לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2006, 09:32
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שאלות על צד"ל והרצועה

מכיוון שהתפתחו כאן כמה אשכולות מעניינים ורווי אינפורציה על דרום לבנון, יש לי כמה שאלות ממוקדות לגבי צד"ל שעקב השהות הקצרה והלא סדירה שלי בדרום לבנון (1992/3) לא יצא לי לברר למרות שמאוד עניינו אותי).

• מה היה הסטטוס של אחזקת נשק בידי אנשי צד"ל או דרום לבנון? למיטב זכרוני חלקם היו מצויידים ברובים שמקורם צה"לי וחלקם בAK47. כמו כן הם החזיקו כלי נשק פרטיים, רובי ציד וכמו שכולם ידעו, הם יכלו כלי נשק נוספים לפי מיטב מסורת לבנון. השאלה היא מה היה הסטטוס החוקי של אחזקת כלי נשק ברצועה והאם לצה"ל היו סמכויות בעניין. בכל פעם שנעצר איזה תושב בחשד לסיוע לחיזבללה, הוא היה מואשם גם באחזקת נשק לא חוקי.

• האם היו תושבי הדרום בכמויות משמעותיות שעבורו צפונה או תושבי צפון שעברו לגור ברצועה? מי שלט על המנגנון האדמיניסטרטיבי של אישורי המעבר? אני מניח שבשלבים הסופיים צה"ל לא יכל לסכן ישראלים בחשיפה מתמשכת במחסומים או נקודות ביקורת.

• כיצד נוצרה "מובלעת ג'זין"? ליטב זכרוני כבר בתחילת שנות ה-90 לצה"ל לא היתה נוכחות שם בכלל. אני מניח שהמשך אחזקת המקום היתה מכיוון שהאוכלוסיה שם היתה נוצרית. האם כוחות של צה"ל היו נכנסים לאזור בנסיבות שונות? האם ההגנה העצמאית של צד"ל על המובלעת היתה יעילה? – זה היה הקו היחיד שצד"ל החזיקו לבדם ללא סיוע מקרוב. האם צה"ל החזיק בג'זין בתחילת ימי רצועת הבטחון ונסוג מאוחר יותר? האם נסיגת צד"ל מג'זין היתה קשורה ישירות לכוונת ישראל לסגת מרצועת הבטחון?

• למיטב זכרוני מקובל היה להניח שחיילי צד"ל ממוצא נוצרי היו "חיליים" יותר מאלה השיעים. היו גם חיילי צד"ל דרוזים מאזור חאסבאייה. האם לחיילי צד"ל הדרוזים היתה זיקה לישראל עקב קשרים עם הדרוזים בישראל או שהם שירתו בצד"ל רק מטעמי כדאיות? האם היחידות הדרוזיות היו ברמת חיילות גבוהה?

הרבה שאלות...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2006, 14:31
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
הממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שאלות על צד"ל והרצועה"

לגבי מובלעת ג'זין - המובלעת כפי שאני הכרתי אותה הורכבה ממוצבי צד"ל בלבד, לצה"ל כמעט ולא היתה נגיעה לנעשה שם והיא הלכה והתמוססה עד שאם אני זוכר נכון - בשנת '98 פונתה.
מה שהיא כן הייתה זה שדה ניסווים עבור חזבאללה - מטענים כמו קלע ומרכ"מ (ועוד יצירות שלא זכו להתפתח הלאה) הופיעו לראשונה שם בתור פיילוט, בטרם נראו באזהב"ט עצמו.

אכן לגדודי צד"ל היו מאפיינים משלהם ואף הייתה ה'מיוחדת של צד"ל' , אם אני זוכר נכון היא אכן הורכבה מדרוזים- הייתה עליהם כתבה ב'במחנה'.

לגבי נשק - צה"ל סיפק את הציוד התקני לצד"ל וגם את הידע בהפעלתו בבא"ח מג'דיה ובאמצעות חונכי צד"ל שהיוו את הקשר בין השטח למפקדות במרג' ובינת ג'ביל.
אילתורים והשלמות הכנסה בדמות מסחר (של כל דבר מזיפו דרך קלאצ' ועד מרצדסים) היו נפוצים מאד והדבר ניכר גם בתחום הציוד האישי.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר