לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2011, 11:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
סגל שגרירות ישראל בקהיר חולץ ע"י הקומנדו המצרי

תקציר דיווח Ynet מהיום בבוקר:
ציטוט:
הקומנדו המצרי חילץ את הנצורים בשגרירות
שישה ישראלים שהיו נצורים בשגרירות בקהיר בזמן שמפגינים פרצו למבנה חולצו על-ידי כוח קומנדו והוטסו לישראל. הבוקר נחתו בארץ גם השגריר הישראלי, כ-80 דיפלומטים, בני משפחותיהם וישראלים נוספים ששהו במצרים. לעת עתה, רק סגן השגריר יישאר בקהיר. נתניהו: "מקרה חמור מאוד"
אטילה שומפלבי ורונן מדזיני פורסם: 10.09.11, 08:10

שיאה של הדרמה הלילית: שישה מאבטחים ועובדים שהיו נצורים בשגרירות בקהיר שוחררו לפנות בוקר (שבת) במבצע קומנדו של הצבא המצרי, לאחר שהמוני מפגינים צבאו על המבנה ופרצו לתוכו. במקביל, חיל האוויר הטיס לארץ את השגריר הישראלי יצחק לבנון וכ-80 אנשי הסגל הדיפלומטי, בני משפחותיהם וישראלים נוספים שהיו בקהיר.
שעות ספורות לאחר מכן נחת בארץ מטוס נוסף, שנשא את השישה שחולצו משגרירות. הפינוי של השישה, על-ידי כוח קומנדו מצרי, התרחש לפנות בוקר לעיני המצלמות, כאשר בחדר המצב של משרד החוץ צפו באירועים. מי שצפה בתיעוד סיפר כי השישה שמרו על קור רוח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2011, 13:31
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מסכים לגמרי ש"הפקרה" היא מילה שאינה במקומה."

אלה שני מקרים שונים, סגל שגרירות הנימצא במצרים עם נשק מכוח אמנה דיפלומטית אותה גם מצרים של אחרי מובארק מנסה לקיים.
לעומת ספינה פרטית העוברת בתעלה ונתונה לחסדיהם של כל מיני פקידונים מקומיים שהבאז התקשורתי נגד ישראל עשה להם משהו.

אגב, אני מניח שיח' הקומנדו שחילצה את צוות השגרירות היא יחידת הלוט"ר שלהם TF-777
יש להם גם את TF-999 ואת TF-333 שהאמריקאים הדריכו ואימנו אותם.
אבל הראשונה היא הכי רצינית שמתאמנת על שחרור בני ערובה ועושה תרגילים עם יחידות לוט"ר בינלאומיות אחרות.

ישן 10-09-2011, 15:39
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
עשו "תורנות?"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "כלומר מבחנתך היה עדיף להשאיר..."

זה אומר שהבואינג עם כ80 האנשים שנמצא בשדה התעופה, מאובטח היטב, כשלא נשקפת להם סכנת לינץ' מיידית, מתעופף למקום מבטחים ואת ה"תורנים" משאירים לחסדי מתווכים ו"מגעים" כאלה ואחרים כשההמון עם הלומים והפטישים מתדפקים על כל דלת אפשרית שם?

כמובן שבאופן ישיר משפחות הדיפלומטים ואנשי הבטחון שלא היו ב"תורנות" לא יכלו לחלצם ישירות, אבל אינני מוציא מכלל אפשרות שעמדה נחרצת שלנו שאיננו מסתלקים כפליטים נרדפים ומשאירים 6-8 אנשים לחסדי ההמון, היתה מפעילה מנוף לחץ נוסף על המצרים לשחררם במהרה יותר.

אני משער שלמצרים היה אינטרס להפטר כמה שיותר מהר מכל צוות השגרירות הזה שגרם להם כאב ראש.

ייתכן שכל הספקולציות שלי מוטעות, אינני בקי בפרטים ובתרגולות, אם יש בכלל למצב כזה, ואינני קובע נחרצות שהיה צריך לחכות. אני רק אומר שהייתי מאוד רוצה לשמוע את הנימוק שהכריע בעד השארת ה"תורנים" במתחם, כשכל השאר מפונים. וכמובן שאם נימוק כזה לא יכול להנתן מטעמי בטחון, אשאר עם התהיה. ועם ההקלה שככה זה הסתיים.
ישן 10-09-2011, 16:49
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "עשו "תורנות?""

ייתכן שכל הספקולציות שלי מוטעות,
למה ייתכן? הספקולציות שלך מוטעות!
אתה עכשיו מזכיר לי עיתונאים, לוקחים רסיס מידע לא חשוב ואפילו שגוי ובונים עליו תיאוריה מנותקת מהמציאות (במקרה שלך אתה גם ממשיך להתעקש ולקשקש).
עיתונים כתבו "דלת הפרידה", וואוו איזה דרמה! כמו שאמרתי אתה לא מכיר את מבנה השגרירויות בחו"ל, את אמצעי ההגנה עליהם ואת הנהלים במקרים כאלה, אז די חדל כאן!

אינני בקי בפרטים ובתרגולות, אם יש בכלל למצב כזה, ואינני קובע נחרצות שהיה צריך לחכות. אני רק אומר שהייתי מאוד רוצה לשמוע את הנימוק שהכריע בעד השארת ה"תורנים" במתחם, כשכל השאר מפונים. וכמובן שאם נימוק כזה לא יכול להנתן מטעמי בטחון, אשאר עם התהיה. ועם ההקלה שככה זה הסתיים.
אתה גם לא תשמע, תסתפק בזה שהם פה!
אפשר לקרוא לזה מזל, אפשר לקרוא לזה מה שבא לך, אבל גם אפשר לקרוא לזה ניסיון ומוכנות.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-09-2011 בשעה 17:08.
ישן 10-09-2011, 17:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סגל שגרירות ישראל בקהיר חולץ ע"י הקומנדו המצרי"

אני רק מקווה שאחרי חודשים על חודשים של הבשלת המהפיכה מול עינינו, נערכו במשרד החוץ לעשות דיאטה לשגרירות בהיבטי אבטחת מידע, על מנת לקדם פני אפשרות פינוי בלחץ בתרחיש כמו שהתממש אתמול.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 10-09-2011, 21:34
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "סרפד דיבר על פריז, וזו הייתה..."

משחרב המקדש, נתנה נבואה לחכמים (איזהו חכם? - הרואה את הנולד), שוטים (שוטים - שאינם מבינים את שהם אומרים) ותינוקות של בית רבן (שבימי התלמוד היו משננים פסוק אקראי כל היום).

שגרירות ישראל בברלין הותקפה ע"י המון כורדי. משטרת גרמניה "התפוגגה" והעלימה עין דפקטו מהמון זועם שפלש לתוך השגרירות ואיים לעשות לינץ' בכל מי שמצאו שם. מאבטחים ישראלים פתחו באש והרגו שלושה מתפרעים. דבר שגרר גינויים נרחבים לישראל באירופה ובגרמניה בפרט. (הרקע: הכורדים האמינו שישראל הייתה שותפה בהסגרת אוצ'לן לטורקיה. שם נשפט למוות וביצוע גזר הדין הושעה לפי החלטת הממשלה).

שגרירות לונדון הופצצה בשנות ה-90. לא כ"כ מופרך. דיפלומטים ישראלים נרצחו או נפצעו קשה מאוד לכל אורך ההיסטוריה של המדינה, אפילו בוושינגטון. אחרי כל זה, אני מציע לחברים הנכבדים לאמץ קורטוב צניעות, וקצת לוותר על המונופול המוחלט והיומיומי שלהם על החוכמה.

כל כמה שאני מסתייג מבחירת הכינוי שלו "אוטו דה פה", צודק. גם ביחס לפריז.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-09-2011 בשעה 21:37.
ישן 11-09-2011, 01:00
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11
לשכת רה"מ לומדת לצלם מוושינגטון?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "סגל שגרירות ישראל בקהיר חולץ ע"י הקומנדו המצרי"

אחת התמונות שצורפה לרוב הכתבות בנושא האירוע בשגרירות ישראל במצרים היא זו

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/13062011/3441176/New-Image_wa.jpg]
נתניהו מול המסכים בחדר המצב. רגעים של חרדה (צילום: לע"מ)

היא הזכירה לי מאוד את התמונה של ברק אובמה צופה במבצע לחיסולו של אוסמה בן-לאדן

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/3191294/Untitled-2_wa.jpg]

"38 הדקות המותחות ביותר" (צילום: הבית הלבן)

הדימין בין התמונות די גדול...
מה זה מראה?
קטונתי מלהגיד, אבל נראה שזה בא להראות על "מעורבות אישית",
להראות מדיניות מעורבת ומשפיעה, למרות שהמצב לא תמיד בשליטה מלאה...
אם יש למישהו פרשנות יותר מלומדת, אשמח לתובנות!!

קרדיט לתמונות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4120366,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4065024,00.html
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:38

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר