לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2011, 16:58
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
"אדם שפוי שרוצחים את ההורים שלו, לא סותם את הפה. רציתי לגעת בקודש הקודשים של השמאל"

"רק משוגע אינו עושה כלום" - כך אמר אחר הצהריים (שישי) שבואל סחיוסחורדר, החשוד בהשחתת האנדרטה לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין הלילה בתל אביב. "בן אדם שפוי שרוצחים את ההורים שלו לא יושב בבית וסותם את הפה", הוא הסביר. "אם אני יושב בבית ולא עושה מעשה, כנראה שאני לא שפוי".

סחיוסחורדר, ששכל את בני משפחתו בפיגוע במסעדת סבארו בירושלים לפני עשר שנים, תועד במצלמות האבטחה כשהוא שופך צבע על האנדרטה, ומרסס עליה את הכתובות "לשחרר את יגאל עמיר" ו"תג מחיר". מאבטח שראה את המתרחש עצר אותו והזעיק את המשטרה.

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=838185
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2011, 11:34
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מר גולני היקר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אני אמשיך לטעון את טענותי, אתה תמשיך לטעון את ססמאותיך ובדיוק ללום שכזה התכוונתי שממש לא מתחשק לי להכנס!

אני ממש לא טוען ססמאות ואם כן- אשמח אם תפריח אותן.

הדוגמאות "קונטרה" שהצגת בפניי של ראשי ממשלה שיצאו למלחמות לא רלוונטיות, שכן מלחמה היא כורח המציאות והרי שאין שום היגיון בטענה שראש ממשלה (או רמטכ"ל או מג"ד) אחראי למותם של חיילים בגלל שהוא הובילם למלחמה.

הדוגמאות שאני הבאתי (ולצטט שוב את ההודעה הראשונה שלי)- "אדם אחראי באופן ישיר, בכמה הזדמנויות, למותם שלא בצדק ולא לצורך (ו/או בהפקר)" מדברות על טיבוע האלטלנה (שפרט להיותה מקרה מובהק של "פקודה בלתי חוקית בעליל") אפילו אם האדם המבצע אותו חסר עמוד שדרה מספיק כדי לא לסרב לה לא צריך לשוש אלי קרב.

בהפקר- ע"ע קרב נבי סמואל.
אני אפילו לא נוגע באוסלו.

דברים המיוחסים שלא בצדק- "גיבור ששת הימים-משחרר ירושלים" שבילה את המלחמה מאושפז.

האם יש לו גם דברים לזכות? בטוחני. יותר ממני? סביר מאוד להניח, שהרי אני רק פיון.
האם הם שקולים או גוברים על חשיבות הדברים לחובתו? לא בטוח בכלל.
ציטוט:
ביום שתמצא לי מנהיג מהשמאל או מהימין שהוא חף מכל רבב תודיע לי!

אני רוצה להאמין שיש יותר מקומץ, משני הצדדים.
ציטוט:
עד אז, כנראה שלהשחית אנדרטאות מתוקף צידוק מוסרי/הסטורי זה או אחר תלוש ככל שיהיה מהמציאות, זה דבר שאפשר לקבלו (או לפחות להבינו) מבחינתך.

אני מציע להירגע, לנשום עמוק ולאפשר לדם לזרום שוב למוח.

לא רק שלא הצדקתי את השחתת האנדרטה שלו, גם טרחתי לציין זאת בהודעתי הראשונה, במידה וזה עדיין לא ברור- אני נגד השחתת קברו (למרות שברורות לי הנסיבות המקלות בהתחשב במבצע) ומובן מאליו שלא תמכתי ומעולם לא אתמוך בהירצחו.

אבל על האמת יש להיאמר, עלינו- כאזרחי המדינה, חלה החובה להיות ביקורתיים ולא לקבל אמיתות מרום גובה תורת העיתונות.

שהרי פרט לאירועים אותם מניתי רבין היה מראשי הממשלה הפופולריים פחות בכל ההיסטוריה הקצרה שלנו ואם לא היה נרצח ודאי לא היה נבחר לכהונה נוספת.

לאדם זה, לא הגיע הגורל אותו קיבל ולא מוצדק לחלל את נקודת ההנצחה שלו, אבל מנגד לא מגיע לו מקום של כבוד מיוחד ע"פ שאר נבחרי העם, "קדוש מעונה" בפנתיאון הציוני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-10-2011, 18:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כן בני, אבל למה להפריע לכל מי שחוזר ומנפנף בשם "אלטלנה" בכל פעם שהשם "רבין" עולה כאן?"

אני בניגוד חד אלייך משתדל לא להדרדר לניגוחים אישיים, קצת מצחיק בהתחשב בכך שגילך כפול משלי וכמובן בסטאטוס הרם שלך בפורום.

אך לצערי העובדה כי אינך מסוגל לברור את המוץ מהתבן ואתה במתכוון בוחר להתעלם מדוגמאות אחרות שהעליתי מס' פעמים באשכול מוכיחה כי אינך מסוגל לעמוד מאחורי הטענה שלך (שבעצם לא קיימת, כל כולה היא להוכיח שאני שוטה משיחי שונא שמאלניים עם ניבים ואף נשרי) בעזרת עובדות, אם כך הדבר- שיבושם לך.

שבוע טוב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-10-2011, 08:51
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ואתה גולני יקר....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני בניגוד חד אלייך משתדל לא..."

משום מה שוב ושוב מציג בפני טענות כאילו "אני בוחר לרדת כאן לפסים אישיים".... למרות ששתי הדוגמאות הללו דווקא לא הוקלדו על ידי....

..."אני מציע להירגע, לנשום עמוק ולאפשר לדם לזרום שוב למוח."....

חבל מאוד שבג"ג מסוים מאוד אתה מאבד את הצפון ואי אפשר לנהל אתך דיון, אם אתה לא מעוניין לדוש בנושא מסיבה כזאת או אחרת אפשר לדבר כמו מבוגר ולא לרדת לקנטרנות.15-10-2011 11:46 - האמתי אני שותף לדעה של לבני..
מעניין...
ובהקשר לגילי או "סטאטוס כאן או בכל מקום אחר".....שום קשר! גילי, מה לעשות הוא גילי וסטאטוס לא ביקשתי מעולם ובשום מקום...

מה לעשות, כמו שני קוים מקבילים אני כנראה אמשיך להיות לא מסוגל לברור את המוץ מן התבן ואילו אתה תמשיך להציג כאן את אותן דוגמאות בהן דשנו כבר פעמים אין ספור....
אם אינני טועה, כבר בתחילת השרשור טענתי שאין לי כל כוונה וחשק להכנס שוב ל"לופ" הזה והנה אני מוצא את עצמי עוד פעם עמוק בתוכו...
זה הזמן לבלום.

שבוע טוב וחג שמח גם לך.

ישן 15-10-2011, 23:07
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "היה הכרחי למנוע יצירת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
היה הכרחי למנוע יצירת מיליציות חמושות עצמאיות, שזה בסך הכל מה שהאצ"ל ניסה לעשות. שני הצדדים פעלו בצורה מטומטמת וגרמו להחמרה שהביאה לתוצאות הטראגיות של היום ההוא. קריאת התגר של האצ"ל על סמכותו של צה"ל יש לה חלק לא קטן במה שהתחרש אז.

האם היה הכרחי לירות באנשים? קל לשבת היום ולטעון שלא.

האם מישהו פה חושב שרבין החליט בדם קר שזהו, אין לו הכוח לשטויות האלו והורה לצה"ל לטבוח באנשי האצ"ל?

אף-אחד לא רצה להמשיך מיליציות חמושות. נקודת הויכוח היחידה הייתה שהאצ"ל רצה התחייבות שהנשק יילך קודם ליחידות של אנשיו בצה"ל שהיו חסרות ציוד, ובן גוריון לא היה מוכן לזה. ועדיין, אין שום הסבר ללמה רבין צהל על שירה באנשים בים וביבשה.

ישן 16-10-2011, 13:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני חושב ש"החלטה גרועה" זה..."

אני חושב שמה שאמרת זו התחמקות נאה מלהודות שבמצבים קיצוניים, בלחץ, אנשים עושים החלטות שגויות

אומרים שפיקח יודע לצאת ממצבים שחכם לא היה נכנס אליהם. הפיקוד של צה"ל היה מאוד לא פיקח באותו יום... ושתי ההנהגות (כן, זה כולל את בגין) היוא מאוד מאוד לא חכמות על כך שנכנסו למצב הזה מלכתחילה. בגין היה פיקח מספיק בשביל להורות לאנשיו לא להשיב אש... אבל חכם הוא לא היה.

דמם של קורבנות הטרגדיה הזו החל להישפך ברגע שבו האצ"ל ניסה להשיג בלעדיות על הנשק. כל הטריקים של בגין שניסו להבטיח זו הובילו ישר לשם...

אז, כן, המפקדים בשטח פישלו (היום היו צולבים אותם בוועדת חקירה בוודאי)... והפיקוד העליון הוציא את הפעולה המטופשת מלכתחילה, לו יש אחריות גדולה עוד יותר.

ישן 16-10-2011, 13:18
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני חושב שמה שאמרת זו התחמקות..."

אז הפכנו את זה לאשכול אלטלנה?

ההערה שבגין ניסה לנכס את כל הציוד לעצמו- לא נכונה.

אנשים אכן עלולים לקבל החלטות שגויות תחת לחץ, יש לזכור כי האנשים במעלה שרשרת הפיקוד שייזמו את פתיחת האלימות היו בתנאים סטריליים למדי במשרדם או בקווים האחוריים.

גם על "החלטות שגויות" יש לשים סייג, מה המרחב שמגדיר החלטה שגויה? אם אני יורה על יהודי שנמצא על ספינה ונאמר לי שהוא מסכן את חיי נניח שזה נכנס להגדרה של החלטה שגויה, אם אני יורה על אותו יהודי לאחר שנטש את הספינה והוא שוחה פצוע במים...אני כבר לא יכול לקבל כרטיס חינם בדמות החלטה שגויה.
ומה אם נוסיף למשוואה שאותו יהודי הוא ניצול שואה שחלם להגיע למולדתו, המקום היחיד בעולם בו יהיה בטוח?

דווקא, בדעתי הצנועה והלא מלומדת בלבד, על מפקדי השדה שנכחו באירוע ולמעשה לא ייזמו או חילקו פקודות- אלא רק העבירו אותן הלאה (הפקודות כאמור התקבלו בדרגים הגבוהים ביותר) מוטלת יחסית פחות אחריות, על הפיקוד הצבאי בדרגים הגבוהים ועל הדרג המדיני מוטלת מרבית האחריות וכן חלק גדול מהאשמה צריך לנוח על כתפי החיילים הפשוטים, להם באופן עקרוני קל יותר לסרב פקודה או "להשתמט מביצוע" ועובדה שרבים אכן נהגו כך.

מסכים עם האבחון שאולי המצב כולו היה יכול להמנע מלכתחילה, אבל עם סייגים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 15-10-2011, 10:36
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

נו מה, זה ברור לא?....
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אדם שאחראי לרצח מאות יהודים"

יש אפילו שלושה כאלה, בגין, שמיר וביבי !
האחד, החזיר שטחים שגדלם פי כמה משטח כל מדינת ישראל, עקר ישובים (חבל ימית ואזור שארם למי שמסרב לזכור) והביא לנו שלום חם ונעים עם שכנתינו מדרום ושקט ושלווה בגבול הצפון לאחר מבצע צבאי מוצלח שכונה "שלום הגליל", האחר, הלך להסכמי וואי (שהיו מן הסתם כרגיל "ירושה" של הממשלה הקודמת), החליט החלטה אמיצה ונבונה על פתיחת מנהרות הכותל ועוד לא מעט החלטות ופעולות מוצלחות (השייך יאסין?.... משהו?...) והשלישי...מי בכלל זוכר אותו...
כן, בהחלט ניתן לקבוע שאף אחד מהנבחרת המהוללת לא הביא בהחלטותיו לרצח והרג של אלפי ישראלים בתקופת שלטונו....

העולם בשחור ולבן נראה הרבה יותר טוב וקל להתמודדות....

ישן 15-10-2011, 21:13
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "האמתי אני שותף לדעה של לבני.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אם היה להם שכל (מה שכנראה אין להם).
הם לא היו מצהירים על כך, והם היו עושים את זה בצורה סמויה, ולפחות עוד היה יוצא להם מזה משהו.

אפשר גם להעלות את הטיעון שהשלומיאליות של הפעולה העבריינית פשוט מעידה על כך שהדברים נעשו מתוך תערובת של תסכול וכעס שהם, אני מניח, תוצאה טבעית שמתקבלת כאשר רוצחים את ההורים שלך.

כאזרח שרוצה ששלטון החוק ישמר למען קיומו של הסדר הכללי אני לא יכול לתמוך בפעולה עבריינית אבל כבן אדם אני יכול להבין שזה לא מקרה פשוט של חוליגן שהתפרע או איש ימין שהחליט להכניס לשמאל ואם הייתי השופט בדיון שלו אז הייתי לוקח את הדברים בחשבון ומאזן בין הצורך בענישה למען יראו וייראו לבין הצורך להתחשב בנסיבות שהובילו לעבירה.

ישן 16-10-2011, 19:33
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אז זהו...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]אם היה להם שכל..."

שאם לצורך העניין איזה מחבל ערבי היה רוצח את המשפחה שלי, והוא היה משוחרר אחרי מספר מגוחך של שנים, במקום לרצות עונש מלא.

אז כן-הייתי מחסל אותו.

ובטוח לא הייתי מצהיר על כך לתקשורת לפני, או מבזה את האנדרטה של רבין,
למעשה הייתי מצטרף לארגון שמאל, והייתי יורד מהרדארים של שירותי הביטחון (זה המעשה הנכון).

ואני גם הייתי מוכן לשבת על זה בכלא, או להסתכן במוות.

לדעתי אין תחליף למשפחה, ואני מזדהה עם הכאב של המשפחות השכולות.

*בלי קשר, אני גם בעד עסקת שליט, ואני שמח מאוד שהוא חוזר הביתה (גם במחיר עצום).

קח לצורך העניין את מה שהיה עם הרוצח (עוואד אני חושב) של משפחת פוגל, ששחט שם את כולם.

אני בשמחה אשמח להרוג אותו,
אם שב"ס יוכלו לארגן לי 10 דקות לבד איתו בתא (בלי נשק קר או חם, רק אני והוא), אני בכייף הוציא את זה לפועל.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 16-10-2011 בשעה 19:37.
ישן 16-10-2011, 08:19
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

הבחור עבר טרגדיה נוראית, על כך אין כלל ויכוח .....
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לפני כמה שנים הוא התנפל בצעקות על מנכ"לית הביטוח הלאומי אסתר דומיניסיני"

ולצערי אף ראיתי את הטרגדיה הזו במו עיני!...

עם זאת, שוב, האם זה שם אותו מעל החוק?
האם מחר, אם אותו בחור יחליט לפגוע פיזית בנציג שמאל זה או אחר, גם אז תטען שיש להבין ויש למחול לו?
או שאז יגידו "הכתובת היתה על הקיר"....ויאשימו את הרשויות בכך? (וסביר שאת המשטרה כי זה הכי קל ופופולארי)...
האם הטרגדיה שהוא עבר מקנה לו זכויות שהן מעל החוק החל עלי או עליך?
אלו השאלות שאותן אני שואל ויודע מה? הן היו נשאלות גם אם אותו בחור היה משחית לצורך העניין ומסיבה זו או אחרת גם את המצבה של מנחם בגין !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 16-10-2011 בשעה 08:21.
ישן 16-10-2011, 00:23
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
לסיכום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב ""אדם שפוי שרוצחים את ההורים שלו, לא סותם את הפה. רציתי לגעת בקודש הקודשים של השמאל""

אין פוליטיקאים חפים מטעויות וחטאי עבר והווה, ועצם העיסוק במקצוע שלהם
בשיטת המשחק הקיימת כולם מועדים להחלטות רעות או/ו לא מוסריות.

אלא שכפי שאני רואה ומבין את זה, יש החלטות רעות שהתקבלו עקב לחץ ציבורי, יש שהתקבלו
עקב רשלנות, חלק משחיתות אישית וחלק פשוט מטעמי רודנות וכוחניות ואלה הכי גרועים בעיניי.

לצערי חוץ מיצחק שמיר ובגין אבל בעיקר שמיר, כל ראשי הממשלה שהיו לנו אחראים להחלטות
רעות ובלתי מוסריות שהובילו ויובילו למותם של רבים מאזרחיהם.

פרס הביא את אוסלו בנסיון אנוכי להנציח את שמו בהיסטוריה לקבל פרס נובל ולהיות מוזמן לכל מיני
קוקטיילים של מפורסמים ושועי עולם, הוא מאז ומתמיד היה חתרן בלתי נלאה ומכר את עמו בנזיד עדשים, בעיניי אהוד אולמרט הוא סוג של פרס מודרני, הצחנה עולה משניהם, אצל שניהם סוג השחיתות המדוברת היא שחיתות של ראווה ורדיפת כבוד וכסא, כשם שפרס אחראי לאוסלו, אולמרט אחראי לספין ביום האחרון של מלחמת לבנון השנייה בשליחת חיילים אל מותם לחינם כדי להשיג "תמונת ניצחון" לאחר שכבר הוחלט על סיום הלחימה ונסיגת כוחותינו, לזכותו של פרס אפשר לזקוף את הכור בדימונה, בזכות קשריו עם הצרפתים.

רבין לאורך הקריירה שלו היה אדם מובל, לא חכם ולא מוכשר, והיו לו כמה התבטאויות אומללות בהקשר
לאלטלנה וגם בהקשר לאוסלו: "נילחם כאילו אין שלום, ונעשה שלום כאילו אין מלחמה" והאימרה ההיא
שהוא שם פס על המתנחלים ושהם כמו פרופלורים, גם הוא עבר על החוק בפרשיית הדולרים ולא הועמד
על כך לדין, גם סיפור האישפוז שלו במלחמת ששת הימים, ושאר מערכות בהן תועד שתיפקד רע מאוד ונחל תבוסות, בקיצור, אין מה להתגאות באיש, אולי הוא נתפס כפחות נכלולי מפרס ואולמרט בעיניי הציבור, אבל זה רק בגלל שהוא פשוט לא היה אדם ערמומי וחכם במיוחד, אך בטח לא היה מוסרי מהאחרים.

לגבי בגין ושמיר, היו הרבה יותר נאמנים למולדת שלהם והיו נקיים מבחינה ציבורית, בגין עשה טעות גדולה לגבי סיני ופינוי ימית, והיום רואים גם מה "השלום" עם המצרים שווה, אך לזכותו יזקף גם ההחלטה על הפצצת הכור העיראקי, בנוסף יאמר שאיני חושב שמניעי החלטותיו היו לשם השגת כבוד, או שחיתות.

לשרון יזכרו לדיראון עולם את עקירת גוש קטיף, את פרשיות השחיתות שלו, הרודנות השלטונית שהפגין,
ובצד השני יזכרו לו את ההישגים במלחמת יום הכיפורים, הוא היה ביצועיסט לטוב ולרע, אבל גם היה מושחת ולכן לסיכום נחשב לאישיות שלילית, יש גם אלמנט אחד משותף לשרון, פרס ואפילו עזר ויצמן: כל אחד מהם היה אחראי להישג ראשוני בתחילת דרכו כשמדינת ישראל טרם התבססה, במובן מסויים הם הרגישו כ-"אבות" הבטחוניים של המדינה ועל כן בעלי פריבילגיות יתרות, הם באמת האמינו שלא יעמידו אותם לדין על שחיתותיהם ומחדליהם, וכנראה שהם צדקו לצערי.

לגבי נתניהו האמנתי שהיה לו את הפוטנציאל להיות טוב מכל אלה שהוזכרו, כי היה לו את הרקע, הידע, ההבנה והכישורים להיות ראש ממשלה כזה, אך הגעתי למסקנה שנתניהו יכול להיות ביצועיסט טוב ושגריר נהדר, אך לא ראש ממשלה שצריך לקבל החלטות קשות, בעיקר בתחום המדיני.

אם הנאום בבר אילן על "המדינה הפלסטינית" חצה גבולות ובעיניי נתן גושפנקא לשקר, אך גם היה
מהלך טקטי שגילגל את הכדור לאבו מאזן ולהכריח אותו להכיר בישראל מה שהוא או יו"ר
אחר לא יעשה לעולם, לכן אפשר להתעצבן ולהגיד שלנתניהו לא היה מנדט לאשר שיש בכלל עם פלסטינאי ומצד שני אפשר להגיד שבפועל לא קרה שום נזק מעשי מהנאום הזה, ורק סיבכנו את הערבים עם עצמם ובפעם המיליון נחשף פרצופם האמיתי.

על נושא ההפרטה שנעשתה באופן כושל שהובילה לריכוזיות ועליית יוקר המחיה יש לנתניהו אשמה חלקית, הוא החל את המהלך, אבל היו ממשלות רבות שביצעו מהלכי הפרטה לא תקינים תוך העלמת עין ושתדלנות עבור גורם עסקי/מקורב כזה או אחר.
ועדיין לזכותו זוקפים את ההצלחה בתפקידו כשר אוצר שמנע את הקריסה הכלכלית של ישראל, וגם קבלת המלצות ועדת טרכטנברג והתייחסות רצינית למחאה החברתית האמיתית (לא של דפני ליף וחבריה).

אך הקש ששבר את גב הגמל היה העסקה האומללה הזו, החלטה שאני בטוח שהוא לא הגיע אליה כי
הוא משוכנע בנכונותה, הוא הגיע אליה עקב לחץ תקשורתי ונסיון לגרוף תמיכה ציבורית, בנקודה הזו, בהחלטה משמעותית כל כך מבחינה בטחונית וערכית הוא איבד בעיניי את הלגיטימיות שלו כראש ממשלה וכמנהיג, והיה צר לי מאוד לראות אותו נופל ערכית בנושא מהותי כל כך, האמנתי שהוא יותר טוב מזה, אז טעיתי, אנשים יכולים ליפול, לכן אסור לעולם ללכת באמונה עיוורת אחרי אף אדם, גם אם הוא עושה חיל
בתחילת דרכו, לכל אחד יש נקודת שבירה, כל אחד מועד לנפילה.

אם לומר את האמת, אני לא מאמין שדמוקרטיה היא השיטה הנכונה, לא במתכונתה הנוכחית. אני בכלל
מאמין שמי שקובע את סדר היום זו התקשורת, ואני רואה הקבלה בין קמפיין שליט לאייקוניזציה שעשו עם רבין. כשאתה שומע את אותם המסרים מופרחים לאוויר בידי אנשים שונים, אתה מבין שהציבור, שאנשים הם כלי משחק של גורמים חזקים ומניפולטיבים, ששטיפת מוח, סתימת פיות, משטרת מחשבות יכולים להתקיים בכל מדינה, גם זו המתיימרת לכנות עצמה "דמוקרטית".

אני כן מאמין שהטכנולוגיה שיש היום מאפשרת לנו להיות הרבה יותר מעורבים בנעשה במערכות השלטון.
מדברים על דמוקרטיה ישירה ועל חוכמת ההמונים, אני כן חושב שהשיח וקבלת ההחלטות בסופו של דבר
צריכים להתבצע בידי האזרחים ישירות ולא בידי נציגים או סוכנים פוליטים, ואיני חושב שאחת ל-4 שנים בלבד הציבור צריך לומר את דברו, אלא בכל יום, בכל נושא, בכל החלטה ובכל תחום.

אך אני לא חושב שלכל אזרח יש את הידע והכישורים לקבל החלטות שקולות ומושכלות בכל נושא על הפרק מתחום הביטחון, החינוך, הכלכלה או הבריאות. אני מאמין שכשם שכל אדם נבדל מהשני בידע שלו ובמיומנויות שלו, ככה גם צריך להיות בשיטת שלטון, החלטות בנושאי ביטחון יקבלו אסטרטגים ואנשי פיקוד ושטח, החלטות ומעורבות בדיונים בנושא כלכלה יקבלו אזרחים בעלי ידע וכישורים בתחום, כמו גם
מנהלים ורואי חשבון, ובנושא רפואה כנ"ל, ובנושא חינוך גם כן.

אגב, אזרח לא חייב להיות בעל מקצוע או תואר בשביל להביא את דעותיו לידי ביטוי באותו נושא ולהיות מעורב בקבלת החלטות, הוא כן צריך להפגין בקיאות באותו דיון, באותו התחום על מנת להוות יצוג בקול שלו.
בעיניי זו שיטה הוגנת ועדיפה מאשר שיווק נציגי ציבור דרך קמפיינרים ממולחים ויועצי תקשורת שלא באמת פועלים לטובת האזרח אלא לסמא את עיניו באיומים או הבטחות וכמובן לדבר בדימויים דיכוטומיים, ומה דמוקרטי בזה אם אדם חסר ידע והבנה מצביע עבור מי ששיכנע אותו יותר טוב או נראה לו טוב יותר מבחינה יצוגית אך לא על סמך ידיעותיו והבנתו שלו ?

אני מאמין שאנחנו בדרך לשם, זה יקח עוד כמה שנים טובות וזה תהליך ארוך, אבל
זה מה שנכון לציבור, אסור לשים את הנציג במרכז, אלא את הנושא הציבורי, ברגע שהציבור יקבל
החלטות לא על סמך מידת האמון שלו בנציג X או Y אלא על סמך מעורבות ומעקב אחר הנושאים
החשובים לו יתחולל שינוי, זו דעתי בכל אופן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:39

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר