לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2011, 12:50
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanmrsn שמתחילה ב "האם ייתכן שלאירן כבר יש נשק גרעיני"

סימן לקיום נשק גרעיני הוא ניסוי בנשק גרעיני. סה"כ מדובר בנשק הרתעתי, לכן שמירת קיומו בסוד חסרת הגיון. ניסוי בנשק גרעיני גם הכרחי כדי לאשר שהעיצוב הוא נכון והחימוש יפעל כמתוכנן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmrsn
בזמן האחרון קיימות כל מיני הצהרות גם מפי האיראנים עצמם וגם מפי מקורות אחרים בעולם שרומזים לכך
שבידי האיראנים יש הפתעה בשרוול.
גם היום מתבטא שר החוץ הרוסי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4144904,00.html

להבנתי השר לברוב אומר שתקיפה באיראן יכולה להוציא את האיזור כולו מהאיזון הקיים. ואם האיזון הזה יתערער, יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לנבא את התוצאות.

ציטוט:
באופן שיכול לרמוז על כך שיש בידי האיראנים יכולת מכה מוחצת.
הרי לא סביר שהם ידברו על הפתעה בהקשר של נשק קונבנציונאלי כמו טילי השיאהב וזרועותיה של אירן במזרח התיכון סוריה חמאס חיזבאללה כי הרי אלה ידועים לכל ומי ששוקל אם לתקוף או לא לתקוף מכיר ההשלכות של שימוש בהם.

לדעתי לא מדובר בכלל בנשק זה או אחר, אלא בפעולות של האיראנים וגופים פרו-איראנים במזרח התיכון. למשל אצלינו תקיפה באיראן יכולה ליזום התקפה של חיזבאללה וחמס נגד ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2011, 13:18
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]סימן לקיום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
של מדינת ישראל בנוגע לנשק הגרעיני שיש לה, לפי פרסומים זרים, היא חסרת היגיון? רבים וטובים יערערו על קביעה זו.

אוי בחייך, אל תהיה טרול.

מדיניות העמימות איננה שוות ערך לשמירה על קיומו של נשק גרעיני בסוד. מדינת ישראל מאפשר לאנשים לדבר ולא טורחת להכחיש מתוך הבנה שכל העולם מאמין שיש לה כזה נשק. בין אם זה נכון ובין אם לא, ההרתעה הגרעינית קיימת גם עם, ובחלקו בזכות העמימות.

אלא אם כן אנחנו עדים כאן ועכשיו לשימוש של איראן בתיקדבקה כדי ליצור משהו דומה, אין שום היגיון לאיראנים לשמור על הפצצה בסוד, לו הייתה להם אחת.

ישן 07-11-2011, 13:14
  משתמש זכר adimar adimar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "סימן לקיום נשק גרעיני הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
סימן לקיום נשק גרעיני הוא ניסוי בנשק גרעיני.
תסלח לי Centurion, בד"כ אני מסכים אתך אך הפעם...
ניסוי הנשק גרעיני הינו סימן לנשק גרעיני מתוצרת עצמית. לא היתי פוסל על הסף נשק גרעיני שנקנה/נגנב מהרפובליקות של ברה"מ לשעבר. נשק כזה יכול להיגנב גם לצורך שימוש. ויתכן שיותר משמעותי כדוגמא לצורך הנדסה הפוכה.
קראתי מספר כתבות שמדברות שהנשק המפותח האירני דומה לנשק סובייטי משנות ה-60. אם מדענים רוסיים עוזרים לאירנים יכול להיות שהתכנון היה מודרני יותר. תכנון ישן עשוי להצביע על הנדסה הפוכה של נשק ישן..(זו ספקולציה בלבד)

עדי

"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
- General George Patton Jr

נערך לאחרונה ע"י adimar בתאריך 07-11-2011 בשעה 13:17.
ישן 07-11-2011, 13:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "..."

וואו? סימור הרש? מדהים!
If it says so on wikipedia - it must be true...
אכן, מקור נכבד וראוי.

למרבה הצער, אפילו את מה שהמקור הנכבד והראוי הזה, שאתה בעצמך הבאת, לא טרחת לקרוא:
David Albright stated in his article about the "double flash" event in the Bulletin of Atomic Scientists that "If the 1979 flash was caused by a test, most experts agree it was probably an Israeli test".
או שפשוט לא הבנת. אם אכן ההבזק היה פיצוץ גרעיני, אז ישראל הייתה אחראית לו. אבל מה אם זה לא היה פיצוץ גרעיני? אופס, על זה לא כתוב שם כלום.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2011, 14:29
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
רבות נכתב אודות "תקרית וולה"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אתה טענת ש"הטענה המקובלת" היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אתה טענת ש"הטענה המקובלת" היא שישראל אחראית לאירוע.
אולי היא מקובלת על הולכי השווקים ועל המומחים בסנדלרות.
מצד שני, עליהם מקובלות גם טענות רבות אחרות, שאין טעם להתייחס אליהם.

לא כל שמועה-ברמה-של-דבקה היא עובדה ראויה לציון (אפילו אם היא "טענה מקובלת" על מישהו).עכשיו לך לבכות במקום אחר.

לא נראה מועיל להתחיל להתנגח בנושא שוב ושוב (ושוב) גם באשכול זה. יש הנחות שונות לגבי האירוע, הנעות בין ניסוי בנשק"ג טקטי דל עוצמה ועד לבחינה של מנגנון ייזום של נשק תרמו גרעיני. בכל מקרה, איש מאלה המניחים הנחות "מקובלות", ואחת היא אם הוא פועל בבוסטון, ניו יורק או רמת השרון, לא סיפק ולו בדל חיזוק להנחה שזה ניסוי ישראלי ולא דרום אפריקני.
ישן 07-11-2011, 13:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idanmrsn שמתחילה ב "האם ייתכן שלאירן כבר יש נשק גרעיני"

האיראנים כבר שנים מאיימים ב"וואי וואי וואי אם תתחילו איתנו אתם לא יודעים מה יקרה לכם". נדמה לי שגם חזבאללה איימו בצורה דומה. הסתבר שדווקא הם היו אלה שלא ידעו מה יקרה. לפי הפרשנות שלך, לאיראנים יש שהאב-3 חמוש ברש"קים גרעיניים כבר עשור...

או שאולי כשהם מאיימים ב"תגובה מוחצת" או ב"אתם לא יודעים מה יקרה לכם" מדובר בניסוח חביב לאיומים, או במכה קשה של טילים/רקטות.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2011, 15:22
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
המלצה זה משחק פוקר....
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "האיראנים כבר [b]שנים[/b]..."

אם אין לך קלפים טובים - אתה לא יכול לשדר את זה, ולהגיד לעולם, טוב תתקפו אותי ובמקסימום אני אטפטף עליכם קצת טק"ק, קצת רק"ק מהשכנים הנחמדים שלכם בצפון ובדרום, ואם ממש תעצבנו אותי אני אגרום שמחירי הנפט יעופו לשמיים...זה לא ממש איום. זה תרחיש תגובה חזוי צפוי מינימלי ולא מרתיע או מפתיע (מרתיע בכוונה שהוא ידוע וצפוי. כמובן שיש חשש מתקיפת טק"ק על מרכזי אוכלוסיה בארץ).

אם יש לך קלפים טובים - אתה גם צריך להזהר לא לחשוף יותר מדי, כי אם תגיד "אני המשוגע מאירן אזרוק עליכם 2 פצצות גרעיניות שקניתי בשוק השחור" אז מרגע זה והלאה זה מה שיחפשו אצלך עד שימצאו. יעשו הכל כדי למנוע ממך להגיע למצב של הפעלה. התקיפה אם תהיה, עלולה להיות הרבה יותר רחבה וכו...וגם לא בטוח שבאמת תרצה/תוכל להשתמש ואז יצאת אפס מאופס (ואיבדת את הכבוד אצל כל מדינות האזור וארגוני הטרור שאתה מתחזק).

אז כמו תמיד, צריך להיות זהירים, להתבסס על מודיעין איכותי, פלוס מקדם ביטחון לאי ודאות שקיים. וברור שהאיראנים ינקטו במדיניות של דיר באלק תעצבנו אותי יש לי קלף בשרוול, כי ככה זה עובד...הם לא היחידים שמשתמשים באיומים ללא הוכחה. לפעמים קונים את זה, ולפעמים אתה יוצא נקניק...

לדעתי האישית...אם אתה מאיים בקלפים בשרוול...עדיף שלא תסתובב עם גופיה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר