לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2011, 18:51
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
לונדון 2011 - פרק 1 - אוקספורד סטריט

הקדמה
זה הפעם השישית שלי כבר בלונדון והפעם החמישית מאז שאחי עבר לכאן עם משפחתו, לראשונה ב2003. מאז, אני כאן כמעט כל שנה. לרוב לשבוע.

ראיתי כאן את כל הדברים הרגילים, את האירועים המיוחדים, את השווקים הידועים לשימצה וביקרתי אפילו במקומות שלא מסומנים באף חוברת טיולים. איכשהו, אני תמיד מוצא את לונדון מעניינת - תמיד יש מה לראות ותמיד יש חוויות חדשות. הפעם זה היה ספונטני לחלוטין. קניתי כרטיס בדקה ה90 ומצאתי את עצמי ביום חמישי חותך מהעבודה מוקדם ולפתע מנותק לחלוטין על מטוס, בעוד ש24 שעות קודם בכלל לא תכננתי נסיעה.

מאחר והייתי כל כך הרבה פעמים - הייתי רוצה לרשום כמה מקומות מעניינים וטיפים חשובים למי שנוסע ללונדון, אולי בפעם הראשונה ואולי בפעם השניה ומחפש את הדברים היותר ספציפיים ולא הטיול הרגיל שכתוב בספרי התיירים.

פרק ראשון - האוקספורד
רחוב אוקספורד מחולק לארבעה חלקים עיקריים:
1. הקצה הראשון שלו - נמצא במרבל ארץ'. משם אפשר להמשיך להייד פארק
2. הקצה השני שלו נקרא טוטנהאם קורט רוד. בימים רגילים, אפשר לרדת משם דרומה ללייסטר סקוואר ולפגוש בדרך הרבה הרבה חנויות ספרים של 7 קומות. בעונה זו הטוטנהאם קורט רוד סגור לשיפוצים והמעבר בו חסום.
3. נקודה נוספת - האוקספורד סירקוס שקרוב יותר לטוטנהאם קורט רוד - מדובר בעצם בנקודת ההצטלבות בין האוקספורד סטריט לריג'נט סטריט שיורד לכיכר פיקדילי ומשם לכיוון הביג בן.
4 הצטלבות עם רחוב בייקר - קרוב למרבל ארץ' שמשם אפשר להגיע למוזיאון מדאם טוסו ולצפון לונדון.

אם הגעתם לרחוב אוקספורד, משמעו שהגעתם לעשות קניות. לאורך הרחוב כמה וכמה חנויות מעניינות ממארקס אנד ספנסר שנמצא שם פעמיים, דרך חנויות של מכשירים סלולריים, חנות של דיסני ועוד ועוד.

עם זאת, החנות המעניינת ביותר היא דווקא זו שנמצאת קרוב למרבל ארץ' בשם פריימרק. מדובר בכל בו ענק של 2 קומות שבו הכל זול מאוד אבל עם זאת איכותי מאוד. קניתי שם חולצה מכופתרת ב3 ליש"ט שזה בערך 18 ש"ח. מומלץ מאוד ואל תתפלאו אם תשמעו שם הרבה עברית.

לונדון ידועה כעיר התאטרון. הצגות התאטרון הן בכל פינה - הפעם אני אמליץ לכם על התיאטרון הכי מוצלח בלונדון - הוא בחינם ומיועד לתיירים ברחוב אקספורד. מדובר למעשה בעוד חנות מעניינת - חנות ש"מחלקת בשמים" ליד הטוטנהאם קורט רוד. נתקלתי בחנות המוזרה הזו לפני שנה. נשמע מפתה מאוד. עומד שם בחור מבוגר עם רמקול ומלא מלא בשמים וזורק אותם לכל מי שהוא רואה. נשמע מפתה נכון? בשנה שעברה זה נראה מוזר - אבל לא היה לי זמן להתעמק. היום החלטתי לבדוק את העניין.

נעמדתי מולו, לפתע התחילו להגיע כל מיני אנשים. הוא זרק הרבה בשמים לכל עבר, אבל לא קיבלתי כלום. רק כשהוא זרק את הדברים הקטנים - פנס וכל מיני שטויות הוא זרק לכיוון שלי. כמה דברים העלו את החשד שלי:

1. אלו שקיבלו את הבשמים הראו התלהבות יתר בכל התהליך הזה
2. הבחור, שהוא אותו בחור משנה שעברה, אמר שהוא מחלק את הבשמים חינם כי הוא פתח את החנות רק לפני שבוע. מוזר, אני הייתי כאן שנה שעברה.

אז מה הקטע? ובכן - אחרי שהבחור מחלק כל מיני בשמים שלא שמעתי עליהם מעולם אבל לפי הקהל מסביב עושה רושם כאילו מדובר בבשמים חדשים ומוכרים, הוא מציע עסקת חבילה לגבר ועסקת חבילה לאישה. כלומר? הוא מציע 4 בשמים במתנה לגבר או לאישה אם תרכשו בושם אחד שהוא כביכול "מפרסם" במחיר שהוא 50% ממה שכתוב בפוסטר הפרסום - כלומר 20 ליש"ט. במילים אחרות - אתם משלמים 20 ליש"ט ל5 בשמים שאין סיכוי שאתם מכירים.

הדרך לחשיפת התרמית היתה קלה - כל מי שקנה את החבילה היה גם זה שקיבל את הבושם בחינם קודם לכן. אז פשוט עקבתי אחרי אחד מהם וגיליתי שכולם נפגשים באותה סמטה צדדית עם השקיות ומעבירים לנציג החנות את כל הבשמים חזרה. אז זהו הסיפור על ההצגה הכי טובה בעיר שגם עבדה על כמה תיירים שקנו אותה בסוף.

בפרק הבא - הסוהו
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר