לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2004, 09:23
  גמלשלמהדרומי גמלשלמהדרומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
שיטות לחימה בחרב
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי RamiR שמתחילה ב "חחחח טוב לא נורא"

קן-ג'וטסו זו לחימת החרב היפנית. ממנה נגזרו שתיים: קנדו (יותר ספורטיבית, עם קרבות) ואיאיידו (יותר אמנותית, רק קאטות). קןג'וטסו זה שם כללי מאוד מאוד, כמו להגיד "קונג פו", ובתוכו עשרות ואולי יותר סגנונות שונים של לחימה בחרב, לפי שבטים ומשפחות. בארץ מלמדים קנג'וטסו מספר מסוים של מקומות: אירגון קבוצות (אקב"ן), שמעון ישראל (קאזה אראשי ריו, שיטת רוח הסופה) וקורינדו אייקידו (מועדון שירוקאן של שלמה דוד). אלו בתיהספר שאני יודע עליהם, בהחלט בהחלט יתכנו עוד.

מעבר לזה, ישנה לחימת חרב פיליפינית, אותה מלמדים גיא רפאלי ויובל נחמקין בדוג'ו שלהם בתל אביב. הם גם מלמדים לחימת סכין ומקלות לפי השיטה הפיליפינית (ארניס CSSD של בראם פראנק).

לחימת חרב מזרחית-סינית אפשר למצוא אצל זאב פוקס (בה גווה), אבי מוריה (שינג אי), צחי שוחט (עגור לבן) ועוד מספר מורים (אפילו אצלנו, ברמה הגבוהה, שזה אומר שאני ראיתי פעם קאטה כזו אבל עוד לא מתרגל אותה ).

לחימת חרב מערבית (כמו האבירים, בחיי) אפשר ללמוד עם נוח גרוס באיזור חוף הכרמל, אבל די קשה להשיג אותו.

לבסוף, אני יודע שיש כמו מורי קובודו (כלומר נשקים אוקינאווים, אם אני מבין נכון) ואחד הרציניים הוא אפי שליין (בחיפה), אבל אני לא יודע אם הם מלמדים גם שימוש בחרב דווקא.

שאל בני ונען!
חזרה לפורום
ישן 03-11-2004, 15:09
  Enderin Enderin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
קנדו ואיאיידו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RamiR שמתחילה ב "לחימה בחרב...."

בישראל קיימת "העמותה הישראלית לקנדו ובודו" ( www.kendo.co.il ) והיא האחראית הרשמית על קנדו לפי השיטה של הפדרציה העולמית לקנדו ואיאיידו שיטת מושו שינדן ריו (תחת הפדרציה העולמית לקנדו גם כן) בעמותה גם מלמדים ג'ודו Jodo(אומנות ההגנה כנגד חרב \ ידיים ריקות בעזרת מוט עץ- ג'ו)

מתוך הקנג'טסו גם יצא סגנון ששמו "באטו-דו" שהיא אומנות החיתוך (לא נלמדת בארץ עד כמה שאני יודע) משתמשים בחרב חותכת (באטו) ומתאמנים בפעולה שנקראת "טאמאשיגירי" על מזרוני במבוק מגולגלים שמועמדים על סטנדים שכאלה.

איאיידו היא לאו דווקא אומנות הנלמדת ע"י תלמידי האיקידו, כי הרעיון המרכזי של האיאיידו הוא החרב,
ולא שום דבר מסביב לו, בניגוד לאיאיידו שלומדים תלמידי האיקידו שהוא איאיידו כדי לשפר את התנועה באיקידו. (כל מה שכתוב פה זה בערבון מוגבל)
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר