לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2011, 10:08
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מבולבל הארץ: סנאטור דמוקרטי בכיר קורא להגביל את הסיוע האמריקאי לשייטת 13, שלדג ודובדבן

ציטוט:
הסנאטור האמריקאי הבכיר מהמפלגה הדמוקרטית, פטריק לייהי, מקדם בקונגרס יוזמה לעצירת הסיוע האמריקאי לשייטת 13, ליחידת המסתערבים דובדבן ולסיירת שלדג של חיל האוויר. לייהי טוען כי שלוש היחידות מעורבות בהפרה לכאורה של זכויות אדם של פלסטינים בגדה המערבית ורצועת עזה. [..] לייהי, ראש תת-ועדת ההקצבות וסיוע החוץ בסנאט האמריקאי, נחשב לאחד הסנאטורים הבכירים ביותר בקונגרס. לייהי חוקק ב-1997 חוק שאוסר על ארה"ב לממן, לצייד או לאמן יחידות צבאיות זרות שחשודות במעורבות בהפרת זכויות אדם או פשעי מלחמה. בעקבות החוק מחויב משרד ההגנה האמריקאי בין השאר לסנן קצינים וחיילים זרים שבאים לאימונים בארה"ב. [..] היוזמה של הסנאטור האמריקאי הבכיר נחשבת ליוצאת דופן. המקור המדיני הבכיר ציין כי למרות התמיכה הגדולה שעדיין יש לישראל בקונגרס האמריקאי, גם שם יש שינוי לרעה. "המצב שלנו באמריקה הוא עדיין טוב לאין ערוך ממקומות אחרים", אמר המקור המדיני הבכיר. "אבל צריך להודות שיש שחיקה הדרגתית גם אם היא אטית. זה לא מה שהיה לפני 20 שנה".

מקור

מילא דובדבן והשייטת (אירועי המשט), אבל מה עשו לוחמי שלדג?!

אני מניח שאפילו אם היוזמה תבשיל, היחידות הללו יסתדרו גם בלי מימון, ציוד ואימון אמריקאיים. הנזק הוא בעיקר תדמיתי, ויותר מהכל- תמרור אזהרה ענקי לירידת התמיכה בנו מארה"ב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2011, 18:21
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "זה כבר קרה בעבר, קוראים לזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוד שמואל
זה כבר קרה בעבר, קוראים לזה בדלנות. כלומר האמריקאים יעסקו בעינייני היבשת שלהם (כולל כנראה דרום ומרכז אמריקה) ויפסיקו להיות השוטר של העולם. את האינטרסים הכלכליים שלהם הם יבטיחו בצורה יותר "רכה" ללא הקרנת כח. זאת רק דעתי אבל אני חושב שאין להם ברירה. לכך יש השלכות גדולות על המצב במזה"ת וישירות עלינו וכדאי שניערך בהתאם.

טוב, אני לא רואה את זה קורה, האמריקאים שילמו בעבר מחיר מאוד יקר על הבדלנות שלהם, ולא נראה לי שהם יתנתקו וישאירו את הבמה לסינים. הם כן יבצעו קיצוצים, למשל הפקיסטנים שנתנו לסינים גישה לבלקהוק המשודרג שנשאר באובוטבאד לא יראו מהאמריקאים פני בזמן הקרוב. לא נראה לי שהם יחליטו החלטה גורפת.

בהתייחס לישראל, כבר נכתב פה שישראל צריכה לאור המצב להצהיר על כך שהיא רוצה להיגמל מהסיוע האמריקאי בעצמה וזאת בטווח של כמה שנים. הבעיה שהחלטה שכזאת עלולה לקלקל תמונת המציאות לאותם מוחים ברוטשילד.
ישן 16-08-2011, 10:48
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הארץ: סנאטור דמוקרטי בכיר קורא להגביל את הסיוע האמריקאי לשייטת 13, שלדג ודובדבן"

הוא מדבר על הפרת זכויות אדם בגדה ובעזה. לא קשור למשט.
ואם זה הטיעון שלו - אני לא מבין למה הוא עצר ביחידות המיוחדות. אם נלך לשיטתו אז כל יחידות צה"ל עד פלוגת המילואים האחרונה שעושה תעסוקה באיו"ש גם נכנסת לקטיגוריה.

מדובר בסנאטור בכיר, ולשעבר ראש וועדת הקצבות החוץ של הסנאט. מבחינת הדעת שלו ההתרשמות שלי (ע"ס ויקיפדיה) היא הוא ממוקם בקצה השמאלי של הספקטרום הפוליטי האמריקאי. שווה לזכור שחברת הקונגרס לשעבר סינתיה מקיני השתתפה במשט לעזה (גם חברת כנסת שלנו, אגב) ויש כל מיני קולות בפוליטיקה האמריקאית שלא בדיוק אוהדים אותנו. זה לא חדש וזה עדיין לא מסמן שינוי באג'נדה האמריקאית.
ישן 16-08-2011, 22:47
צלמית המשתמש של Fik TV
  משתמש זכר Fik TV Fik TV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הארץ: סנאטור דמוקרטי בכיר קורא להגביל את הסיוע האמריקאי לשייטת 13, שלדג ודובדבן"

טוב, מחקרון וירטואלי קצרצר
ב-2007 ניסתה קבוצה בארה"ב למנוע מכירת פצצות מצרר ואמל"ח לישראל בטוענה שהפרה את הסכמי השימוש שלהם. רוצים לנחש מי קידם את ההצעה הזאת?

זהירות - ספויילר!

הסיבה, לכאורה, היא בדבר טענות של NGO-ים למיניהם על חוסר הנכונות\יעילות של מערכת המשפט בישראל לשפוט גורמי צבא על מעורבותם ב"פגיעה בזכויות אדם". על כן אותן קבוצות לא פעם ולא פעמיים לקוחות את ישראל למשפט בספרד, אירלנד, בלגיה, אנגליה וכדומה.

בקיצור, זה אקט פוליטי מצד הסנטור, במסווה של צו"ב. ואסיים את דברי כאן לפני שהתוכן יפזול אל עבר פורום פוליטיקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר