לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2011, 09:37
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פרופסור רוס גלר שמתחילה ב "השאלה של במה אנחנו שונים..."

דילגת על הבקשה המרכזית שלי להגדיר לי מה זו זכות.
זה אולי נראה לך מיותר, אבל זו נקודה מהותית מאוד.
אם למשל נתבונן ב'\זכויות במובן החוקי, הרי שזכותנו לעשות כל דבר שאין חוק נגדו, ומכיוון שאין חוק נגד כליאה של קופים בגני חיות, הרי שהחופש של כל אדם לעשות מה שהוא רוצה, כל עוד הוא לא עובר על שום חוק, הוא זה שמקנה לנו את הזכות לשים קופים בכלובים.

נ.ב.
אם אתה רוצה לעשות רושם של אדם רציני ואינטליגנטי (ונראה לי שאתה עושה מאמץ משמעותי בכיוון), אתה חייב להיות עקבי בטיעונים שלך. אתה לא יכול לטעון, בדיון המקביל בפורום האחר שקישרת אליו, שהטיעון שאומר שמותר לנו לכלוא קופים כי אנחנו יותר אינטליגנטים מהם, אינו תקף (כל מיני הסברי אלברט אינשטיין וכו') וכאן להביא בעצמך בדיוק את אותו טיעון לגבי נמלים, רק בתוספת המילה 'הרבה'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2011, 21:58
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב ".."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אתה באמת מאמין בבולשיט הזה או שאתה סתם מנסה לתסבך אותו?

האם ה'או' שלך הוא אינקלוסיבי או אקסקלוסיבי?

א. כדי לאפיין בצורה טובה את המושג 'מוסר' צריך בראש ובראשונה להגדיר אותו:
ציטוט:
The term “morality” can be used either
1. descriptively to refer to some codes of conduct put forward by a society or, some other group, such as a religion, or accepted by an individual for her own behavior or
2. normatively to refer to a code of conduct that, given specified conditions, would be put forward by all rational persons.
http://plato.stanford.edu/entries/morality-definition/

על הרלוונטיות של ההגדרה הראשונה, שתואמת למשל את הגדרתו של דירקהיים שטען כי מוסריות היא "סך כל הכללים קבועים שנקבעו על פי החברה", אין ויכוח. אין ספק כי חברות קיימות, וכי הן מגדירות לעצמן כללי התנהגות, וכי אפשר לקרוא לסך הכללים האלה 'מוסר' ולחקור אותם. אין גם ספק כי אם נגדיר 'מוסר' בצורה זו הוא יהיה תלוי חברה ותלוי זמן.

ההגדרה השנייה היא הרבה יותר שנויה במחלוקת, אך בעייני גם הרבה יותר מעניינת, והיא כבר מתייחסת למוסר מוחלט, שאינו תלוי זמן חברה או מקום. אתה מוזמן לקרוא לגישה הזאת 'בולשיט', ואתה תהיה בחברה טובה, שכן ישנם פילוסופים רבים שאינם מקבלים אותה. עם זאת, גישת המוסר המוחלט, אינה תיאוריה שמצצתי מהאצבע כדי להשתעשע עם ידידינו המשותף פורופסור רוס גלר, אלא גישה שזוכה, לצד הביקורת, גם לתמיכה מרבים וגדולים ממני, דוגמת ג'ון סטיוארט מיל, ישעיה ברלין ונועם חומסקי (כן, אני יודע שהוא עוכר ישראל).
קרא עוד בעיקר כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/Moral_universalism
וגם כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/Moral_realism

בעייני הפסילה המוחלטת של קיומו של מוסר מוחלט, מסרסת את המושג מוסר מתוכן ועשויה להביא אף לניהיליזם, שכן אם כל חברה יכולה להגדיר לעצמה מהו מעשה מוסרי ומהו מעשה שאינו מוסרי, ולהיות צודקת לפי הגדרה, למה לא יכול לעשות זאת כל אדם?

ב. בנוסף, אני מנסה לתסבך אותו.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 27-08-2011 בשעה 22:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר