לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2011, 18:47
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "בדיבור היום-יומי בישראלי..."

אני שונא את ההבדלה בין אשכנזים ל"רוסים". רוב ממייסדי האומה הזו נולדו בשטחים שהיו תחת האמפריה הצארית "הרוסית" ונחשבים היום לאשכנזים, בן גוריון, זבוטינסקי, ברל כצנלסון שנולד איפה שסבתא שלי נולדה שהיא העיר בברוסק.שינקין,טבנקין , מנחם אוסישקין ועוד רבים טובים נולדו בתחומי רוסיה,בלרוסיה ואוקראינה ואילו אני שנולדתי על אדמה ליטאית , נחשב "רוסי" למרות שהאוכל של סבתא שלי לא שונה מהאוכל של הבסתא הפולניה הצברית.

כמובן שיש הבדל בין העולים של שנות התשעים לבין הראשונים שכתבתי שגדלו והתחנכו על ברכי המסורת היהודית לדורות של אחרי מלחמת העולם השנייה שניסו למחוק את הזהות היהודית מיהודים ורק בנס חלק מהם שמרו על העיקרון של יהודי מתחתן עם יהודייה.

על כל זאת אני רואה את עצמי כיהודי אשכנזי .

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 21-09-2011 בשעה 18:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-09-2011, 22:18
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני שונא את ההבדלה בין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אני שונא את ההבדלה בין אשכנזים ל"רוסים".

ואני שונא את ההבדלה בין אשכנזים למזרחים, אז מה?

אשכנז היא גרמניה, אז רק היקיים אשכנזים?
השתרש שאשכנזים הם עולי אירופה (כולל ברה"מ) וצפון אמריקה ושמי שעלה לאחר התמוטטות ברה"מ הוא רוסי/מולדובי/אוקראיני/ וואטאבר.
אגב אני מכיר כמה עולים ממולדובה ומהבלטיות שמזדהים כ"רוסים".

אותו דבר לגבי מזרחים/ספרדים, עולה מיוון או בולגריה יהיה ספרדי אבל לא מזרחי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 21-09-2011, 18:38
צלמית המשתמש של LightArrow
  LightArrow LightArrow אינו מחובר  
מנהל ציור ותלת מימד ,עיצוב גרפי ותקשורת חזותית ומשחקי מחשב וקונסולות.

חבר מתאריך: 14.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מישהו דובר רוסית כאן?"

ציטוט:
Russian billionaire Alexander Lebedev, owner of two leading British newspapers, punched a man in the face during a television debate on the financial crisis to be aired on Sunday.

A clip posted on the NTV television channel's website shows Lebedev, a former KGB agent who has made a fortune in banking, landed a right jab to the face of ex-real estate baron Sergei Polonsky.

Lebedev knocked Polonsky off his chair, and threw another punch as Polonsky tumbled off the back of the studio's elevated platform, but the second punch failed to connect.

Just before Lebedev pounced, Polonsky told the other guests he wanted to "stick one in the mouth."

On his blog, Lebedev justified the assault by saying Polonsky had behaved in an aggressive, threatening manner throughout the debate.

"In a critical situation, there is no choice. I see no reason to be hit with the first shot. I neutralised him," the owner of Independent and Evening Standard newspapers said.

Lebedev also co-owns liberal Russian newspaper Novaya Gazeta with ex-Soviet leader Mikhail Gorbachev.

Polonsky, who used to head the Mirax Group real estate firm, got up quickly and did not appear injured, but later published online pictures of a cut on his arm and his torn trousers.

Polonsky's business nosedived after the onset of the 2008 global financial crisis, forcing him to abandon work on Muscow's Federation Tower, which he hoped would become the tallest building in Europe.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר