לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2012, 21:53
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
הכאת חייל בחטיבת כפיר כי נגע ב"מקל פז"ם"

התחקיר: החייל הצעיר הוכה כי נגע ב"מקל פז"ם"
8 חיילים ותיקים בגדוד נחשון הודו כי "שפטו" חייל צעיר שהעז לגעת במקל שמסמן את הזמן שנותר להם בצבא - ותקפו אותו. "פשוט פוצצו אותו במכות", סיפר חייל מהפלוגה. החייל שהוכה הלך לישון והתמוטט בבוקר, כעת הוא מאושפז במצב בינוני
לכתבה המלאה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2012, 22:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "הכאת חייל בחטיבת כפיר כי נגע ב"מקל פז"ם""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יואב זייתון
רק לפני כשבועיים קיים המח"ט בן מוחה כנס לעשרות קציני החטיבה, שבמהלכו הדגיש
כי יש להילחם בתופעת האלימות בכל פעם שהיא צצה מעל פני השטח. "לא יכלתי לסבול
אירועים כאלה. כל החיילים שווים בן שווים. השפלות, אלימות ופגיעה בכבוד האדם קורים
רק במקומות בהם המפקדים חלשים", אמר המח"ט בראיון ל-ynet בחודש אפריל.
אז מה זה אומר עליו כמפקד?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-08-2012, 13:05
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "צר לי. איני מצליח לרדת לסוף..."

איך אנשים מקבלים החלטות ?
בניסוי שנערך בכיתה,אמרו לילדים לומר כי הקו הקצר על הלוח הוא הארוך,
אח"כ הכניסו לכיתה תלמיד נוסף,
וכששאלו השאלה,גם התלמיד שלא ידע על ה'סיכום', טען כי הקו הקצר הוא הארוך,
גם ניסוי זה מראה לנו שאנו מושפעים בהחלטותנו מהסביבה.
החיילים במקרה שלפננו השתיכו לחברה שבה בזכות הפז"מ נעשים מעשים בלתי ראויים,זו המסורת שם,
ומסתבר כי המסורת המקומית היא גורם משפיע בקבלת ההחלטות של החיילים,
זה שבט עם מנהגים ומסורת,
קשה לנו לקבל כי יש לנו קשר לנורמות בעיתיות,
מצלמה הראתה לנו רוכב אופנוע שרוע על הכביש,
התנועה המשיכה לזרום סביבו, אף אחד[ככלל] לא עצר,
הראו הסרט לאנשים שונים,
כולם הגיבו בשאט נפש,ונתנו לנו להבין כי הם היו עוצרים,
מסתבר כי יש פער בין המציאות,לבין איך שאנחנו תופסים אותה,
איך אנחנו באמת מקבלים החלטות ?
מה באמת משפיע עלינו כשאנו מגיבים לירי,או איך אנחנו מגיבים,ומדוע,לקבלת ציוד צבאי לא תקין ?
חיילים המכים חיילים בגלל פז"מ,הינו רק ביטוי אחד בדרך בה אנחנו מחליטים/מגיבים.
ישן 05-08-2012, 12:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הוכחה עד כמה חשוב שיהיו יותר חרדים בצבא"

אז יאללה. מתי רואים אותך בלשכת גיוס?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-08-2012, 13:34
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
החשודים: היכנו גם מפקד, זה מקובל (Ynet)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "הכאת חייל בחטיבת כפיר כי נגע ב"מקל פז"ם""

ציטוט:
לוחם גדוד נחשון בחטיבת כפיר, שהוכה לפי החשד על ידי חיילים ותיקים, עדיין מאושפז וסובל מקרע בטחול. התוקפים באירוע שנחשף ב-ynet הובאו להארכת מעצר, בחקירה טענו: "הכול היה בצחוק". המח"ט פירק את המחלקה שממנה באו
יואב זיתון

בזמן שלוחם גדוד נחשון בחטיבת כפיר עדיין מאושפז בבית החולים עם קרע בטחול, 11 החיילים שחשודים בהכאתו רק בגלל שנגע ב"מקל הפז"ם" הובאו להארכת מעצרם בבית הדין הצבאי ביפו. בחקירתם הראשונית התברר כי כנראה לא מדובר במקרה חד פעמי. לטענת חלק מהחשודים, בעבר ספגו חלק מהמפקדים בפלוגה מכות מהם ו"הכול היה בצחוק וברוח טובה, בלי שאף אחד התלונן".

הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet ביום שישי. החיילים החשודים סירבו להתייחס לחשדות המופנים כלפיהם ולא דיברו עם כלי התקשורת, אך לטענתם ברשותם ראיות המוכיחות כי מדובר בתרבות ומסורת שהייתה נהוגה בפלוגה, ומקובלת על המפקדים.

ל-ynet נודע כי מחלקת הסיור בפלוגה המסייעת של הגדוד שבה אירע המקרה, פורקה על ידי מפקד החטיבה, אלוף משנה אודי בן מוחה, שממשיך לתחקר אם מדובר במקרים בודדים או בתופעה.

לכתבה המלאה

ישן 06-08-2012, 07:00
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
כל הנושא הזה של ותיקות וציערות עבר מזמן כל גבול.

ברגע שמעלמים עיין ממקרים קטנים בסופו של דבר מגיעים מקרים כאלו.
כל המפקדים שמעודדים בחצי קריצה את הנושא נושאים באחריות למקרים האלו.
לא ניתן למתוח את הגבול בין דברים שכביכול נראים לגיטימים לבין מה שהתרחש במקרה הזה ובעוד מקרים רבים, גבול כזה סופו להתגמש ולהגיע תמיד לצד הלא נכון.
אם רוצים לצ`פר ותיקים צריך לעשות את זה בצורה ממוסדת , למשל שותיק מעל X שנים לא עושה תורנות מטבחים (כמובן אם יש מספיק אנשים אחרים).
ולפני שכל האנשים הקבועים בנושא הזה יקפצו עלי ויסבירו לי שביחדות מסוימות אין למה לחכות והותיקות זה הדבר היחדי שמחזיק את החיילים שם , אני לא מקבל את זה , אפשר וניתן למצוא דברים אחרים (יותר חופשים לדוגמא).
המוסד הזה לא רק שמדרדר את צה"ל מבחינה מוסרית וערכית אלה הוא גם פוגע בסופו של דבר בכשירות הצבא.
לא מספיק שהורים שולחים את הבנים והבנות שלהם בצבא וחוששים לגורלם עכב האוייבים שלנו הם צריכים גם לחשוש מהחברים שלהם למחלקה ?
ישן 06-08-2012, 10:14
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "כל דבר יותר טוב מהצב הבלתי..."

ההפרדה בין צעירים לוותיקים היא לא רק לשם צופר, הוותיקים משמשים כמפקדים זוטרים בהרבה משימות, לפעמים הם מוציאים משימות לבדם.
אני מאמין שהדיסטנס המינמלי בין וותיק לצעיר חשוב כמו דיסטנס בין מפקד לחייל, והיות שוותיק לא יכול לתת "שבת" לחייל ( למרות ששמעתי שביחידות מסויימות כן ) הומצאו המשפטים והעונשים ה"יצרתיים".
המשפטים האלו הם כמעט תמיד בין חברים ובהסכמה של שתי הצדדים, צעיר שהוא לא חבר טוב של הוותיקים לא ישפט, במיוחד לא על נגיעה במקל פזם או סמל סטאטוס אחר.

וכשאני שירתתי בוותיקה בנחשון סטאטוס הוויתיקות ניתן לאחר הערכת החייל על ידי המפל"ג בעיקר בנושא מקצועיות ואחריות אישית.
ישן 06-08-2012, 13:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשלא רואים כי יש בעיה..."

ותיק הוא לוחם בעל וותק וכישורים. יכולת היא תוצר של נסיון וידע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2012, 11:23
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן. זה בדיוק מה..."

כדאי שתפנים
מצב כזה מביא להרס הצבא מבפנים, יותר ויותר אנחנו דומים לצבאות של שכננו.
ובו תסביר לי למה אי אפשר ליישם את ההצעות שלי ? מה אי אפשר להנהיג משכורת לפי וותק , זה לא אפשרי לפי חוקי הטבע ?
מה אי אפשר לעשות בוחן מקצועי לפני הענקת הסטטוס ? זה גם מנוגד לחוקי הדת ?
למה אפשר לעשות את זה על סט"יל ובמחלקות של חיר אי אפשר ? בגלל המסורת ? מסורת ניתן לשנות , הרי לא היתה את המסורת המטופשת של מקלות פז"ם ועוד שטויות כאלו לפני כמה שנים.
במקום להתמקד בדברים החשובים , החיילים מתעסקים בססטוס , במקלות ואם הצעיר דרך על השביל של מאהל הותיקים. אחרי זה שוכחים למה באמת החיילים נמצאים שם.
אבל אפשר להתעלם , ברור. העיקר שלא יגעו במוסד הותיקות המקודש מכל וחשוב יותר מחיי אדם כנראה.
ישן 06-08-2012, 11:54
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מגיב אלך כמובן , פשוט ערכתי..."

ותיקות מאז ומעולם הלכה יד ביד עם מקצועיות.בשביל לקבל ותיקות היית צריך לעבור בחנים. גם אצלי בחטיבה זה היה ככה ולא בדיוק עברו עשרות שנים מאז.
זה שיחידות מסוימות לא מנהיגות את זה זאת בעיה שלהם.העובדה שעברו למתכונת מחלקות מחזוריות רק מערימה קשיים גם במובן הזה.

אני מקווה שנהיר לך עכשיו למה לא רק אי אפשר, אלא גם לא יעיל לצ'פר ותיקים ביציאות טובות יותר.
למה אי אפשר לעשות את זה עם שכר? פשוט. אין כסף. זה כיף להגיד שחיילים ותיקים יקבלו משכורת מנכ"ל עם רכב Class A, אבל אין איך לתקצב את זה.

וגם אם היה- לא בטוח שזה סוג הצ'ופרים שצריך לתת. בהחלט ראוי בעייני שבהינתן האפשרות ותיקים לא יעשו מטבח או ש.ג. לא בטוח שזה ראוי שהם ירוויחו יותר כסף.

עריכה:
שתי ההודעות הקודמות שלך, זאת שערוכה והאחרת (לא הנוכחית) לא קשורות במיל למשהו שאני אמרתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-08-2012, 07:22
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מכות בצבא היו עניין די שיגרתי אפילו ביחידה החנונית שלי. אף אחד לא שם לב עד שאין פציעה

אצלנו אומנם לא היו השטויות האלו של ותיקות אבל בהחלט היו מקרים של מכות ברוח טובה יותר או פחות, כולל בין מפקדים ובין מפקדים לחיילים (בעיקר מקרים שבהם מפקדים גברתנים הזמינו חייל זה או אחר לאיזו האבקות סוערת). והיה גם מפקד מזן זה שהגיב על תקיפת חייל בידי חייל בריון ממחזור מבוגר יותר באמצעות אזהרה שאם ירים שוב יד הוא אישית יכניס לו מכות רצח. והוא התכוון לזה, וזה בהחלט עבד. ברוב המקרים זה ניגמר בלא כלום ולכן אף אחד לא התייחס. אני מניח שכך זה ברוב המקומות. זאת כניראה צורת פורקן טיפוסית לבחורים צעירים במסגרת כזו. הבעיה במקרה כאן היא או שמישהו באמת הגזים או ש"סתם" היה חוסר מזל ומכה נכנסה יותר מדי "טוב" במקום רגיש. אני מתחלחל רק מלהיזכר בתוצאות הקשות שהיו למשחק הרוגבי שניהלתי בין 2 קבוצות חיילים אצלנו כולל קצין שלרגע חששתי שבאמת ניפצע קשה. ההבדל בין עוד "קטע" לפציעה ממש על כל הכרוך בזה יכול להיות דק מהדק.
ישן 21-08-2012, 04:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

קורבן ה"זובור": העונש יעודד אלימות דומה בצבא

סהר מזרחי, החייל שהותקף על ידי חבריו לחטיבת כפיר, נדהם מעסקאות הטיעון שאושרו עם הנאשמים
בפרשה ומעונש 58 ימי המחבוש שנגזר עליהם. הוא מסרב לקבל התנצלות: "באזרחות על מקרה כזה היו
שולחים אותם לחודשים ארוכים או שנים בכלא"

יואב זיתון
פורסם: 21.08.12, 00:55

...

תשעת הנאשמים הצהירו בפני בית הדין כי בכוונתם להגיע לחייל המותקף עד יום הכיפורים ולהתנצל בפניו מעומק לבם, אבל הוא
מסרב לקבל את ההתנצלות. כתב האישום נגד תשעת התוקפים תוקן, הם הודו בסעיף של תקיפה שגורמת חבלה של ממש וגזר
הדין נקבע על 58 ימי מחבוש בפועל, ומתוכם ינוכו להם שבעה ימים של "חנינת חגים". בנוסף, התשעה הורדו לדרגת טוראי.

מזרחי עדיין מתאושש מהתקיפה ונמצא בביתו בחופשת מחלה. "אני סובל מסחרחורות וכאבי ראש, מתקשה לעשות את צרכיי
ובקושי יורד במדרגות", סיפר החייל המותקף לקרוביו. "כל תנועה כמעט כואבת לי. העונשים שהם קיבלו יעודדו בצבא עוד מקרים
כאלה בין ותיקים לצעירים ולמעשה, אלו לא ממש עונשים. באזרחות על מקרה כזה היו נשלחים לחודשים ארוכים אם לא שנים
בכלא".

...

תקווה, אמו של סהר, סיפרה כי רצתה להגיע לדיון שהתקיים הבוקר בבית הדין הצבאי, אך נאלצה להישאר בבית ולטפל בבנה.
גם האם מתנגדת לקבל את התנצלות התוקפים. לדבריה, "שהם לא יעזו להתקרב לפה, לך תדע מה היה קורה אם סהר לא
היה מתעלף למחרת. הדימום היה נמשך והוא יכול היה למות".

על עונשם של התוקפים אמרה האם כי "זה לא עונש, הם קיבלו קייטנה, זו בושה וחרפה, ממש ביזיון. התובע (רב-סרן אלון הראל
- י"ז) לא שאל מה דעתנו ורק התקשר להגיד שזה העונש שהוא החליט שיקבלו. הם ייצאו לחופשה בחגים והבן שלי ימשיך לשכב
בבית מנוטרל. רוצים להוריד לו פרופיל רפואי והוא לא יהיה יותר לוחם. הוא זה שנענש הכי הרבה. בהתחלה אמרו שיטפלו בזה
בחומרה, אבל אחרי העונשים האלה, התופעות האלו יימשכו עוד שנים בצבא".

שופטת בית הדין הצבאי ציינה בהחלטתה לקבל את הסדר הטיעון כי מעשי הלוחמים "ראויים לכל גינוי וחותרים תחת ערך הרעות
והאחווה החייבים לשרור בין לוחמים". עם זאת, השופטת הקדישה מקום נרחב בפסיקתה לנסיבות המקלות לטובת המורשעים. כמו
התובע בתיק, גם השופטת ציינה לטובה את משך תקופתם הארוכה של התוקפים כלוחמים ללא עבר פלילי ואת העובדה שהם שיתפו

פעולה עם החוקרים והביעו חרטה מלאה.

...

הכתבה המלאה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4270896,00.html

ישן 21-08-2012, 19:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אממ.. זה לא שהיכו אותו נגד..."

הוא ביקש שכל אחת ייתן אגרוף חלש. זה לא בדיוק מה שקרה. זו תקיפה. לא סתם - אלא תקיפה בנסיבות מחמירות (כי תקפה אותו חבורה שלמה יחד). מאחר ונגרם פה נזק גופני חמור של ממש, יש פה לכאורה גם עבירה של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות.

נוסף על כך, אם אתה צודק - יש פה עבירה נפרדת של איומים, שאסורים בפני עצמם.

בלי להיות משפטן עולמי, אתה אמור להבין שאם אני אומר לך "תסכים לקבל עכשיו קצת מכות או שבלילה נפרק לך את הצורה" ואתה "מסכים" זו לא נחשבת הסכמה שהופכת את המעשה לחוקי כמו שאם אני אומר לך "תסכים למסור לי ולחברי את הארנק שלך עכשיו או שאנחנו נפרק לך את הצורה" ואתה "מסכים" גם זו לא נחשבת להסכמה שהופכת את מסירת הארנק שלך לנו לחוקית. אמנם הסעיף בחוק העונשין שמגדיר תקיפה מתייחס רק להסכמה שהושגה בתרמית ולא להסכמה בכפייה, אבל בוא נפעיל קצת היגיון...

אם אתה לא מסכים, אתה מוזמן לנסות לשדוד מישהו ברחוב, ואז לטעון שהוא הסכים למסור לך את ארנקו אחרי שהראית לו איזה שרירי וחסון אתה. אני מצדי מוכן לבקר אותך בכלא...

ישן 21-08-2012, 20:24
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הוא ביקש שכל אחת ייתן אגרוף..."

אפשר גם להמחיש זאת אחרת- "תבוא למשפט ותיקים או שיהיה עליך לחץ חברתי/לא נחליף אותך בשמירות/תקבל את השמירות בשעות הכי לא נוחות", זה כבר לא אותו הדבר.

ושוב, כפי שכתבתי למעלה- לולא היה נגרם לו נזק, לא היינו שומעים על המקרה הזה, כמו שלא שמעת על שאר המקרים שקרו כשמישהו נגע במקל, או כל מיני משפטי ותיקים אחרים ביחידות אחרות. אני גם לא חושב, ונדמה לי שגם אתה, שהם התכוונו לגרום לו לנזק כזה, ואני בטוח שגם הוא לא חשב שזאת מטרתם, כמו גם הם עצמם. ולכן אני לא חושב שזאת תקיפה לכל דבר, יש פה לא מעט נסיבות מקלות.

ישן 21-08-2012, 20:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אפשר גם להמחיש זאת אחרת-..."

בוא נפריד בין מספר דברים.

בנוגע לטענתך הראשונה - אלה עדיין איומים, זו עדיין כפיה, ולכן זו עדיין לא הסכמה, ולכן זו עדיין תקיפה. לצורך העניין, לא להחליף אותו בשמירה זו הפרה חובה חוקית בצבא - "אי-קיום פקודה" (לא סירוב פקודה, אלא משהו אחר), וזו עבירה פלילית שהעונש עליה מגיע עד שתי שנות מאסר.

בנוגע לטענתך האחרונה - זו תקיפה "לכל דבר ועניין", ולא מדובר באיזה מקרה גבולי, אלא ממש תקיפת "לפי הספר". זה לא סותר את זה שיש "נסיבות מקלות", או בניסוח אחר - זו לא התקיפה החמורה ביותר שאפשר לדמיין. אני מסכים. נגיד שזה 50% מהעונש המקסימלי. יודע מה? נקזז אפילו 90% מהעונש המקסימלי על העבירה. זה עדיין לא מגיע לפחות מחודשיים מאסר.

ס' 333 בחוק העונשין:
החובל בחברו חבלה חמורה שלא כדין, דינו – מאסר שבע שנים.
סעיף 335:
(א) נעברה עבירה לפי סעיפים 333 או 334 –
(1) כשהעבריין נושא נשק חם או קר, דינו – כפל העונש הקבוע לעבירה;
(2) כשהיו נוכחים שניים או יותר שחברו יחד לביצוע המעשה בידי אחד או אחדים מהם, דינו של כל אחד מהם – כפל העונש הקבוע לעבירה.
אז נגיד שאני מחליט שיש "נסיבות מקלות" (כמו זה שהם עד עכשיו לא הכניסו אף אחד לבית חולים ) שמקצצות 90% מהעונש המקסימאלי - 10% מ-14 שנים זה עדיין 17 חודשים, לא חודשיים. וכל זה בהגזמה שהעבירה שלהם היא רק "10% מתקיפה" (בתרחיש החמור ביותר שלא מגיע לדרגה של סעיף אחר).

אתה יכול לטעון שבצבא יש נורמות אחרות לגמרי ואלימות שם זה דבר מקובל ואף ראוי ונכון. לי זה מזכיר את הילדים שטוענים דברים בסגנון "חייל איננו אזרח" (אז איך הוא מצביע?), אבל נעזוב את זה. מסתבר שהמחוקק חשב אחרת.

ס' 65 בחש"צ:
(א) חייל שהיכה חייל הנמוך ממנו בדרגה או שהיכה אדם הנמצא במשמורת שהחייל מופקד עליה, או שהתעלל בהם אחרת, דינו – מאסר שלוש שנים.
(ב) חייל שהתעלל בחייל אחר, דינו – מאסר שנתיים.
(ג) נעברה העבירה בנסיבות מחמירות, דין המתעלל – מאסר שבע שנים.
מאחר ומדובר בחוק ספציפי לצבא, אני טוען שהוא מכיל ממילא את הנסיבות המקלות של "זה מתבצע בסביבה הצבאית תחת הנורמות המקובלות בצבא". אבל אתה יודע מה? אני אקצץ להם חצי מהעונש המקסימאלי, אפילו שני שליש. זה עדיין שנתיים וארבע, לא חודשיים!

ישן 22-08-2012, 01:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ואיפה נכנסת לכל זה העובדה..."

הוא הסכים שכל אחד יתן אגרוף חלש. הוא לא הסכים למה שקרה שם.
אם שלוקי מסכים לתרום כליה לשרוקי, ובזמן שהוא תחת הרדמה לוקחים לו גם אונת כבד, ההסכמה שהייתה לא משחקת פה שום תפקיד. יש מקרים שבהם אפשר לדבר על "הסכמה מכללא" - לדוגמה, אם במהלך ההליך נפגע כלי דם ויש צורך בפעילות שלא הייתה חלק מההסכמה המקורית, ניתן להניח שאילו שלוקי היה במצב שבו ניתן לשאול אותו, הוא היה מסכים שיצילו את חייו, ולכן הוא לא יוכל לטעון לתקיפה במקרה הזה. כאן אין בסיס להנחה כזאת

נוסף על כך, גם ההסכמה לאגרוף חלש התקבלה כתוצאה מכפיה - זאת לפי דבריך שלך...

ישן 22-08-2012, 19:58
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הוא הסכים שכל אחד יתן אגרוף..."

כדי שיהיה אפשרי להקביל את הדוגמא שלך, המצב של לקיחת האיבר הנוסף תואמת מצב בו החיילים התכוונו מראש להכותו חזק ולגרום נזק ולא סיפרו לו על זה, כמו שלא סיפרו לי לפני ההרדמה שפרט לאיבר א' יקחו לי גם איבר ב'. אני לא חושב שגם ניתן להוכיח כי החיילים התכוונו מראש להכותו חזק מהרגיל. אני דווקא מניח שדברים כאלו קרו לא פעם אפילו על ידי אותם החיילים, והם לא חשבו שהם מכים חזק מהרגיל, כי לא קראתי על עדות לכך שהיו להם יחסים מעורערים עם המוכה, המשפט הזה היה דבר שבשגרה. כיוון שכך אני סבור שהיתה פה איזו רשלנות, לא תקיפה וגרימת חבלה בכוונה.

לכן אם נחזור לתחילת הדיון, אני לא חושב שהם באמת היו מקבלים שנים בכלא, במיוחד לאור הענישה הלא כבדה בבתי המשפט האזרחיים. האמת שגם קשה לי להקביל מצב בו יש "משפט מכות" כזה באזרחות, אולי במשטרה

ישן 21-08-2012, 23:16
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
2 הסנט שלי...

מעניין שאף אחד עוד לא עלה על זה, אבל הפלוגה שבה היה האירוע ('מסייעת נחשון', 'ויקינגים') היא הפלוגה שהמ"פ שלה בשנים 2005-2006 היה ערן קבלו, שנמצא במעצר מתחילת השנה על רקע חשדות (שהם כמעט ודאי, לאחר שהנאשמים האחרים חתמו על עסקאות טיעון) שמכר לעבריינים את הסמים שצה"ל תפס בגבול הדרומי. הנאשם מס' 2 באותה פרשה, אבי שלום, היה הרס"פ של הפלוגה הזו.

האם יש קשר בין המפקדים של העבר למעשים של היום? להערכתי קשר חלש ועקיף ביותר שלא יוצא מגדר של אנקדוטה, אבל צירוף המקרים מעניין. אולי כן אפשר למצוא קשר באווירה הכללית של הפלוגה, וטיפוסי האישיות שבוחרים להגיע אליה.

הערה אנקדוטית נוספת בנושא, אני שירתתי באחת הפלוגות האחרות של נחשון לפני כמה שנים, פלוגה שבה היחסים בין ותיקים לצעירים (וגם עם הסגל) היו יחסים של סבבה, אחווה וחברות. ובכל זאת גם בה היו אירועים של אלימות, אבל מבחירה ורוח טובה. לדוגמא: סוג של 'זובור' ומכות קבוצתיות בסיומה של מסיבה למשתחררים, דרבוק מחלקתי שבאמצעו נאזק אחד הקצינים (ששיתף פעולה עם האירוע, וברוח טובה) וחטף מכות ומים, וחלוקת צ'פחות כואבות בעת הענקת דרגות. אני אף פעם לא התחברתי עם הרוח האלימה ולא השתתפתי באירועים כאלו, החישולית היחידה שקיבלתי הייתה מסרס"פ במעבר שלב מצעירות למעמד אמצע. בעצמי לא הרמתי יד מעולם על אף אחד.

באירוע אחר שנערך על ידי איש סגל שהשתחרר התנהלו קרבות אגרוף בין חיילים במחלקה, דא עקא שאחד החיילים פרק כתף ועקב כך עבר מהפלוגה למפקדה, ונגרע לוחם מהסד"כ. הדיווח שנרשם בטופס הרפואי במקרה הזה היה כוזב, ותיאר אירוע שקרה בתאונה במהלך טיול (כך זכור לי שראיתי).
ישן 22-08-2012, 08:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי -נתנאל- שמתחילה ב "2 הסנט שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -נתנאל-
מעניין שאף אחד עוד לא עלה על זה, אבל הפלוגה שבה היה האירוע ('מסייעת נחשון', 'ויקינגים') היא הפלוגה שהמ"פ שלה בשנים 2005-2006 היה ערן קבלו, שנמצא במעצר מתחילת השנה על רקע חשדות (שהם כמעט ודאי, לאחר שהנאשמים האחרים חתמו על עסקאות טיעון) שמכר לעבריינים את הסמים שצה"ל תפס בגבול הדרומי. הנאשם מס' 2 באותה פרשה, אבי שלום, היה הרס"פ של הפלוגה הזו.

האם יש קשר בין המפקדים של העבר למעשים של היום? להערכתי קשר חלש ועקיף ביותר שלא יוצא מגדר של אנקדוטה, אבל צירוף המקרים מעניין. אולי כן אפשר למצוא קשר באווירה הכללית של הפלוגה, וטיפוסי האישיות שבוחרים להגיע אליה.

חבל להכניס גם קונספירציות לקלחת. אני לא סובל את קבלו אבל למ"פ, כל מ"פ, אין השפעה כ"כ מרחיקת לכת עד כדי שהנוכחות שלו תהיה מורגשת 6 שנים לאחר שסיים את תפקידו.

בהערת אגב, חבר טוב מאוד שלי שירת ב"ויקינגים" ב2006~2008 ומעולם לא שמעתי שום דבר בסגנון ממנו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:41

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר