי להאשים משהו ברשלנות צריך להוכיח שאדם סביר היה מבין את ה"סכנה" במעשה, אבל כאשר המודעות בארץ היא אפסית, בעל המסעדה לא מתדרך, ואין שום שלט במטבח, אני די בטוח שטבח סביר היה יכול עם אותה הכף להשתמש הן למריחת נוטלה, והן למריחת השחר..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 22-07-2011 בשעה 14:42.
ישן 22-07-2011, 15:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אכן, ברוב המקרים זה כל מה..."

כשאתה היית טבח, ידעת ממה מורכב האוכל שאתה מגיש? אני לא סתם שואל. על ממרח נוטלה (במקרה יש לי בבית אז בדקתי) רשום בגדול שהוא עשוי מאגוזי לוז. בכלל, באופן כללי אני נוטה לבדוק מה מרכיב את האוכל שלי לפני שאני מבשל אותו (בלי קשר לאלרגיות, סתם כי אני אוהב לדעת מה נכנס לי לפה). אם אני יכול לעשות זאת, מדוע טבח של מסעדה לא?

לגבי הטענה שהוא אולי רק השתמש בכפית לא נקייה - הלו, איזה מין מטבח מנהלים שם? הוא פשוט שלף את הכפית מקופסת הנוטלה, דחף אותה לתוך שוקולד השחר ומרח?

אין ספק שצריך מודעות גבוהה יותר אבל זה לא פוטר את המלצרית והטבח מאחריותם

ישן 23-07-2011, 11:06
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
+1
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני אישית במקום הבחורה הזו אם..."

הרבה מהאשמה גם על הבחורה אין מה לעשות צריך להודות בזה. הבחורה גילתה סוג של זילות בחייה.
להפקיד את החיים שלך על תשובתה של מלצרית? מלצרית שאינך מכירה וסביר להניח שאת "עוד לקוחה" בשבילה..( כן כן מלצרית - אותה טיינג'רית מלאה הורמונים שחבר שלה בדיוק עזב אותה\ חיילת משוחררת אחרי צבא עם שוק אזרחות\ סטודנטית עייפה שכל מה שמעניין אותה לגמור את היום )
מה המלצרית הרי יודעת מהחיים שלה? מלצרית יודעת רק לדקלם את התפריט בעל פה זה הכל. אין לה באמת מושג מה הולך בתוך המנה וכל אדם בר דעת יודע שלא צריך לקחת אותה לסימוכין על כלום. זה כמו שתזמין פיצה הביתה ואסור לך לאכול גלוטן. חייך לא פחות, תלויים בכך. ואתה תשאל את השליח אם יש גלוטן בפיצה שהזמנת והוא יגיד שאין. האם תיקח את הסיכון? כמובן שלא.
לא ללכת למטבח ולוודאות שהכל באמת תקין? (מדובר פה על החיים שלה לא פחות... ללכת למטבח ולבדוק את המנה זה לגיטימי לגמרי)
לא לקחת מזרק אנדרלין?

והטעות הכי גדולה שלה שברגע שהבינה
שהיא אכלה אגוזים במקום לבקש מלח ולחשוב שהכל יהייה בסדר, היא הייתה צריכה לפנות את עצמה למיון באותו רגע או לפחות לוודא עם הרופא המשפחה בטלפון שמכיר אותה שהכל בסדר, היא הלכה לביתה כאילו הכל כרגיל ואז התעוררה לפנות בוקר עם לשון וריאות מנופחות וזה היה מאוחר מדי...

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 23-07-2011 בשעה 11:20.
ישן 23-07-2011, 11:38
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "+1"

לדברי האם (מהלינק שירון הביא למטה): "האם תיארה את השתלשלות האירוע, וסיפרה כי חברתה של בתה, שישבה עימה בבית הקפה, שאלה אותה לאחר שאכלה את הקינוח: "מה קורה חן?", והיא ענתה ש"אין לה אוויר". לדברי האם, חן הייתה זהירה כל חייה והקפידה תמיד לשאול מה מכיל האוכל אותו היא מזמינה. "פה פשוט רימו אותה, הרעילו את הבת שלי".

עובדתית, חן אפרת הצליחה לחיות 26 שנים, תוך שהיא אוכלת במסעדות יש להניח. התנהגותה מורה לא על זילות בחיי עצמה אלא על כך שמאז ומעולם שאלה וקיבלה תשובות וכשביקשה לוודא שאין אגוזים, אכן לא היו אגוזים.

זה לבד סותר את הטיעונים של שניכם: בלי מזרק אדרנלין ותוך שהיא "מוזילה את חייה" כדבריו של צחי, היא שרדה 26 שנים... הכצעקתה?

ישן 23-07-2011, 23:01
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "טרגדיה: בת 26 מתה לאחר שאכלה נוטלה"

סיפור שהיה, שיחזק את כל מה שאמרתם לגבי החוסר מודעות בישראל על הדברים האלה...

ישבתי עכשיו בקפה-מסעדה של רשת ממוסחרת והזמנתי טוסט שמגיע עם סלט.
ביקשתי מהמלצר את הסלט בלי רוטב או עם הרוטב בצד, העיקר לא על הסרט...
שאל אותי "איזה רוטב?", אמרתי לו "לא יודעת, כל רוטב שאתם לא שמים... אסור לי רוטב" (שזה סוג של נכון. אלא אם הוא רוצה להגיש את הקיא שלי בתור קינוח.)
הוא היה בטוח בעצמו ואמר שהסלט מוגש בתיבול רגיל של שמן, מלח ופלפל... שאלתי אותו פעמיים האם הוא בטוח (בזמן שחברה שלי לא מבינה מה אני רוצה ממנו) והוא אמר שכן. אז אמרתי לו "סבבה, אז זה בסדר גמור" והודתי לו בנימוס על ההתייחסות לגחמה שלי.

בעוד נושא השיחה עבר מאיימי ווינהאוס לזאת שמתה מאגוזים, חזר המלצר עם המנות שלנו...
במבט ראשון היה נראה שהסלט שלי (ושל חברתי) בסדר גמור... אמנם נראה נוזלי קצת, אבל לא נראה כמו משו שהוא לא שמן...

בכיף שלי לקחתי ביס, והטעם היה נורא...
חפרתי קצת עמוק בקערה, הסתכלתי על חברה שלי כדי לקבל אישור, ואכן- רוטב! רוטטטטב!! על כל הסלט שלי!!!

אז וואלה, אני לא "אלרגית" לרוטב, ואמנם לא אמרתי בפירוש שאני אלרגית, ואני בכלל לא מדברת על השירותיות של להגיש את מה שביקשתי, ולא את מה שלא ביקשתי, אבל וואלה, אמרתי ש"אסור לי", אולי זאת הזדמנות טובה בשבילך לגלות מה יש בתפריט? מה המנות שאתה מגיש?

פתאום זה בכלל לא נראה לי תמוהה לשמוע שמלצרים לא יודעים מה יש במה שהם מגישים, ועצוב לי מאוד שיש מקרים שנגמרים טרגי מאוד בגלל זה...

ישן 24-07-2011, 00:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
את יודעת מה עושים במקרה כזה?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "סיפור שהיה, שיחזק את כל מה..."

קוראים למלצר בחזרה בנחמדות, ומסבירים לו יפה יפה שיקח את המנה בחזרה למטבח ויביא לך אחת חדשה והפעם - ללא הרוטב, שכן ביקשת במפורש שלא יהיו בו רטבים כלשהם, הובטח לך שאין בו רטבים ובסופו של דבר כן היה בו רוטב.
המהדרין והמעיזין גם יוסיפו למלצר, כבדרך אגב, שעל הדרך יחשוב על פיצוי בשבילך על שבזבזת זמן בהמתנה למנה שלא ביקשת ושאת לא מוכנה לאכול

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר