לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2011, 23:55
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
ואוו. כל כך הרבה זמן... ו!! וביקורת סדרה

עבר הרבה זמן מאז שעברתי פה על הפורום.
אני רואה לפי הודעות "ההתפקדות" שהמצב לא משתפר, אבל זה דווקא מכניס בי קצת מוטיבציה לכתוב
אין לי תירוץ מצויין (חוץ מלהיות סטודנט מחוץ לארץ בכמה שנים האחרונות) ללמה אני לא כותב פה, אבל גם פעם היו לי תקופות יותר ופחות פעילות (היוזר הישן שלי, שרק אלוהים יודע איפה נעלם לי בכמה עשרות שנים האחרונות התחיל את דרכו כשרק פתחו את הפורום ואני הייתי באיזה כיתה ח...)

טוב מספיק נוסטלגיה ונחזור לעניינים. כמו תמיד (וכשאני אומר תמיד אני מתכוון לפני המון זמן) אני רוצה לשתף אתכם באנימציה מצויינת שראיתי פה לאחרונה - נדמה שהיא מפורסמת למדי אבל בכל זאת שווה המלצה:

שם האנימציה: Natsume Yuujinchou

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cdn.myanimelist.net/images/anime/11/28852.jpg]

סגנון: Slice of life, איפושהו שם בין דרמה למחשבה
מספר פרקים: 12
(עונה ראשונה)
העלילה:
מגיל צעיר נטסומה מסוגל לראות רוחות, הוא רואה אותן כשהוא הולך ברחוב, וכמעט בכל מקום. אבל החיים שלו מתחילים להסתבך כאשר הרוחות מתחילות לרדוף אותו - בגלל "ספר החברים" שסבתא שלו הורישה לו שבו היא רשמה את השמות של הרוחות שהסכימו לתת לה אותם. על הדרך הוא פוגש בשד מאדארה - זאב ענק במסווה של חתול קטן, שיש לו משהו להגיד על הכל. הסדרה עוקבת אחרי הנסיונות של נטסומה להחזיר את השמות של הרוחות, על מערכת היחסים שלו איתן ועם מאדארה, ובכלל על החיים .

ביקורת (בלי ספויילרים):
אני חיפשתי כבר הרבה זמן אנימה שתפסק לי נחת ומחשבה בלי "לחפור" יותר מדי או ליצור אווירה מעיקה(כמו now and then here and there). אחרי המסע של קינו ומושישי (אם אני לא טועה כתבתי בזמנו המלצות עליהן) ראיתי את הסדרה הזו קופצת בהרבה מקומות והחלטתי לנסות. עכשיו אני באמצע העונה השניה, והאמת, קיבלתי מה שחיפשתי.

הסדרה מתקדמת בקצב איטי, כל פרק מהווה עלילה בפני עצמו ונוגע בדברים בחיים שכל אחד יישאב מהם משהו אחר (בדידות וחברות, כנות, ילדות, אהבה,עזיבה ועוד המון המון דברים). בהתחלה מצאתי את הסדרה קצת קשה לצפייה - לא בגלל התוכן שלה, אלא בגלל שבפרקים הראשונים קשה קצת לשים את האצבע על איזה סוג סדרה זה - אבל ברגע שנכנסת לזה, את\ה מוקסם\ת. ה"מסרים" הם אף פעם לא ישירים, והצורה שבה הסדרה ניגשת אליהן תמיד מזמינה. כל כך מזמינה שאפשר בהחלט להגידר את זה טוב לצפייה גם לילדים בגיל 10 וגם למבוגרים.

באופן מעניין, פיתוח הדמויות הוא צד חזק וחלש בסדרה (מאד מתחמק מצידי). הדמויות לא משנות אופי, ואי אפשר להגיד שהאופי שלהן מתפתח לאורך הסדרה. לעומת זאת, כל פרק אפשר להרגיש שנטסומה למד משהו על החיים - וגם אתה. וממש לפעמים זה ממשיך איתו הלאה, בדרכים קטנות כמו חברים חדשים או מבטים עם דמויות אחרות שבאים מתוך נקודת היכרות והבנה. מאדארה השד הוא מקסים, אומנם הקול שלו והצורה שלו מעט מציקות - אבל פיתוח הדמות שלו הוא מצויין. כל פרק ניתן להבחין (במיוחד עם המעבר לסוף העונה הראשונה) בשינוי בגישה שלו, בנסיון יותר מעמיק להראות הקשוח בזמן שהוא מתחיל יותר ויותר לפתח את הקשר שלו עם נטסומה. - כל שאר הדמויות בסדרה באופן כללי שטוחות כמו קרש חיתוך ומהוות סיבות מקדמות עלילה בעיקר (לכל אחת מהן יש משהו מאחוריה, אבל האופי שלהן נשאר בסגנון "החברים הכי טובים" שאנחנו רואים בעוד הרבה סדרות אנימה אחרות ).

האנימציה מקסימה, אל תצפו ליותר מדי - זה לא צבעוני כמו hack sign או מדוייק כמו cowboy bebop אבל זה לא המטרה. האנימציה יפה לעין, רגועה כשצריך ומותחת כשצריך, וכמעט תמיד מתאימה בדיוק לאווירה. אני ממליץ לראות את הסדרה באיכות דיוידי ולא להתפשר על פחות - מנסיון זה משנה לחלוטין את הסדרה.

המוזיקה מצויינת גם, שירי הפתיחה והסיום מתאימים תמיד מצויין (בעיקר שיר הסיום) לסוף הפרק והמוזיקה הכללית לא מפריעה ומתאימה לאווירה.

אז מה לא טוב? הרי חייב להיות פה איזה משהו - וכמו תמיד, יש. זאת סדרה מצויינת, אבל עכשיו, באמצע העונה השניה, אחרי כמעט 20 פרקים, אני מתחיל להבין שהעלילה לא הולכת לשום מקום. ולמרות שסדרות מהסוג הזה קוסמות - מתישהו המוח רוצה לראות התקדמות, איזשהו קו שאליו הסדרה מתקדמת - יכול להיות שצפוי לי הקו הזה בעונה השלישית, אבל לכרגע הוא לא שם.

באופן כללי, אם אתם מחפשים סדרה שקטה לצפות כשיורד גשם בחוץ (וכמו שאני קורא בחדשות לא חסר לכם בארץ גשם בימים האחרונים) - ואתם יושבים בשמיכה ורוצים משהו רגוע - בהחלט צפו בזה. אם אתם מחפשים משהו קצבי בחיים - אתם קוראים את ההמלצה הלא נכונה

סיכום:
אנימציה : 8
עלילה: 7
פיתוח דמויות: 8
פס קול : 8
"התאמה לג'אנר" - 10
סה"כ (לא ממוצע): 8.5-9

מקווה שתיהנו, ושהפורום ימשיך להתקיים (אחרי שסיימתי לראות את כל הדברים באשכולי ההמלצות עוד מדי פעם מישהו פה כותב על איזה משהו חדש שאני נהנה ממנו מאד).
בהצלחה לכולם בצבא וכו
ארז

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר