לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2022, 11:47
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "יהי זכרו ברוך."

ביקרתי אותו בבית האבות בהרצליה לפני כשנה
בכניסה לחדר - לוח קטנטן ועליו מספר החדר ושמו של דני ומעליו ציור של ספיטפייר
באתי עם רשימת שאלות שנוגעות לתחנות חייו

ישבנו כשעה וחצי והוא ענה בסבלנות ובחייכנות לכל שאלה והסביר בנחת כאילו שהוא בן 40 מקסימום

ביקשתי לבוא שוב והוא אמר בשמחה - אני אשמח שתבוא שוב

באתי לאחר חודשיים שוב פעם עם אישתי - אישתי הכינה לו כל מני דברים טעימים לפי מה שסיפר לה בטלפון שהוא אוהב
הפעם שוחחנו יותר על החיים בכלל - על ההיכרות עם שולה - על קלוב התעופה - על הדאיה - על הילדים - על המדינה
ועל עוד כמה סיפורים נדירים שהוא עבר

כשישראל קיבלה הצעה מצרפת לקנות מטוסי קרב מיסטר - זה היה דני שבחן את המטוס והחליט להמליץ לא לרכוש אותם ולקנות במקומם את האורגנים עד שהסמבד יהיה מוכן

דני היה כולו באור רגוע ועם חיוך מרוח על כל הפנים - תוך כדי שהוא מספר על מצבים מסמרי שיער כמו נחיתה או המראה משדה תעופה בברזיל שהיה שדה קצר והאורך שלו נגמר בסלעים כאשר הגובה של השדה עד כמה שאני זוכר היה כמה אלפי רגל -

סיפר לי בפרוטרוט על ההמראה בתיאלנד -

ישראל מכרה מטוסי ערבה לתיאלנד וכשהאוניה הגיעה לנמל הסתבר שאין אפשרות להוביל את המטוסים על מובילים מהנמל לבסיס - בגלל גשרים ועוד מכשולים

דני הציע הצעה מטורפת
לאחר בחינה של מבנה הנמל הוא מציע לתחיאלנדים פיתרון

אתם תפנו את כל המשטח בנמל ויווצר מעין מסלול המראה קצר מאוד שאני חושב שאני יוכל להמריא ממנו

היו שם ספקנים והיו גם מאמינים

תוך כמה שע' הם פינו את המשטח בנמל ונוצר מרחק מינימלי שמאפשר המראה בתנאי שדני יהיה לבדו בקוקפיט ובתנאי שיוצאו מהמטוס כל מה שלא רלוונטי להמראה

הוא נתן מהירות כבר בהתחלה וממש בסוף המסלול הוא משך את הסטיק

המטוס הנמיך מעט ומעל לקצף הגלים המריא (מטר וחצי שציים) לאוויר

מאות תיאלנדים הגיעו לחזות באירוע הנדיר - מחיאות כפיים - דני מטיס לבסיס את המטוס הראשון וחוזר במסוק לנמל - לאוניה ולמטוס הבא שמחכה לו

ככה העביר מס' מטוסים

סיפר לי שהכפיר היה אמור להיות מוכן לפני מלחמת יו"כ אבל טעות של טייס ניסוי אחר גרמה להשמדת האב טיפוס והכל התעכב בשנה (כולם יודעים מי זה אבל נעזוב את הפינה הכואבת הזאת)

לדני מעולם לא היתה נטישה - זה די מדהים בהתחשב בכך שהוא הטיס מאות סוגים של מטוסים בתפקיד טייס קרב או כטייס ניסוי

אין כמעט מטוס שהיה "חי" בתקופתו שדני לא הטיס

שאלתי אותו על זה והוא אמר שהיו לו כמה פעמים שחשב כבר לקפוץ ולנטוש ואז הוא חשב לעצמו - רגע רגע .. עשיתי באמת הכל?
ואז הוא נקט באיזו פעולה ונשאר על המטוס

היה גם סיפור ידוע על המסטיק שהוא הדביק על השמשה או הכוונת הקדמית - לא זוכר מה היה הסיפור אבל זה עוד קטע מהגאונות שלו והיכולת לפתור בעיות בזמן תקלה - באפס זמן .

לאחר השוד של המיג העיראקי - דני הוזעק עי מוטי הוד לבדוק את המיג
לאחר כמה שיחות וכעבור יום אחד אומר דני לעיראקי - היום אני טס על המטוס שלך
העיראקי היה בהלם- "צריך חצי שנה עד שתוכל לטוס- ההכשרה ארוכה- אתה עושה מעשה מסוכן- ועוד
דני עלה למטוס ושם מדבקות על הכיתוב ברוסית בתוך לוח השעונים והמריא כמו טייס ותיק
היה דני הטייס המערבי הראשון שהטיס מיג 21 ובעזרת הלקחים שלו מהטיסה - למדו טייסי חי"א שיש כמה פינות במיג שאפשר לנצל
למשל בגובה נמוך ההגאים מתקשים ולכן יש לטייסים שלנו אפשרות להצליח בדוגפייט אם ינצלו את המגרעות
או החלק המת מאחורי המטוס שמונע זווית ראיה על המטוס שאחריך
הוא אמר עוד כמה דברים- אני לא זוכר ממש
דני הפך לחבר וידיד של הטייס העיראקי והוא הפגיש את אישתו עם אשת הטייס העיראקי - אכלנו ביחד והיינו בקשר טוב.

דני היה מהיחידים בעולם שהטיס את המיראז 4
היה מהיחידים שהטיס מטוס בצרפת עם מנוע רקטי וכמעט יצא מהאטמוספירה

דני היה גם מושא לקינאה עזה בחיל ולכן אחרי שירות של עשרות שנים היה עדיין בדרגת סא"ל - רק בגיל מבוגר הוא קיבל אל"מ ...בעיקר לאות הערכה

באחת הפעמים שדיברנו ואכלנו קרמשניט גבינה - הגיע הבן של דני לביקור עם עוד אדם - טייס גם הוא -
ודני האיש הכי מנומס מבקש מהבן שלו שיחכה בחוץ כי יש פה כבר אורחים

הם חיכו שעה ודני לא האיץ בנו ללכת

לפני שהלכנו אמרתי לאישתי רוצה לראות קסם?
אמרתי לדני - נכון שיש לך בכיס מסרק?

ודני מייד שלף מהכיס מסרק קטן וחייך חיוך רחב- הבלורית צריכה תיחזוק כמו מטוס

ברוך דיין האמת - נוח בשלום על משכבך חבר - לוחם

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דני היה זה שהביא לארץ או הוביל את המבנים מצרפת לישראל - הוא העביר בטיסה לארץ כ-75 מטוסי מיראז'
כולל את המטוסי צילום - התשעימים (יחד עם רן פקר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2022, 15:10
צלמית המשתמש של helpy4

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תיקון קטן"

אגב, צרפת
דני לאט לאט השיג לו שם של מלך השמיים - הצרפתים העריצו אותו
קיבל מהם הזדמנויות לבחון מטוסים שלהם ונתנו לו את הטיסה המפורסמת להיות מס 12 בעולם שעבר את המאך 2

היתה איזו אפיזודה שאינני זוכר שהזמינו את דני לאיזה מקום שלא נתנו לאף טייס זר להכנס

הם אמרו לו - אתה משלנו

הוא קיבל גם הצעה לעבור ליחידת הניסויים שלהם אבל דני אמר אני קודם כל ישראלי ובכל חיי ציפיתי שיהיה לעם שלי חיל האוויר
חלום חיי היה לטוס בצבא משלנו
ולכן דחה את ההצעה

ראיתי אצלו כל מני תעודות הוקרה מהצבא הצרפתי

דני שפירא היה הטייס הישראלי היחיד שטס במיראז' 5 - בצרפת
וכמו תמיד הקיפו אותו וביקשו לשמוע רשמים ורג'קטים

נערך לאחרונה ע"י helpy4 בתאריך 11-12-2022 בשעה 15:16.
ישן 11-12-2022, 15:19
  שמגר שמגר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.12
בית אבות ? מצער
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "ביקרתי אותו בבית האבות..."

תודה על הסיפור האישי
ד. המטה הכללי לוקה בתסמונת "הראש הקטן", מוביל את צה"ל לאובדן הגמישות הצבאית והופך אותו לגוף מסורבל וכבד תנועה.
ה. הדרג המדיני נמנע מלקבל החלטות אסטרטגיות, מלקבוע תפיסת ביטחון שתתמודד עם התמורות שחלו באזור ומלשאת באחריותו למחדלים בניהול הביטחון הלאומי."

ישן 11-12-2022, 18:49
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
עוד תיקון קטן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "ביקרתי אותו בבית האבות..."

ציטוט:
סיפר לי שהכפיר היה אמור להיות מוכן לפני מלחמת יו"כ אבל טעות של טייס ניסוי אחר גרמה להשמדת האב טיפוס והכל התעכב בשנה (כולם יודעים מי זה אבל נעזוב את הפינה הכואבת הזאת)

לא הכפיר, אלא הרעם שהיה מטוס ביניים בין הנשר לכפיר. הרעם היה למעשה מטוס נשר עם מנוע J-79. בתכנון היו אמורים להיות מיוצרים שני דגמים, רעם א' שהיה למעשה נשר עם מנוע J-79 ורעם ב' שהיה מטוס כבד יותר עם תוספת של מערכות שונות. הרעמי א' הראשונים היו אמורים להמסר בספטמבר 1973 (אאל"ט), זה היה מעט מדי ומאוחר מדי כדי להשפיע על המלחמה. התרסקות האב טיפוס אכן עקבה את הפרוייקט והחליטו לזנוח את רעם א' ולהמשיך עם פיתוח של מטוס קרב על בסיס התכנון של רעם ב' שעבר עוד שינויים ונהיה הכפיר.
ישן 13-12-2022, 14:44
צלמית המשתמש של helpy4

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=helpy4]באיזה ביטוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
"עריקה" הינה המילה המתאימה ביותר (גם "הבאה" היא מילה אפשרית).
אפילו אם ההנחה הינה שמדובר ביוזמה ישראלית, לא מדובר ב"שוד". כשאתה משכנע את המוכר בחנות למכור לך זוג נעליים והוא מור לך אותם, אתה קורא לעצמך "שודד"?

מה זאת אומרת "הנחה שמדובר ביוזמה ישראלית" ? זה ידוע וברור שעברו על שמות הטייסים העיראקים בפונטנציאל לעריקה ומצאו את מוניר. שכנעו . הציעו לו פיתרון לקשיים.

אגב, דני מספר גם בראיון שכשמוניר רדפא היה בארץ עם אישתו הם, הוא ואישתו, אירחו להם לחברה וניסו להקל עליהם את המעבר החד. הוא סיפר שהיה ממש ידיד טוב שלו.

אני לא יודע אם מוניר התחרט על ה"עריקה" אבל אישתו לא נהנתה מהעסק.

בכ"א מצאנו את המילה שלא תכעיס אף אחד - עריקה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר