לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2011, 18:30
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. לגבי שינוי מתח שגורם..."

שלום אלי,

לאחר בדיקה נוספת של המעגל מצאתי קצר על הדיודה של 3A. כרגע המעגל עובד ומתח הכניסה לא משפיע על זרם המוצא אבל המעגל לא עובדת בצורה מושלמת.

1. תחום הכיוונון של הזרם נע בין 100-850 מילי, כאשר אני עובר את ה-900 מילי הזרם עולה כלפי מעלה בצורה משמעותית ללא התערבות מצידי (1020 מילי) ולאחר מכן הוא יורד והלד מתחיל להבהב וגם הרכיב מתחמם.
עד זרם מוצא של 700 מילי כאשר מתח הכניסה 7 וולט המעגל יציב ודרייבר מתחמם מעט. מעבר ל-700 מילי הייתי חייב להוסיף גוף קירור קטן אחרת הדרייבר משתגע.

2. אני הלחמתי טרימטר של 20K בעל 10 סיבובים במקום 10K מכיוון שזה מה שהיה ברשותיי.

3. האם גם במעגל הזה ניתן לחבר קבל של 2.2 מיקרו בין רגל GND ל-ADJ בכדי לאפשר התנעה רכה ?

מצורפת תמונה (מצטער על האיכות).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 23-08-2011 בשעה 18:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2011, 17:25
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "1. סביר שהמחשבון מניח משטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
1. סביר שהמחשבון מניח משטח קירור מינימלי בגודל מסויים (באמצעות ה PCB). האם דאגת למשטח קירור דומה או טוב יותר?
הייצרן ממליץ על משטח קירור במידות של
25mm2 PCB with 1oz copper standing in still air (נשמע מעט מאוד).
אני הוספתי גוף קירור בעזרת דבק טרמי לחלק העליון של הרכיב במידות של 8X8 מ"מ.

2. בכמה עולה זרם המוצא? אם מדובר באחוזים בודדים - זה סביר. אם מדובר ביותר - ככל הנראה הרכיב מתחמם כבר מעבר לתחום העבודה המומלץ.
הזרם עולה מ-800 מילי ל-1020 מילי וגוף הקירור רותח.

שים לב שהרכיב לא מיועד להפעלה ללא משטח קירור. אני מניח שיש ב data sheet גם המלצות לגודל המשטח הרצוי (שכבות ב PCB) לפי פיזור ההספק הדרוש.

עריכה: מחישוב מהיר עולה שאתה מפזר על הרכיב כמעט 1W (נצילות של כ 70% במתח 7.5V). אם תעלה את המתח ל 12V, הנצילות תשתפר מעט (כ 75%) והרכיב יתחמם פחות.

תודה רבה על עזרתך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר