לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-10-2011, 21:17
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שאלה על קריאת דיסקים EXT2/EXT3 בוינדוס

אם השאלה שייכת לפורום וינדוס - נא להעביר לשם...

"הסתבכתי" עם פירמוט לינוקס בגלל הסטרימר שלי (POPCORN C-200). יש לי בתוכו שני דיסקים קשיחים, ולמדתי לפרמט אותם באמצעות Partition Wizard של Minitools, כך שהסטרימר מזהה אותם.

אבל הבעיה היא שאם אני רוצה לעשות מניפולציה במחשב על הדיסקים האלה (הסטרימר מאוד מסורבל) אז אני צריך שוינדוס יקרא אותם. מצאתי ברשת ארבעה יוטיליטיס שאמורים לאפשר לי לקרוא את הדיסק - ונכשלתי בכולן. השאלה היא מה הבעיה? התוכנות לא זיהו את הדיסק. (למרות שב-(disk Management) הוא הופיע, כלומר זיהוי פיזי היה (הוא כמובן הוצג כ-unallocated).

העניין הוא שעשיתי זאת בחיבור USB. (יש לי אביזר שמאפשר לחבר כל דיסק פנימי כאילו הוא חיצוני, ע"י חיבורו ל-USB ואספקת זרם מספק חיצוני). האם זאת הסיבה לכשלון? אם כן, מה אפשר לעשות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2011, 21:45
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שאלה על קריאת דיסקים EXT2/EXT3 בוינדוס"

א. לא סביר שזו (USB) הסיבה - מע"ה עדיין רואה את זה כ block device, גם דרך USB

ב. לא יודע במה השתמשת בחלונות, אבל סביר שאתה צריך משהו שמאפשר לקרוא מערכות קבצים מסוג ext2/ext3 בחלונות (מה שבברירת מחדל בלתי אפשרי... צריך להתקין כלי/דרייבר מתאים)

אבל הסיפור של ה unallocated נשמע קצת מוזר. עד כמה שאני זוכר, זה לא אמור להיות...

אתה יודע אגב שאתה יכול להתחבר אל הפופקורן ב FTP, כן? :\

אגב, הפופקורן יכול גם לקרוא את מערכות הקבצים של מיקרוסופט, ככה שאם היית מפרמט את הדיסקים בחלונות, אני מאמין שפופקורן היה מצליח לקרוא אותם... בסופו של דבר, זה לינוקס.

ישן 25-10-2011, 22:14
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אז ככה... :)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "א. לא סביר שזו (USB) הסיבה -..."

הלכתי לאתר הזה והורדתי את התוכנות שהוא מציע
http://www.howtoforge.com/access-li...ns-from-windows

אף אחת מהן לא קראה את הדיסק. אילו הייתה רק תוכנה אחת, הייתי מאשים אותה. אבל לא כאשר יש שלוש...

לגבי הפופקורן, תאמין לי שהוא לא קורא פירמוט וינדוס... (אמנם אם מפרמטים את הדיסק עם וינדוס 7, אז הוא אמור לזהות ואז לפרמט בעצמו ל-EXT. אבל גם את זה הוא פעם עשה ופעם לא... )

לגבי התקשורת עם הפופקורן - אין בעיה. הוא קורא דרך -USB גם את פורמט הוינדוס, וכמובן שדרך הרשת הביתית את כל המחשבים ברשת הביתית. אז בזה אין לי בעיה. הבעיה היא שאני למשל החלפתי דיסק בן 1T לאחד בן 2T, וכאשר רציתי לחבר את את ה-1T שהוצאתי למחשב - קרתה הבעיה שתארתי (הייתי מעונין בזה לצרכי גיבוי).

אגב הרשת הביתית של זריזה מספיק בשביל סטרימינג, אפילו של HD FULL אבל לא בשביל העתקות של עשרות או מאות ג'יגבייט.

אז נשארתי עם הבעיה שאני לא מצליח לגרום למחשבים שלי לקרוא את הדיסק לינוקס...

ישן 26-10-2011, 16:24
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אז ככה... :)"

כמדומני שבעבר העתיק, הצלחתי להשתמש ב explore2fs והיא עבדה...

אני רוצה להאמין לך שהוא לא קורא פירמוט של Windows. הבעייה הקטנה עם האמונה הזו, היא, שיש לי את אותו המכשיר בדיוק, ועד כמה שאני זוכר, כשחיברתי אליו דיסק מפורמט מחלונות (מודה שאני לא זוכר אם זה היה NTFS או FAT32) - הוא הצליח לקרוא אותו מצויין. ככה שיש פה סתירה מסויימת. כן, אני יודע שהוא יודע לפרמט לתצורת שלוש-המחיצות שלו אם רוצים בכך (בעיקר בשביל להתקין את ה NMT Tools, כמדומני שאת זה אכן בעייתי לעשות עם מערכות הקבצים של מיקרוסופט, למרות שגם כן, אני משער שאפשר ליצור את המחיצות בשביל NMT ואז פשוט להמיר את מחיצת ה DATA לפורמט המיקרוסופטי...). כמובן שיכול להיות שאני נעשה סנילי...

לדעתי זה מוזר שחלונות רואה את ה Disk כ Unallocated. אני יודע שזה עלול להיות קשה, אבל תוכל בבקשה לבדוק כיצד העניינים נראים מתוך LiveCD של לינוקס על המחשב שבו אתה לא מצליח? (תן משם פלט של fdisk -l - ייתכן שתצטרך sudo לפני הפקודה...). אולי הבעייה שלנו היא בכלל אחרת - אמולציות - LBA - ושאר דברים המשפיעים על איך החומרה של המחשב שלך רואה את הגאומטריה של הדיסק...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר