לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2011, 16:09
  Rשף Rשף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
הערה מעניינת על זהוי מטוסי חמקן

הכתבה בכלכליסט

סלבין התוודע לעולם האלגו־טריידינג קצת פחות משנה לפני הפלאש קראש של מאי 2010, בזמן טיסה מברלין לניו יורק. כמי שחי את העולם הדיגיטלי, סלבין אוהב לברר ברשת מי האדם שיושב לידו בטיסה ואם יש להם מכרים משותפים. באותה טיסה, גילה, שכנו למושב היה לא פחות ממתמטיקאי מוכר, שהשתתף בעבר בפיתוח טכנולוגיות צבאיות.

"התחלנו לדבר", הוא מספר בהרצאותיו, "ואף שידעתי עליו כמה דברים דרך האינטרנט לא ידעתי מה תחום עיסוקו המדויק. התברר לי שהוא מהונגריה ושלפני נפילת מסך הברזל הוא פיתח מערכות לזיהוי מפציצים אמריקאיים שלא נקלטים במכ"ם". המערכת ששותפו לטיסה של סלבין פיתח לא היתה רק תיאורטית. ב־1999, בזמן מלחמת קוסובו, היא השתתפה בהפלה הראשונה של מטוס חמקן אמריקאי.

"שאלתי אותו איך הם למדו לזהות מטוסי חמקן", סלבין נוהג לספר, "והוא הסביר לי שהמטוסים האלה מסווים עצמם ממכשירי רדאר בכך שהם נקלטים בהם כמו להקת ציפורים גדולה. והרי רדאר שמכוון לזהות להקות ציפורים יתמלא באיתותים על ציפורים עד שלא יבחין במטוסים. הצוות של שכני ההונגרי עבד על מה שהוא כינה 'פיצוח הקופסה השחורה', והוא גילה שכדי לאתר מפציץ חמקן לא צריך לחפש אותו לפי צורתו, אלא פשוט לחפש בשמים את האותות החשמליים שרכיביו משדרים זה לזה. הוא אמר לי חצי בצחוק: 'גילינו שאם אתה רואה בשמים המון ציפורים שמשדרות ביניהן אותות אלקטרוניים, כנראה האמריקאים קשורים לזה'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2011, 17:27
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "הערה מעניינת על זהוי מטוסי חמקן"

זה מעניין מאד.
בגדול כדי לזכור שהוא מתייחס כמובן להפלה של ה-F117 שיצא כבר משירות. האם הטכנולוגיה עליה הוא מדבר לכאורה (ואודותיה אני שומע פה בפעם הראשונה - אני כתבתי בזמנו כתבה שעסקה בין השאר בהפלה ודיברה על אפשרויות אחרות) תעבוד גם על מטוסים חמקנים מתקדמים יותר - אני לא לגמרי בטוח.

צריך לזכור שההבדל בשח"ם שבין ה-F117 ל-F22 הוא די משמעותי (לפי הערכות כמובן אין נתונים רשמיים גלויים) ויש להניח ש-F22 או B2 הם בעלי שח"ם הקרוב יותר לציפור אחת מאשר ללהקת ציפורים.

עדיין מענין ללא ספק.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר