לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2012, 11:41
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
תחקיר על חיסול אבו ג'יהאד, בעיתון ידיעות אחרונות

תזכורת: ב- 13.4.88 חוסל מפקד הזרוע הצבאית של אש"פ [כמו שיש כאלה המתארים אותו בלשון ימינו] בביתו בתוניס. אבו ג'יהאד, ח'ליל אל וואזיר, נחשב לאחראי על כמה מהפיגועים הגדולים ביותר מהם סבלה מדינת ישראל וביניהם מלון סבוי וכביש החוף.
ישראל לא נטלה אחריות על הפעולה אולם בפרסומים שונים נאמר שבוגי יעלון היה בכוח החיסול ואף ביצע וידוא הריגה. בסופו של דבר נספרו בגופתו של אבו ג'יהאד 52 פגיעות קליעים.
עכשיו מסתבר שהעתונאי רונן ברגמן קיבל הזמנה לכתוב תסריט על החיסול ולרגל האירוע תהיה ביום ו' הקרוב כתבה גדולה על הפעולה וב- Ynet מציגים סרטון רצוף אילוסטרציות (כי מראים שם המון דברים שלא היו בשנת 1988, כמו מחשב עם windows, כוונות השלכה ועוד).

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 22-03-2012 בשעה 11:43. סיבה: הוספת לינק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2012, 17:57
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מעניין על בסיס מה הפלסטינים טוענים שבוגי יעלון ביצע את וידוא ההריגה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "תחקיר על חיסול אבו ג'יהאד, בעיתון ידיעות אחרונות"

ניראה כמו דמיון מזרחי מהסוג שייחס לאהוד ברק התעללות בגופה של המחבלת מאוטובוס הדמים ימ"ש. מעבר לכך, לי זכור שאשת החליל-עם-הכי-הרבה-חורים אבו ג'יהאד תיארה את ראש המחסלים כבלונדיני כחול עיניים ודובר צרפתית. זה לא נשמע לי כמו יעלון...אם כי לא בהכרח מי שתיארה היה המפקד הבכיר בשטח. בכל מקרה, זאת חזות לא שיגרתית במיוחד לישראלי (בהנחה שלא מדובר היה בתחפושת או פנטזיה אירוטית של אום ג'יהאד) וסביר להניח שאפשר לנחש מכך מי מקציני היחידה בדימוס (או שמא היה זה איש יחידה מבצעית של המוסד) הוביל את החיסול.
מעבר לכך, באותה תקופה פורסם כאילו הפעולה כולה תועדה בשטח בוידאו, והיו שמועות (אגדות אורבניות?) שקלטת התיעוד רצה בצה"ל.
ישן 23-03-2012, 11:01
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני סמוך ובטוח שכל הסיפורים שאני שמעתי אודות הסרט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "את זה לא שמעתי וזה דווקא משעשע"

היו אגדות אורבאניות. שירתתי בזמן, ותפקיד, שהיה "חלון הזדמנויות" מצויין לחשיפה להמון חומר. הרבה מאוד "יחידות שושו" הוקמו, לכל אחת "פלגה" + חדר אמצעים + מש"קי מודיעין + המון זמן פנוי + המון אגו להחשף לכל דבר שושואיסטי. אנשים החזיקו קלטות עם צילומי מבצעים באותה ערימה יחד עם העותק השרוט של "מצור ימי" שבכל יחידת שושו אהבו לראות בלופים אינסופיים.

אני בכלל לא בטוח שישנו סרט המראה ממש פרטים מהחיסול עצמו, משל היה מצלמת ראש של אחד החיילים בחוד - יש לי סיבות די טובות להאמין שאין כזה (אלא יותר איזו מצלמה טרמית שצילמה את הבית מבחוץ, סרט מזל"ט וכו'). אולי ישנן הקלטות קול - אבל אני בספק אם אלה נשמעו לאוזן אותם אנשים. אני מניח שמי שראה את הסרט המפורט של חיסול א. ג'יהאד, ראה אותו באותה הזדמנות בה הוא ביקר בקומה המינוס 17, ממש ליד פתח המנהרה הימנית המובילה לארמון הבעת' בדמשק, במוצב חרמון (חברה שלו שירתה שם) . המבין (בסיפורי אגדות) יבין.

עניין ה"עלה-עלה" לא בדיחה. הייתה התייחסות רצינית לעדות של הגברת אום איפושהו ושמעתי את ההסבר מפי אדם רציני. בניגוד למיתוס אודות "ותיקי המאבק" הקוראים את הישראלים כמו ספר, נתקלתי בהמון טעויות בסיסיות ביותר שפה בפורום היו גוררות זובור של שבוע - לדוגמא איזה שניים בחלחול חוסלו ביריות בצורה "סבירה מבחינה מקצועית" - איזה איש פת"ח מדופלם טוען שהיה עד ראיה ונשבע שלמחסלים היה "מיני עוזי" - הוא חוזר לאט על שם הכלי, כולל בפני התקשורת. זו מצידה, ומצ"ח+משטרת ישראל ומי לא גם כן, מחליטים שאולי מדובר על איזו פעולה פיראטית של חיילי צה"ל תושבי האזור או מתיישבים, ומי יודע מה. כמובן שאחרי חקירה מקיפה, הרחק מעיני התקשורת, בסוף מוצאים שאלה היו שני גנגסטרים מקומיים שנורו בידי גנגסטרים אחרים שהיה להם איזה סטן, או קארל גוסטאב או משהו כזה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 23-03-2012 בשעה 11:07.
ישן 23-03-2012, 14:48
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "תחקיר על חיסול אבו ג'יהאד, בעיתון ידיעות אחרונות"

קראתי את הכתבה. בלי להתייחס לפעולה עצמה, שהרי אם בוצעה בידי כוחות ישראליים (צה"ל והמוסד) ואם לאו אינני יודע (אם כן זה כנראה מסווג כסוד מאוד, משום שכמעט ולא קיים בכיר במערכת שהסכים למסור פרטים בעניין באופן רשמי), אני רוצה להתייחס שוב לכך שברגמן מתלהם, וכתב כתבה לא מחדשת ולא מדויקת בעליל ולפחות באחד הפרטים המיותרים והלא חסויים בה כתב פשוט שטויות. כך בהתייחסות לתא"ל בוכריס שע"פ ברגמן התחזה במבצע אנטבה לאידי אמין. אולם במציאות, ע"פ כלל החומר שפורסם, היה בוכריס באחד הלנדרוברים מאחורה אוחז היטב במקלע מא"ג. אם כך יורד ד"ר ברגמן לפרטים אני מוותר על כתבות התחקיר שלו. מזל שאת "הבור" הוא כתב עם דן מרגלית, וגם שם אי הדיוקים רבים.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 23-03-2012, 16:21

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "במה הוא מתלהם? (קראתי, ולא..."

תקרא את החלק על המפקדים האגדיים (וזה לא ביקורת עליהם או על איכותם כי רבה) אלא על הדרך בה הוא כותב וחוקר.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 25-03-2012, 08:43
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
אני התחלתי לפקפק בדיווחי ברגמן אחרי הכתבה שלו על כך שארגוני מודעין כועסים על הוירוס

לפני כמה חודשים (או שנה כבר לא זוכר בדיוק) פירסם ברגמן כתבה בידעות אחרונות על הוירוס במערכי הגרעין האיראנים.
בכתבה הוא כותב איך ישנם ארוגני ביון מערביים מסויימים שזועמים על כך שהוירוס הושתל מוקדם מידי וכך נגרם יותר נזק מאשר תועלת. ועוד כל מיני תרוצים למה לא היה טוב להפעיל את הוירוס בשלב הזה.
כתבה מעניינת שגורמת לך לחשוב , האם באמת היתה פה פשלה רצינית.
ואז בסוף הכתבה מצויין שברגמן התארח בגרמניה בזמן הכתבה.
מספיק לעשות אחד + אחד ולקרוא שהוירוס הזה פגע בעיקר בבקרים של סימנס , לדעת אייפה המפעלים של סימנס יושבים ואת איזו מדינה זה עציבן.
בקיצור אחרי כתבה כזאת עולה השאלה , האם ברגמן לא שימש כלי על ידי שירות מודעין מסויים שזעם על כך שהוירוס גרם נזקים לסימנס ?
כל אחד יכול לענות לעצמו.
ישן 25-03-2012, 08:57
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אולי אפשר לפתוח אשכול שיעסוק בכתבים לענייני צבא, ביטחון ומודיעין?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אני התחלתי לפקפק בדיווחי ברגמן אחרי הכתבה שלו על כך שארגוני מודעין כועסים על הוירוס"

שם אפשר יהיה לדון - בנימוס וללא השמצות - באיכותם של כתבים ופרשנים דוגמת (בסדר אקראי) רונן ברגמן, ראובן פדהצור, עמוס הראל, אלכס פישמן, עמיר רפפורט, אמיר בוחבוט, ניר דבורי, רוני דניאל, אלון בן דוד, אמיר אורן וכיו"ב.

לכל אחד מהם מקורות משלו, סדר יום אישי ותחומי עניין שונים. לכל אחד מהם נקודות חולשה ולחלקם חוזקות. קל יחסית - למי שמבין מעט בתקשורת ובאינטרסים של מערכת הביטחון בישראל - למפות קשרים בין עיתונאים לתעשיות ביטחוניות אלה ואחרות, קרבה לפרשנים כאלה ואחרים וכיו"ב.

רצוי לזכור, כי תחקירים בהיקף נרחב המתפרסמים בעיתונות נתונים לבקרת הצנזורה - דבר שלא מאפשר לעיתונאים לחשוף את כל מה שהם יודעים, ולעתים גורם לפשרות שונות שמשמעותן חוסר דיוק רב.
ישן 25-03-2012, 09:20

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אולי אפשר לפתוח אשכול שיעסוק בכתבים לענייני צבא, ביטחון ומודיעין?"

אני חושב שאתה צודק. תפתח אחד כזה זאת תהיה יוזמה ברוכה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר