לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2010, 01:57
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "צורך בהתיעצות כללית לגבי מערכת ההפעלה העתידית שלי !"

לינוקס יותר טובה כמעט בכל תחום פרט למשחקים ולגרפיקה.
אני עברתי מחלונות ללינוקס ואת האמת אני לא רואה את עצמי חוזר לחלונות כל עוד המערכות של ms זוללות משאבים ולא אמינות יחסית ללינוקס.

בכל הנוגע למשחקים ולגרפיקה, יש לזה פיתרונות שונים וכל אחד בוחר במועדף עליו וניתן להחזיק חלונות למטרות האלה בלבד בצד. כל אחד והבחירה שלו, אבל אנשים אחרים אולי לא יסכימו עם הגישה הזאת.

בכל מקרה, ברגע שתעבור ללינוקס, תרגיש את ההבדל בין חלונות ללינוקס, אם ההפצה תתאים לך לפי רמת השימוש שלך. אני עברתי חמישה הפצות, עד שהגעתי להפצה, שיש לי היום ואיתה טוב לי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2010, 16:52
  ohadm ohadm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.02
לינוקס לא ממליץ לך במקרה שלך לעבוד עם יוניקס בלבד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "צורך בהתיעצות כללית לגבי מערכת ההפעלה העתידית שלי !"

אם אתה מייעד את המחשב ללימודים לקראת תואר במדעי המחשב אתה חייב גם וינדוס.

אין ספק שיוניקס חזקה יותר מוינדוס בהרבה תחומים ויש דברים שעושים בה בשניות כאשר בוינדוס צריך להפוך עולמות כדי להשיג את אותו הדבר.

עם כל זה, המצב שלך הרבה יותר מורכב היות ותלמד בין השאר על פלטפורמות פיתוח של מייקרוסופט ואיתן תוכל לעבוד בצורה נוחה רק דרך וינדוס (שפות .NET בעיקר).

אולי במקרה שלך יהיה הכי טוב לעשות DUAL BOOT של וינדוס ויוניקס (אובונטו היא המומלצת למתחילים).

ואז - בשימושים הכוללים פיתוח עם כלים של MS תשתמש ב WINDOWS ולכל שאר המקרים (שימוש רגיל/אינטרנט/פיתוח של כל שפה אחרת שאיננה של MS) תשתמש ביוניקס.
ישן 07-10-2010, 15:22
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ohadm שמתחילה ב "באמת?"

ציטוט:
אתה טוען שיש אוניברסיטאות/מכללות שמלמדות גם על עולם הקוד הפתוח (PHP/MYSQL/יוניקס כמערכת הפעלה ולא ככלי לפיתוח קוד בC) בצורה טובה כחלק מהתואר? איפה יש מקום כזה?

מה הקשר צורה טובה, או עקומה?
יש בארץ מוסדות(כמו בן גוריון), שגורמות לסטודנטים להבין שיש דברים חוץ מחלונות בעולם..
למעשה הצורה שהם מלמדים את המערכת הפעלה עצמה היא דיי עקומה, אבל עדיין עדיף על כלום.
לדעתי(ועדיין לא סיימתי הכל), רוב החלק התכנותי בתואר(לפחות אצלנו), לא מתבצע בחלונות..

ועבור החלק שכן, תמיד אפשר לרוץ למעבדה... (כמו שעושים סטודנטים שלא מסתדרים עם לינוקס בהתחלה..)

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 07-10-2010 בשעה 15:27.
ישן 07-07-2010, 22:39
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
לשאלתך, את ג'נטו הייתי מפרמט כל 3-4 חודשים... :)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לאן מיקרוסופט הגיעה? והאם יש..."

ההבדל העיקרי בין חלונות לכל הפצת לינוקס היא במורכבות.

בחלונות יש קרנל בינארי אחיד, עטוף בסביבה גרפית אחידה עם חבילה של שירותי מערכת.
כולם מקמפלים את התוכנות שלהם אל מול החבילה האחידה הזו.
בסביבה חלונאית ממוצעות רצים 30-60 תהליכים.

בלינוקס, מצד שני, אין סוף לוריאציות ולקומבינציות. במחשב שמריץ שולחן עבודה גרפי רצים 150תהליכים לפחות...
אין מערכת התקנת חבילות אוניברסלית... אין Standard Base אחיד לכל ההפצות...
אין אינטגרציה בהגדרות המערכת - לכל חלק במערכת יש קבצים שונים ושיטה אחרת לקביעת הגדרות.

אני לא אומר שאין יתרונות - יש הרבה כאלה. אבל בוא לא נשקר לעצמנו לגבי "חוזק ויציבות"...
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 07-07-2010, 22:49
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "לשאלתך, את ג'נטו הייתי מפרמט כל 3-4 חודשים... :)"

וואלה? לא נגעת במערכת והיית צריך לפרמט? אתה איש מיוחד.

אני משתמש בלינוקס כ 13 שנה. Never in my life, בזמן הזה (למעט קניית מחשבים חדשים מה שגרר גם כונן קשיח חדש), הייתי צריך לפרמט. ומחשב אני מחליף כל 6+ שנים בממוצע... הדבר נכון גם לגבי כל שאר משתמשי לינוקס שאני מכיר, ואני מכיר הרבה מאוד...

העובדה שבכל הפצה יש מנהל חבילות אחר (בחלונות בכלל אין מנהל חבילות...) - לא אומרת שום דבר על חוזק ויציבות...

צר לי, על הרבה דברים אני יכול להסכים כחסרונות (כשאתה בא בגישת ה"אנחנו חייבים שוירוסים יוכלו לעבוד בקלות"). חוזק ויציבות כתכונה חסרה בלינוקס (או כל מערכת מבוססת *nix) - פשוט לא קיים שם.

קוד:
23:51:45 up 449 days, 2:14, 1 user, load average: 0.01, 0.56, 0.99

(למען הסר ספק, האתחול של המכונה לפני 449 יום לא היה כי הייתה תקלה. הייתה הפסקת חשמל ארוכה יותר מהאל-פסק...)

נ.ב. תציץ בפורום השכן, פורום Windows, המערכת שאתה משבח. תראה איזה דברים הזויים לא עובדים שם. ועוד ביום התקנת המחשב, לפני שמישהו נגע במשהו. קריאה מהנה!

ישן 08-07-2010, 19:30
  borsood borsood אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "לשאלתך, את ג'נטו הייתי מפרמט כל 3-4 חודשים... :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
ההבדל העיקרי בין חלונות לכל הפצת לינוקס היא במורכבות.

בחלונות יש קרנל בינארי אחיד, עטוף בסביבה גרפית אחידה עם חבילה של שירותי מערכת.
כולם מקמפלים את התוכנות שלהם אל מול החבילה האחידה הזו.
באמת? אז למה אני צריך לקמפל בנפרד עבור קרנל של WIN7 ועבור קרנל של XP? מיקרוסופט לא מחזיקים תאימות לאחור יותר מגירסה אחת
בסביבה חלונאית ממוצעות רצים 30-60 תהליכים.
תהליך בחלונות צורך הרבה יותר משאבי מחשב מתהליך בלינוקס
בלינוקס, מצד שני, אין סוף לוריאציות ולקומבינציות. במחשב שמריץ שולחן עבודה גרפי רצים 150תהליכים לפחות...
אין מערכת התקנת חבילות אוניברסלית... אין Standard Base אחיד לכל ההפצות...
ובחלונות יש את Add Remove Programs שכמובן אי אפשר לא להתקין ןלא להסיר בעזרתו תוכנה. אתה רוצה דרייברים? חפש באינטרנט וקווה שמה שמצאת הוא לא וירוס.
אין אינטגרציה בהגדרות המערכת - לכל חלק במערכת יש קבצים שונים ושיטה אחרת לקביעת הגדרות.
ובחלונות FAT16 FAT32 NTFS ולכל אחת שיטת קידוד שונה CODEPAGE 862 332?
אני לא אומר שאין יתרונות - יש הרבה כאלה. אבל בוא לא נשקר לעצמנו לגבי "חוזק ויציבות"...
ישן 02-10-2010, 02:37
  HeX0R HeX0R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.09

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simen

אני יודע שכולם פה יקפצו ויגידו לי שעשיתי החלטה נכונה, אבל לא לשם כך באתי.
אשמח לשמוע חוות דעת כללית על הלינקוס, חיוביות ושליליות כאחד! איזה תוכניות עיקריות היא לא מפעילה, ואם בכלל היא יותר טובה מWINDOWS (בכללי) או לא !

יום\ ערב טוב לכולם,

אוו... שאלה כבדה.. תמיד יש "מלחמות" בדיונים האלה...

תראה המקרה שלך הוא מאוד דומה למקרה שהיה לי לפני כמה זמן...
אני עתיד ללמוד הנדסת תוכנה וגם עברה לי המחשבה על זה שאני הולך ללמוד הרבה דברים על לינוקס
וחשבתי על להתקין אותה אצלי בכדי להתחיל להתרגל אליה קצת...

האמת היא שזה לא הפעם הראשונה שאני חושב או מנסה להתקין לינוקס ניסיתי כבר כמה פעמים ובסוף פרשתי...
לדעתי ה"בעיה" העיקרית בלעבור ללינוקס היא המורכבות של המערכת.
להבדיל מחלונות ששם "תלחץ וזה יעבוד (אם בכלל ואם לא לך תשבור את הראש מה הבעיה עכשיו...)"
היא יותר בקטע של קלות למשתמש ועיצוב.

לינוקס לעומת זאת היא מערכת הרבה יותר חזקה אך יחד עם זאת אתה גם צריך להיות קצת חזק ע"מ שתוכל ללמוד אותה ולתפעלה.

לא תמיד קל לשנות הגדרות או להתקין איזו תוכנה ... בעיקר בגלל שכל זה חדש לך.
לדוגמא בחלונות אתה בדרך כלל תוריד קובץ PE בסיומת EXE ולכשתריצו הוא כבר ידע מה לעשות עם הקבצים שהוא מכיל ואיזה הגדרות להגדיר וכמה TOOLBARים הוא יתקין לך.
בשיטה הזאת יש יתרונות וחסרונות כמו בכל דבר בחיים, אתה לא כל כך צריך לשבור את הראש בהתקנה הזאת אבל מאידך אף אחד לא מבטיח שלך שהתוכנה תרוץ אחר כך ושלא נגרס איזה קובץ חיוני כלשהו...
בלינוקס זה עובד שונה, יש לך את מנהל החבילות שאחראי לסדר.
ויש לך דרכים שונות להתקין את התוכנה המבוקשת... (לדעתי זה לפעמים הרבה יותר קל ונוח מלהתקין תוכנה בחלונות.)
אתה יכול להיכנס למנהל החבילות לכתוב לו את שם התוכנה ואם הוא מכיר אותה אז כל מה שנשאר לך לעשות זה לסמן אותה והוא כבר יבדוק אם יש לך את החבילות הנדרשות וכיו"ב.
וגם בלינוקס יש קבצים "מקבילים" בסיומות DEB או RPM תלוי בהפצה שלך שמתקינות לך את התוכנה באופן אוט'.

ושוב הבעיה העיקרית היא(לפי דעתי) המעבר עצמו.
אתה רגיל לעבוד בצורה מסויימת עם המחשב, אתה רגיל למערכת ניהול קבצים מסויימת אפילו למבנה הקובץ ולצורה מסויימת של הגדרות ופתאום הכל משתנה, שום דבר לא דומה למה שהכרת בחלונות
וכל שעליך לעשות זה פשוט ללמוד את המערכת אם בפורומים ואם בIRC ...
אבל בשלב מסויים אתה כבר תתחיל לשלוט במערכת ואז אתה כבר תיראה לבד שלא כל כך בה לך לחזור לחלונות.

אני גם חדש בעולם הלינוקס, היה לי חלונות 7 וחשבתי לעבור ללינוקס לקראת הלימודים ולא עשיתי את זה עד שקיבלתי את ההודעה המעצבנת של "נפלת קורבן לזיוף" וכו, למרות שיש לי רישיון....
ואז אמרתי עד כאן, הגיעה הזמן להתקין לינוקס ומכאן ההרפתקה החלה... לקח לי שבועיים עד שהצלחתי להתקין את המערכת כמו שצריך (ubuntu 10.04) אבל הסיפור ארוך ולכן הימנע ממנו...

אז בPC שלי אני עובד עם לינוקס ובנייד יש לי גם וגם, לפעמים יוצא לעבוד עם חלונות אבל בדרך כלל אני מפעיל אותה רק אם יש לי איזה משחק לשחק (מה שאין לי כרגע )
אולי גם ממנה אני אתפטר בסוף לכשאהיה משתמש יותר מנוסה כי לפעמים בלימודים אני פתאום לא זוכר איך עושים משהו ואין לי זמן אז קרה פעם שנאלצתי לעבור לחלונות בישביל זה...(לא הצלחתי להתחבר לאלחוטי של הבית ספר). אני מקווה שזה לא יקרה שוב...

אני יגיד לך את האמת מלא פעמים קרה לי שרציתי פשוט למחוק הכל ולחזור לחלונות אבל בסופו של דבר תמיד מצאתי את הפתרון (ללינוקס יש אחלה קהילות) ועד שהגעתי למצב שאני לא רואה את עצמי חוזר לחלונות.

לגבי התוכנות אני לא יודע להגיד לך אבל אתה יכול לעיין בלינק שלהלן ולראות אילו אלטרנטיבות מוצעות לך:
http://wiki.linuxquestions.org/wiki...indows_software
ישן 23-08-2011, 08:59
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

1. לדעתי, חלונות 7 מתאימה בהרבה למשתמש הביתי, מבחינת יציבות, תמיכה, פיצ'רים, מבחר תוכנות, ועוד כמה פרמטרים. לינוקס, ואני אומר את זה בצער מסויים, פשוט לא שם עדיין.
מצד שני באופן כללי לשרתים לינוקס מתאימה יותר. 2008 R2 היא בהחלט צעד חיובי, אבל לינוקס עדיין נמצאת קדימה בתחום הזה.
לדעתי הפער הזה נובע מהכיוון שלוקחות החברות שתומכות כלכלית בפיתוח של לינוקס כ Ecosystem.

2. הפתרון הכי טוב לדעתי הוא Dual Boot או VM לינוקסי בתוך סביבת חלונות. אני גם מציע שתחפש פתרונות וירטואליזציה...

3. לך לפה http://distrowatch.com/ יש שם רשימה של הפצות לפי כל מיני מדדים, ותיאור של כל הפצה. לך גם לפה http://www.zegeniestudios.net/ldc/ יש שם שאלון שאמור לעזור לך לבחור את ההפצה שמתאימה לך. תראה איזה הפצות נראות לך מעניינות, תתקין ותתנסה. אני הייתי מתחיל דווקא מ Ubuntu למרות שהיא הכי פחות "לינוקסית" בגלל שלפחות ממה שאני ראיתי היא הכי קלה למשתמש הממוצע.

4. http://rute.2038bug.com/
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר