לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2011, 19:10
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] [B]ושהוא..."

מה שיהיה יפה בדליפה הזו יהיה, שמי שידע עליה הוא ארגון הפשע שיבצע את זה, ואולי אלה שיהיו אמונים על השמירה עליו - שכמובן ישמרו את המידע הזה [שהמאגר אכן דלף] לעצמם ויוציאו עליו צא"פ חמור ביותר, שאף אחד לא ידע את גודל המחדל (זה מכונה "טיוח", אנחנו עם שמומחה בכך...)

מה שיקרה הוא פשוט שיותר חפים מפשע יגיעו לבתי הכלא, כי "נמצאו נגדם ראיות חותכות, ביומטריות, בזירת הפשע..." - וכיוון שהמאגר "מושלם" ו"לא ניתן לפריצה" ו"לא ניתן לדליפה" (כי ככה טוענים מספר אדיוטים שימושיים...) - אא"כ יהיה אליבי מושלם לאדם המסכן והחף מפשע, שום טענה לא תעזור לו...

אז מתי לשאול אותי? לא יודע. ברור שתהיה גם דליפה פומבית מתישהוא, אבל יכול להיות שזה יקח קצת זמן עד שהדליפה על הדליפה תדלוף; בינתיים כולם יחשיבו את המערכת כמושלמת, שזה עוד יותר בעייתי ממערכת שיודעים שדלפה... False sense of security גרוע יותר מ No security at all...

עכשיו מילא אם היו צדדים חיוביים למאגר הזה, אבל אין כאלה. אמצעי הזיהוי הביומטרי יכול להיות מוחזק על ידי אדם, עם צ'יפ חכם ומקודד (למרות שגם זה עסק בעייתי...) - בלי שום מאגר, והוא יזהה ביומטרית את מחזיקו בצורה מצויינת. כל עוד שמסתמכים על כך שעדיין יכולים להיות פאקים (כגון: החבר'ה שמנפיקים את הדברים האלה, יכולים להכניס מידע מזוייף וליצור תעודה חוקית לחלוטין, בדיוק כמו בשיטה הקיימת) - סבבה. בכל מקרה המאגר לא משנה שום דבר ואין צורך בו - רק פוטנציאל לנזק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2011, 09:24

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה הקשר בין ראיות בזירת פשע..."

זה לא שמישהו יקח את טביעת האצבע שלך (אולי אפילו יבחר אותך במכוון, ולא סתם מישהו אקראי מהמאגר, כי אתה שכן שלו ויש ביניכם סכסוך שכנים...), יכין מדבקה שעליה מוטבעת הטביעה, וישתול את הטביעה שלך באיזו זירת רצח, תוך כדי שלו יש כפפות המחביאות את הטביעות שלו... זה הרי מדע בדיוני. אה רגע לא, זה לא מדע בדיוני.

על כל העניין שיוכלו לזהות אנשים ברחוב באמצעות מצלמות, בכלל אין מה לדבר.

אם באמת היו רוצים מאגר ביומטרי בלתי מזיק, היו עושים מאגר שמכיל רק סריקות רשתית. אבל כיוון שכל הפרוייקט הזה הוא איוולת אחת גדולה (שחייבים לתהות האם יוצא איזשהוא רווח אישי לאלה שמקדמים את הנושא או למקורביהם...) - זה לא מה שבחרו לעשות... כי כנראה ש"אימות זהות", היא לא המטרה האמיתית של יוזמי האיוולת... (וכן, אני יודע שאני נשמע כמו "לאנס" עכשיו, אבל אני בסך הכל מציין עובדות ודואג לחפים מפשע... שזה רובם המוחלט של אזרחי המדינה...)

ישן 28-09-2011, 09:43

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, אזי אם יתברר שניתן בקלות..."

זה שזה יתברר לי ולך, לא אומר שכך בית המשפט יתייחס לזה. המדינה תטען שהמאגר אמין, שלא ניתן לזייף טביעות, וכו'. והם יביאו גם "מומחה" שיגיד שאי אפשר. בדיוק כמו המומחים שהם מביאים שאומרים שהמאגר הזה הוא עסק בטוח...

אם המטרה היא למנוע זיופי זהות, אמרתי כבר, שיעשו סריקת רשתית. בכל שאר הדברים בעל הזהות המקורית יכול לחבל (באמצעים כימיים / ניתוחיים) - לשנות לעצמו את הרשתית - כבר יותר בעייתי.

צר לי, אבל אני לא חושב שהמטרה היא למנוע זיופי זהות. כאמור, את זה היה אפשר לעשות באמצעות תעודת זהות עם שבב חכם בלבד, חתום דיגיטלית, המכיל סריקת רשתית (לגבי השבב: ע"ע הדרכון של האמריקאים, ושל מדינות רבות אחרות...); אין שום סיבה בעולם לעשות מאגר בשביל זה. בכלל, מאגרים הם פוטנציאל לדברים רעים באופן כללי. הם תמיד מנוצלים לרעה, בייחוד אם הם לא וולנטריים.

ישן 02-10-2011, 01:17
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] [B]ושהוא..."

שימי צודק בקטע הזה shruki ו sheep ואני אחזק את הטיעון שלו עם הסבר.

אני הולך לכתוב עכשיו תוכן ואם שימי רואה כאן בעיה או מנהל אחר בבקשה תמחקו את המידע בההודעה שלי.

יש מידע של משרד הפנים שמסתובב חופשי חופשי בחוץ בלי הגנה כבר כמה שנים טובות ומי שיודע איפה המידע נמצא יכול למצוא אותו ויותר מזה אני לא אוסיף,אבל הפרטים שלי ושלכם לא מוגנים נכון להיום כמו שאתם חושבים בכל הנוגע למשרד הפנים.

לכן קשה לי לתת אמון במשרד בפנים או בגורמים שאמורים לשמור על המידע הזה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-09-2011, 08:15
  רשות האוכלוסין רשות האוכלוסין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.11
אבטחת מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רשות האוכלוסין שמתחילה ב "גניבת תעודות זהות מסייעת לטרור ולפשיעה"

על מנת להבטיח זהות יחידה לכל אדם ובשל העובדה שזיוף התיעוד החכם יהיה קשה ביותר, סביר להניח שהגורמים העבריינים השונים ינסו להנפיק "תיעוד לגיטימי" על ידי התחזות והנפקת תיעוד במרמה, תוך התחזות לאחר. מטרתו המרכזית של המאגר הכולל אמצעים ונתונים הביומטריים הנה מניעת התחזות זו, על ידי תהליך של בדיקת פרטי האזרח מול פרטי המאגר, בעת בקשה להנפקת תעודת זהות חדשה או דרכון חדש.

תהליך הנפקת התיעוד החכם, בפעם הראשונה, יבוצע על ידי הצגת שאלות אישיות שייבחרו באופן ממוחשב, למבקש התיעוד. למעשה, פקיד לשכת רשות האוכלוסין אינו רואה את התשובות מבעוד מועד, אלא מזין את התשובות הניתנות על ידי האזרח למערכת, ומקבל תוצאת אישור או שלילה לנכונות התשובות.

בנוסף, המאגר הביומטרי לא יכיל נתונים דמוגרפיים או ביוגרפיים כלשהם של מחזיקי התיעוד החכם, אלא אך ורק את הנתונים הביומטריים של צילום תמונת הפנים ונתוני טביעת אצבע של שתי האצבעות המורות. הנתונים הביומטריים יאוחסנו בצורה מוצפנת. הקישור לזהות ספציפית יבוצע על בסיס מספר זהות מוצפן בהצפנה חזקה אשר יקושר לכל רשומת נתונים ביומטריים.

המאגר הביומטרי ינוהל ויתופעל על ידי רשות נפרדת מרשות האוכלוסין. ראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי כפוף ישירות לשר הפנים. המאגר הביומטרי יהיה נפרד ללא כל חיבור למערכות מידע אחרות באמצעות רשת תקשורת. לא תתאפשר כל גישה אלקטרונית למאגר.

שיטת הגנה נוספת היא שימוש באמצעי אבטחת מידע מתקדמים. הגישה למאגר תוגבל לעובדים בודדים ובעלי סיווג ביטחוני גבוה, אשר נבחרו לאחר תהליך מיון קפדני ובדיקת מהימנות מקיפה.

שיטת שמירת הנתונים הביומטריים שנבחרה לשימוש במאגר היא שיטת "אחד לאחד"-השיטה החד ערכית – שיטה יעילה, בטוחה וחסכונית מבחינת עלויות. זאת לאחר שגורמי מקצוע בתחום בחנו שיטות נוספות (שיטת הקבצים) והוחלט כי יש בהן סיכון להתחזות, תהליך הבירור בהן פולשני יתר על המידה ומצריך משאבים כלכליים גבוהים יחסית.
ישן 28-09-2011, 09:17

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רשות האוכלוסין שמתחילה ב "אבטחת מידע"

סלח לי ידידי היקר, אבל אתה לא כל כך מבין בזה, ומדבר סתם בסיסמאות נבובות - בדיוק כמו החבר שלך כבוד השר שטרית.

כל הטענות שלך מסתכמות ב"זה יהיה מאובטח כי אנחנו קבענו שזה ככה". ובכן, העולם עובד קצת אחרת. לא יודע מי "גורמי המקצוע" שבחנו את העניין, אבל איש מקצוע אמיתי היה מבהיר שאין דבר כזה אבטחת מידע מושלמת, אף פעם, בשום מצב. אולי בחרו את האפשרות הכי פחות גרועה, אבל זה לא הופך את המערכת למוגנת!

מזל שהגישה תוגבל לבעלי סיווג ביטחוני גבוה, שהרי אנחנו יודעים שהדלפת מידע רגיש על ידי בעלי סיווג ביטחוני גבוה, זה דבר שפשוט לא יכול לקרות. תמהני אם גם הגברת הזו תהיה במאגר המדובר. אולי השם מצלצל מוכר?

ללא ספק הטענה המשעשעת ביותר בתגובתך היא ש"לא תתאפשר כל גישה אלקטרונית למאגר". אם זה אכן יהיה כך, אני אהיה מרוצה, כי המאגר הזה יישאר ריק. הוא הרי יושב על מערכת אלקטרונית, וכל גישה, כולל להכנסת מידע, דורשת גישה אלקטרונית אליו (אא"כ מישהו יעבוד עם מיקרוסקופ מטורף, מגנט זעיר, וזרוע מדוייקת כדי למגנט באופן אנלוגי את הדיסק הקשיח, ויוסיף את הפרטים ביט-אחרי-ביט, איכשהוא... אני בספק...) - ולכן - הוא אכן יישאר ריק, כי זה פשוט בלתי אפשרי. לצערנו, זה עוד אחד מהשקרים; המאגר המדובר, אם אכן יקרום עור וגידים (לצערם של אזרחי המדינה המערבית היחידה ביקום, שעושה ניסוי מטופש שכזה...), כן יתמלא, כי ודאי שתהיה גישה אלקטרונית למאגר...

לשאר הטענות קצת קשה לי להגיב, מרוב שהן נבובות ובעצם לא כתוב בהם שום דבר. מה זה "השיטה החד ערכית", לדוגמא? מילא היית אומר "הצפנה חד כיוונית" (אולי זו הייתה כוונתך?), היה עוד ניתן איכשהוא להתייחס (ולומר שלמיטב זכרוני המערכת מתוכננת כך שזה דווקא לא יהיה המצב, שזו אחד הבעיות הגדולות יותר של כל הקונספט...)

ישן 28-09-2011, 09:43
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "סלח לי ידידי היקר, אבל אתה לא..."

לפי הכתבה בוואינט, כשכותבים שלא תתאפשר גישה אלקטרונית הכוונה היא גישה דרך רשת, כלומר יהיה הכרח לגשת למאגר פיזית ולא לשלוף מרחוק.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4115846,00.html

עכשיו, אמרת בצדק שאין דבר כזה אבטחה מושלמת, אבל זה נכון גם למחשבי המוסד, השב"כ או ביטוח לאומי וכל רשות אחרת שמחזיקה את כל הפרטים שלך, נכון? או הבנק שלך, או חברת הביטוח שלך, ונראה לי שייגרם לך נזק לא מבוטל אם פרטיך ידלפו ממקומות אלו לגורם עוין. אז האם אתה מתנגד לקיומם של מאגרים כאלו?

אם אני מבין את הבחור נכון, אזי כשהוא כותב "שיטה חד ערכית" הכוונה היא שיש מפתח לכל תעודת זהות ומפתח לכל טביעת אצבע, ואי אפשר לחבר ביניהם על ידי גניבת מאגר תעודות הזהות, כי תקבל מידע חסר ערך. יכל להיות שהמונח לא נכון, אבל זכור לי משהו בסגנון ממקום אחר.

ישן 28-09-2011, 10:13

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לפי הכתבה בוואינט, כשכותבים..."

מה זה משנה אם מי שגונב את המאגר גונב אותו מקרוב או מרחוק? אני לא מבין. אחרי שהוא יהיה בחוץ, הוא כבר יהיה נגיש מכל מקום, בדיוק כמו מאגר אחר, שאחראי עליו אותו משרד ממשלתי בדיוק, שגם הוא, לא התאפשרה אליו "גישה מרחוק"...

אכן, לכל המחשבים שציינת גם אין אבטחה מושלמת. והייתי שמח אם פרטי לא יודלפו (ולדעתי הם מודלפים, במהלך השנים יצרו איתי קשר בדואר כל מיני חברות, שמעולם לא יצרתי איתם קשר, ובסמוך לאירועים בחיי, אשר מעלים, מעבר לספק סביר, את הסברה שהם אכן הודלפו על ידי בט"ל...)...

אני מתנגד לכל מאגר שאין בו צורך. אני משער שהמאגרים של השב"כ והמוסד, יש בהם צורך, ושמכניסים לשם רק מה שבאמת צריך. אני כמובן לא יכול לדעת, זה יכול לדעת רק מי שמכניס, מי שאחראי, ואולי גם אלה שאולי כבר הדליפו משם דברים וכו' [לך תדע מאיפה חוקרים פרטיים משיגים את המידע שלהם?], אבל בכל מקרה, יש סיבה לגיטימית לקיומם של מאגרים אלה, כי בלעדיהם הגוף הזה לא יכול לפעול. מאגר ביומטרי, הוא אינו כזה. שיחזיקו את הפרטים שלי, אין בעייה, הם צריכים לעשות זאת. שיחזיקו את מספר התעודה שהנפיקו לי ושהיא תחתם דיגיטלית, סבבה. אין שום סיבה שהמידע הביומטרי עצמו יהיה במאגר! אפילו לא אחת! ובטח שלא בפורמט שאינו חד כיווני, כלומר ניתן לשחזור למקור, שזה מה שהם עושים.

אם יש "מפתח לכל תעודת זהות" ו"מפתח לכל טביעת אצבע" - למישהו יש את המפתח הזה... זה לא משנה אם יש מפתח בודד או 8 מליון מפתחות, אם הם שמורים יחד. הצפנה שיש לידה את המפתח, ומערכת שכחלק מהפעולה שלה, יכולה לשחזר את המידע המקורי, אפשר לוותר על ההצפנה לגמרי. הצפנה כשהמפתח גלוי איננה הצפנה. זה כל כך בסיסי. אם בעל המפתח יהיה רק מי שמחזיק את תעודת הזהות הפיזית (מפתח על הצ'יפ החכם, לצורך העניין), אז זה אומר שממילא המידע במאגר חסר ערך, וחייבים את הת"ז, שהמידע כבר יכול להיות עליה וזהו. בקיצור... עוד טענה שנשמעת קצת מוזר.

אם זה היה הצפנה חד כיוונית, והיה אימות על ידי בדיקת הזהות (סורק ביומטרי), הצפנה חד כיוונית של הזהות שנבדקה, ואז השוואה לחתימה הקיימת במאגר, זה עוד היה בסדר, כי לא היה ניתן לייצר חזרה את המידע הביומטרי מהמאגר (זה כל הרעיון בהצפנה חד כיוונית...) - אבל כמו שכבר אמרתי (ואני מתבסס על פרסומי התקשורת, כי זה מה יש...) - זה לא הולך לעבוד ככה - זה הולך לעבוד בצורה המסוכנת, שכן ניתן לשחזר את המידע המקורי. אפילו הסיסמאות בפרש שמורות בצורה חד כיוונית במאגר :\

כן, אני יודע שאני עושה כאן הרבה הנחות, ומדבר באופן כללי, כי לצערי, העניין הזה לא נעשה בשקיפות כלל וכלל. אם היה מסמך מקצועי, שהיה מפורסם על ידי מי שבאמת מנהל את כל זה, שמסביר באופן טכני כיצד זה עובד, היה ניתן להתייחס בצורה מדוייקת. ביניתיים אני נאלץ להתבסס על פרסומים בעיתונות, שעלולים להיות לא מדוייקים. אך אני חושש שאין מסמך מפורסם כזה. בטח יגידו ש"כחלק מאבטחת המידע, אנחנו שומרים על המפרט הטכני סודי" - מה שנקרא - Security by obscurity - הדרך הטובה ביותר שלא יטענו נגדך עניינית, היא להחביא את הפרטים ממי שיכול, בסמכות. הצרה היא, שרק הביקורת נמנעת, וכשלי האבטחה לא כפופים לגופי "בטחון מידע", כאלה ואחרים. שיטת ההסתרה / השתקה הזו לא באמת עובדת. כמה שראיתי את זה בזמן שירותי הצבאי...

ישן 02-10-2011, 01:17

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "מידע נכנס ע"י הזנה ידנית..."

מקלדת - לא רלוונטי - אף אחד לא יקליד ביטים של טביעות אצבע ותמונות דיגיטליות (מליונים פר כל אזרח...). CD-ROM - אוקיי - נניח - נניח שזה לא צורב ולא ניתן לצרוב על המדיה מחדש.

נניח שאכן בעצם לא מוציאים מידע מהמאגר (כי חסמת כל אפשרות...) - מה נעשה איתו עכשיו? הוא יאגור לעצמו את הנתונים ולא נשתמש בהם אף פעם? מאגר שלא ניתן לשלוף ממנו דבר - הוא חסר ערך וחבל על הכסף. יותר פשוט לשפוך את המידע ל dev/null/ - וגם יותר מהר...

אבל אני לא דואג, משום שוודאי שתהיה גישת מסופים למאגר, וודאי שהוא לא ייבנה בצורה שתיארת (אלא בצורה הלא מאובטחת...), וודאי שיהיה תמיד מישהו שיוכל להעתיקו. אולי הוא ייכנס לכלא לכמה שנים (דגש על אולי הרי אנחנו מדברים על גניבת מאגר, לא על זריקת נעל...), אבל עם המליונים (מליארדים? כל ממשלה זרה תשמח לשים יד...) שהוא יקבל תמורת זה, הוא יוכל לסדר את משפחתו ומקורביו עד קץ הדורות... יהיה שמייח.

אעשה לך גם שתי טובות, אני חושב ששאלתי שאלה עניינית, והבאתי דוגמא עניינית מדוע הסנריו הזה לא הגיוני... אם אתה רואה בזה התנשאות... צר לי...

ישן 02-10-2011, 16:04

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אותו בחור לא מבין את המשמעות..."

ייתכן בהחלט שגם אני לא מבין. אבל זה קצת מוזר, כי גם לשופט בבית משפט נוהגים לפנות כך, יש שאומרים, שאפילו מחוייבים לפנות כך, ואני בספק שיש חיוב להתנשא. גם כשחברה (company) או פקיד ממשלתי פונה אלייך במכתב, הרבה פעמים תמצא בתחילתו את הפנייה "מכובדי,", מאותו השורש, ואני חושב שהאדם הרגיל לא יחשיב זאת להתנשאות... אלא למשמעותה הפשוטה של המילה, מהשורש כ.ב.ד, שפירושו שמכבדים אותך. אותו דבר ב"קדושה" בתפילה, שם נאמר "כבודו מלא עולם", גם שם, אני לא חושב שמישהו מנסה להתנשא על בורא עולם...

אולי אתה מחפש ציניות היכן שהיא אינה קיימת... אבל אני לא יכול לעשות נגד זה דבר :-)

אבל סבבה, לא נריב על כך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר