לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2011, 12:16
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
ליברמן על המחאות: חיפשתי מסעדה אתמול בת"א והכול היה מלא

שר החוץ, אביגדור ליברמן התייחס למחאות החברתיות ואמר "אין ספק שכולם צודקים, הרופאים, השוטרים והרפתנים, השאלה מה עושים? יש חצי כוס ריקה וחצי כוס מלאה ואסור לשכוח אותה, הנכס הגדול שלנו שיש לנו יציבות כלכלית, למרות כל הלחצים אסור לנו לזעזע את המערכת הכלכלית, הנפגעים הראשונים יהיו השכבות החלשות ומעמד הביניים. אי אפשר להדפיס כסף, תראו מה קרה למדינות מסביבנו, מדינת ישראל עם הוצאת ביטחון לנפש הכי גבוהות בעולם, זה לא בגלל הפלסטינים זה בגלל האיום האיראני, זה לא איום תאורטי, אדם אחראי אסור לו לקצץ בהוצאות ביטחון יחד עם זאת יש חצי כוס מלאה".

http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/335603
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2011, 13:43
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
לא זו היתה כוונתו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כמה אירוני..."

נזכרתי בגברת שהתלוננה מול המצלמה:
"אני לא גומרת את החודש. הייתי בלונדון הביגוד שם זול בחצי. הייתי בפריז הגבינות זולות בעשרות אחוזים. בניו יורק ראיתי מכשירים אלקטרונים זולים בהרבה מפה. שלא לדבר בסין שם כל מה שקנינו היה יותר זול. מה הפלא שאנחנו חיים מהיד לפה וממש לא גומרים את החודש"...
או ההוא שהציץ מהג'יפ ששווה כמה מאות אלפי שקלים והסביר שהמשכורת לא מספיקה לו לגמור את החודש.
וגם אלה שבאו אתמול מכפר שמריהו, סביון ורמת אביב ג' כמובן לא גומרים את החודש.

אגב, גם אני לא גומר את החודש. לכן אני ומשפחתי ועוד כמה חברים באנו אתמול למופע של שלמה ארצי/יהודית רביץ.
בדרך כלל אנחנו מצפינים עד קיסריה ונפרדים ממאות שקלים למופע. הפעם קיבלנו בחינם. אז אולי את החודש הזה נגמור איכשהו...

בשבת הקודמת אני וחבריי לא הלכנו להפגנה כי איש לא הופיע.
ישן 07-08-2011, 20:26
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, אם המסעדות מלאות אז זה אומר שלרוב טוב, לא שיש מיעוט שבע"

אתה לא יכול להתעלם לגמרי מהטענה שלו. כולם בוכים שהמצב גרוע אבל עדיין בתי הקפה
מלאים, נתב"ג מפוצץ ועומדים שעות בתור לצ'ק אין, רשימת ההמתנה לאייפון 4 וסמסונג
גלקסי 2 ארוכה למרות שלאלפי אנשים כבר יש את המכשירים האלה (שעולים בערך 4000
שקל כל אחד) ואפשר להמשיך ולתת דוגמאות מהסוג הזה. אני מניח שכל האנשים האלה
שאני מדבר עליהם הם לא אותם 20% כל הזמן. אין ספק שהמצב לא מושלם ושיש בעיות
במדינה, אבל אולי המצב באמת לא כל כך שחור כמו שמנסים לתאר אותו כל הזמן. אולי
זה לא המיעוט ששבע אלא הרוב שחיי במצב סביר ואולי אפילו סביר פלוס.

ישן 07-08-2011, 20:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אפשר גם אפשר...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה לא יכול להתעלם לגמרי..."

במדינת ישראל יש כמה? 7 מליון איש?
עשרים אחוז מכך זה כמעט מליון וחצי. יש לך רק נתב"ג אחד, לא גדול במיוחד, והיה מאוד לא סביר אם לא היה מפוצץ בנוסעים. וזה נכון גם לגבי מוצרי צריכה וכו'. ישראל מדינה צפופה יחסית ובלי הממון גם מרוכזים דמוגרפית וגם בעלי הרגלי צריכה דומים. בשביל להעריך את המצב לאשורו, לא צריך להסתכל על נתב"ג או חנויות האיי פאד אלא צריך לסקור את כלל האוכלוסיה ולבחון את הרגלי הצריכה של העשירונים השונים.
מעבר לכך, ברור שהמצב בישראל איננו איום ונורא כלכלית. הוא טוב יותר מרוב המקומות בעולם ובמובנים מסויימים (למשל, שיעור האבטלה) אף יותר מארה"ב. אין רעבים ללחם בישראל וכמעט לכל מובטח חינוך בסיסי. אבל, זה לא סותר את זה שעבור הרוב, יוקר המחיה באופן יחסי להכנסה הפך מעיק מאוד. ניקח אפילו אדם מסודר יחסית-כזה שיכול להרשות לעצמו קניית מוצרי צרכיה מתקדמים פה ושם, יציאה למסעדה פעם בחודש ונסיעה לחו"ל פעם בכמה שנים. כדי לעמוד בזה הוא צריך לעבוד קשה מאוד, ולהיות בלא מעט לחץ, וגם אם היה נמנע מאותן הוצאות היו היה מתקשה לעמוד בתשלומי המשכנתא וההוצאות השוטפות. אותו אדם בהחלט ירגיש מצוקה גוברת ככל שיוקר המחיה גובר בלי עליה בהתאם בהכנסה. עבורו, המצב מספיק קשה בשביל לצאת למחאה. לא צריך לרעוב ללחם בשביל להרגיש מצוקה ולמחות. זה קצת מזכיר לי את אלו שמתלוננים שפיטרו אותם מהעבודה ולא יודעים מה לעשות ובתגובה עונים להם: "מה אתה מתלונן? אתה בריא" או "אתה חושב שלך קשה? קח פורפורציות, למשה משה קטעו את יד שמאל".
ישן 07-08-2011, 20:56
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "ליברמן על המחאות: חיפשתי מסעדה אתמול בת"א והכול היה מלא"

בגלל אנשים כמו ליברמן המהפכה תצליח.

המעמד הבינוני נשחק, נשחק מאוד.
צריך לעשות שינויים במשק כדי להפסיק את השחיקה.
למשל להבדיל בין חברות נותנות שירות, דוגמת סלולר לעומת חברות יצרניות דוגמת טבע. בדיונים על מס החברות.
צריך להבטיח אחריות אישית של אילי הון הממנפים את עצמם לדעת, וצריכה להיות אחריות אישית ואולי אפילו פלילית מהצד של המוסדיים.
צריך כנראה שינוי במדרגות המס.
(בתור צעד ראשון שהטבות שאנשים מפורסמים מקבלים בשל היותם מפורסמים יהיו חייבות במס, לא הרבה כסף למדינה, אבל צדק)
מס ירושה, לירושות הגדולות ממליון דולר. אם מדרגות משמעותיות בסכומים גדולים בהרבה.
יש המון לעשות.
אבל המארגנים לא מחפשים צדק מהסוג הזה, ממש לא.
ומטומטמים כמו ליברמן משרתים אותם.

ישן 07-08-2011, 21:36
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין משהו בקשר למס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני לא מבין משהו בקשר למס הירושה. הרי מי שהרוויח את הכסף כדי
להוריש אותו לילדים שלו כבר שילם עליו מיסים (מס הכנסה וכו'), למה
צריך לשלם על הכסף הזה מס שוב?

הטענה היא שהמוות יוצר ליורשים הכנסה. לפי דעתי זה לא מוסרי. צריך לאפשר לבני אדם להוריש את מה שצברו בחייהם מבלי שהמדינה תגזור קופון. הרי אין פה עסקה.

להפוך מוות של מישהו לאירוע מס זה מחריד בעיניי וכשלוקחים בחשבון שהנפטר שצבר את הונו שילם במהלך חייו מס הכנסה (אם עבד), מע"מ (אם קנה דברים), מס רכישה (אם קנה דירות), מס שבח (אם מכר דירות) וכו' - אז גם יש פה (בעיניי) סוג של כפל מס.

חוץ מזה, אם מישהו נפטר ומוריש דירה אבל קיים מס עיזבון שהיורשים לא יכולים לעמוד בו אז מה? מכריחים אותם למכור את הנכס (שאולי הם אפילו גדלו בו...) כדי לשלם את המס? ואם הם לא עושים את זה? המדינה תעקל את הירושה שלהם, תמכור אותה ותיתן להם את החלק שלהם? גועל נפש. שייתנו לאנשים למות בשקט ולרשת בשקט.

ישן 07-08-2011, 22:18
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין משהו בקשר למס..."

מס הירושה משמש כדרך לבצע צדק חברתי,
הומצא ברמה כזאת או אחרת ביהדות לפני אלפי שנים בצורה של שמיטת חובות.

כידוע לך כסף נדבק לכסף. הרבה כסף נדבק לאין סוף כסף. כשיש לך אנשים עשירים מדי וחזקים מדי, השוק החופשי נפגע. אין יכולת להתחרות.

מס ירושה, לא נוגע לדירת 4 חדרים וחיסכון של חצי מליון שקל שזוג הורים מהמעמד הבינוני פלוס מחלקים בין שלושת הילדים שלהם.
אבל אם יש 4 דירות, וחיסכון של 4 מליון שקלים אז כבר יש תשלום מס.
אם מדובר ב 40 דירות ו 40 מליון שקלים, המדינה ממסה את זה באופן משמעותי. לא מלאימה חס וחלילה, אבל לוקחת. יש כאן חלוקה מחדש של ההון, ללא הלאמה. ויותר חשוב מקטינים את הסיכוי להקים אצולת ממון בארץ. (וגם אחרי 40% מס, הילדים לא נהפכים להיות עניים. ומאחר ובצדק הייתה להם נקודת זינוק טובה יותר, הרי שיש כאן צדק חברתי.
האם זה יהיה טוב לילדה מכפר שמריהו?

ישן 07-08-2011, 22:28
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מס הירושה משמש כדרך לבצע צדק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
מס הירושה משמש כדרך לבצע צדק חברתי,

זה עניין של אידאולוגיה כלכלית. אני בטוח שיש אנשים שיגידו שהעברת, נגיד, עשרה מיליארד שקלים בשנה למשפחות ברוכות ילדים זה גם יכול להיות סוג של צדק חברתי כי ככה משפחות עניות ישפרו את מצבן הכלכלי בצורה משמעותית.

מנגד, יש אנשים שיגידו שזה לא תפקיד כלל הציבור לסבסד אורח חיים של הבאת עוד ועוד ילדים ע"י זוג הורים שבקושי היו יכולים לדאוג לעצמם אילו היו "מופקרים" לעבוד עבור פרנסתם.

אני לא מבקש להסיט את הדיון לנושא של חילונים-דתיים אלא להראות לך שצדק חברתי יכול ללבוש צורות שונות ככה שמה שאתה רואה כאקט של צדק חברתי יראה לאחר כביזיון ממדרגה ראשונה.

ישן 07-08-2011, 22:53
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הפואנטה היא שמי שיש לו 40..."

כן ולא.

זה עוד דרך למצוא איזון בין שוק חופשי לסוציאליזים.
היתרון במס ירושות זה שאני לא מקטין את המוטיבציה של אף אחד לעבוד, להפך אני מעלה אותה. בזמן שהאדם בחיים הכסף שלו. ולילד יש גם מוטיבציה לעבוד. להזכירך לא לוקחים את הכל.
האם זה מאה אחוז הוגן, התשובה היא לא.
אבל מיסים הם אף פעם לא הוגנים, אם אני מוכשר ומוצלח ובעיקר היה לי מזל להוולד להורים עשירים למה אני צריך לשלם כסף לפחות מוכשר או ליותר עצלן?
מיסוי צריך מצד אחד לעודד יצירה והתקדמות, ומצד שני לאפשר לחברה להיות בריאה.
מס ירושות הוא כלי שמאפשר צמצום פערים.

ישן 07-08-2011, 21:14
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בגלל אנשים כמו ליברמן המהפכה..."

אתה מציע דרכים להגדיל את התקציב בעוד מיסים, בשביל מה?
אפשר לתקן את המצב גם בלי זה, ואף לעשת הפוך ולקצץ אותם. כל מה שצריך זה ממשלה יציבה בסגנון מה שהיה בתקופת שרון.
בין הדברים שאפשר לעשות:
1.קיצוץ חד בקצבאות הרווחה כמו ביטול קצבת הילדים לגמרי או שינוי בקצבאות הגלובליות.
2.הפרטה של כל חברות התקשורת והתחבורה לתתי חברות תוך זמן קצר.
3.ביטול כל המועצות שמשמרות את המונופולים, כמו עם החלב.
4.ביטול כל תלות בממשלה של יזם שרוצה להיכנס לשוק בתחום מסוים.
5.קיצוץ כל תהליכי בירוקרטיה כך שממקומות 120-150 ישראל תרד ל-30-40.
6.הרחבת הייבוא.
7.ביטול הפיקוח לגמרי על רוב המוצרים (שלא יהיה כמו "ביטול הפיקוח" על הגבינה אבל שעדיין השאירו את המכסות ומחיר המטרה). הפיקוח מונע רווח של העובדים הפשוטים דוגמת הרפתנים (כשבימי אולמרט ביטלו אותו כולם שיבחו את הירשזון על איך שהמצב שלהם משתפר), והרבה מאד פעמים דווקא גורם להעלאת המחיר. זאת בנוסף לסתם עקרונות כמו שזה פוגע בחופש או נוגד את חז"ל שטענו שפיקוח מותר רק על מוצרים בהם החיים תלויים וגם אז לא למטרות רווח.
ועוד ועוד...
את כל הכסף שישראל תחסוך היא תוכל להשקיע בהעלאת המשכורות לעובדים דוגמת המורים או השוטרים ובשיפור התשתיות לחיבור הפריפריה עם המרכזים.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 07-08-2011 בשעה 21:32.
ישן 09-08-2011, 10:52
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
צריך לשאול את זה שהכריז את מה שהכריז
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "שאלות טובות שצריך לשאול גם..."

אהלן
מבלי לצדד בשום צד פוליטי. ברור שכל המכונים "נבחרי העם" צריכים ליהיות אחראים למצב שנוצר וגם לתת את הפתרונות .
הנכון הוא שבאמת הממשלה הזו קיבלה ירושות ומצד שני לא עצרה את העוול ובמקרים מסויימים אף "הגדילה לעשות" כולל המפלגות החברתיות, שאתה, אולי, מכנה אותן שמאלניות.
הרי לפני מספר חודשים הנבחרים קיבלו העלאות בשכר בגובה של 3%, חצי שנה לפני כן גם קיבלו תוספת דומה, מתי אתה ואני קיבלנו העלאה בשכרנו ? יש עוד מספר תוספות, בשם כזה או אחר שהנבחרים קיבלו, אבל ברור הוא שזו לא זכותו של הציבור לדעת מהן. הם לא מוצאים נשמתם עד לתוספת הבאה. הם ממש מסכנים איך שהתוספות נופלות עליהם אחת לאחר השנייה בלי רחמים - על משלם המיסים כמובן. ואחר כך הם טוענים שיש לקצץ בביטחון ובחינוך כדי לתת התוספות שמבוקשות כעת, יא-עני, לנגן לאזרחים על המצפון . כל התרגילים האלה ידועים לעם עוד מימי גן הילדים וכך הנבחרים רואים אותנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר