לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2011, 22:35
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
תומ"ת paladin howitzer

שלום רב, זו ההודעה הראשונה שלי בפורום. אני קורא סמוי כבר זמן רב, וחייב לומר שנהנה מאוד מהרמה וההשקעה פה של האנשים.
בניתי לראשונה דגם של כלי צבאי (עד כה יצא לי לבנות כמה מכוניות כשהייתי צעיר יותר) והחלטתי לשתף בתמונות של הדגם הסופי.
אין לי תמונות מתהליך הבניה עצמו

אז הדגם שבניתי הוא paladin howitzer M109 A6 של Italeri

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בסה"כ זה הוא דגם לא מסובך מידי, ולא נתקלתי באי התאמות בהרכבה.

גילוי נאות - אני תותחן, ועל כן בחרתי בכלל לבנות את הדגם הזה. הבעיה היא שזה דגם מעט שונה מזה שיש לי בפלוגה, אך מצד שני ניסיתי לבנות אותו על פי הזכרון וההבנה שלי - לא בהכל הצלחתי, אבל סה"כ יצא די דומה למה שציפיתי.

יש בדגם הרבה פאקים, בעיקר בצביעה, אך בחרתי להשתמש במכחול שישאיר חריצים בצבע, מכיוון שהתומ"תים של הצבא עוברים צביעה מחדש כל שנה, שכבה על גבי שכבה על גבי שכבה, כדי שכל שנה הם יראו חדשים, אבל בעצם הצביעה שלהם על הפנים - אני חושב שהצלחתי להגיע לאפקט הזה בחלק גדול מהתומ"ת.

השתמשתי בצבעי אקריליק של folkart - זה מה שהיה בחנות התחביבים קרוב לבית
הבעיה הכי גדולה בה נתקלתי הייתה בהרכבת הזחל - הזחל היה ארוך מידי לטעמי, לכן החלטתי לקצר חוליות, כשניסיתי להדביק בחזרה את הקצוות, גיליתי שדבק מטוסים, לא מחזיק גומי כמו שצריך. לכן חיממתי את הקצוות מעל אש גלויה, הידקתי אותן, וכשזה התקרר, הנחתי פלטה שחתכתי מתוך תבנית הפלסטיק של המודל, והדבקתי עם דבק מגע בנקודת החיבור. בינתיים זה מחזיק.

הבעיה האחרונה היא הסימון הטקטי - רציתי לעשות סימון טקטי של אחד הצוותים שלי, אבל מכיוון שהתומ"ת הזה מאובזר שונה מהתומ"תים שיש לי בפלוגה, הצלחתי לסמן רק את ה V שמסמן סוללה א

וזהו, הערות והארות בשמחה רבה

מתנצל על איכות התמונות - לא היה לי מספיק אור

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2011, 18:08
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "תומ"ת paladin howitzer"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High Hopes
שלום רב, זו ההודעה הראשונה שלי בפורום. אני קורא סמוי כבר זמן רב, וחייב לומר שנהנה מאוד מהרמה וההשקעה פה של האנשים.
בניתי לראשונה דגם של כלי צבאי (עד כה יצא לי לבנות כמה מכוניות כשהייתי צעיר יותר) והחלטתי לשתף בתמונות של הדגם הסופי.
אין לי תמונות מתהליך הבניה עצמו

אז הדגם שבניתי הוא paladin howitzer M109 A6 של Italeri
בסה"כ זה הוא דגם לא מסובך מידי, ולא נתקלתי באי התאמות בהרכבה.

גילוי נאות - אני תותחן, ועל כן בחרתי בכלל לבנות את הדגם הזה. הבעיה היא שזה דגם מעט שונה מזה שיש לי בפלוגה, אך מצד שני ניסיתי לבנות אותו על פי הזכרון וההבנה שלי - לא בהכל הצלחתי, אבל סה"כ יצא די דומה למה שציפיתי.

יש בדגם הרבה פאקים, בעיקר בצביעה, אך בחרתי להשתמש במכחול שישאיר חריצים בצבע, מכיוון שהתומ"תים של הצבא עוברים צביעה מחדש כל שנה, שכבה על גבי שכבה על גבי שכבה, כדי שכל שנה הם יראו חדשים, אבל בעצם הצביעה שלהם על הפנים - אני חושב שהצלחתי להגיע לאפקט הזה בחלק גדול מהתומ"ת.

השתמשתי בצבעי אקריליק של folkart - זה מה שהיה בחנות התחביבים קרוב לבית
הבעיה הכי גדולה בה נתקלתי הייתה בהרכבת הזחל - הזחל היה ארוך מידי לטעמי, לכן החלטתי לקצר חוליות, כשניסיתי להדביק בחזרה את הקצוות, גיליתי שדבק מטוסים, לא מחזיק גומי כמו שצריך. לכן חיממתי את הקצוות מעל אש גלויה, הידקתי אותן, וכשזה התקרר, הנחתי פלטה שחתכתי מתוך תבנית הפלסטיק של המודל, והדבקתי עם דבק מגע בנקודת החיבור. בינתיים זה מחזיק.

הבעיה האחרונה היא הסימון הטקטי - רציתי לעשות סימון טקטי של אחד הצוותים שלי, אבל מכיוון שהתומ"ת הזה מאובזר שונה מהתומ"תים שיש לי בפלוגה, הצלחתי לסמן רק את ה V שמסמן סוללה א

היי.

ראשית תרשה לי לברך אותך על הצטרפותך לחיק משפחתינו הצנועה...
לגבי הדגם.
ראשית עבור בונה שמזדהה כבונה שהוא מתחיל ומדובר ביחסית דגם ראשון שלו אז מדובר בעבודה יפה. אפילו יפה מאד. אהבתי את צורת המחשבה שלך בכך שניסית לדמות ככל הניתן את הכלי עליו שירתת בצבא ולא תמיד זה קל.
שנית לגבי הצביעה... הצביעה עצמה נראית מציאותית עקב כך כי גם אני מכיר את נושא צביעת הרק"מ בצה"ל די מקרוב (אמנם טנקים.. אבל העיקרון דומה) ואכן שוב חשבת יפה ולדעתי עשית בחוכמה.
מה שכן לגבי הצביעה , יחסית לקנ"מ הצביעה נראית גסה מדי. יכול להיות שהה כדאי לוותר על שכבה אחת או 2 ממה שצבעת ואז היה נראה אולי יותר מציאותי. סה"כ (וזה כל פעם אומר לי חבר טוב מרמה"ג שצריך תמיד להתחשב בידידנו הקנ"מ) אין ברירה ואנחנו חייבים לזכור שאנחנו בונים מיניאטורה ולא את המציאות. לדוגמא , כתם שמן בגחון של מטוס שבמציאות הוא יחסית קטן והוא בגודל של נגיד 10 ס"מ , בדגם הוא יהיה מאד קטן וכמעט בלתי ניתן לראיה.
לגבי הצבעים... אני מאמין שהשתמשת בצבעים המיועדים לציירים / תחביב ולא לבניית דגמים. החברה הנ"ל י אישית לא מוכרת כך שאין באשרותי להביע דעה. הדעה היחידה שאני כן יכול להביע היא דעתי האישית בלבד שהיא שימוש בחומרים ייעודים לדגמים. אבל שוב זו דעתי בלבד.

לגבי נושא האבזורים... קיים תחום מאד רחב בבניית דגמים הנקרא "סקראצ' " כלומר בשפתנו: בניה עצמית מאפס עפ"י שרטוטים , זיכרון , דמיון וכל מה שאתה יכול לחשוב עליו. העיקרון הוא לקחת לוח פלסטיק נקי (אוורגרין לדוגמא) \ לחתוך אותו למידות הרצויות ולהתחיל לשייף ולעצב אותו בצורה של החלק שאתה מעוניין בו. סה"כ מדובר בתחום מאד רחב ועצתי אליך שאם אתה מעוניין להמשיך בתחום , תתיעץ עם מנהל הפורום מר א.שמואלביץ הנכבד. יצא לו שם של מומחה בסקראצ'.

לגבי הזחל... לפי התיאור שנתת מדובר בזחל גומי או בשפת הדגמים וויניל. בגדול הזחלים הנ"ל מגיעים באורך המתאים ובד"כ אתה יכול לסמוך על החברה שמוציאה את הדגם שהזחל מתאים באורכו ורוחבו. השיטה כפי שלמדת על בשרך כמו שאומרים היא שיטת החימום. אני אישית משתמש בדבק מגע בד"כ בשלב הראשון ובשלב השני והסופי אני מחמם סיכה או מברג שטוח על להבה בכיריים ואז ממש מרתך את הנקודות תפיסה של 2 חצאי הזחל.
ודבר אחד אחרון... איפה האנטנות ?
הייתי קשר / אלחוטן בשריון ונושא האנטנות מאד רגיש אצלי אז בבקשה להרכיב אנטנות.

בכל מקרה אהבתי ואני מקווה לראותך בדגמים הבאים שלך...

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 11-10-2011 בשעה 18:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר