לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2011, 18:43
  משתמש זכר חורין חורין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.11
צבאי חיילים משרתים בבקעת הירדן ללא מזגנים

מזה חודשים שצהל לא מטפל בתחזוקת המזגנים המותקנים במגורי החיילים המשרתים בבקעת הירדן באזור ים המלח. למרות פניות למפקדי החיילים הנושא ללא פתרון, דורשים מחייל לשמור, לבצע סיורים ולעשות כל תפקיד שיוטל עליו, אך בחדרו אין מזגן עובד, בחום של 45 מעלות לא ניתן לנוח/לישון בין משמרת למשמרת אפילו כשכבר יש זמן לכך.
וזו רק דוגמא לחוסר הטיפול בחיילים. בטוח אני שאם היה צריך לשמור צל"מ במיזוג אויר היו מתקינים מזגן מיד.
תופעת התצפיתניות צריכה לשמש מנורה אדומה לצהל וליושבים במגדל בקריה. מחאת האזרחים המתקיימת בימים אלה תחדור גם לשורות צהל במידה ונושא של הטיפול בחייל לא יקבל סדר עדיפות בתוכניות הצבא. מדובר בחילים קרביים שצריך לאפשר להם תנאי חיים הולמים.
צהל קיבל מאזרחי ישראל את כל המשאבים הנדרשים לטפל בחיילים וזה אחריותו של דרג הפיקוד בצבא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2011, 19:28
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חורין שמתחילה ב "חיילים משרתים בבקעת הירדן ללא מזגנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חורין
מזה חודשים שצהל לא מטפל בתחזוקת המזגנים המותקנים במגורי החיילים המשרתים בבקעת הירדן באזור ים המלח. למרות פניות למפקדי החיילים הנושא ללא פתרון, דורשים מחייל לשמור, לבצע סיורים ולעשות כל תפקיד שיוטל עליו, אך בחדרו אין מזגן עובד, בחום של 45 מעלות לא ניתן לנוח/לישון בין משמרת למשמרת אפילו כשכבר יש זמן לכך.
וזו רק דוגמא לחוסר הטיפול בחיילים. בטוח אני שאם היה צריך לשמור צל"מ במיזוג אויר היו מתקינים מזגן מיד.
תופעת התצפיתניות צריכה לשמש מנורה אדומה לצהל וליושבים במגדל בקריה. מחאת האזרחים המתקיימת בימים אלה תחדור גם לשורות צהל במידה ונושא של הטיפול בחייל לא יקבל סדר עדיפות בתוכניות הצבא. מדובר בחילים קרביים שצריך לאפשר להם תנאי חיים הולמים.
צהל קיבל מאזרחי ישראל את כל המשאבים הנדרשים לטפל בחיילים וזה אחריותו של דרג הפיקוד בצבא.

רק על הרמיזה שלך שמחאה כזו מקומה גם בצה"ל צריכה לגרום לך להיחסם כאן.
כן צריכים לטפל בזה אבל תרגיעו..

ישן 30-07-2011, 20:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חורין שמתחילה ב "חיילים משרתים בבקעת הירדן ללא מזגנים"

הנושא ידוע ומוכר.
אמנם את תופעות הלוואי מרגישים בעיקר עכשיו, בימות הקיץ הלוהטים, אולם בעיית המיזוג בצה"ל התחילה כבר מינואר 2011 בעקבות שינוי שיטת תקצוב הרכש ואחזקת המזגנים.
עד שנת 2011 היה מקובל שחוזה המזגנים לכל הצבא מתוקצב ע"י אט"ל, בשנת 2011 תקציב המזגנים מוקצה ע"י כל זרוע ופיקוד.
בעקבות זאת נוצר בלאגן: החוזים נחתמו באיחור (או שעוד לא נחתמו!), גם לאחר החתימות נוצר עומס של מזגנים שהתקלקלו במשך כל התקופה.
בעקבות הזעקה שעלתה מהשטח, בתחילת החודש הנוכחי (יולי!) הושג תקציב למרכז הבינוי באט"ל שהוציא מכרז מזורז. במקביל החלו אנשי הבינוי לבצע תיקונים במקומות הקריטיים.

כתבה מעיתון "במחנה" 6.7.2011 בנושא.
שימו לב לדברים שאמר קצין בכיר בפיקוד המרכז שהתראיין לכתבה: "ברגע שיסוכם מי החברה שתתחזק את המזגנים, יחזרו לתקן מזגנים מקולקלים. אני מעריך שזה ייקח כשלושה שבועות עד שיתחילו לתקן את המזגנים"

בקיצור, עד נובמבר, גג דצמבר, המזגנים יעבדו ויהיה לך קר ונעים!

ועוד הערה: במאי 99 נרשמה בבקעת הירדן הטמפרטורה הכי גבוהה שנמדדה בישראל אי פעם, משהו קצת מעל 50 מעלות בצל.
אני זוכר את היום ההוא היטב כי הייתי במילואים בבקעה.
המזגנים שלנו לא היו מקולקלים.
לא היו לנו מזגנים. לא במכולות שבהן ישנו, לא באבירים ובג'יפים שעליהם סיירנו ולא בעמדות.
במטבח ובחמ"ל היה מאוורר.

ישן 30-07-2011, 20:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אחרי שירדנו מקו לבנון (באמצע הקו היתה הנסיגה) חזרנו לאימון בבסיס הגדוד שלנו בבקעות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הנושא ידוע ומוכר. אמנם את..."

זה היה בקיץ. לא היו מזגנים בגדוד - גם לא לפלוגות הצמ"פ, וגם לא למבצעיות.
היו לנו רק מאווררים, שאותם הבאנו בכלל מהבית.
מי שלא היה לו מאוורר, או שהמאוורר שלו התקלקל - לא היה מסוגל לישון בלילה בחדר בגלל החום, אז היינו פשוט גוררים את המיטות לרחבה של הפלוגה וישנים בחוץ, תחת כיפת השמים.

אף אחד לא התבכיין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-07-2011, 21:20
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אחרי שירדנו מקו לבנון (באמצע הקו היתה הנסיגה) חזרנו לאימון בבסיס הגדוד שלנו בבקעות"

בשנות השבעים והשמונים של האלף שעבר יצא לי לעשות מספר קווים בעמק בית שאן. במילואים הראשונים בשיא הקייץ לא היו מזגנים והצלחנו לשרוד באדיבות קיבוץ חמדייה שהואיל לארח אותנו בבריכה שלו (מי שלא היה בתפקיד). במילואים הבאים היינו צריכים להיות בפעילות 18 שעות ביממה (חוץ מהקפצות) מחוסר כח אדם. מילואים או שניים אחר כך היינו מספר ימים בלי אוכל כי מישהו שכח לנפק. כל זאת בנוסף למצב המחפיר של הבטשיות. אנחנו היינו מדור אחר והמקסימום שעשינו היה לקטר למ"פ. אבל... ממילואים למילואים הופיעו פחות ופחות אנשים. בצה"ל, במקום לתקן את דרכיהם החליטו שהמילואים מיותרים וחבל על ההשקעה, היקיצה ב2006 היתה קשה. כיום מתגייסים הבנים והנכדים של אלה ששרתו אז, וצה"ל עובד קשה להעלות את המוטיבציה. אולי במקום להשקיע בפסיכולוגים וספינולוגים שמתעסקים במוטיבציה יכריחו את קציני התחזוקה לעשות את העבודה שלהם?
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר