לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2011, 17:44
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
אולי זה כן הישג של ה"עם".. העם היהודי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אני טוען שזה לא הישג של ה"עם""

היהודים וצאצאיהם זכו ב-177 פרסי נובל (נכון לשנת 2009) מתוך 804 זכיות (לא כולל מוסדות), והם מהווים 21.9% מהזוכים בפרסי נובל. השנה שבה זכו הכי הרבה יהודים בפרס נובל הייתה שנת 2004 ובה זכו שבעה יהודים. היהודי הראשון אשר זכה בפרס נובל היה אדולף פון באייר והאחרון הוא דן שכטמן. התחום שבו יחס הזוכים היהודים הכי גבוה הוא בפרס הנובל לכלכלה, בו יותר מ-40% מהזוכים הם יהודים. התחום שבו זכו הכי הרבה יהודים הוא פרס נובל לפיזיולוגיה או רפואה, בו יהודים זכו בכ-51 פרסים מתוך 195 פרסים שחולקו בסך הכל.

הערה: ערך זה מתייחס לזוכים ממוצא יהודי, גם אם אינם יהודים כהלכה, אינם מגדירים (או הגדירו) עצמם כיהודים או אף אם המירו דתם.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%95%D7%9B%D7%99_%D7%A4%D7%A8%D7%A1_%D7%A0 %D7%95%D7%91%D7%9C_%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%90_ %D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2011, 16:43
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "זה לא הישג של "עם ישראל""

במוזיקה:מי שנחשבים לשלושת המלחינים הגדולים(מוצרט,באך בטהובן) ביותר של המוזיקה הקלאסית נולדו וחיו בגרמניה ובאוסטריה - שבהחלט דומה לגרמניה מהרבה בחינות.
תוסיף לזה את שוברט,ברהמס,וגנר,מנדלסון,מאהלר,היידן ועוד רבים אחרים - לא נראה של שמדובר במקרה.

אני לא בקיא יותר מדי במוזיקה מודרנית אבל הנה שלוש שמות של להקות בריטיות שלא הצלחתי להתעלם מהן:הביטלס,לד זפלין ופינק פלויד - ואני מניח שמי שמצוי במוזיקה מהסגנון הזה יוכל לתת לך עוד הרבה שמות אחרים - מצאתי פחות להקות אמריקאיות כאלו.

ועכשיו לספרות:שני ספרי הפנטזיה המפורסמים ביותר בעולם נכתבו בבריטניה:הארי פוטר ושר הטבעות. שלא לדבר על המחזות של שייקספיר והרומנים של דיקנס. נראה לי,כמי שקורא די הרבה, שיש לבריטים הצלחה עצומה בספרות לעומת עמים אחרים.

במוזיקה ובספרות בהחלט יש השפעה לאומית - אז למה לא במדע?
ישן 05-10-2011, 17:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "במוזיקה:מי שנחשבים לשלושת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אני לא בקיא יותר מדי במוזיקה מודרנית אבל הנה שלוש שמות של להקות בריטיות שלא הצלחתי להתעלם מהן:הביטלס,לד זפלין ופינק פלויד - ואני מניח שמי שמצוי במוזיקה מהסגנון הזה יוכל לתת לך עוד הרבה שמות אחרים - מצאתי פחות להקות אמריקאיות כאלו.

אתה תמצא לא פחות להקות זבל בריטיות מאמריקאיות... ואתה תמצא לא מעט כשרונות מוזיקליים אמיתיים בארה"ב (ברוס ספרינגסטין ובוב דילן, רק לשם הדוגמית). מוזיקה טובה איננה נחלתו של עם אחד או אומה אחת., בטח לא באופן כה מובהק כמו, למשל אחוז היהודים המרהיב בין זוכי פרס נובל למדע לאורך השנים.

ציטוט:
ועכשיו לספרות:שני ספרי הפנטזיה המפורסמים ביותר בעולם נכתבו בבריטניה:הארי פוטר ושר הטבעות. שלא לדבר על המחזות של שייקספיר והרומנים של דיקנס. נראה לי,כמי שקורא די הרבה, שיש לבריטים הצלחה עצומה בספרות לעומת עמים אחרים.

מפורסמים זה מדד? כי היום בריטני ספירס וג'סטין ביבר מפורסמים הרבה יותר מהנדל ושוברט...

אם יש עם שיכול לטעון לגדולה במישור של הכתיבה (ואני בניגוד לך לא חושב כך), הרי זה הרוסים, עם אנשים כמו טולסטוי, פושקין וסטניסלב לם

ציטוט:
במוזיקה ובספרות בהחלט יש השפעה לאומית - אז למה לא במדע?

בהתחשב בכך שנדמה שעיקר פרסי נובל למדע הלכו בתחילה ליהודים אירופאיים ואמריקאיים (ולא כ"כ ליהודים מארצות המזרח וצפון אפריקה), הייתי אומר שזה לא הגנטיקה היהודית כמו רמת ההשכלה שעושים את ההבדל

ישן 05-10-2011, 15:36
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא מבין גדול בכימיה....."

קטונתי, כן?

אך בכל זאת...
בשנות ה70 וה80 חקר פרופ' שכטמן את התכונות הפיסיקליות של חומר מעובה. קשר הנושא לתחום לימודי כסטודנט להנדסת חשמל ופיסיקה הוא בעיקר במוליכות על ומבנים גבשיים של החומר.
גבישים, כפי שכולנו ודאי מדמיינים, בנויים מסימטריה כלשהי (הנקראת סימטריה גבישית). הסימטריות מתחלקות לתת קבוצות, אך כשמה כן היא, הלא היא הסימטריה הידועה לכולנו. רוצה לומר, שינוי צירי של הגביש, העתקה, בבואת מראה, וכו' כולן סוגי סימטריות ידועות (שיוצגו בד"כ ע"פ המבנה שלהן: משולשת, מרובעת..).. הסימטריות, כפי שניתן להניח, הן מחזוריות בגביש (ובפרט, במישור).
שכטמן גילה בתחילת שנות ה80 מצכ חדש: סימטריה איקוֹסאדרית (כמעט מחזורית ומחומשת). היא איננה מחזורית במישור אחד, אך מחזורית במישור הניצב (וזאת משום שלא ניתן לסדר מחומש משוכלל על מישור)... גבישים אלו זכו לשם: Quasicrystal (גבישים כמו מחזוריים).

הניסויים שערך היו ניסויים יחסית פשוטים מבחינה תאורתית (כמו רוב התגליות בהיסטוריה).
לפיסיקאם שבנינו: הצבת מקור גלים (קרני X אם אני זוכר נכון), בחינת התבאכות הגלים והסקת המסקנות המתאימות מפיזור בראג) על המסך.

(אני מודה שניסיתי להיות ברור כמה שניתן, אך לא בטוח שהצלחתי במשימה. מי שמעוניין בהרחבות והבנה יותר עמוקה, עליו לקרוא על מכניקת הקוונטים, תורת החבורות במתמטיקה ועל קריסטלוגרפיה).

יש לומר כי התחום נחקר במשך מאות שנים (כבר במאה ה13 פיבונאצ'י פרסם מודל בנושא) והתגלית הזאת חוללה מהפיכה בכימיה ובפיסיקה.
עד אותה עת, המדע קבע נחרצות שלא ייתכן גביש עם מחזוריות מחומשת מהסוג ששכטמן גילה. הספקנים במשך שנים ניסו להפריך את התגלית ע"י ניסויים חוזרים ונשנים.
לאור הדברים, שונתה הגדרת הגביש (שהיה ידוע כמחזורי) והחל מחקר מואץ בתחום.

כדי לסבר את האוזן, יש לציין כי האגדה מספרת ( ) ששכטמן גילה את הגבישים הרבה לפני פרסום הדברים, אך עקב התגלית הבלתי סבירה לכאורה, פרסומה התעכב שנים, וכאמור.. גם לאחת הפרסום - זכה לביקורות צוננות תחילה עקב חריגות הממצאים.

אגב, אנקדוטה קטנה: אם אני זוכר נכון... פרופ' שכטמן הוא מרצה בפקולטה להנדסת חומרים, ולא בפקולטה לכימיה או הנדסה כימית.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 05-10-2011 בשעה 15:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר