לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2011, 21:02
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "דיון - האם החדשות בערוצים המרכזיים באמת מדווחות על הדברים החשובים?"

בגדול: לא תמיד. אני לא חושבת שאני מחדשת למישהו משהו בכך שאטען שזה מכבר החדשות
עוסקות גם ביותר מדי נושאי נונסנס (לדוגמא: רכילות צהובה) ואפילו בתוכן פרסומי.
יש גורמים רבים שלפיהם נבחרות הידיעות שבסופו של דבר יגיעו אל הקהל, למשל:
1. יש בעלי אינטרס ששולטים בנתח גדול מן השוק ואולי אפילו על כלי התקשורת עצמו, כך
שאם לא נוח להם שידווחו על עניין שנוגע לחברה שבבעלותם, אין להם בעייה למנוע זאת.

2. בנוגע לשאלתך "האם התקשורת באמת מקדמת רק את מה שיוצר פרובוקציות?": בתור מי שלקחה
הרבה מאוד קורסים בתחום התקשורת אני יכולה להגיד לך שבגדול - לא. אמצעי התקשורת,
כבובות של השלטון, בדרך כלל נוטות לתת מידע שלא יתסיס מדי ולא יוביל למהפכות של ממש,
כי זה לא מה שהשלטון רוצה, אם כי התקופה האחרונה, עם כל מה שהיה עם הדיור ותנובה וכו',
ושיתוף הפעולה של התקשורת עם כך, גורם לי להעמיד את התיאוריה הזו בסייג מסויים.

3. יש את עיקרון האיזון: אם היו במהדורה הרבה ידיעות שליליות, אז כלי התקשורת מרגישים חובה
לסקר גם משהו הנחשב לחיובי, על מנת לאזן, כך שבהחלט ייתכן שהרבה תאונות ומחדלים לא יקבלו
סיקור.

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 03-10-2011 בשעה 21:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2011, 11:07
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "דיון מעולה מארין"

תודה טימון גם אתה...

אני מכיר בכך שכלי התקשורת מושפעים מצד פוליטי מזוהה, אבל בארץ יש כלי תקשורת שמושפעים מכל הסקטרום הפוליטי.

אבל כל הדוגמאות שהבאתי לעיל לא עוסקות בפוליטיקה (אולי חוץ מנושא הרכבת וגם זה בעקיפין).
העובדות בשטח מצביעות על כך שהחדשות המרכזיות לא מנסות אפילו להביא את החדשות האמיתיות אלא רק את מה שמעניין אותם (עורכי החדשות).

האם במדינה דמוקרטית מערבית ומתוקנת אנו צריכים להמשיך לקבל יחס כזה מחברות החדשות המרכזיות שלנו?
אני טוען שלא, אנחנו צריכים לדרוש לפחות סיקור של כל האירועים המרכזיים, גם אם השאיפה לניטרליות היא רחוקה כמטחווי קשת.

ישן 04-10-2011, 11:46
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
לא מפריע גם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "דיון - האם החדשות בערוצים המרכזיים באמת מדווחות על הדברים החשובים?"

שאם כבר יש דיווח, אז הכל נעשה בצורה חובבנית ועלובה, כמעט תמיד עם שגיאות. העיקר להיות הראשון שיצא עם הסקופ, גם אם זה אומר זילות מוחלטת לעבודה העיתונאית האמיתית.
עיתונאות חוקרת אמיתית כבר כמעט ואין. ואיך יהיה? הרי העיתונאי החוקר הראשון יפוטר מעבודתו(כמו מיקי רוזנטל)..
התקשורת כולה מכורה ומתנהלת בהתאם לאג'נדה של מי ששולט בה, so far so good לכן אני לוקח בעירבון מוגבל כל דבר בערך שאני רואה בטלוויזיה.
הבעיה היא, שאין הרבה כמוני ויש מיליוני צרכני זבל ששוטפים להם ככה את המוח. המחאה האחרונה היוותה דוגמא לכך שעם קצת תמיכה ורצון מהתקשורת, אפשר לעשות מה שרוצים עם האנשים, כמו עם פלסטלינה.
כשהתקשורת רצתה לשנוא את אריק שרון היא עשתה זאת במשך 20 שנה, בשנייה שהוא החליט שהוא הולך לקראת מהלך כמו ההתנתקות, פתאום הכל נשכח?
זה לא שבמקומות אחרים בעולם אין תאגידים ששולטים בתקשורת, גם שם המצב הוא כזה.
מה הפיתרון?

ישן 04-10-2011, 14:33
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "ברור שלא כולם שמאלניים, יש לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
ברור שלא כולם שמאלניים, יש לך עיתון שלם ימני (ישראל היום).
אבל ההרגשה שלי - ייתכן ואינה משקפת את המציאות הקיימת - היא שהמהדורות המרכזיות מעצימות בכוונה דברים בנסיון לשלהב את הצופים.
הם עושים את זה ע"י שימת דגש כל פעם לאייטם אחר שחוזר על עצמו במקום לדווח על דברים אמיתיים.

זה בסדר שהם לא מרחיבים על אייטמים מסויימים אלא על אחרים, העניין הוא שהם נמנעים לחלוטין מלדווח על אירועים חשובים שמתרחשים במדינה (ובעולם)!

זה כבר דבר אחר וזה הרדידות, בנוסף לכך כנראה שהעיתונאים שכחו שהם רק בשביל לדווח.
אנשים כמו יונית לוי ויאיר לפיד כבר שכחו שהם אמורים רק להגיש את החדשות. כשנותנים להם לראיין אנשים כמו ראשי ממשלות ושרים בכירים הם לפעמים גם משלבים דעות אישיות.

התקשורת קופצת מאייטם לאייטם, משמיטה פרטים שאינם מוכרים וכו' כי היא תקשורת המונים. היא פה כדי להרוויח ולשרת מטרות של מי ששולט בה.
השאלה שלי הייתה קודם, מה המטרות של אותם טייקונים? למה הם רוצים שהתקשורת תיהיה "שמאלנית" כפי שהיא עכשיו? או לפחות אנטי הממשל הנוכחי.
זה בנוסף למטרות הברורות של למכור, לתמרן ולשלוט באזרח הפשוט כדי שיצרוך זבל שהוא לא צריך, יקנה ויכניס להם כסף, יכניס לעצמו רעל שהוא לא צריך לגוף(למשל משקאות מסויימים) וכו' וכו'..

אני יודע שזה נשמע אפילו קצת קונספירטיבי, אולי פרנואידי אבל זה לא סוד שיש לקבוצות של בעלי אינטרסים המון שליטה בציבור.

ישן 12-10-2011, 13:56
מנהל פורום מתגייסים

צבוע ביותר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה אחרי שבמשך הרבה זמן הערוץ..."

בדיוק כמו הצביעות שחגגה אתמול כשאמרו כל הכבוד לביבי, אחרי שלא הפסיקו לנגח אותו.
כמו שהאשימו את ביבי בזה שהרב עובדיה ידע על העסקה לפני המשפחה.
רביב דרוקר הוא תופעה בפני עצמה, לא ברור איך הוא התגלגל למעמד של פרשן בכיר כל כך..
אבל מה שכן, לפחות הוא אמר את האמת, התקשורת, שכל יום הזכירה לנו, שכל יום סיימה מהדורות ותכניות רדיו בספירת הימים לשבי, בכך שהיא נתנה במה כמעט בלעדית רק למצדדים בעסקה, בכך שהיא לא שאלה מה יקרה ביום שאחרי(וכשיקרה, כמובן שהיא תאשים את ביבי), כשמאיר דגן התנגד והביא נתונים מאוד משמעותיים מעסקת טננבאום-מעל 200 הרוגים בעקבות השחרור, התקשורת לא טרחה להדגיש את זה ושמה את המשפט הזה בפסוק האחרון בכתבה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר