לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2011, 20:30
  Ancient1 Ancient1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=Ancient1]בפועל היהודי..."

ראשית , אני מתנצל על שביטאתי רק את המוכר לי בנושא. כפי שציינתי , מן הסתם יש כללים וחוקים ותקדימים ונהלים בנושא. אין , למיטב ידיעתי, מניעה, ממי שרוצה, להשתמש בביטוי זה. יחד עם זאת השימוש נפוץ באוכלוסיה היהודית, שומרת המסורת.
אגב , רצח זו תופעה נדירה בתוך האוכלוסיה החרדית - דתית. ולכן נראה, מן הסתם, שכאילו הי"ד מדבר רק על אויב .
בנוסף אין שימוש , למיטב זכרוני,כאשר מדובר על חללי צה"ל , אולם היה שימוש כשהמדובר היה בפורעים ערבים.

לגבי היתר אני המקור .

במצב נוודות , קבוצות קטנות צריכות לדאוג שתדע , שהכבשה ששחטת , לא הייתה כבשת בר אלא שייכת לי. אין למי לפנות ולכן הקבוצה לוקחת את השיניים של החוק לידיים ומדגימה "אל תעשה לזולת מה שאינך רוצה שיעשו לך".
לעומת זאת , כאשר במקום המפגש להחלפת מוצרים - שוק , נוצר גם ישוב קבע עם ראש חמולה , מוכתר חזק , הוא או שלוחיו הם השופטים , ואז חייבת להופיע גם ההבנה באוכלוסיה , שאין הכרח בנקמת דם משום שיש שופט שמבטא את החוק. יחד עם זה יש גם שינוי בתפיסת המוסר. אני מפקפק אם יש משפחה יהודית , למעט קוקזית , שבה נוקם מתוכה יזכה להבנה תומכת. לעומת זאת , הבדואים , גם אלו בשולי הישוב , ממשיכים בתפיסה הנוודית.
שלב נוסף , אם נחפש שלבים , ניתן לראות בתופעה של ויג'ילנטים . אזרחים שמשליטים סדר ציבורי כשאין שלטון מרכזי יעיל מספיק.

נערך לאחרונה ע"י Ancient1 בתאריך 20-10-2011 בשעה 20:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2011, 21:46
  גולני 1 גולני 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.11
זו תגובתי הראשונה בפורום ולכן אבקש סבלנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "השימוש המקובל בביטוי הי"ד"

[font='Arial','sans-serif']...מקובל להוסיף המלים "השם יקום דמו", כאשר מזכירים אחד מעם ישראל שנהרג על היותו יהודי[/font][font='Arial','sans-serif'][/font]

[font='Arial','sans-serif']...אין לעם ישראל רגשות נקמה שפלים. תקוותו של העם לנקמה מהווה נכס דתי והוא מעוגן בתורה,[/font][font='Arial','sans-serif'][/font]

[font='Arial','sans-serif']בימי הביניים, כאשר הנוצרים רצחו והשמידו קהילות ישראל על נהר ריינס, אמרו אבותינו "שפוך חמתך"... והוסיפו "תן להם כפעלם וכרוע מעלליהם, כמעשה ידיהם תן להם, השב גמולם להם"... אין כאן תפילה לנקמה חילונית במובנה הפשוט. [/font]

[font='Arial','sans-serif']אין לנו להתבייש בנבואות נביאנו על הנקמה על רשעת הגויים, אין להגזים ואין למעט בחשיבות חלק זה בדברי נביאי האמת והצדק...[/font]

[font='Arial','sans-serif']ואולי זו גם כוונתם של הפסוקים האחרונים במזמור פג: "אלקי, שיתמו כגלגל כקש לפני רוח, כאש תבער יער וכלהבה תלהט הרים", ואחר כך "מלא פניהם קלון ויבקשו שמך השם. יבושו ויבהלו עדי עד ויחפרו ויאבדו". רבנו המאירי בפירושו על ספר תהלים שואל איך יתכן בושה וקלון אחרי כליה שבהתחלה. וכנראה שישנם שלבים שונים בעונש של צוררי ישראל. מגיע להם עונש חמור ביותר, אך גם לפני זה, מן הראוי שיהיה להם בושה וקלון על רשעתם, גם לפני עונשם הסופי. לכן אל לנו להרפות מהדגשת רשעותם של רוצחי עמנו, כמו שנביאינו וחכמינו עשו זאת בשעתם. [/font]

[font='Arial','sans-serif']אין לנו להתבייש בנבואות נביאנו על הנקמה על רשעת הגויים, אין להגזים ואין למעט בחשיבות חלק זה בדברי נביאי האמת והצדק...[/font]

[font='Arial','sans-serif']ואולי זו גם כוונתם של הפסוקים האחרונים במזמור פג: "אלקי, שיתמו כגלגל כקש לפני רוח, כאש תבער יער וכלהבה תלהט הרים", ואחר כך "מלא פניהם קלון ויבקשו שמך השם. יבושו ויבהלו עדי עד ויחפרו ויאבדו". רבנו המאירי בפירושו על ספר תהלים שואל איך יתכן בושה וקלון אחרי כליה שבהתחלה. וכנראה שישנם שלבים שונים בעונש של צוררי ישראל. מגיע להם עונש חמור ביותר, אך גם לפני זה, מן הראוי שיהיה להם בושה וקלון על רשעתם, גם לפני עונשם הסופי. לכן אל לנו להרפות מהדגשת רשעותם של רוצחי עמנו, כמו שנביאינו וחכמינו עשו זאת בשעתם. [/font]

אני מקווה שעניתי במקצת על שאלתך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר