לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2011, 15:07
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "ז"א שהצבא ישלם לו משכורת של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
ז"א שהצבא ישלם לו משכורת של איש קבע לכמה חודשים כדי שהם יוכלו לתחקר אותו לפי הצורך? ואם ישחררו אותו לא יוכלו אח"כ לתחקר אותו? הרי הוא לא חתם קבע. יש תקדים לכך שמישהו קיבל דרגות קבע ללא החתמה? ללא הגבלת זמן?

אם ישחררו אותו, כל שהם יכולים לעשות כדי לזמן אותו לתיחקור או טקס כל שהוא הוא לקרוא לו למילואים או להוציא צו הבאה משפטי ולשלוח לו שוטרים הביתה. לא נראה לי שיעשו את זה.
מאחר והוא עדיין לא שוחרר מהצבא הוא יצטרך לעבור בבקו"מ בשביל להפוך לאזרח ונראה לי שהדבר הכי פשוט מבחינתם זה להחזיק אותו עוד כמה שבועות בשירות צבאי.
אם הוא איש קבע או שהוא רס"ל סדיר זו כבר שאלה של האם הפז"מ דופק בר"מ 6 מבחינת יתרת שירות בנוסף לפז"מ דרגות.

ואגב, אנשים ממשיכים לעלות בדרגות "קבע" הרבה אחרי שסיימו סדיר או קבע. אפילו עבדך הנאמן כבר מזמן לא עונד את הדרגה שבה השתחרר. למעשה, פעם בשנה אני זוכה לראות שאיזה חבר למילואים פתאום עלה בדרגה. ובאשר לגלעד שליט - אם היו רוצים היו יכולים גם להעניק לו דרגות רס"ן ייצוגיות באופן חוקי לגמרי, למרות שזה היה נראה מגוחך. הצבא יכול לעשות את זה ועושה את זה כל הזמן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2011, 16:39
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
אילן אגוזי
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "וגם אילן אגוזי מהשייטת"

ליל ה-20-21 בפברואר 1973, פעל רס"ן אילן אגוזי כמפקד חולית חסימה, בפשיטת צה"ל על מחנות מחבלים בצפון לבנון. לאחר שטוהר היעד, המשיך האויב להטריד את כוחותינו ביריות מתוך בתים שעמדו מאחורי היעד. רס"ן אילן אגוזי נצטווה לטהר בתים אלה. תוך פעולת הטיהור, פקד אחד הקצינים על חייל להטיל רימון לתוך חדר, מבעד לחלון. החייל זרק רימון, אלא שזה פגע בסורגי החלון וחזר והתגלגל אל בין חיילינו. רס"ן אילן אגוזי ראה זאת ומיהר להרים את הרימון כדי להרחיקו מקרב החיילים. הרימון התפוצץ בעודו בידו ורס"ן אילן אגוזי נפצע קשה, איבד את ידו הימנית ואת עינו הימנית. על אף היותו פצוע קשה הורה לחייל, שבא לטפל בו, כי ימשיך בפעולות הטיהור וישוב לטפל בו לאחר מילוי המשימה.

על מעשה זה הוענק לו : עיטור העוז
ניסן תשל"ג אפריל 1973, דוד אלעזר, רב אלוף, ראש המטה הכללי
ישן 19-10-2011, 16:58
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "לגבי לויטוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
אני לא בטוח. משבויי מצריים של השלוש שנים, הרפז חזר (ואף פיקד על רמת דוד), פיר חזר (היה טנ"ר של מנ"ט), ועיני חזר .(הגיע לדרגת תא"ל). לגבי אבינועם קלדס, עמוס זמיר, ועמוס לויטוב אני לא יודע..

לויטוב חזר לטוס (כתב על כך בסיפרו "שקר השתיקה": "אלא שחזרתי מן השבי לא טייס ולא נווט. חזרתי אסטרונאוט. פשוט ריחפתי לי שניים-שלושה מטרים מעל הקרקע, מנסה לבלוע את החיים החדשים ומיד מקיא את הכל, מנסה להפנים והכל חולף ליד אוזני. חיצונית נראיתי יפה ובוטח, אך בפנים הייתי מלא חשש, הלב היה אטום והנשמה בוכה").
וכפי ש יונה100 כותבת בהמשך:"יהיה לך הרבה יותר קל לבדוק מי מהם לא חזר לטוס!". גם אני נזכר בעוד ועוד שמות. למשל: אבי ברבר שהיה בשבי בסוריה ולימים מפקד חצרים.
בשבי הסורי היה גם הנווט יעקב יעקובי שחזר לטוס: "ב-1 ביוני 1974 חזר יעקובי הביתה. אחרי מספר חודשים של טיפולים ביד, שכללו ניתוחים ופיזיותרפיה, החליט לחזור לטוס. "אחת הסיבות שבגללה היה לי קל יחסית לחזור לגיחות מבצעיות, היא היכולת לסגור קופסאות. הייתי בשבי, קרה מה שקרה בתקופה הזאת, אבל חזרתי בריא בנפשי, כמעט בריא לגמרי בגופי, וזהו. סגרתי את הקופסה. מאז, פה ושם הקופסה הזאת נפתחת, ופתאום השדים רוצים לצאת החוצה, אבל אני מצליח לסגור אותם. אין כזה דבר שאין הבזקים כאלה או אחרים מהתקופה הזאת, אבל אז אני סוגר את הקופסה, וחוזר למצב ההתחלתי."
http://www.iaf.org.il/971-16606-he/IAF.aspx
ו יונה100 גם הזכירה לי את הנווט גורי ישראלי שהיה בשבי הסורי, חזר לטוס וגם עבר הסבה לטייס.
הנווט איציק ברעם ז"ל שהיה בשבי המצרי וחזר לטוס (נהרג בתאונת צסנה כשהיה מדריך בבי"ס לטיסה).
ויש כנראה עוד רבים ברשימה.
ישן 20-10-2011, 01:00
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מצטער על הסטיה מהנושא
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תודה לך וליערי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
בדקתי ברשימות: בקרב אנשי הקורנס עמי אלקלעי ז"ל, קובי חיון, אורי שחק (חזר לטוס בהדרכה בלבד), איציק יהב (עבר לתובלה), בני ליבנה, דורון שלו ז"ל, דודי זית, אברהם עשהאל (עבר לתובלה בשל הקטיעה), וגדעון שפר. חגבי אחרים שנפלו בשבי, אין לי מידע אם חזרו לטוס.

דוד זית נפטר לפני ארבע שנים (ושבועיים, אם להיות מדויקים. הייתי באזכרה) מסרטן המעי הגס.
למי שרוצה לקרוא קצת על האיש המיוחד הזה:
http://www.kibbutz.org.il/itonut/20...060502_zait.htm
אגב, הפרויקט המצליח שמוזכר בכתבה הוא הלייטנינג. זית ז"ל היה ה"אבא" של המערכת וכל מה שהמערכת השיגה, כל הדרך שהיא עברה, הכול בזכותו.

ישן 20-10-2011, 02:53
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הפלת המסוק של אלרן
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "וגם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יונה100
בספטמבר 85, כפי שהוא מספר "יצאתי לעזור לאוגדה 91 במרדף בתוך לבנון. ליד ג'בל בציל המסוק חטף טיל נגד טנקים כשהייתי על הקרקע. אף אחד לא נפגע. הטיל עבר על יד הראש שלי, נכנס למיכל הדלק והדליק את המסוק. [...] אחרי כמה שעות הוציאו אותנו. תענוג מפוקפק. לא קשה לחשוב מה עובר בראש של בן אדם שכבר הבין מה זה להיות בשבי, והוא שוב בשטח אויב בלי אוירון. אף על פי כן חזרתי לטוס".

מאחר והסיפור היה נראה מוכר, בדקתי את ההפלה שמוזכרת בתחילת ספרו של צ'יקו תמיר "מלחמה ללא אות". שם מוזכרת הפלה דומה, למרות שהפרטים מעט שונים:

לפי צ'יקו, זה היה המרדף הראשון שלו אחרי לוחמי חיזבאללה. כוח של גולני השכיב מארב בוואדי א-תנור, ולאחר היתקלות ראשונית המחבלים ברחו אל הכפר זבקין. לשטח הוזרמו כוחות כולל חפ"ק מח"ט מרחבי וחפ"ק מאו"ג 91 אילן בירן. כאשר חפ"ק מאו"ג עלו על המסוק והחלו בהמראה, סמ"פ המסייעת של גולני דיווח בקשר על זיהוי חוליית מחבלים שמטפסים מתוך הסבך אל המנחת כדי להפיל את המסוק. הטייס הנמיך כדי לפרוק את החפ"ק כאשר המחבלים שיגרו טיל כתף (כך בטקסט המקורי, לא ניתן להבין אם זה סטרלה או RPG) שהחטיא, ומייד אחריו טיל נוסף שפגע בזנב המסוק. המסוק נחת נחיתת ריסוק, והחפ"ק פרק ממנו והסתער על המחבלים.

המרחק בין ג'בל בציל לנקודת ההיתקלות של המארב (פיצול הצירים בוואדי מתחת הכפר) 2.8 ק"מ, והמרחק בין ג'בל בציל לנקודת ההתרסקות (בין הכפרים זבקין ועזיה) הוא 6 ק"מ. מה הסיכוי שמדובר באותו אירוע? מישהו יודע לספור כמה מסוקים הופלו בשנת 85?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:17

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר