לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2011, 16:57
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה סילוף מוחלט של הנאמר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
הוא אמר בפרוש שהוא לא מדבר על אנרכיה והוא אמר בפרוש שלא מדובר על הוצאות להורג אלא על חיסול תוך כדי פעולות מבצעיות.
הדברים שהוא אומר הם חמורים מספיק (כל חייל עושה דין לעצמו) בלי שתוסיף להם "צבע"

שמע, אני באמת לא התכוונתי להוסיף להם צבע, אני חושב שדבריו לא משתמעים לשתי פנים..גם אם בשביל ה PC הוא הוסיף שהוא לא קורא לאנרכיה..רגע לפני זה הוא קרא לאנרכיה בקריאה שלו לפעולות כאלו.
אין לי שום בעיה שהממשלה מחליטה שאדם כזה או אחר שלוחם מול המדינה צריך להרוג, זה סביר לחלוטין כל מדינה מתנהגת ככה.
זה עניין אחר לגמרי שהממשלה החליטה לתפוס אדם ומישהו קורא לחיילים להרוד אותו במקום, זו אנרכיה וזה הוצאה להורג, מה לעשות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2011, 17:00

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ashoichet שמתחילה ב "מי שרוצה לקרוא ולשמוע את מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ashoichet
מי שרוצה לקרוא ולשמוע את מה שהוא אמר באמת, בלי התוספת של אגיט-פרופ מטעם "אל ארד" מוזמן לפתוח את הקישור הבא:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/227342

ד"א, ארה"ב מיישמת בהצלחה רבה את הגישה הזאת.

קראתי, והדברים בעינם עומדים, אנרכיה חד משמעית.
ארה"ב לא משתמשת בשיטה זו כלל! בארה"ב החיילים עושים את מה שהממשלה אומרת, ולעיתים היא אומרת בצדק "הביאו אותו חי או מת".
רונצקי מאוכזב מהממשלה ולכן הוא בעצם אומר משהו אחר "יש את חוכמת המפקדים"..עזבו אתכם ממה שהממשלה אומרת, המפקדים החכמים צריכים להרוג את המחבלים- אנרכיה והוצאה להורג, פשוט מאוד.
הייתי מקבל לחלוטין אם היה קורא לממשלה לשנות את היחס שלה לעניין, אבל הוא בחר לפנות למפקדים מסיבה מאוד ברורה.
צר לי.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 17-10-2011 בשעה 17:05.
ישן 17-10-2011, 18:02

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "משתמשת בשיטה ואף בהצלחה יתרה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
יש לה גם שם-
Black Ops
הכוונה ליחידות מיוחדות כדוגמת Navy Seals team six שחיסלה את בין-לאדן. יופיין הוא שהן לא כפופות למטכ"ל, אלא ישירות לממשלת ארה"ב. בדרך זו גם דיני המלחמה לא חלים עליהן ופשוט מדובר בחבורה של רוצחים בשירות ממשלת ארה"ב. רוב הפעמים הממשלה גם תכחיש ביצוע פעולה זו האחרת באם תתפרסם.

לא לא ידידי, השיטה שם שונה, כי החיילים מבצעים את הפקודות שהממשלה נותנת להם, לכן (במובן הזה) אין אנרכיה.
רונצקי מבקש משהו אחר, הוא אומר בעצם, עזבו את מה שהממשלה מבקשת, תגלו "חוכמה" ופשוט תירו באנשים.
בארה"ב הממשלה היא זאת שנותנת את ההוראה הזו, זה כל ההבדל כולו.
ואם היית קורא את ההודעה הקודמת שלי ציינתי זאת, אם רונצקי היה קורא לממשלה לפעול בעניין במקום לחיילים בשטח לא הייתי בא אליו טענה זו, הוא בחר לפנות לחיילים בדיוק מהסיבה הזאת, שהוא קורא בעצם לאנרכיה כי הוא מאוכזב מהממשלה.

ישן 17-10-2011, 18:13

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "לא הייתי קורא לזה אנרכיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
אלא יותר כמו "לא לחוס על חייהם של מחבלים" במהלך קרב או מעצר.
לא מדובר על ירי בעצורים כפותים, אלא כשיש מחבל חמוש אז לא לירות ברגליים אלא מעט גבוה יותר, או כש- D9 בא להפעיל ציר לחץ, אז אולי להפעיל מעט יותר מדי כוח (בנייה ערבית אחרי הכל, לך תדע למה הבית קרס פתאום).
כמובן שזה לא מצב אופטימלי ועדיף שהממשלה תדאג שהקרקס שבו מרצחים חוגגים כל הדרך לבקלאווה בעזה יגמר.

האנרכיה מתבטאת בזה שהקריאה שלו היא שהמפקדים יקבלו את ההחלטה של ההרג ולא הממשלה, בהיבט הזה יש כאן קריאה ברורה לאנרכיה.
בהסבר פשוט של דבריו- הממשלה הם מפגרים שמשחררים אסירים, עדיף שדרגי השדה פשוט יהיו "חכמים" ולעולם לא יתפסו מחבלים חיים...תעשה את החשבון.
שוב, אם הקריאה היתה לממשלה לא הייתי מציין את העניין, הקריאה המכוונת לחיילים בשטח היא קריאה לאנרכיה.

ישן 19-10-2011, 02:06

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לדרגי השטח תמיד יש מרווח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לדרגי השטח תמיד יש מרווח שיקול-דעת.
אם מדובר במטרה שיש חשיבות לתפוס בחיים (בין אם לצרכי חקירה, מיקוח, או סתם כי יש לו סיפורים ממש מצחיקים), יש לעשות מאמץ כדי לתפוס אותה בחיים.
אם מדובר במטרה בסגנון "WANTED! DEAD OR ALIVE" עדיף מת מאשר בחיים. לכל הפחות יחסוך את כספי משלמי המסים על התואר שהמטרה תעשה בכלא הישראלי...

כן, אבל לשיקול הדעת שלהם נבחן בדיעבד ואם הם פעלו שלא לפי המדיניות בלא סיבה מוצדקת הם "נענשים"..וזה לא קביל.
זאת הקריאה של הרב כאן, הקריאה היא לא לפעול לפי מדיניות הדרג הבכיר מבלי שיש לכך סיבה קבילה, זה הכל. הוא אומר בצורה פשוטה: אל תפעלו לפי מדיניות הדרג הבכיר, תפעלו בבקשה לפי המדיניות שלי...קריאה לאנרכיה, פשוט מאוד.

ישן 19-10-2011, 02:35

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "תן בבקשה ציטוט מסוים ומדויק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
תן בבקשה ציטוט מסוים ומדויק מדבריו ופרט בבקשה על איזה חוק ספציפי הציטוט קורא לעבור.
אני רואה שהוא קרא להרוג מחבלים "כמו רוצחי משפחת פוגל" ומדגיש שמדובר ברמת המדינה: "כל מדינה נורמלית זה מה שהייתה עושה - היתה משמידה את אלה שקמים אליה להורגה". אולי אתה קראת משהו אחר...

בבקשה, במקום קריאה לממשלה לתת מדיניות של "הביאו אותם מתים, לא חיים", הוא קורא לחיילים "להיות חכמים.. ולהרוג" ולקבל החלטה שאינה שלהם, אלא של הדרג שמעליהם:
"בהרבה מקרים לא צריך להגיע לבית משפט. יש את חוכמת המפקדים והלוחמים. כשאתה מגיע לעצור מחבלים כמו רוצחי משפחת פוגל, צריך לירות בהם פשוט. לחסל אותם".
היה צריך לכתוב משפט דומה, רק להפנות אותו לממשלה, יש סיבה שהוא לא מפנה אותו לממשלה, כי הממשלה מחליטה הרבה פעמים אחרת, אז הוא קורא לחיילים להתעלם ממדיניות הממשלה, פשוט מאוד.

ישן 19-10-2011, 03:01

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו הפרשנות שלך. לא הבנתי על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זו הפרשנות שלך. לא הבנתי על מה היא מבוססת, ובטח לא איך היא עדיפה על שלי.
זה שהוא אומר שהמחבלים לא צריכים להגיע לבית-משפט לא אומר שחיילים צריכים לבצע את ההפך מהפקודות שניתנות להם. הייתי דווקא חושב שרוב המחבלים שנהרגו בפעילות מבצעית של צה"ל נהרגו לאחר שהפקודה הייתה להרוג אותם. לבית-משפט מגיעים עבריינים, לא לוחמי אויב.

תראה, אם הוא לא התכוון למה שאני חושב שהוא התכוון אז אין לי טענות אליו. אני חושד שהוא התכוון לזה בדיוק וזאת הסיבה שפנה לחיילים במקום לממשלה, ראה גם שגולשים אחרים שאינם מזוהים עם דעות ליברליות כשלי ואף להפך הסכימו שיש כאן בעיה עם דבריו..

ישן 19-10-2011, 03:41

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ואני הסברתי שזה שגם אם "אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ואני הסברתי שזה שגם אם "אנשים בעלי דעות מגוונות" חושבים משהו לא אומר שזה נכון.

זה תמיד נכון, לפעמים קורה שגם המיעוט שבמיעוט צודק.
בכל זאת, בפורום כמו שלנו, עם ההתבצרות הקבועה בדעות הפוליטיות..יש לזה משמעות כאשר מישהו מהצד הפוליטי השני מזדהה עם מקרה ספציפי שיותר "קרוב" לצד המנוגד..
אם ביילין יגיד משהו בטלביזיה, והשמאלנים כאן יגידו "יש משהו בדבריו" והימנים כאן ידידו "הוא מקשקש" אז אנחנו כרגיל תקועים באמצע הדיון הפוליטי.
אם לעומת זאת ביילין יתראיין בטלביזיה ולאחר הראיון גם החברה הימנים כאן יגידו "במקרה הזה ביילין מדייק" אז כנראה שהוא באמת מדייק.
אם אנשים לא התבצרו בדעותיהם הקלאסיות והסכימו שהדברים של הרב בעייתים, אז סבירות גבוהה יותר מהרגיל שיש כאן באמת בעיה. אבל הוכחה זו כמובן לא, וגם פעם לא תהיה בדיונים מהסוג הזה.

ישן 17-10-2011, 19:04
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ככל שתחושת חוסר הצדק והאיזון תתחדד באוכלוסיה, תשמע עוד קריאות כאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הרב הצבאי הראשי לשעבר: לירות בחשודים בטרור במיטותיהם"

זה חלק מהמחיר של עסקאות שבויים שהיה ראוי לשים על השולחן לו היה מתנהל דיון צבורי רציני בסוגיה. הדברים מתחברים לדבריו ומעשיו של שבואל סחיווסחורדר. התרעומת והתסכול של חלק מהציבור היו יכולים להתמתן מאד לו המרחב הציבורי היה נפתח באמת ובאופן הגון, באמצעות התקשורת, לטיעונים בעד ונגד עסקות שבויים ודיון באלטרנטיבות. למרבה הצער, כשהתקשורת מגוייסת, אין דיון כזה, ולכאב נוספת תחושת של חסימת פיות שיכולה להביא להדרדרות.

מסכים איתך שרונצקי קורא לסוג של אנרכיה כשהוא משאיר את קביעת המדיניות להחלטת מפקדים. מדיניות צריכה להקבע מגבוה.
ישן 18-10-2011, 01:28
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
אנחנו חיים במדינה דיקטטורית ואתם פוחדים מאנארכיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הרב הצבאי הראשי לשעבר: לירות בחשודים בטרור במיטותיהם"

אני ארשום שורה של מקרים ואירועים בהיסטוריה של מדינת ישראל
ואתם תגידו לי באיזו מדינה אתם חושבים שאתם חיים:

1. ראש ממשלה ששולח חיילים אל מותם במבצע לא מחושב לשם "תמונת ניצחון" בעיתון כאשר הוא סיכם על הפסקת אש יממה לפני.

2. ראש ממשלה עוקר את בתיהם של אזרחי מדינתו, ומפקיר את זכויותיהם, מבצע את המהלך
תוך חזרה מהתחייבות להעמיד את המהלך למשאל פנים מפלגתי, כאשר המהלך לא היה קיים במצע הבחירות של מפלגתו, ובלי לבצע איזשהו משאל עם, וכל זאת על מנת להציל את עורו הפוליטי הנגוע בשחיתות.

3. ראש ממשלה מתיר שיחרורם של 1029 מחבלים מתוכם מאות רוצחים מהזן האיום ביותר, תמורת חייל אחד, בעקבות קמפיין תקשורתי מסיבי תוך התעלמות מהמשפחות השכולות ומכבודם של הנרצחים, וובאמצעות חותמת של בית דין הגבוה לצדק, שהתירו שיחרור המוני של רוצחים. נוסף על כך הוא מפקיר את בטחונם של אזרחים ע"י אותם מרצחים שישובו לעסוק בטרור בעתיד.

4. שר בטחון שמפרק את מפלגתו וגונב מנדטים ומקים סיעה עצמאית שלא עמדה לבחירת ציבור הבוחרים שנתן לו את המנדט מלכתחילה, נוסף על כך להזכיר שהוא הזרים כספים למערכת הבחירות שלו לראשות הממשלה דרך הקמת עמותות פיקטיביות שהובילו להונאה פיננסית של הציבור שלמעשה מימן קמפיין בחירות במסווה של כספי צדקה.

5. שופטי בימ"ש עליון המקלים בזכויותיהם של אסירים בטחוניים ואישי טרור אך משמשים כחותמת גומי לשיחרורם של מאות רוצחים.

6. שר אוצר (אולמרט) שמתאם מכרזים לטובת קבוצת טייקונים מקורבים, מיליארדים של שקלים בקופת המדינה שנעלמים בחסות החשב הכללי ניר גלעד, ושר אוצר אחר שגונב כספי ניצולי שואה.

7. נכסי מדינה שנמכרים לטייקונים במחיר מציאה ע"י פוליטיקאים בתמורה למינוי לתפקיד בכיר באחת מחברותיו של הטייקון, כמו גם מתן הרשאות וזכאויות עסקיות שלא כדין ובלי רגולוציה.

8. תקשורת המתיימרת להיקרא: "הרשות הרביעית" הלוקחת צד בויכוחים פוליטים, המפעילה לחץ על נבחרי ציבור לקידום אג'נדה של מחנה אחר - מיעוט, מלחמות אישיות על גבי עיתון (נוני מוזס מול נתניהו ואדלדסון), המכתיבה את סדר היום במקום לתת דיווח חדשותי מאוזן ואובייקטיבי.

9. נשיא מדינה שמקבל פרס נובל על חתימת הסכם מדיני עם טרוריסט שגונב מיליוני דולרים לכיסו
מכספים שהיו אמורים להיות מוזרמים לקידום עמו וממשיך לתחזק מדיניות של טרור נגד ישראל.

10. פרופסורים אקדמאים הקוראים להחרמת מדינתם תוך קבלת משכורת מכספי ציבור.

אני יכול להמשיך עם עוד טיעונים, אבל אין לי את כל הלילה...אם זה לא מספיק לכם כדי
להבין באיזו מדינה אתם חיים אני לא יודע מה כן, העיקר לא לקרוא לאנארכיה ! במדינה שגם ככה
אין בה חוק או שהחוק בה הוא סלקטיבי ומונחה לפי סקטורים ואג'נדה.

אני לא יודע למה אנשים קוראים היום: "שלטון עם" או דמוקרטיה, אם אחוז קטן של בעלי עניין החולשים על אמצעי התקשורת והעסקים בישראל, ומספר אירגונים הממומנים בכסף של מדינות זרות ועוינות מכתיבים את החדשות, את "החשיבה הנכונה", מציגים שקרים, חצאי אמיתות, ספינים, שקרים, מעלימים עין ממידע שהציבור ראוי שידע ומשדרים סיסמאות, מחירימים את מי שבא להם ומקדשים את מי שהם רוצים, אם מלכתחילה ישנו מיעוט השולט פסיכולוגית ותודעתית באזרחים דרך כוח כלכלי, אז אין זו דמוקרטיה.

אנו חיים בדיקטטורת מיעוט שמוליכה אותנו לאבדון, לחוקים אין משמעות כששחיתות היא הנורמה השלטת ומשטרת מחשבות נמצאת בכל תחום, בכל אחת מרשויות המדינה.

אם אני לא מכיר במערכת שלטון שכזו ומכנים אותי "אנארכיסט" אז בשבילי זו מחמאה, על מתנגדים אחרים בהיסטוריה קראו בוגדים והיום הם גיבורים, כי הם עמדו על המוסר כשעריצות, טרור ומשטרת מחשבות שלטו במדינותיהם.

חסמו אותי באחד הפורומים כאן כי טענו שאני יוצא נגד "שלטון החוק", האבסורד הוא שלאורך כל אותו אשכול הם דיברו על מדינת חלם, על הטירוף בעסקת שליט, על המערכת השיפוטית והשלטונית ששמו משפחות שכולות ללעג, אך לקום ולעשות מעשה ? לצאת במחאה ? חס ושלום ! עדיף לשבת על הכיסא בבית ולהתלונן שהמדינה לא בסדר מאשר לקום ולשנות, לקום ולמחות, אם מדינת ישראל משחררת רוצחים בסיטונות ולעצור מהלך שכזה נחשב בעיניהם כמעין "לקיחת החוק בידיים" אז אני מעדיף שיקומו אזרחים שיקחו את החוק לידיים מאשר יתנו יד לשיחרורם של המוני רוצחי בני עמם, ואם החוק סותר את המוסר, אני מעדיף ללכת אחרי המוסר ולא אחרי חוק נפשע, עצוב שמי שחושב כך היום נחשב "קיצוני", אני אסיים במשפט הבא שלדעתי משקף מאוד את מצבנו היום: "Evil prevails when good people sit and do nothing".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:03

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר