לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2011, 23:10
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "זה לא שאלה של רציונליות, זה..."

אתה מתלבלב. לא הצדקתי אלימות כלשהי, כך שלא ברור לי על מה אתה מדבר. כל שכתבתי הוא שאמונות נכפות תדיר, בין אם האמונה שאסור לנו להכאיב לבעלי חיים לשם אוכל (ולשם כך לגרום לכמה עשרות או מאות בתי אב לאבד את מקור פרנסתם) או ספורט (ובכך לפגוע במסורת בת מאות שנים) או למצוא תרופה למחלה כלשהי (ובכך לפגוע בחולים בעתיד), או האמונה שביום כיפור יש לצום כדי לכפר על עוונות, כשהאמונה הזאת ספציפית נכפית חלקית על ידי החוק (על ידי הכרזת כיפור כיום שבתון) ועל ידי נורמות חברתיות במקומות מסוימים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2011, 20:30
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "נסיעה ביום כיפור"

יום אחד לא הורג אותנו לא לנסוע לשום מקום. מי שלא רוצה לקחת בזה חלק נוסע לכנרת לפני שיום כיפור נכנס ורואה שהחופים שם מלאים במי שלא מסכים עם היום הזה.

במועצות קטנות כמו זיכרון בכלל יש ניידת שנוסעת לאט לאט בהילוך ראשון בסיור קבוע ביום כיפור בגלל הערבים בסביבה שלא יפגעו עם רכבים בהולכי רגל או יעשו רעש בכוונה.

אף אחד לא אמר לך לא לנסוע,אבל אפשר לתת כבוד פעם בשנה ליום אחד.
אין לך מה לעשות? יש סרטים וסדרות לראות ביום כיפור למי שאינו מאמין.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-10-2011, 21:06
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "אתה מפספס את הנקודה, לא..."

תראי גרתי שנה שעברה בזכרון כמעט כל השנה וכן ממש לא אהבתי את המועצה הדתית של העיר,אבל ביום כיפור לקחתי את הקטנה שלי לטיול וכן הלכתי גם בכביש איתה וראיתי דתיים,שומרי מסורת וחילוניים משפחות שלמות כולם בחוץ הולכים ברגל בכייף או נוסעים על אופניים ורוב בעלי ההולכים על 4 גם יצאו לטייל עם החברים על 4 בכבישים ברגל. לומר לך שסבלתי מהעובדה שהייתי תקוע בבית אפילו שדאז הסיטרואן ז"ל עדיין היה בחיים? לא היה סבבה דווקא אותו יום. ראיתי רוב היום סרטים בצלחת הפרטית,אכלתי 4 ארוחות וטיילתי 4 שעות עם הקטנה שלי ז"ל בכבישים.

יש לי ליד חיפה שכן דתי שניסה לעשות לי ולכל שאר השכנים כפייה דתית בכוח,ולפתוח לנו ישיבה מתחת לבית כל יום והוא מהר ירד מהעסק אחרי שאני הפעלתי לו רמקולים בשיא הכוח בכוונה תחילה. אחד השכנים האחרים אמר לו אחרי כמה ימים כאלה שיש מקלט של העירייה ושם הוא יכול לעשות את זה בלי להפריע לרוב השכנים. אותו שכן הבין את המסר והעירייה נתנה לו אישור ומאז הישיבה שלו נמצאת במקלט של העירייה.

אני מנסה לומר לך שיש רגעים שצריך לעמוד על שלך מול הדת בארץ ויש רגעים שאפשר להיות כמו הרוב ולא לעשות דווקא. יום כיפור תהיי כמו הרוב או שתסעי לחוף כמו הכנרת שאנשים בוחרים להגיע לשם בגלל יום כיפור ולומר אני לא נכנע לכפייה דתית. את זכאית לעשות מה שבראש שלך,אבל לדעתי מי שנשאר בבית ביום הזה,יכול לתת לדתיים ולשומרי מסורת כבוד ביום הזה ולא לנסוע עם הרכב ולא לעשות רעש ביום הזה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 07-10-2011 בשעה 21:08.
ישן 08-10-2011, 04:37
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07

אני חילוני לגמרי. האמת בחו"ל כרגע, ובדיוק אכלתי שרימפסים אם זה משנה, אבל אני חושב שאת כל כך לא בכיוון, ובקטע של לעשות דווקא, שזה מרגיש כמו לדבר עם ילד קטן ששואל למה צריך לקום כל יום לבית ספר.

במדינת ישראל, שהיא מדינה יהודית אחרי הכל, יום כיפור הוא אחד הימים הכי קדושים בשנה.
זה מנהג שהשתרש במשך הרבה מאוד שנים, כאן ובגולה.
אף אחד לא מכריח אותך לצום, לא לראות טלוויזיה, לצחצח שיניים או להתנזר ממין.
כמו שלא תלכי עם לאפה ופרגיות ברחוב (לדברייך), כי יש אנשים שצמים, ככה גם לא נוהגים ברכב, כי יש אנשים שנחים ובאמת עושים חשבון נפש, וההמולה של מכוניות מפריעה להם. למשל. אז מכבדים אותם.
זה חלק מהמנהג של לנוח לגמרי מחיי היום - יום.
מנהג מאוד יפה ומיוחד, שדווקא תורם מאוד לחברה הישראלית לדעתי. לאו דווקא רק הדתית.
יהרוג אותך להתחשב במישהו אחר ליום אחד?

מבחינתי היום הכי קדוש בשנה זה בכלל יום הזיכרון.
מי אמר שאת חייבת לעמוד בצפירה? (ואל תתני לי את הדוסים שלא עומדים בצפירה בתור דוגמה. אני מדבר על בנאדם מהשורה).
בקיצור לעשות דווקא תמיד אפשר.

אם כן בא לך לנהוג, תשתדלי לעשות את זה מחוץ למקומות מיושבים.
לא כי תקבלי אבן לשמשה, אלא כי את סתם יוצאת אנטיפטית אגואיסטית, אבל אני בספק אם זה באמת מפריע לך.

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 08-10-2011 בשעה 04:43.
ישן 08-10-2011, 15:49
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "קצת צבוע מצידך... מה שאתה..."

אני גם אוכל חמץ בפסח, אגב.
גם זה הופך אותי לצבוע?

אני אוהב ומכבד את המנהג של לא לנסוע ביום כיפור.
את האיסור לאכול חמץ אני מבין, אבל לא מכבד עם עצמי.
אמא שלי שומרת עליו ולכן לא אנגב לה חומוס עם פיתה מול הפרצוף בבית שלהם.
זה ה"כיף" בלהיות חילוני מבחינתי. אני יכול להחליט מה יפה, ומה פחות.

והיום אנחנו במצב שבו המנהג של לא לסוע ביום כיפור חזק יותר מהאיסור לא לאכול חמץ - בחברה החילונית כמובן.

רובו המוחלט של עם ישראל נוסע בשבת, אבל לא ביום כיפור.
אז כולנו צבועים לדבריך.

העיקר לתקוע שני גרוש.

ישן 08-10-2011, 16:24
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אני גם אוכל חמץ בפסח, אגב. גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
אני גם אוכל חמץ בפסח, אגב.
גם זה הופך אותי לצבוע?

לא הבנת אותי, אז אני אסביר שוב, לאט יותר.
זה שאתה לא נוסע בכיפור לא הופך אותך לצבוע.
זה שאתה מטיף לאחרים שכן נוסעים בכיפור, בזמן שיש מאות דברים אחרים שגם אתה לא מקיים הופך אותך לצבוע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
זה ה"כיף" בלהיות חילוני מבחינתי. אני יכול להחליט מה יפה, ומה פחות.

אתה יכול להחליט לעצמך מה שתה רוצה, אבל מי נתן לך את החוצפה להטיף לאנשים שהחליטו אחרת ממך? זה שאתה החלטת שלנסוע בשבת זה בסדר אבל בכיפור לא, אומר שזה צריך להיות מה שנדרש מכולם?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
והיום אנחנו במצב שבו המנהג של לא לסוע ביום כיפור חזק יותר מהאיסור לא לאכול חמץ - בחברה החילונית כמובן.

אז מה? זה אומר שמותר לכפות את זה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fritz2
רובו המוחלט של עם ישראל נוסע בשבת, אבל לא ביום כיפור.
אז כולנו צבועים לדבריך.

מי שסתם נוסע בשבת ולא בכיפור הוא לא צבוע (זה בדיוק מה שאני עושה).
אבל אלה שנוסעים בשבת, ובאים בטענות לאחרים שנוסעים בכיפור הם צבועים חבל על הזמן.

ישן 08-10-2011, 16:46
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=fritz2] אתה רוצה לנסוע..."

הסברתי לה למה זה פוגע באנשים.
גם אני השתתפתי כבר בטיולי ג'יפים במקומות לא מיושבים באמצע יום כיפור.
מגיעים לילה לפני, וחוזרים בצאת יום כיפור.

למה אין טיסות? מה זה מפריע?
למה ביום השואה המסעדות סגורות? מה זה מפריע?
כאילו שאתם חיים במקום אחר ולא מבינים.
לא כופים עליכם כלום. אלו מנהגים, אתם יכולים לבחור אם לקיים אותם או לא.
המנהג הזה מאוד חזק וכנראה שמכובד מספיק בעייני אנשים רבים, כדי שהם יקיימו אותו.

והגישה השלילית שלי כלפי פותחת האשכול היא כי אני לא מבין איך במדינת ישראל בחורה בת 32 שואלת מה מפריע לאחרים שנוהגים ביום כיפור.
ואני לא חייב להיות דתי תרי"ג מצוות בשביל זה. אני חילוני לגמרי. מספיק לי ישראלי.

אתה יכול לצטט אותי עד מחר. אם אתה רוצה לעוות את הדברים שכתבתי כדי להעביר את הנקודה שאני צבוע, לפחות תעשה את זה כמו שצריך.

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 08-10-2011 בשעה 16:53.
ישן 08-10-2011, 17:29

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "קודם כל, למה ניראה לך שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
קודם כל, למה ניראה לך שאני ציני?
אבל נעזוב את זה רגע, זה לא משנה את הנקודה שלו שכמו שאם כבר היא נוסעת ביום כיפורים אז שלא תעשה את זה כשהיא פוגעת באחרים, כנ"ל ביום שבת.

אז אני מבין שאם היית גר בירושלים, לא היית נוהג בשבת בכלל... וגם לא היית יוצא מהבית במכנסיים קצרים, לא היית אוכל בחוץ באף אחד מהצומות, וכו' וכו'. הרי כל הדברים האלה פוגעים באנשים דתיים.

המושג הזה של "להיפגע", כאשר אנשים עושים משהו שמנוגד לאמונות שלך, מגוחך בעייני. אני חי את החיים שלי איך שאני רוצה, ומי ש"נפגע" מזה, זו בעיה שלו. אם אני הייתי אומר שאני "נפגע" מכך שחרדים לובשים כל הזמן רק חליפות שחורות, זה היה לגיטימי מצידי לבקש מהם להפסיק עם זה?

ישן 08-10-2011, 16:28
  Fallen Fallen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.06

רובכם הצגתם כעס וסלידה מדרכה ועל דרכה של הגר ומהשאלה ששאלה כשבעצם אולי שניים או שלושה הבינו את השאלה שהיא שואלת ועדיין אין עליה תשובה.
הסיבה הפשוטה היא שזה מה שמקובל לעשות ביום כיפור.
לא לנסוע בכלי רכב.
לא בגלל שזה מסוכן, או שאם ניסע רכבינו "ייסכל" באבנים ע"י אנשים כאלה או אחרים.
מטבע הדברים אצלינו בני האדם דברים נמדדים ע"פ רוב.
לדוגמה ביום כיפור, הרוב (המוחלט כנראה) לא נוסע בכלי רכב.
מה שמונע ממני אישית לעלות על הרכב זה לא החשש מלדרוס ילד תמים ששלשום קנה אופניים חדשות "לכבוד" יום כיפור. או הפחד מזה שהרכב שלי ייסכל באבנים ובי אישית יתבצע לינץ'.
אני פשוט לא רוצה להיות אותו אחד שמעז לא לעשות את מה שכולם עושים או לעשות את מה שכולם לא עושים לצורך העניין. לא רוצה שיסתכלו עליי אחרת, שידברו עליי בצורה מזלזלת, ההורים, החברים, מפני שאני לבטח אחד ממעטים שחושב ככה, זה יהפוך אותי לפגיע.
זה נכון גם אגב לגבי כל דבר אחר בחיים וזה קיים בכל מקום בעולם בצורה כזו או אחרת.
לא כועס, או סולד, מזדהה למען האמת.
איך בחברה של בני אדם עם אינטיליגנציה גבוהה כ"כ עדיין יש חילוקי דעות וחוסר שויון מוסרי בין האחד לשני עד לרמה של אלימות וחרם. בחו"ל ופה בינינו ולנושא המדובר, יום כיפור.
כל עוד שניים רוצים במשהו אחד והשלישי רוצה במשהו שהשניים לא מסכימים, הוא לא יעשה אותו.
זה המצב ואין כלים להתמודד עם חברה שהתקיימה על זה מעצם היותה.

אז, הגר, השאלה היא לא מה מפריע לאדם דתי שתיסעי ברכב בכיפור, כי זה בכלל לא מפריע.

זה פשוט ניגוד אמונות כשהוא יכול לגבות את עצמו בעוד הרבה אנשים ואת לא.

ככה או ככה אם תנסי בסופו של דבר תפסידי כי הרוב קיים אצלו ולא אצלינו, מיעוט.

מיעוט סובל.
ישן 08-10-2011, 19:52

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "זה היה מוגזם כי הרוב לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
זה היה מוגזם כי הרוב לא כזה.
כרגע - הרוב צם ביום כיפור (עפ סקרים אחרונים שנערכו יומיים לפני יום כיפור)
אין לך מה לעשות - אתה חי במדינה שחלק ממנה מוגדר כ"יהודית"
לא יהודית מלאה (אם למדת אזרחות, אתה יודע שיש הבדלים בינהם) אי לכך - אתה תשמור על הדברים הברורים ביותר (כגון - יום כיפור, אי גידול ומכירת חזיר וכד').
כאשר הרוב לא יצום, נדבר שוב.

אז את טוענת שאם הרב עושה משהו או מאמין במשהו מותר לכפות אותו גם על המיעוט שלא? כי אני בטוח שאני יכול למצוא כמה דברים שהרב עושה, ואת לא היית רוצה שיכפו אותם על כך השאר...
ולגבי זה שאנחנו חיים במדינה יהודית, זה נכון, אבל אנחנו גם חיים במדינה דמוקרטית, ואחד מעקרונות הדמוקרטיה הוא חופש הדת, שבתוכו נכלל גם החופש מדת. החופש הזה אינו תלוי בהאם בסוגיה מסויימת אתה בעמדת רב או בעמדת מיעוט, הוא ניתן לכל אזרח באשר הוא אזרח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:52

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר