לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2011, 12:59
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kartman שמתחילה ב "Romania - The People"

אוקיי.. קודם כל פרש זה לא פייסבוק, ולמשתמשים כאן בפורום (שהם לא כ"כ רבים בסופו של דבר) לוקח זמן לענות. אני אישית לא הגבתי אתמול כי היה לי הרבה מה להגיד ורציתי להשקיע בתגובה. הייתי יכולה פשוט להגיב לך "יפה\מכוער", אבל זה לא באמת יעזור לך ללמוד או להשתפר נכון?
אין צורך לקחת את זה אישי. [=

פחות התחברתי לתמונות. לפני שקראתי את מה שכתבת הייתי בטוחה שזה צולם בארץ, אני אישית לא רואה את ההבדל ואני חושבת שאנשים כאלה אפשר למצוא גם כאן.
הדמויות שבחרת לצלם לא נראות מעניינות במיוחד, הן לא עושות משהו "שונה" שמושך תשומת לב וזה גורם לי לשאול את עצמי למה בחרת לצלם דווקא אותן. לא שזה רע בהכרח, אפשר לצלם פורטרט של כל אחד ולגרום לו להראות יותר מעניין.
1.קודם כל, התמונה השניה בסט נראית לי לא חדה מספיק, הייתי מעלה את מהירות התריס, וזה גם היה מכהה לך את התמונה שלך, כי היא גם ככה חשופה יתר על המידה לדעתי.
2.הדבר שהכי מעניין בפורטרטים שלך הוא הפנים של האנשים, ולא הרקע, לכן במידה וזה אפשרי הייתי מתקרבת מעט יותר או מצלמת בזום גדול יותר. זה היה חותך לך מהרקע שהוא גם ככה לא תורם כאן בכלום.
3. קומפוזיציה- כל הפריימים כאן מאוד ממורכזים. במקומך הייתי מנסה לחשוב על מיקום אחר קצת של האנשים בתמונות כדי לעורר יותר עניין. לדוגמה: אם דמות מסתכלת ימינה, למקם אותה בצד השמאלי של התמונה, זה יתן לה יותר מרווח ל"בהייה", ולא ירגיש כאילו היא בוהה במסגרת.
4. לצלם אנשים על רקע בהיר או מלפני מקור אור כלשהו, יביא אותך למצב שהדמות תהיה כהה והרקע יהיה שרוף ויאבד פרטים, זה למה תמיד אומרים למי שמצלם "אל תצלם מול השמש!" . לפעמים זה דווקא מגניב ומעניין, אבל לא כאן. הייתי במקומך מחפשת מקום אחר שאפשר לצלם ממנו את האנשים, ומחכה עד שהם יסתכלו לכיוון שלך. שים לב שאת התמונה הראשונה צילמת כשמאחוריה יש רקע כהה, ומבחינה טכנית היא פשוט נראית יותר טוב.
5. עריכה קלה בפוטושופ לשיפור חדות\ צבעים\ ניגודיות הייתה עוזרת לך ליצור יותר עניין. לקחתי את התמונה החמישית שלך וקצת שיחקתי איתה. אמנם קצת הגזמתי עם העריכה לדעתי, אבל אני עדין חושבת שזה נראה יותר טוב. זה יעזור לך ליצור תמונות מעניינות עד שתלמד ליצור את האפקט הזה בצורה "אמיתית" בעזרת תאורה. יש כל מיני מדריכים לעריכה ממחושבת של צילומים בפורום, ממליצה לחפש בארכיון (באופן כללי מומלץ לבדוק מה יש שם, לא רק בנושא של עריכה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2011, 19:28
צלמית המשתמש של FX-1988
  משתמש זכר FX-1988 מנהל FX-1988 אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 29.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל FX-1988 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kartman שמתחילה ב "Romania - The People"

כמו שכבר אמרו, הפורום קטן יחסית ואי אפשר לצפות לתגובה מהרגע להרגע
צריך להתעזר בסבלנות ולהבא בלי תגובות כאלה, אם התמונות מדברות למישהו אז הוא יגיב בסוף.
אני גם עמוס מאוד בגלל הלימודים אבל בסופו של דבר אני מוצא את הזמן להגיב.
אז אחרי כל הקומפוזיציה אני יכול סוף סוף לתת ביקורת

אז יש משהו מעניין בסט הזה , למרות שהסיטואציות די משעממות הפרצופים מענינים, יש בהם משהו שלא רואים בישראל, יש הרבה מאוד עומק בפורטרטים וגם המבנה פנים שלהם די שונה.

קלוז אף על הפנים היה יכול לעזור לך מאוד מכיוון שאין נושא מוגדר ברקע והנושא המרכזי הוא הפנים.
בנוסף המשקל שלהם די קטן בשטח הכללי של התמונה כך שקלוז אף היה משדרג.

השאלה שניה היא אם לערוך או לא
אני אישית הייתי ממליץ לך לערוך פה כי הצילומים מאוד דההויים וחסרי קונטרסט, כנראה בגלל הציוד או זווית הצילום כך שהעריכה הייתה יכולה לשפר פה.
אם אתה שולט מספיק טוב בפוטושוף הייתי ממליץ לך ללכת על עריכה בערוץ כחול.
הנה מדריך שיסביר לך איך לעשות את זה
http://www.galitz.co.il/articles/blue.shtml

*ואני לא בעד עריכות גרפיות, כל אחד צריך לעשות את זה לפי הטעם שלו.

ולסיום, הצילום המועדף עלי הוא הצילום האחרון, מבין כל הצילומים יש שם איזשהי התרחשות שגורמת לי להתעמק ולשקוע במחשבה.
וזהו, מקווה שתקח את הביקורת הזאת בקלות, אחרי הכל ביקורת בא לעזור לך להתקדם ולשפר את היכלת שלך בתור צלם.

My flickr

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר