לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2011, 04:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לדרוש מהמצרים לתת לצה"ל להיכנס לסיני\ רון בן ישי"

אף פעם לא חשבתי שרון בן ישי הוא כזה פופוליסט...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2011, 09:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "רון בן ישי מדבר על מרדפים..."

פגיעה בריבונות של מדינה איתה אתה לא נמצא במלחמה היא אף פעם לא דבר של מה בכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-08-2011, 09:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "'מרדף חם' באישור הוא לא המצאה חדשה,"

מרדף חם לאן? לתוך סוריה, זה דבר אחד. לתוך ירדן או מצריים זה דבר אחר.

ישן 19-08-2011, 10:18
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "רמ"ט פיקוד דרום לשעבר תא"ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוד שמואל
דעתי היא כי זה מהלך מתבקש בתנאי שיוצרים חיץ של לפחות מספר קילומטרים, רצועה של מאות מטרים לא תספיק.
באיזור רפיח זה מאוד בעייתי לציור רצועה של כמה ק"מ.
אפילו מעט הריסות הבתים שנעשו באזור בתקופת האינתיפאדה כבר לא רלוונטיות.
שליטה 'על' הקרקע לא תבטיח לך הרבה מכיוון שהם כבר שיכללו את המנהרות לדרגת אומנות.
נניח שאתה יושב על פילדלפי (וזה אפילו יתקבל מבחינה בינ"ל, נניח), מה אז? הרי תצטרך גם לבצע מידי פעם כניסה לרפיח עצמה כדי לפוצץ פתחי מנהרות - הכניסה לא תהיה שקטה כלל, לא תתקבל מבחינה בינ"ל, תהיה סכנה לחטיפות חיילים (הפלסטינאים רק יחכו לכניסות חוזרות של צה"ל) ותתפתח מעין התשה על הציר.

אתה רואה תסריט מבצעי שונה אם נהיה על פילדלפי?
ישן 19-08-2011, 10:51
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "מה שאתה אומר הוא נכון...."

רפיח היא סוגיה סבוכה מאד. אם נעזוב היבטים פוליטיים ובינלאומיים (שהם מורכבים בפני עצמם) עומדת השאלה האם לצה"ל יש כיום אמצעים טכנולוגיים שלא עמדו לרשותו בזמן הנסיגה לזהות ולנטרל מנהרות באופן יעיל.

בעבר הוצעו אינספור רעיונות (קירות מתכת, הצפה ועוד). בשורה התחתונה אם רוצים לחסום את הציר חייבים לשהות בו ולאורך זמן - זה יעלה בחיי חיילים ויכול לגרור חטיפות חיילים אבל מצד שני מה שלא נסכל שם יגיע בעימות הבא לאשקלון, אשדוד ב"ש ובסופו של דבר גם לתל אביב (וכמו שראינו גם לאזור אילת).

מכיוון שהצבא נועד להגן על האוכלוסיה ולא להיפך, אם לצה"ל יש כיום יכולת לחסום בצורה יעילה הברחות אמל"ח על ידי ישיבה על הציר זה יהיה הדבר הנכון לעשות מבחינה מבצעית.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-08-2011, 10:56

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "מה שאתה אומר הוא נכון...."

מה שעולה מההצעה השלישית שלך זה ניתוק רפיח הפלסטינאית מהרצועה וחיבורה לרפיח המצרית וסיני - זה מהלך אסטרטגי מדיני - לעקוף את רפיח, אבל:

- לדעתי המצרים לא ירצו את רפיח הפלסטינאית, מצד אחד יש להם מספיק בעיות עם רפיח המצרית ומצד שני הם לא ייותרו על מילמטר שטח כדי להעביר את הגבול בינהם לרצועה דרומה ולהיפטר ממנה לטובת איחוד עם הרצועה.

- הפלסטינאים, גדה ורצועה, לא יסכימו לקרוע את רפיח מהרצועה.

כך שאני לא רואה את זה קורה,

אבל מסכים איתך שצריך לחשוב מחוץ לקופסא, פעם דיברו על כריית תעלה בפילדלפי והצפתה במים, נניח בתאוריה שעשינו זאת, כעת נותר לשמור שלא ייבשו אותה עם חול שלא חסר שם.
ישן 19-08-2011, 11:10
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מה שעולה מההצעה השלישית שלך..."

המצרים לא רוצים לשלוט ברצועה כך שלא יכולה להיות להם טענה לאמצעים שאנו נוקטים בתוכה לצורך ביטחוננו. כמו כן ניתן להצהיר שכיבוש רצועת הביטחון ימשך עד לשלב בו המצרים יוכלו לקחת אחריות על המעברים לרצועה. חמאס אינו בר שיח שלנו ואין להתיחס לרצונותיו. לגבי הרשות הפלשתינאית, אם הם רוצים לקחת אחריות על הרצועה - אהלן וסהלן. במודל שתיארתי רפיח תישאר ללא שלטון ברור. במקרה כזה יתכן טרור שיצא משם אבל הם יהיו בשטח קטן, מוקף משני צדדים ע"י צה"ל, מנותק ממרכז הרצועה, ורחוק ממרכזי אוכלוסיה ישראליים. יכול להיות שזהו הרע במיעוטו.

נ.ב.
אתמול היתה ידיעה על שיגור טיל נ"מ נגד מסוק. ברור שאת הביצה הזאת צריך לייבש.

נערך לאחרונה ע"י דוד שמואל בתאריך 19-08-2011 בשעה 11:13.
ישן 19-08-2011, 12:04

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "המצרים לא רוצים לשלוט ברצועה..."

ציטוט:
נ.ב.
אתמול היתה ידיעה על שיגור טיל נ"מ נגד מסוק. ברור שאת הביצה הזאת צריך לייבש.

זאת בדיוק השאלה הגדולה, האם לבצע זאת כמו שעשינו בעשור הקודם בגדה? כלומר, האם לעשות את זה תוך מהלך כולל של כניסה נוסח חומת מגן, אח"כ כניסה ויציאה שלנו אל תוך הערים לפי מידע מודיעיני לסיכול טרור, בניית שרותי בטחון של הרשות בעזה ושת"פ ביטחוני בינם לבין צה"ל?

זה מהלך כולל שמצריך ביצוע של כל המהלכים שתיארתי*, שני הדברים העיקריים להצלחת המהלך בגדה היו:
1. נחישות ממשלתית ישראלית שבאה לאחר תקופת חידלון ממש (ע"ע קבר יוסף והירי הבלתי פוסק על צירי התנועה ביו"ש).
2. מות ערפאת ונכונות של ההנהגה הנוכחית.

השאלות שצריכות להישאל הן:
האםכל אחד מהמהלכים אפשרי בעזה ואילו התאמות יש לבצע?
מה דינו של ציר פילדלפי בכל אחד מהמהלכים?
מה יהיו יחסי התנועה בין הרצועה למצרים לאחר מיצוי המהלכים לעיל (על אותו משקל של היחסים של הגדה מול ישראל וירדן)?
האם המהלך הכולל אפשרי?

-----
*הביצוע של כל המהלכים הינו הכרחי,
אני, בתור חייל סדיר שהשתתף בחומת מגן, התנגדתי למבצע בזמנו, מכיוון שאמרתי שאם לאחריו אנחנו נחזור להתנהל בחידלון כפי שהתנהלנו לפניו (אי-כניסה לערים ולכפרים לפי הצורך הבטחוני והמשך ההפקרות בצירים), אז זו תהיה סתם הקזת דם הדדית מיותרת שאולי תפחית טרור בטווח הקצר אך רק תגביר את השנאה, העויינות והטרור לטווח הבינוני והארוך. אמרתי אז שאם אכן יהיה כך, ולא נמנף את איסוף הנשק ועצירת המחבלים, אז המבצע הוא "מצעד איוולת" ותו לא.
בסופו של דבר לא חזרנו למדיניות מנוונת, הממשלה גילתה נחישות, הוקמו שרותיי ביטחון יותר ממלכתיים מאשר עשרות האירגונים והכנופיות המקומיות ויש יחסית שת"פ בינם לבין צה"ל.
ישן 19-08-2011, 11:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[QUOTE=דוד שמואל]דעתי היא כי..."

קבענו שמדברים היפוטטית ומתעלמים מהיבטים בינ"ל נכון?
אז עם כל הכבוד ליכולת האגדית שלהם בחפירת מנהרות, אם הרצועה שצה"ל יחזיק תהיה ברוחב של עשרות קילומטרים, נקיה ממבנים ומאוכלוסיה, הסיכוי שיעברו מתחתיה מנהרות יהיה קטן מאד, אם בכלל.
הם יעדיפו לנסות דרכי פעולה אחרות.

ישן 19-08-2011, 12:22

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "קבענו שמדברים היפוטטית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
קבענו שמדברים היפוטטית ומתעלמים מהיבטים בינ"ל נכון?
יוסיפון,
לא הכנסתי פוליטיקה חלילה, להיפך, אפילו רשמתי שאני מניח שהישיבה שלנו על פילדלפי מקובלת מבחינה בינ"ל והעלתי את הסוגיות המבצעיות שעולות מישיבתנו שם.
לגבי מובלעת רפיח, זו אכן יותר סוגיה מסובכת מדינית ממסובכת צבאית (לא גם שם היא פשוטה, ממש לא).
לא רוצה לדון בה כאן (זה ממש לא מעניין אותי, לא כאן ולא בכלל), אבל רק הזכרתי שצריך לקחת אותה בחשבון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אז עם כל הכבוד ליכולת האגדית שלהם בחפירת מנהרות, אם הרצועה שצה"ל יחזיק תהיה ברוחב של עשרות קילומטרים, נקיה ממבנים ומאוכלוסיה, הסיכוי שיעברו מתחתיה מנהרות יהיה קטן מאד, אם בכלל.
הם יעדיפו לנסות דרכי פעולה אחרות.
איפה אתה רואה רצועה של 'עשרות קילמטרים'? על פילדלפי?
או מצפון לרפיח (ציר כיסופים בואכה המואסי)? זה מה שתיארתי כ"מובלעת רפיח".
ישן 19-08-2011, 12:25
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
אני חושב שאין זה אינטרס ישראלי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "רמ"ט פיקוד דרום לשעבר תא"ל..."

ציטוט:
רמ"ט פיקוד דרום לשעבר תא"ל במילואים פוגל הציע לכבוש מחדש את ציר פילדלפי. יש לכך מספר יתרונות:

אני חושב שמדובר בפתרון גרוע בהיבט המבצעי - מדיני (ושניהם קשורים יחדיו).

להשתלט על מסדרון צר יזמין התקפות וללא שתהיה לנו תמיכה בשקט של העולם.

לדעתי, האינטרס הישראלי ארוך הטווח הוא חבורה של עזה למצרים. הערבים שם דוברים את הניב המצרי, חיים לפי החוק המצרי ומקורם במהגרים מצרים מהעבר הלא רחוק.

אני הייתי בודק כיצד ישראל מנתקת את הקשר עם רצועת עזה ולא מהדקת אותו. אני מצפה לקיר ברזל בטחוני שיעמיד מעטפת קשיחה אל מול הרצועה ויבודד אותה מאתנו (כמובן במובן המטפורי).

הפתרון לדעתי הוא בתחום התגמול, קשה עד בלתי אפשרי למנוע לחלוטין התקפה מתוכננת של כמה יחידות פשיטה מאומנות. זה הצליח לחיזבאללה עם תקיפת הסיור שהתחיל את מלחמת לבנון 2, זה הצליח לפלשתינים בשנות ה- 70 בגבול הצפון. הפתרון לדעתי הוא בתחום התגמול - גביית מחיר מדיני\צבאי\כלכלי של מי שביצע או מי שההתקפה יצאה משטחו.

אני הייתי בודק את האפשרות לנתק את זרם החשמל לרצועה בעקבות הארועים האחרונים. אני לא רואה סיבה שאזור שממנו נורים רקטות על ישראל, יחידות פשיטה תוקפות אזרחים וחיילים ואנחנו נספק להם מים, חשמל, מזון.

מדינת ישראל ויתרה על כל סיני לרבות שדות הנפט של אבו-רודס, החופים, המרחבים. לא על מנת להפוך עצמה לשוטר בחצר של משהו אחר.

מצרים היא לא מדינה קיקיונית, כניסה ישראלית לסיני עם תאום או בלי תאום יכולה להתגלגל בסופו של יום למלחמה כוללת אל מול מאות מטוסי ה- F16 של המצרים וחיילים במליון.

להבנתי, השלטון מצופף עצמו לכוון קהיר, הוא מחפש לגיטימציה לשלטונו, איך אתם חושבים שתתקבל פשיטה ישראלית באדמת סיני בקרב הצבור בקהיר?

.
ישן 19-08-2011, 12:52

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אני חושב שאין זה אינטרס ישראלי"

תראה, אני מסכים שצריכה להיות תגובת תגמול במטרות איכותיות (אנשים בכירים ומטרות איכות אחרות) - רק שתי הערות:
1. התגובה צריכה להיות כזו שלא תביא למצב של התשה הדדית מתמשכת, עדיף להגיב בעוצמה לא מידתית על מקרה מסויים, מאשר תגובה רפה שתוביל לתגובת נגד ולסבב שחוזר חלילה והתנהלות של משגל נסוג.

2. המאזן האסטרטגי מאוד השתנה, כבר לא מדובר בכנופיות חמושות סטייל שנות החמישים או המרדפים בבקעה והמחבלים ברצועה בשנות השבעים, יש בעזה תשתית רקטית שהשמדתה לא תיפתר ע"י הפצצת מחסן רקטות או מס' משגרים אחת ל...

לגבי מרדפים לתוך סיני, זו יכולה להיות מלכודת לצה"ל מצד אותם אירגונים,
שטח מאוד נרחב לאורך הגבול ופנימה לתוך סיני, שטח יכול להוות מלכודת לגדוד מילואים תורן או לכוח שמוקפץ - כר נרחב לחטיפות, מטענים (איך יראה פינוי מוסק 3 ק"מ בתוך סיני?), משיכת אש צה"לית לעבר עמדות צבא מצריות ועוד.
יש את סוגיית הכשרת הכוחות לאפשרות כניסה לשטח הנרחב הזה (מבחינת מודיעין, סיור, פתיחה באש, גבולות גיזרה, סיוע אווירי).
שינוי ההתייחסות לאזור מבחינת יעוד מודיעיני, שלהערכתי כבר השתנה מאז נפילת מובארק (לא מידע אישי).
ישן 19-08-2011, 16:02
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "תראה, אני מסכים שצריכה להיות..."

[QUOTE=שפני]תראה, אני מסכים שצריכה להיות תגובת תגמול במטרות איכותיות (אנשים בכירים ומטרות איכות אחרות) - רק שתי הערות:
1. התגובה צריכה להיות כזו שלא תביא למצב של התשה הדדית מתמשכת, עדיף להגיב בעוצמה לא מידתית על מקרה מסויים, מאשר תגובה רפה שתוביל לתגובת נגד ולסבב שחוזר חלילה והתנהלות של משגל נסוג. - מקבל בהחלט.

2. המאזן האסטרטגי מאוד השתנה, כבר לא מדובר בכנופיות חמושות סטייל שנות החמישים או המרדפים בבקעה והמחבלים ברצועה בשנות השבעים, יש בעזה תשתית רקטית שהשמדתה לא תיפתר ע"י הפצצת מחסן רקטות או מס' משגרים אחת ל... - יש לזה גם חסרונות שקל להתמודד עימם לצבא מודרני.
בעבר המחבלים היו שולחים חוליה של 2-4 שבד"כ לא היתה חוזרת.
הפעם היתה כאן מעטפת של מרגמות, נ"ט מודרני, רכב, .......
המעטפת לתחושתי היא יותר מכמות האצבעות והבהונות שיש לי, כך שהארגון לא סיכן בפעולה 2-4 אלא סדר גודל יותר. החוכמה היא לזהות נכון את הארוע וגמור את הארוע ללא נסיגה\התמוססות בשטח של רב הכח התוקף.

לגבי מרדפים לתוך סיני, זו יכולה להיות מלכודת לצה"ל מצד אותם אירגונים,
שטח מאוד נרחב לאורך הגבול ופנימה לתוך סיני, שטח יכול להוות מלכודת לגדוד מילואים תורן או לכוח שמוקפץ - כר נרחב לחטיפות, מטענים (איך יראה פינוי מוסק 3 ק"מ בתוך סיני?), משיכת אש צה"לית לעבר עמדות צבא מצריות ועוד.
יש את סוגיית הכשרת הכוחות לאפשרות כניסה לשטח הנרחב הזה (מבחינת מודיעין, סיור, פתיחה באש, גבולות גיזרה, סיוע אווירי).
שינוי ההתייחסות לאזור מבחינת יעוד מודיעיני, שלהערכתי כבר השתנה מאז נפילת מובארק (לא מידע אישי). הבעיה היותר קשה היא פעולה בחצר המצרית כשהשלטון מחפש לגיטימציה לשלטונו ברחוב המצרי והמכנה הנמוך ביותר הוא שנאה לישראל.
בקצור, זה יכול להגמר הרבה יותר גרוע מעוד כמה נפגעים זו פעולה אצל מדינה גדולה עם צבא גדו לומצוייד כשהאנשים שלו מחפשים לחם (סליחה פתות ועדיף גם פול) לאכול, קורת גג להניח את הראש בלילה ואיזה שהוא אופק עתידי.
גם אם לא מתוכנן שום דבר בכוון הישראלי הסתבכות שם יכולה לגרור אותנו להסתבכות שאין לנו צורך בה.
[/QUOTE]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:58

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר