לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2011, 20:21
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "ואם בן אדם לא רוצה "להגן" על..."

תפקידו של החייל ללחום להגן ולשמור.

חייל בגיוס חובה , זה לא דומה לחייל בהתנדבות או בתשלום.
חייל מתנדב או בתשלום חייב לבצע כל פקודה דבילית ככל שתהיה.
כשאבי היה בצבא המפקד פקד על חברו בפלוגה לנקות את השרותים עם מברשת שניים.
הוא סירב ונדון למחבוש 5 ימים.
האם הפקודה הזו היא חובה, או שיש פקודות שהן לא בדיוק פקודות.

מי שמסרב פקודה שיצפה לעונש אבל זה לא אומר שהוא לא צודק.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2011, 21:48
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המפקד שלך אומר לך לשרת בשטחים..."

ציטוט מתוך פס"ד המקורי שבו בעצם השתמשו בפעם הראשונה פקודה שאינה חוקית בעליל: "סימן היכרה של פקודה "בלתי חוקית בעליל" - מן הדין שיתנוסס כדגל שחור מעל לפקודה הנתונה, ככתובת אזהרה האומרת: "אסור!". לא אי חוקיות פורמלית, נסתרת או נסתרת למחצה, לא אי חוקיות המתגלה רק לעיני חכמי משפט חשובה כאן, אלא: הפרת חוק גלויה ומובהקת, אי חוקיות ודאית והכרחית המופיעה על פני הפקודה עצמה, אופי פלילי ברור של הפקודה או של המעשים שהפקודה מצווה לעשותם, אי חוקיות הדוקרת את העין ומקוממת את הלב, אם העין אינה עיוורת והלב אינו אטום או מושחת - זוהי מידת אי החוקיות הדרושה כדי לבטל את חובת הציות של חייל ולהטיל עליו את האחריות הפלילית למעשיו (באדיבות ויקיפדיה )".

מכיוון שגם לשרת בשטחים וגם לפנות יהודים לא עונים על התנאי שהדגשתי בפס"ד לדעתי התשובה הפשוטה היא שאף אחת מהדוגמאות שנתת הן לא פקודות לא חוקיות בעליל. בדיוק מהסיבה הזו אני חושב שסרבני השמאל צריכים לשבת בכלא תא ליד סרבני הימין, שניהם אותו קקה בדיוק.

ישן 23-08-2011, 20:05
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=infected aviad]אתה גם..."

את הדברים אפשר להפוך בקלות, יש רבים שיגידו שפינוי/גירוש הוא שמירה על בטחון ישראל פרופר ובכל מקרה לא מתפקידו של חייל לחוות את דעתו על תהליך קבלת ההחלטות, תפקידו למלא פקודה.

אם הפקודה צלחה את כל שרשרת הפיקוד, הן המדינית והן הצבאית, לפני שהחייל ירום הודו קיבל אותה, עליו לבצע אותה.

האם זה תפקידו של צה"ל לבצע את הפינויים? זוהי שאלה שצריכה להיות נדונה בדרג המדיני, אבל נכון לעכשיו- צה"ל הוא המבצע ולכן החיילים יבצעו.

דין סרבן כזה כדין סרבן שירות "בשטחים הכבושים"/"בצבא האימפריאליסטי הציוני".

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 25-08-2011, 00:51
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
מזתומרת?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "וחייל שלא רוצה לשרת בשטחים,..."

ציטוט:
באיזה חטא הוא מסרב להשתתף לפי השיטה שלך?

אין לו צידוק מוסרי אם הוא מסרב לשרת משום מאיסה בארץ ישראל.
בדיוק ההיפך - זו עבירה על לא תעמוד על דם רעך.

ומשפטים כגון
ציטוט:
הכל פוליטיקה בסופו של דבר ותרוצים וצידוקים אפשר למצוא כמעט לכל דבר.

זה סתם נסיון למסמס את הדיון כשנגמרים הטיעונים - אדרבא אם יש לך צידוקים מוסריים לצד השני הבא אותם ונרד לשורשם של דברים. אם לא - זה סימן שאולי טעית.

זה כמו שאומר לך 1+1=2
ואז תאמר: אבל אני אומר לך ש 1+1=3 והכל פוליטיקה בסופו של דבר ותרוצים וצידוקים אפשר למצוא כמעט לכל דבר.
זה לא רציני.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 25-08-2011 בשעה 00:56.
ישן 23-08-2011, 21:20

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "אבל אתה חייב להסכים איתי..."

יש הרבה חיילים בצבא שיש להם כל מיני דילמות, חלק מהן הרבה יותר קשות מהדילמה של למי להקשיב
לרב או למפקד. בסופו של דבר כל אחד צריך לעשות את החושבים שלו ולהחליט אם הוא רוצה לעבור על
חוקי הצבא ולהיות עבריין או לא. ד"א אני לא מסכים עם המשפט "הם גם נשמעים לקול הרבנים ומוכנסים
בניגוד לרצונם לדילמות האלה שבין שני סמכויות", אף אחד לא מכניס אותם לדילמה, מידרג הפיקוד בצבא
ברור והוא לא כולל רבנים. מחר יחליטו חיילים אחרים שדב חנין, לצורך הדיון, הוא זה שאומר להם מה לעשות
ולא המפקדים ומה אז? בסוף נגמור כמו רפובליקת בננות שכל שבט ופלג מקים לעצמו צבא.

ישן 24-08-2011, 08:14
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יש הרבה חיילים בצבא שיש להם..."

תראה, בעולם הדתי-לאומי הילדים מקבלים את זה כבר מגיל אפס. הם מחונכים לשלושה דברים שמתומצטים למשפט אחד: עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל. ברגע שיש סתירה בין 2 מתוך השלושה אז יש דילמה. בשביל דתי-לאומי לשרת בצבא זה מצווה. כך הוא מחונך. הוא יודע שכשיגיע לצבא הוא יוכל להיכנס לפנתאון יחד עם לוחמי דוד המלך, החשמונאים, בר-כוכבא וכו'.

ואז בצבא המפקדים אומרים לו לגרש יהודים משטחי ארץ ישראל. הוא בדילמה.

משיהו פעם אמר לי שזה כמו שישאלו ילד את מי הוא אוהב יותר את אבא או את אמא. והוא חייב להחליט. וכשהמשפחה מתפקדת כראוי ויש אהבה אז הוא יכול לאהוב את שניהם באותה מידה אבל כשיש חיכוחים אז הוא בדילמה.

אם ניקח את הדוגמא של אבא-אמא לשלב נוסף אז מה ילד עושה כשאבא מכה את אמא? האם הוא אוהב יותר את אבא או את אמא? וכשאמא אומרת לילד לעשות משהו נגד אבא, הוא ישמע לה? בערך כך היא הדילמה של דתי-לאומי בנושא של גירוש יהודים מביתם בנחלת אבותינו. וזה לא משנה בכלל אם הוא במעגל הראשון או השני או השלישי.

נקודה נוספת: בעקירה של גוש קטיף הרבה מהציונות הדתית ראו זאת כבגידה של המדינה בהם. הקרע נעשה ע"י צד אחד (הממשלה).
וכמו שאמרתי בראשית דברי, למזלי אני לא הייתי בדילמה הזאת. כששירתתי בצה"ל אני עסקתי בלהילחם נגד האוייבים שלי. לא נגד אחים שלי.

הבעיה היא שבד"כ בויכוחים האלה, זה נגמר ב"ומה תעשה עם סרבנים מהשמאל?". התשובה האינסטינקטית שלי היא: מצידי שהשמאל לא ישרת בצבא. מעניין איזה צבא יהיה לנו. קשה לי להאמין שהצבא יוכל להרשות לעצמו רוב "ימני" בצה"ל. חייל מהזרם הדתי-לאומי ישמור על ההתנחלויות כאילו זה הבית שלו. בעצם זה באמת הבית שלו...
ישן 25-08-2011, 08:33
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בשינויים לא גדולים אפשר לשנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
בשינויים לא גדולים אפשר לשנות את ההודעה שלך כך שתדבר על שמאלנים קיצוניים
לצורך הדוגמה. אתה תומך גם בשמאלנים קיצוניים שלא מוכנים לשרת בשטחים? אם
לא אני אשמח אם תוכל להסביר לי את ההבדל בין אלו שאתה מדבר עליהם לבין השמאלנים
הקיצוניים.

אני לא מסכים איתך עם הקביעה ברישא.
ולא, ברור שאני לא תומך בשמאל הקיצוני שלא מוכן לשרת בשטחים. ושוב, אם הוא לא ישרת, יבוא מתנחל במקומו וזה טוב.
ובנוגע לסיפא, על איזה הבדל אתה מדבר? ההבדל בין ימין ושמאל? הימין (בגדול, ברור שיש גם כאלה שלא) רואה את כל עם ישראל כאחים. ולכן לשרת בהתנחלות זו זכות ולהגן על יהודים זו זכות. לפנות/לעקור יהודים זה פשע.
השמאל (בגדול, ברור שיש גם כאלה שלא) שמסרב לשרת בשטחים לא רואה במתנחלים (במתיישבים) אחים אלא "מכשול לשלום" ולכן ההשוואה בעייתית.
ישן 25-08-2011, 10:56

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]בשינויים..."

רק בשביל הספורט : תראה, בעולם השמאל הקיצוני הילדים מקבלים את זה כבר מגיל אפס. הם מחונכים על בסיס האמונה שהכיבוש הוא אם כל חטאת. ברגע שהם צריכים לשרת בשטחים אז יש דילמה. בשביל שמאלני קיצוני לא לשרת בצבא זה מצווה. כך הוא מחונך. הוא יודע שכשיגיע לכלא 6 כי הוא לא רוצה לשרת בצבא הוא יוכל להיכנס לפנתאון יחד עם סרבנים כמו יונתן שפירא, יפתח ספקטור וכו'. ואז בצבא המפקדים אומרים לו לשרת בשטחים. הוא בדילמה.

ושוב כל מה שאתה אומר בהודעה שעליה אני מגיב עכשיו אפשר להפוך ולהגיד על אנשי הימין. הפואנטה שלי היא שסרבנות היא סרבנות היא סרבנות, היא גרועה כשהיא באה מהשמאל והיא גרועה באותה מידה כשהיא באה מהימין. אפשר למצוא תירוצים לכל דבר, אבל כל הצידוקים והתירוצים לא הופכים את הסרבנות למקובלת. לדעתי אין שום דרך הגיונית להצדיק רק סוג אחד של סירוב ולשלול את השני בלי לצאת צבוע באמות אטומיות.

ישן 25-08-2011, 13:52
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "רק בשביל הספורט :) : תראה,..."

תראה, לקחת טענה, ולשנות מילים מסויימות כדי לקבל תוצאה אחרת (הפוכה) זה ממש לא חוכמה. מצידי תיקח את הפיסקה ושתנה ל"אוהדי הפועל" "אוהדי מכבי" "אספני בולים" או כל מה שתרצה.
בקשר ליפתח ספקטור, אני די מעריך/מעריץ אותו על השתתפותו בהשמדת הכור האטומי העיראקי. זה שכיום הוא נהיה סרבן שמאלני זה די כמו סופו העצוב של רה"מ לשעבר אריק שרון, שהיה בעברו כידוע "אבי ההתנחלויות" אבל תשאל היום מתנחל ממוצע מה הוא חושב על אריק שרון של היום.
אני חושב שעיקר ההבדל בין סרבני הימין לסרבני השמאל היא במעטפת. אשמח לראות סקר על אחוזי גיוס, על רצון לשרת בשטחים, על רצון להתגייס לקרבי, ובכלל תשאל תלמידי תיכון על דעתם לקראת גיוס.
אני בהחלט רואה שוני בין חייל שרואה את עצמו כחייל טוב, ממושמע ומשקיע שמסרב לפנות יהודים מנחלת אבותינו לבין חייל שרואה את עצמו לא פחות טוב, לא פחות ממושמע ומשקיע שמסרב לשמור על יהודים שבוחרים לגור בכל מקום שיבחרו בארץ ישראל.
ישן 25-08-2011, 13:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "תראה, לקחת טענה, ולשנות מילים..."

די, אני לא יכול שלא להתערב ולשאול שאלה נורא פשוטה:

מה לגבי כל אותם חיילים שבדעתם הם שמאלנים, שתומכים בפינוי התנחלויות ולמרות זאת משרתים בצבא, בשטחים, בשמירה על התנחלויות, ועושים את עבודתם נאמנה למרות דיעותיהם האישיות? אם הם יכולים לעבור על אמונתם הפוליטית ולמלא את תפקידם למרות ההתגשות עם האמונה האישית שלהם, מדוע לא מקביליהם בימין?

ורק כדי לציין - ליפתח ספקטור רקורד ארוך של שירות צבאי מצויין ומכובד, כולל בששת הימים ויום כיפור. הוא נפגע יותר מפעם אחת במהלך שירותו ארוך השנים. חתימתו על מכתב הטייסים הייתה אקט צורם אבל אי אפשר להשתמש בה כדי למחות עשרות שנים של שירות נאמן ואמיץ למדינת ישראל ואזרחיה.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 25-08-2011 בשעה 14:02.
ישן 26-08-2011, 11:32
צלמית המשתמש של Eli173

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אומנם שיניתי את המילים אבל לא..."

תראה, אני לא מצפה שתשתכנע לתמוך באותו חייל, אני כן מצפה שתבין אותו. שתבין שהבעיה היא לא סרוב פקודה או אי סרוב פקודה. הבעיה היא שורשית. הבעיה היא לאומית והבעיה היא פוליטית. לא של החייל היחיד אלא שלנו כחברה ישראלית.

אתה מדבר על סירוס הצבא בגלל חיילים שכמותו (ולהבדיל, כמו חייל שמסרב לשרת בשטחים) אבל אני חושב שע"י מקרים מתוקשרים כאלה, אנחנו כחברה יכולה רק ללמוד מזה, ולהבין טוב יותר את תפקידינו כחברה. כי אם התקשורת עושה טררם מזה, (וממקרים הפוכים) אז הצבא לומד, ומפנים ומפיק לקחים לעתיד. ולא רק הצבא, כי גם עולם הישיבות והרבנים של הציונות הדתית.

נקודה נוספת שחשבתי עליו בזמן האחרון. סירוב פקודה של חייל ימני הוא אירוע נקדותי של פעילות "מבצעית" ספציפית. סירוב לשרת בשטחים היא סירוב לעשות "קו".
חייל שמסרב לפנות יהודים יגיד בד"כ למפקדים שלו משפט כמו "תן לי לשמור על התנחלות במקום לפנות יהודים" או "תן לי לעשות תורנות מטבח במקום לפנות יהודים" חייל שמסרב לשרת בשטחים, איזו אלטרנטיבה הוא יציע למפקדיו? בלי לזלזל חו"ח אבל נראה לי שהאלטרנטיבה היא פשוט להיות ג'ובניק בעורף. אשמח אם תתקן אותי בנקודה זו.
ישן 23-08-2011, 22:16
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "וכשאותם אנשים יבואו בטענות..."

אני כן סבור שיש הבדל בין חייל שמוכן למות על הגנת מדינתו במלחמה עם האוייב וכמו כל העם היהודי לא רואה במיתנחלים אוייבים (תוריד חצי אחוז -מצביעי חד"ש) לבין מישהו שסתם לא בא לשרת. רוב הסיכויים שאותם חיילים שמסרבים לפנות ביום הפקודה יהיו הראשונים שיסתערו על האוייב ולכן צריך להתייחס לזה שונה . צה"ל במקרה הזה צריך לתת אפשרות לבצע דברים במקום זה, הבתקו' שלי בטירונות סיפר לי שבהיתנתקות הוא היה תורן מטח כל הזמן ולא השתתף במעגלי האבטחה, הייתה לו שיחה על זה עם המג"ד וההמ"פ בגלל שהיה לו קרוב משפחה בנצרים והם הסכימו. יש הבדל, זה לא סרבנות לשירות אלא סרבנות לפקודה שפעם הבאה יכולה להיות על כפר סבא . מעניין אם ליברמן היה ראש הממשלה והיה מחליט על פינוי אום אל פאחם כדי להעביר אותם לשטחי הרשות הפלסטינית, התקשורת היייתה מעודדת את הסרבנות בלי הפסקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר