לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2005, 21:12
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "תכונה מולדת ותכונה גנתית זה..."

לא בהכרח (וזה בדיוק הדבר שלא שמתי לב אליו קודם, כשניסחתי את הודעתי).
טביעות אצבע, למשל, יהיו איתנו כל ימי חיינו, ונמצאים איתנו מהרגע שנולדנו (תכונה מולדת). הכללים הבסיסיים שיוצרים את טביעות האצבעות הם כללים גנטיים, כמו שאר הכללים השולטים על התפתחות גופנו. אולם על התפתחות טביעת האצבע המדוייקת משפיעים גם גורמים סביבתיים: אולי תנוחת העובר בבטן אימו, אולי טמפרטורה, אולי דברים אחרים. מסיבה זו, גם אנשים זהים גנטית, כמו תאומים זהים, יפתחו טביעות אצבעות שונות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2005, 11:07
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
אפשרות נוספת שלא נמצאת בויקיפדיה,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "בוודאות מדעית גבוהה - תכונה מולדת"

אך קראתי במקום כלשהו (שאיני זוכר מהו ולכן לא אערוך ערכים ) :
חשיפה לקרינת רנטגן בעת ההריון מגדילה את הסיכוים ללידת תינוק איטר.
לא יודע עד כמה נחשפו לקרינה זאת בעבר, אבל ייתכן שגם חשיפה לקרינה מסוג אחר "משיגה" את אותה התוצאה. (שהיא הגדלת הסיכוי ולא לידה ודאית של תינוק שמאלי).

קצת בעייתי שאני לא זוכר מקורות, אבל דבר נוסף שקראתי: רוב השמאליים אינם שמאליים מובהקים אלא מסוגלים להשתמש בשתי ידיהם במידה זאת או אחרת. (פחות מעשירית מהשמאלים לא מסוגלים כלל להשתמש ביד ימין לשם ביצוע עבודה כלשהי. למיטב זכרוני)
השליטה של שמאלים בשתי ידיהם טובה יותר מזו של הימנים. ייתכן שזה משום ששמאליים נאלצים להשתמש בכלים שיועדו לימנים, (תנו לרוב הימנים להשתמש ביד שמאל וראו איזה פלא...), מאידך, ייתכן ששמאלים הם יותר קואורדינטיבים.

(נ.ב. אני שמאלי, אולי אני משוחד )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר