לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום סלולרי | כל מה שקשור לתפעול\תקלות\שימוש במכשירים - בפורום תפעול מכשירים בלבד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2011, 19:23
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
ביקורת: קינדל 4

לפני כשבוע וחצי אמזון הכריזה על כמה מכשירים חדשים:
*קינדל - זכה לכינוי "קינדל 4" בגלל מספר הגרסה והבעיה שקשה למצוא מידע ספציפי עליו כשקוראים לו רק קינדל, עולה 79$ לגירסה עם פרסומות (יפורט בהמשך) ו109$ לגירסה בלי.
זה המכשיר שרכשתי ולכן אני אפרט עליו בהמשך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

*קינדל טאצ' - קינדל עם מסך מגע אינפרא רד (בדיקות ראשונות אומרות שזה עובד), מציג גם טכנולוגיה חדשה של קינדל שנקראת x-ray, כשמורידים ספר גם יורד מידע על דברים שנמצאים בספר (לדוגמא, אם חניבעל מוזכר בספר, אז לחיצה על השם שלו תוביל למידע עליו משלל אתרים, בלי צורך להתחבר לאינטרנט)
מתחיל מ99$ ומגיע עד 189$ לגירסה עם 3g ובלי פרסומות.

*קינדל מקלדת - הדור הקודם של הקינדל עם שינוי שם, רק שהמחיר ירד - זהה לגרסת טאצ'

*קינדל פייר - הגירסה הכי מדוברת מההכרזות האחרונות (על אף שלדעתי בארץ הוא לא רלוונטי כל כך), זה לא קורא ספרים אלא טאבלט אשר מריץ גירסת אמזון של אנדרואיד, כאשר הדגש העיקרי הוא על מדיה (סרטים, מוסיקה, ספרים, גלישה קלה) במחיר של 199$ - סוף סוף מכשיר שהוא לא חיקוי של אייפד אלא בא לענות על צורך מאוד ספציפי (מה שאולי יביא לנגיסה לא קטנה בנתח של האייפד, וכמובן שיוביל ללא מעט חיקויים), יש שאומרים שזה פשוט מתחרה לנוק קולור של בארנס אנד נובל.

ונעבור לביקורת, חשוב לציין שזה המפגש הראשון שלי עם קורא ספרים ולכן הביקורת שלי היא מנקודת מבט של מישהו שלא מכיר שום דבר אחר.

בהקדמה אני אגיד שקורא ספרים הוא דבר שכבר זמן רב אני מעוניין לקנות, יש לי אייפון שמשרת אותי כמעט לכל צורך (גם בעבודה וגם להנאה) אך הדבר הייחידי שהוא לא מתאים לי הוא קריאת ספרים.
עד עכשיו נמנעתי מלרכוש מכשיר כזה היה בגלל המחיר הגבוה של המכשיר בארץ שגרם לי להבין שאני רוצה את זה, אבל לא עד כדי כך.

כשקראתי על הקינדלים האחרים הבנתי שהמכשיר הזול ביותר הוא מושלם מבחינתי, מהסיבות הבאות:
א. אני לא רוצה לשלם הרבה
ב. אני לא רוצה טאצ', אני לא רוצה ללכלך את המסך.
ג. אני לא צריך מקלדת - הצורך הייחידי שלי הוא לקרוא ספרים, כמו שאמרתי, האייפון משמש אותי לכל היתר.
ד. בדומה לסעיף ד' - אני לא צריך טאבלט.

גם למכשיר שבחרתי יש שני דגמים - דגם עם פרסומות ודגם בלי, כאשר ההפרש בינהם הוא 30$, הפרסומות מופיעות כבאנר קטן בתפריט הראשי וכפרסומת על מסך מלא כשהמכשיר מכובה (דבר ראשון שלא ידעתי על קורא ספרים - הצגת תמונה לא צורכת אנרגיה, מעבר בין דפים צורך אנרגיה, אך כל עוד אין מעבר אין שום צריכה) זאת אומרת שחווית הקריאה לא נפגמת ולכן אין סיבה אמיתית לקנות את הגירסה היקרה. הפרסומות יפות מאוד, אני אודה שמידיי פעם אני מכבה את המכשיר כדי לראות מה הפרסומת שתופיע.

את הפרטים על ההזמנה אני אכתוב בסוף.

קיבלתי את המכשיר אתמול, באריזת קרטון שניראת פשוטה ביותר עם סמל אמזון עליה ובצד רשום קינדל, זהו. כשפותחים את האריזה מתגלה המכשיר, שנראה שעליו יש מדבקה שאומרת לחבר את המכשיר למחשב. לא, זאת לא מדבקה - זה המסך וכבר מופיעה עליו תמונה, כפי שהזכרתי זה לא פוגע בסוללה ולכן אין בעיה.

ברגע שמדליקים את המכשיר עולה אשף ההפעלה הראשונית, מגדירים רשת אלחוטית (ופה יש גם מפגש ראשון עם המקלדת האלחוטית, הניווט מתבצע בעזרת הכפתור המרכזי) השימוש במקלדת האלחוטית מתגלה כלא הכי נוח, אבל גם לא נורא כפי שניתן לצפות - לשימוש פה ושם זה ממש לא נורא) המסך הבא כבר חושף הפתעה נעימה - הקינדל הזה שייך לך עוד לפני שקיבלת אותו. הוא מכיר את שם המשתמש שלך עוד מהמפעל ואין צורך להכניס פרטים. זאת אומרת שיכלתי לרכוש תכנים עוד לפני שקיבלתי את המכשיר.

בתום האשף מופנים לחנות של אמזון לצורך רכישת ספרים.

בשלב זה חיברתי את המכשיר בעזרת כבל הusb המצורף (וזהו, לא מצורף שום דבר אחר לאריזה) והפעלתי את התוכנה Calibre המדהימה שמיועדת לניהול ספריות ספרים על המחשב ויכולות להמיר כמעט כל פורמט לפורמט מתאים לכל מכשיר. העברתי כמה ספרים שהכנתי מראש וניתקתי את המכשיר.

נעבור על כל המאפיינים של המכשיר:
איכות בניה וחומרה: מרגישה גבוהה, אמנם הכל פלסטיק אבל מרגיש טוב מאוד, הצד האחורי משאיר סימני טביעות אצבעות אך לא בצורה קיצונית. המכשיר קל מאוד ודק מאוד, הוא נכנס בקלות לכיס האחורי של ג'ינס, הישג לא קטן לאור העובדה שהמשסך הוא בגודל סטנדרטי, יש שתי פשרות ביחס לדגמים אחרים: זיכרון רק של 2 ג'יגה במקום 4 ו 8 במכשירים אחרים, וסוללה חלשה פי 2, מחזיק "רק" חודש ללא הטענה חוזרת בניגוד לחודשיים במכשירים אחרים. אין שקע אוזניות או רמקולים.
בצידי המכשיר כפתורים לעבור דף (הכפתורים נלחצים רק מלמעלה ולא מהצדדים כדי למנוע לחיצות בטעות) בחלק הקידמי יש שורה של כפתורים בתחתית - המרכזי בינהם הוא "כפתור ה5 כיוונים" בצדדיו (מימין לשמאל) כפתור בית, כפתור תפריט, כפתור מקלדת וכפתור חזרה. אני לא בטוח שאלו הכפתורים הכי נכונים, הייתי מעדיף שהייתה גישה מהירה יותר לשינוי גודל גפנים וסיבוב המכשיר.
הלחיצות נוחות מאוד (נשמע טריוויאלי, אבל לא חסרים מכשירים שנופלים בזה). קראתי לא מעט ביקורת על הכפתורים להעברת עמודים (שהם לא נגישים למי שמחזיק את המכשיר ביד אחת), לא מסכים איתה.

מסך: מסך שחור לבן בגודל 6" בדומה לרוב המסכים שקיימים כיום, זה לא גדול מאוד אבל מתאים לקריאה נוחה של ספרים. בגלל שזה מפגש ראשון שלי עם מכשיר מהסוג הזה המסך הדהים אותי, צריך לראות כדי להבין - זה מרגיש כמו דף נייר איכותי מאוד. אין ריצודים (ומרגישים את זה ישר).
לוקח זמן להתרגל שלא מדובר במסך רגיל - דבר ראשון צריך מקור אור (כמו ספר, לא ניתן לקרוא בחושך) מה שגורם ללא מעט פעמים שכשאני רוצה לשפר את איכות הקריאה אני מזיז את המסך, מתוך אינסטינקט כנגד האור ורק אז מבין שצריך להזיז אותו לכיוון האור.
זווית הצפייה במסך היא מעולה, רואים מעולה מכל זוית. מעבר הדפים הוא מהיר מאוד (לא מה שראינו בהדגמות ישנות שהעברת דפים היא איטית) ולא מפריע לרצף הקריאה.

(זווית של כמעט 90 מעלות, אין שום ירידה באיכות)

קריאת ספר (הכי חשוב): במילה אחת - תענוג. אפשר לקרוא שעות ולא מרגישים שום עייפות על העיניים, הגפנים באנגלית יפים מאוד (מה שעוזר לכל החוויה) אחרי כמה דקות שקוראים שוכחים לגמריי שבקצה המילים יש מכשיר חשמלי.
ניתן להגדיל ולהקטין את הטקסט, מאוד נוח כשניתן לבחור את הגודל המתאים.
על המכשיר יש מילון אנגלי-אנגלי מובנה, עמידה על מילה מסויימת (ניתן להגיע אל מילה בעזרת כפתור ה5 כיוונים) מציגה מיידית פירוש של המילה - תענוג כבר אמרתי? לחיצה מאפשרת מידע נוסף מהאינרנט.
ניתן לקבוע סימניות, יציאה וחזרה מהספר מחזירה כמובן לנקודה האחרונה. וניתן להוסיף הערות (מי שצריך את זה שיקנה את גרסת המקלדת)

גלישה באינרנט: הדפדפן קיים החל מגירסה 2 של קינדל ועדיין נקרא "ניסיוני", אין הרבה מה להתלהב ממנו, הוא מציג דפים אבל לא בצורה נוחה כמו קורא הספרים, זה נחמד בתור קוריוז בלבד, אולי לויקיפדיה זה יכול להיות שימושי, הדפדפן תומך בעברית.

עברית : מדובר בחיסרון - נתחיל מזה שהגפנים מכוערים, ממש לא נוחים לקריאה כמו אלו האנגליים, בהצגת ספרים בפורמט מלא mobi (פורמטים אחרים יפורטו בהמשך) העברית מופיעה הפוך (שלום מופיע כ םולש) ניתן להפוך את הטקסט במחשב מראש אבל אז יש בעיה עם גלישת שורות.

לדוגמא המשפט:
זאת השורה הראשונה אבל היא ארוכה מידיי
אז זה גולש לשורה שנייה.

יופיע כך:
אז זה גולש לשורה שנייה.
זאת השורה הראשונה אבל היא ארוכה מידיי

בשורה התחתונה - המכשיר נועד למי שרוצה לקרוא באנגלית.

פורמטים: הפורמטים העיקריים שניתן לקרוא - mobi, זאת השיטה הטובה ביותר, היא מאפשרת את כל האפשרויות קריאת ספר שהורד מהאתר של אמזון. יש תוכנות שממירות לפורמט הזה.
doc,pdf - היתרון - מציג את המסמכים כמו שהם - זאת אומרת שהעיצוב המקורי נשמר (כך ניתן גם להציג עברית בלי טעויות). החיסרון - או שהטקסט קטן מידיי או שצריך ללכת ימינה ושמאלה כדי לראות שורה שלמה - לא נוח לקריאה.
מי שהשימוש העיקרי שלו הוא pdf צריך לשקול לקנות את הקינדל DX היקר אבל בעל המסך הגדול.

העברת קבצים למכשיר: יש 4 שיטות:
א. לרכוש ספר באתר של אמזון
ב. להעביר קבצים למכשיר בעזרת USB
ג. להעביר דרך התוכנה המעולה שהוזכרה מקודם calibre.
ד. לשלוח את הקובץ למייל username@free.kindle.com ולראות אותו מופיע במכשיר אחרי כמה דקות (שכחתי לציין שיש wifi במכשיר) אם מוסיפים את הכותרת Convert לאימייל אז קינדל ממירה אותו לפורמט שלה (Pdf יומר לקובץ דומה לmobi)

ממשק משתמש: לא מושלם, כפי שכבר כתבתי אני לא בטוח שסידור הכפתורים נכון, הייתי רוצה גישה מהירה יותר לפונקציות שימושיות, התפריט לא הכי נוח, לא אינטואטיבי ב100% הוא דורש הסתגלות מסויימת, אבל הוא גם לא נוראי, בסוף נתרגל אליו.

לסיכום, אני מאוד מרוצה מהרכישה שלי, אתמול לא הצלחתי לעזוב את המכשיר, כל כך נוח לקרוא ממנו שפשוט לא בא לעזוב את הספר. הוא עומד בכל הציפיות שלי ויותר. בהחלט ממליץ עליו על מי שמעוניין לקרוא באנגלית.

רק הערה על המשלוח ומילה טובה למי שמגיע:
היו לי 3 אפשרויות למשלוח:
א. ישירות מהאתר של אמזון - הם מאפשרים לשלוח לארץ רק את הגירסה ללא הפרסומות, והמשלוח יקר מאוד - בשורה התחתונה הייתי אמור לשלם 180$ וזה בלי הבטחה שלא אאלץ לשלם מכס בארץ.
ב. דרך דודה שלי שגרה במדינת ניו יורק - המשלוח מארה"ב בחבילה רגילה הוא יקר בצורה לא רגילה לא יכלתי לקחת את הסיכון שזה יעלה 30$, בנוסף בניו יורק יש חוק שיש לשלם מס של 8% על כל רכישה מהאינטרנט.
ג. דרך האתר muststop, זה פעם ראשונה שאני משתמש בשירות שלהם, ואני מאוד מרוצה, קיבלתי מהם כתובת בניו ג'רזי (אין מיסים) ושלחתי אליהם, באותו יום שזה הגיע אליהם הם כבר שלחו לארץ ויום אחרי זה זה כבר הגיע, לצערי זה נתקע במכס כמה ימים אבל אין מה לעשות, היה יום כיפור, לאורך כל שלב קיבלתי מהם אימייל על מצב המשלוח. כשרכשתי את המכשיר היה מבצע של 10$ הנחה על הזמנות מאמזון, יצא לי סך הכל משלוח 15$. כמה ימים אחרי זה נכנסתי לאתר וגיליתי שיש מבצע על קינדלים 9$ משלוח, אבל לא נורא.
המשלוח היה של DHL, ברגע שהמכס שחררו את האריזה ב3 בבוקר המכשיר כבר היה אצלי ב1 בצהריים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר