לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2011, 13:20
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אאסף שמתחילה ב "כבר מילואים??"

1)
ההוראות לגבי זימון לשמ"פ (שירות מילואים פעיל):
עד חצי שנה מיום השחרור - ניתן לזמן חייל לשמ"פ חד-יומי (לצורך ראיון).
לאחר חצי שנה - ניתן לזמן לאימון בלבד, עד 14 ימים.
לאחר שנה - אין מגבלות מיוחדות.

עם זאת (הפתעה!) שר הביטחון רשאי להורות על ביטול מגבלות אלה לגבי אנשים מסוימים. לדוגמא, בגדוד שסבל מפער בכ"א, ניתן אישור חריג לזמן לתעסוקה מבצעית גם לוחמים שטרם מלאה שנה לשחרורם.

במידה וזומנת באופן לא חוקי אין כל צורך לקבול - אתה פטור מלהגיע. רצוי, כמובן, ליידע את היחידה בכך מראש (כלומר לוודא שהצו אכן לא חוקי ושאין אישור חריג לזמן אותך).

2)
מה צריך להביא?
לראיון - את עצמך.
לאימון/תעסוקה - את עצמך, נעליים צבאיות (הזוג שנשאר ברשותך) ומדים (בהנחה שיש לך. אם אין, לא נורא, תחתום בעת הגיוס). תחתונים/גופיות/גרביים/בגדים אזרחיים, תיק רחצה, מגבת, כפכפים וכו'...
שווה לעיין באשכול רווחה במילואים לטיפים נוספים.

3)
כמה משלמים לך על זה? אפשט קצת ואומר שאתה מקבל על כל יום מילואים את את המשכורת היומית הממוצעת שקיבלת בשלושת החודשים האחרונים בעבודתך. אם לא עבדת, או שעבדת בשכר חודשי הנמוך מ-5,700 ש"ח, התגמול שישולם לך יחושב ע"פ סכום זה לחודש.

איך משלמים? תקבל תלוש קטן בשם "טופס 3010", בו מצוין מס' ימי השמ"פ שביצעת. טופס זה יש להגיש למעסיק או למדור תגמולי מילואים בביטוח הלאומי.

זהו... אתה מוזמן לשאול כל מה שתרצה בפורום.
ברוך הבא לצבא האמיתי - (ולאזרחות) ובהצלחה!

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 15-09-2011 בשעה 13:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2011, 13:30
  אאסף אאסף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "1) ההוראות לגבי זימון לשמ"פ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
(נראה לי שנכון להעביר לפורום מילואים)

1)
ההוראות לגבי זימון לשמ"פ (שירות מילואים פעיל):
עד חצי שנה מיום השחרור - ניתן לזמן חייל לשמ"פ חד-יומי (לצורך ראיון).
לאחר חצי שנה - ניתן לזמן לאימון בלבד, עד 14 ימים.
לאחר שנה - אין מגבלות מיוחדות.

עם זאת (הפתעה!) שר הביטחון רשאי להורות על ביטול מגבלות אלה לגבי אנשים מסוימים. לדוגמא, בגדוד שסבל מפער בכ"א, ניתן אישור חריג לזמן לתעסוקה מבצעית גם לוחמים שטרם מלאה שנה לשחרורם.

במידה וזומנת באופן לא חוקי אין כל צורך לקבול - אתה פטור מלהגיע. רצוי, כמובן, ליידע את היחידה בכך מראש (כלומר לוודא שהצו אכן לא חוקי ושאין אישור חריג לזמן אותך).

2)
מה צריך להביא?
לראיון - את עצמך.
לאימון/תעסוקה - את עצמך, נעליים צבאיות (הזוג שנשאר ברשותך) ומדים (בהנחה שיש לך. אם אין, לא נורא, תחתום בעת הגיוס). תחתונים/גופיות/גרביים/בגדים אזרחיים, תיק רחצה, מגבת, כפכפים וכו'...

3)
כמה משלמים לך על זה? אפשט קצת ואומר שאתה מקבל על כל יום מילואים את את המשכורת היומית הממוצעת שקיבלת בשלושת החודשים האחרונים בעבודתך. אם לא עבדת, או שעבדת בשכר חודשי הנמוך מ-5,700 ש"ח, התגמול שישולם לך יחושב ע"פ סכום זה לחודש.

איך משלמים? תקבל תלוש קטן בשם "טופס 3010", בו מצוין מס' ימי השמ"פ שביצעת. טופס זה יש להגיש למעסיק או למדור תגמולי מילואים בביטוח הלאומי.

זהו... אתה מוזמן לשאול כל מה שתרצה בפורום מילואים כאן בפרש.
ברוך הבא לצבא האמיתי - (ולאזרחות) ובהצלחה!

קודם כל אני מודה לך על התגובה המהירה

1) אז אני מבין על פי התגובה שלך שהזימון הוא חוקי מכיוון שהזמינו אותי רק ליום אחד? לכן אני חייב להגיע?

2) לראיון אני מגיע על מדי ב? (שכיבכול לא אמורים להיות לי...)

3)אז בסופו של דבר כמה כסף מגיע לי מהצבא על התענוג החד יומי הזה? בהנחה שאפילו לא ניתנה לי ההזדמנות לעבוד בשום עבודה 3 חודשים
ישן 15-09-2011, 13:43
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אאסף שמתחילה ב "[QUOTE=shlomz](נראה לי שנכון..."

כן, אתה חייב להגיע. ליתר דיוק: אתה לא רשאי להיעדר ללא רשות - אם יש בעיה ספציפית עם התאריך/שעה, תתקשר למשרד הקישור (הטלפון מופיע על הצו), בקש את מס' הטל' של המפקד שזימן אותך ודבר אתו ישירות.

לראיון אתה מגיע על אזרחי. אם אתה רוצה, אתה יכול להגיע על מדים, אבל אין חובה.
עקרונית, כפי שכבר כתבתי, אתה יכול להגיע על אזרחי לכל זימון, אבל קח בחשבון שתצטרך להסתדר עם מכנסיים שגדולים עליך בשתי מידות וחולצה שקטנה בשלוש (או להפך)...

כמה כסף? 5700/30 = 190 ש"ח (כן, אני יודע שאין 30 ימי עבודה בחודש...) - שוב, בהנחה שאני לא טועה בסכום המינימאלי. למזלך, עד לפני שנתיים שילמו שכר מינימום...

http://www.baking.co.il

ישן 28-09-2011, 11:16
  jacoby308 jacoby308 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.11
לגבי תשלום
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "כן, אתה חייב להגיע. ליתר..."

אתה צודק, אין 30 ימי עבודה בחודש ולכן בעקבות כניסת חוק המילואים התשס"ח לתוקף בינואר 2010, השכר מחושב לפי 22 ימי עבודה בחודש. המשמעות - בפחות מ-7 ימי מילואים (חד-יומי, דו-יומי,תלת, ושמ"פ שנתי עד וכולל 6 ימים) עיוות השכר יתוקן על פי 140% ליום.
החישוב:
שכר בסיס - 5800 ש"ח (אלא אם חייל המילואים מרוויח יותר מכך בחודש. אם מובטל או מרוויח פחות, שכר המילואים יחושב על פי שכר הבסיס לעיל) חלקי 30 (ימים בחודש) כפול 1.4 (תיקון עיוות ל5 ימי עבודה בשבוע בלבד) עבור כל יום.
עבור יום מילואים בודד:
5800/30=193*1.4=270 ש"ח ליום.

למה לא מחשבים פשוט 5800 ש"ח חלקי 22 ימי עבודה? כדי למנוע עיוותים נוספים ולפשט את החישוב (שכר הבסיס משתנה משנה לשנה והוא לא מספר עגול ויפה). עבור חייל המילואים זה רק אומר שמעגלים את השכר שלו כלפי מעלה.

יום טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר