לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2011, 19:05
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "התגובה הייתה צינית"

קודם כל, אני שמח לשמוע שהיית ציני.
דבר שני עמותות שפועלות בישראל עושות הרבה דברים חוץ מלעודד החרמות, רבים מהם חיוביים מאוד בעייני.
דבר שלישי, גם אם חלק מהעמותות הללו עושות דברים שאני לא מסכים איתם, אני לא חושב שזה נכון לחוקק חוקים שימנעו השמעה של דיעות אלו.
האם אני תומך בעידוד חרם על תוצרת ישראלית? לא. האם אני חושב שמותר לאנשים אחרים לתמוך בכך? כן.
האם אני תומך במפעל ההתנחלות? לא. האם אני חושב שמותר לאחרים לתמוך בו? כן.
זו כל התורה של הדמוקרטיה על רגל אחת, ונראה לי שכמה אנשים בממשלה שכחו את העניין הזה (או שפשוט לא כל כך אכפת להם מדמוקרטיה).

הסוגיה של "פגיעה במדינה" היא בעיקר דמגוגיה. הרי ברור שכל פעולה או אמירה שיוצאת נגד איך שאתה חושב שהמדינה צריכה להיראות, פוגעת בעיינך במדינה. אתה חושב שארגונים כמו "שלום עכשיו" פוגעים במדינה, ואני חושב שארגונים כמו אלע"ד פוגעים במדינה. זה לגיטימי שלא נסכים, ויש אנשים שאני לא מסכים איתם מימיני ומשמאלי, אבל הדמוקרטיה מחייבת שמירה על הזכות של מגוון רחב של דעות להתקיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2011, 22:14
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "קודם כל, אני שמח לשמוע שהיית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
דבר שלישי, גם אם חלק מהעמותות הללו עושות דברים שאני לא מסכים איתם, אני לא חושב שזה נכון לחוקק חוקים שימנעו השמעה של דיעות אלו.

זו כל התורה של הדמוקרטיה על רגל אחת, ונראה לי שכמה אנשים בממשלה שכחו את העניין הזה (או שפשוט לא כל כך אכפת להם מדמוקרטיה).

זה לגיטימי שלא נסכים, ויש אנשים שאני לא מסכים איתם מימיני ומשמאלי, אבל הדמוקרטיה מחייבת שמירה על הזכות של מגוון רחב של דעות להתקיים.

אה, והחוק אומר שאסור לעמותה להיות שמאלנית?
לא, הוא פשוט אומר שאסור לה לקבל תרומות ממשלות זרות, גם אם זה אם תרצו, וגם אם הקרן לישראל חדשה.

ישן 16-11-2011, 17:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "פעילות פוליטית בקמפוס זה דבר רצוי ומועיל"

אולי כי הם חוששים שהמרצים המתועבים יפגעו בהם?

ואז תשאל: למה כל המומחים הדגולים למדעי הדשא הם שמאלנים?
ועל זה אענה לך בשאלה: איך זה שאין הרבה מזרחים שאומרים שהמזרחים חארות ואין הרבה שחורים שאומרים שהשחורחים חארות ואין הרבה ימנים שאומרים שהימנים חארות ואין הרבה שמאלנים שאומרים שהשמאלנים חארות ואין הרבה נמוכים שאומרים שהנמוכים חארות ואין הרבה ג'ינג'ים שאומרים שהג'ינג'ים חארות?...

העידן המודרני הצמיח הרבה אידאולוגיות ותפישות הזויות ומעוותות כל כך שלימין אין מה לעשות איתן, אבל הן הבית הטבעי של השמאל. בגלל זה אתה לא מוצא שם את הימין, אלא כמעט רק את השמאל.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-11-2011, 22:11

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בהתחשב בזה שהטכניון מלא..."

אני למדתי תואר ראשון בביולוגיה, ולא אגן על הקושי של התואר הזה, כי הוא לא קשה והשאיר לי הרבה זמן פנוי. עם זאת, חבר טוב שלי, ושותפי לחדר בזמן הלימודים באוניברסיטה עשה תואר דו-חוגי מלא במתמטיקה ופיזיקה (יענו בערך 190 נ"ז בשלוש שנים) והצליח בתוך זה להכניס גם מעורבות פוליטית וחברתית. הסיבה שהסטודנטים בטכניון לא מכירים שום דבר חוץ מהתחום בו הם עוסקים היא, להערכתי, שהמוסד הזה מעודד צרות אופקים (ואני אומר את זה בצער, שכן אני הולך להצטרף למוסד הזה בקרוב מאוד). והסיבה לכך שסטודנטים למדעי הרוח והחברה מעורבים יותר פוליטית אינה שיש להם יותר זמן פנוי, אלא שפוליטיקה היא תחום של מדעי החברה, ולכן באופן טבעי, הם מרגישים יותר קרובים אליו.

ישן 16-11-2011, 16:59

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Army_Boy שמתחילה ב "היום היו באוני' שלי עמדות של פעילי שמאל, שלום עכשיו למינהם.. זה ממש עיצבן אותי"

א. אני סקרן למה כל ארגוני הימין שמסתובבים באוניברסיטאות לא הרגיזו אותך. אתה רוצה להפריד השכלה גבוהה מדעות פוליטיות, או מדעות פוליטיות שלא מוצאות חן בעיניך?
ב. אם אתה לא מבין מה הקשר בין אוניברסיטאות לבין פוליטיקה, אני מניח שאתה לא סטודנט להיסטוריה. סטודנטים נחשבים באופן מסורתי לאוכלוסיה הפעילה והמעורבת ביותר פוליטית באוכלוסיה. מהפכות רבות (מהפיכת הקטיפה, מאי 68' ההפיכה בתוניסיה ועוד) הובלו על ידי סטודנטים. דווקא בישראל הסטודנטים נחשבים אדישים מדי למתרחש במדינה, ופעמים רבות הטיחו בהם ביקורת שהם יוצאים להפגין רק כאשר מדובר בסוגיות של שכר לימוד.

ישן 16-11-2011, 17:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. אני סקרן למה כל ארגוני..."

א. איפה כל ארגוני הימין האלה? מתחבאים מתחת למרצפות של האוניברסיטה?

ב. צריך להפריד השכלה גבוהה מפוליטיקה לגמרי, למעט בהשכלה גבוהה שקשורה במישרין לפוליטיקה (מדיניות כלכלית לדוגמה).

ג. סטודנטים, בעיקר לתואר ראשון, שנכשלו בהמון קורסים ועושים את השנה הראשונה שוב, אבל מרגישים שהם נורא חכמים כי יש להם כרטיס סטודנט בהחלט פעילים מאוד. אולי זה מסביר למה מדובר דווקא בפעילי שמאל ולא בפעילי ימין ברוב המקרים. סטודנטים השתתפו במהפכות נפלאות כמו המהפכה האיראנית ועוד ועוד. יש לנו למה לצפות.

ישן 16-11-2011, 18:53

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "א. איפה כל ארגוני הימין האלה?..."

א. ברצינות לא ראיתי פעילי ימין באוניברסיטאות? "אם תרצו" נמצאים כמעט בכל פינה, וקשה מאוד לפספס אותם. יצא לי לראות גם פעילים של צעירי הליכוד וצעירי ישראל ביתנו יותר מפעם אחת. שלא לדבר על תקופת ההתנתקות, שאז בכלל הקמפוסים נצבעו בכתום.
ב. להפריד את ההשכלה הגבוהה מפוליטיקה - כן. להפריד את הסטודנטים מפוליטיקה - לא. ברור שאסור שאג'נדה פוליטית תשפיע על ההוראה או על המחקר (למרות שבתחומים מסויימים זה על גבול הבלתי אפשרי), אבל אין שום סיבה לאסור על פעילות פוליטית בקמפוסים.
ג. פעילי ימין פשוט לא היו חכמים מספיק להתקבל לאוניברסיטאות מלכתחילה, אולי תמצא כמה ב"מרכז האוניברסיטאי" באריאל (אני לא באמת חושב ככה, אני רק מנסה להראות לך כמה מגוחך אתה נשמע). סטודנטים השתתפו כמעט בכל מהפכה שהתרחשה במאתיים השנים האחרונות, כך שכן, תוכל למצוא גם דוגמאות של מהפיכות שבהן השתתפו סטודנטים ולא נגמרו טוב כל כך.

ישן 16-11-2011, 19:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. ברצינות לא ראיתי פעילי..."

א. 1. ברצינות לא ראיתי. מצד שני, גם לא ראיתי כל כך הרבה פעילי שמאל באוניברסיטות. אולי זה כי אני מתעלם מהם באופן בלתי-מודע
א. 2. אפילו אם יש פעילי אם תרצו בכל חור - אם תרצו זו תנועה חדשה, ומדובר בלהט ראשוני. מה יש לך חוץ מזה לתת לנו? מה יש לך לפני השנתיים האחרונות (נדמה לי שזה בערך כמה זמן שאם תרצו קיימים)?

ב. להפריד את הסטודנטים מפוליטיקה - בהחלט.
כשהם חוזרים הבייתה ו'פושטים מדים' שיעשו מה שבא להם. תחת כובע הסטודנט שלא יעסקו בפעילות פוליטית, וכמעט אותו הדבר לגבי המרצים.
לעובד במפעל שלי אסור לעסוק בפעילות פוליטית; מחוץ לשעות העבודה (ולמפעל) שיעשה מה שבא לו.
לקופאי בסופר שלי אסור לעסוק בפעילות פולטית; כשהוא אזרח פרטי שהלך לים בשבת, מצדי שיפגין למען הקמת שגרירות ראלית בירושלים...
אין שום סיבה להתיר פעילות פוליטית בקמפוסים. הקמפוס נועד ללימוד ולמחקר (ולפעילות נלוות נדרשות - מנהלה, לוגיסטיקה, וכו'). כל פעילות אחרת צריכה להיות אסורה.

ג. 1. אלא שיש מספיק אנשי ימין (אף שאינם "פעילי ימין") מחוץ למדעי הדשא.
ג. 2. בלי קשר לסטודנטים, כמה מהפכות מוצלחות תוכל למצוא? בהרבה מהפכות, התוצאה של המהפכה לא הייתה בדיוק מה שההמון התמים והטיפש ציפה לו...
הדוגמה החביבה עלי היא המהפכה הצרפתית. זה פשוט טוב מדי. אילו הייתי צריך להמציא סיפור על כמה גרוע כל הקטע הזה של מהפכות לא הייתי מגיע לכזה סיפור טוב.

ישן 16-11-2011, 20:27

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "א. 1. ברצינות לא ראיתי. מצד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
א. 1. ברצינות לא ראיתי. מצד שני, גם לא ראיתי כל כך הרבה פעילי שמאל באוניברסיטות. אולי זה כי אני מתעלם מהם באופן בלתי-מודע
א. 2. אפילו אם יש פעילי אם תרצו בכל חור - אם תרצו זו תנועה חדשה, ומדובר בלהט ראשוני. מה יש לך חוץ מזה לתת לנו? מה יש לך לפני השנתיים האחרונות (נדמה לי שזה בערך כמה זמן שאם תרצו קיימים)?

אם תרצו קיימת מתחילת 2007, כך שזה כמעט חמש שנים כבר. תקופה די ארוכה בשביל להט ראשוני.
חוץ מזה אמרתי כבר שיצא לי לראות גם פעילים של צעירי הליכוד וצעירי ישראל ביתנו בקמפוסים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ב. להפריד את הסטודנטים מפוליטיקה - בהחלט.
כשהם חוזרים הבייתה ו'פושטים מדים' שיעשו מה שבא להם. תחת כובע הסטודנט שלא יעסקו בפעילות פוליטית, וכמעט אותו הדבר לגבי המרצים.
לעובד במפעל שלי אסור לעסוק בפעילות פוליטית; מחוץ לשעות העבודה (ולמפעל) שיעשה מה שבא לו.
לקופאי בסופר שלי אסור לעסוק בפעילות פולטית; כשהוא אזרח פרטי שהלך לים בשבת, מצדי שיפגין למען הקמת שגרירות ראלית בירושלים...
אין שום סיבה להתיר פעילות פוליטית בקמפוסים. הקמפוס נועד ללימוד ולמחקר (ולפעילות נלוות נדרשות - מנהלה, לוגיסטיקה, וכו'). כל פעילות אחרת צריכה להיות אסורה.

נדמה לי שהתבלבלת בין הצבא לאקדמיה. הסטודנטים לא עובדים בשבילך, והם יכולים לעשות עם הזמן שלהם מה שהם רוצים, כולל לעסוק בפעילות פוליטית.
אין סיבה להתיר פעילות פוליטית בקמפוסים? במדינה דמוקרטית לא צריך סיבה בשביל להתיר לעשות משהו, אלא בשביל לאסור לעשות אותו, ואני לא רואה שום סיבה לאסור פעילות פוליטית בקמפוסים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ג. 1. אלא שיש מספיק אנשי ימין (אף שאינם "פעילי ימין") מחוץ למדעי הדשא.

אל תדאג, גם בתוך "מדעי הדשא" לא חסרים אנשי ימין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ג. 2. בלי קשר לסטודנטים, כמה מהפכות מוצלחות תוכל למצוא? בהרבה מהפכות, התוצאה של המהפכה לא הייתה בדיוק מה שההמון התמים והטיפש ציפה לו...

מהפכת הציפורנים בפורטוגל, מהפכת הקטיפה בצ'כוסלובקיה, המהפכה המהוללת באנגליה, המהפכה האמריקנית, המהפכה הרומנית... להמשיך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הדוגמה החביבה עלי היא המהפכה הצרפתית. זה פשוט טוב מדי. אילו הייתי צריך להמציא סיפור על כמה גרוע כל הקטע הזה של מהפכות לא הייתי מגיע לכזה סיפור טוב.

יש גם מהפכות שהובילו לדברים שליליים (אם כי אני לא בטוח שהמהפכה הצרפתית היא הדוגמה הטובה ביותר לכך, שכן גם לפניה לא היה בדיוק דבש). אבל להגיד שמהפכות זה רע בכללי (כמו גם להגיד שהן טובות אבסולוטית), מעיד על התבוננות שטחית.

ישן 16-11-2011, 21:29
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "א. 1. ברצינות לא ראיתי. מצד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן

זה בגלל שאצלנו אין.

אפילו פנית לאם תרצו ושאלתי אותם למה אין להם סניף והצעתי להם לקחת חלק בהקמה. הם לא חזרו אליי.

ורק בשביל הפרוטוקול- "אם תרצו" מגדירה עצמה כתנועת מרכז, לא ימין.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 16-11-2011, 22:31

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קראת את מצע התנועה פעם? הכרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
קראת את מצע התנועה פעם? הכרת פעילים שלה? דיברתי עם פעילים באם תרצו שדוגלים בהפרדת הדת מהמדינה, שדוגלים בנסיגה מהשטחים. החלק האולי ימני שם במצע הוא עיקרון ירושלים המאוחדת, כמו שאמר הימני הידוע יצחק רבין.

אני מכיר את התנועה הזו לא רע, ומכיר גם פעילים שלה. הפרדת דת ומדינה? גם ליברמן תומך בכך. נסיגה מהשטחים? גם ליברמן (מפתיע אבל נכון). להתנגד לחלוקת ירושלים זו אמירה ימנים, אבל לגיטימית. להגיד שכל מי שתומך בחלוקת ירושלים הוא פוסט-ציוני (כמו שאומרת תנועת "אם תרצו"), זה לא רק ימני, אלא גם דמגוגי ומגעיל.
אני מרגיש מגוחך לנמק את עצמי אפילו, הרי כל מעשה וכל אמירה של התנועה הזאת זועק "ימין", והסיבה היחידה שיש כאלה שמפקפקים בכך היא שהם דורשים מעל כל במה שלא יגדירו אותם כתנועה ימנית.

ישן 16-11-2011, 22:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]קראת את מצע..."

ציטוט:
להתנגד לחלוקת ירושלים זו אמירה ימנים, אבל לגיטימית. להגיד שכל מי שתומך בחלוקת ירושלים הוא פוסט-ציוני (כמו שאומרת תנועת "אם תרצו"), זה לא רק ימני, אלא גם דמגוגי ומגעיל.
לא רק שתמיכה בחלוקת ירושלים סותרת את הציונות, והטענה להפך אולי אינה דמגוגית או מגעילה, אבל היא בהחלט מטופשת במידה קיצונית.
ציון היא ירושלים. אתה יכול להיות ציוני ולתמוך במסירת שיח מונס, חיפא, עכא, רמלה ואסדוד למי שבא לך. אתה יכול לתמוך אפילו במסירת כל מיני אזורים בירושלים-רבתי ולחשוב את עצמך לציוני. עצם המחשבה על שוד של כל מטר מתוך חומות העיר העתיקה והעברתו למי שלא יהיה כבר מוציאה את ההוגה מתחום הציונות.

ישן 16-11-2011, 23:07

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]להתנגד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לא רק שתמיכה בחלוקת ירושלים סותרת את הציונות, והטענה להפך אולי אינה דמגוגית או מגעילה, אבל היא בהחלט מטופשת במידה קיצונית.
ציון היא ירושלים. אתה יכול להיות ציוני ולתמוך במסירת שיח מונס, חיפא, עכא, רמלה ואסדוד למי שבא לך. אתה יכול לתמוך אפילו במסירת כל מיני אזורים בירושלים-רבתי ולחשוב את עצמך לציוני. עצם המחשבה על שוד של כל מטר מתוך חומות העיר העתיקה והעברתו למי שלא יהיה כבר מוציאה את ההוגה מתחום הציונות.

נו באמת. אתה מאמין למה שאתה אומר? המושג "ציונות" נגזר מהמילה "ציון" שהיא אחד השמות של ירושלים, אבל מהרגע שהוא נטבע, הוא קיבל משמעות שאינה קשורה בהכרח בירושלים. האם כאשר הקונגרס הציוני דיבר על בית לאומי באוגנדה הוא לא היה ציוני? האם בין 1948 ל-1967 לא הייתה מדינה שמימשה את החזון הציוני?
הרי באף הגדרה של "ציונות" המילה ירושלים לא מופיעה, ובטח לא "ירושלים השלמה והמאוחדת".

יש אחוז לא מבוטל בציבור הישראלי שמוכן לקבל חלוקה של ירושלים במסגרת של הסכם שלום. להגיד שכל אלה אינם ציונים זה סתם ניתוק מהמציאות. אגב, אם אתה צודק, הרי שלמדינת ישראל היו כבר לפחות שני ראשי ממשלה לא ציונים, שאחד מהם גם היה הרמטכ"ל הלא ציוני הראשון.

ישן 16-11-2011, 23:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]לא רק שתמיכה..."

לא מעניינות אותי המשמעויות המקושקשות שאתה יכול לייצר.
בית לאומי באוגנדה - לא ציונות.
בית 1948 ול-1967 הייתה מדינה ששימשה את החזון הציוני. החזון הזה היה להשיג את ציון. ביוני 67 המדינה עשתה צעד קדימה למימוש החזון הזה.
ירושלים כן מופיעה בכל הגדרה של ציונות, כי המילה ציונות שקולה למילה 'ירושלימות'.
החלק בציבור שמוכן לקבל חלוקה שתביא לכך שלא כל החלק שבין חומות האבן של העיק יהיה בידנו אכן איננו ציוני.
זה שת ציא לי הגדרה של ציונות שאומרת שתקבע שציונות היא בעצם הלאומיות הבאסקית לא יעזור.
יש גם אנשים שמגדירים "כיף" כלחתוך את עצמם. אז מה?

ישן 16-11-2011, 23:20

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "צר לי אבל כל מפלגה ש- 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
צר לי אבל כל מפלגה ש-

1. חורטת על עצמה את סמל הפטיש והמגל (שכפסע בינו לבין צלב הקרס בכל מה שקשור להשמדת יהודים והיהדות).

2. רוב רובו של מצעה מתמקד באיך להקים מדינה פלסטינית.

3. תומכת בזכות השיבה של ה"פליטים" ל"מולדתם" ובכך למעשה להפוך את ישראל למדינת כלל אזרחיה בעתיד הקרוב ולרודנות מוסלמית בעתיד הרחוק.

היא בעייני מפלגה אנטישמית.

ואתה מוזמן להסתכל על המצע שלהם, הרגע גיגלתי אותו.

1. אתה רציני?! כמה מגדולי המפלגה הקומוניסטית ברוסיה היו יהודים. אין באידיאולוגיה הקומוניסטית דבר וחצי דבר נגד יהודים (נגד יהדות כן, אבל כך גם נגד כל שאר הדתות באופן שוויוני לחלוטין). זה שהיו בהיסטוריה מנהיגים שהיו גם קומוניסטים וגם אנטישמים, ממש לא אומר שקומוניזס=נאציזם.

2. אז? הדעה שצריך להקים מדינה פלסטינית היא אנטישמיות? באמת?! מסתבר שאפילו את ביבי אפשר להפוך לאנטישמי עם קצת לחץ אמריקאי.

3. תמיכה במדינת כל אזרחיה אולי הופך את חד,ש למפלגה אנטי-ציונית, אבל ממש לא אנטישמית. ולגבי הרודנות המוסלמית - אני מציע לך לקרוא את החלקים במצע של המפלגה שמדברים על יחסי דת-מדינה. נראה לי ששכחת שהם קומוניסטים.

בקיצור, אין שום סימן לאנטישמיות. אני אגיד שוב - חבל לזרוק מושג כל כך חזק לאוויר סתם ככה - זה גורם לזילות שלו.

ישן 17-11-2011, 08:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]צר לי אבל כל..."

ציטוט:
1. אתה רציני?! כמה מגדולי המפלגה הקומוניסטית ברוסיה היו יהודים.

קראת פעם את מרקס? זה ממש כמו לקרוא את מיין קאמפף.

מעבר לכך ששניהם משעממים ת'תחת בשניהם יש, פחות או יותר, אותה כמות של דברי שטנה נגד יהודים והם משתמשים באותו עולם מטאפורות לתאר את היהודי. מיותר לציין שמרקס היה יהודי וזה לא מנע ממנו להיות אחד מגדולי האנטישמיים.

גם היום אגב, לא חסרות דוגמאות ליהודים אנטישמיים אבל אף אחד מהם לא מגיע לרמתם של מנהיגי הבולשביקים.
ציטוט:
אין באידיאולוגיה הקומוניסטית דבר וחצי דבר נגד יהודים (נגד יהדות כן, אבל כך גם נגד כל שאר הדתות באופן שוויוני לחלוטין). זה שהיו בהיסטוריה מנהיגים שהיו גם קומוניסטים וגם אנטישמים, ממש לא אומר שקומוניזס=נאציזם.

אני מדבר עכשיו פחות ברמה הרעיונית ויותר ברמה הפרקטית, הקומוניזים היה נגד קיומה של דת ולמרות זאת היחס לנצרות וליהדות היה רחוק מזהה.

גם לא חסרים יהודים שנרצחו רק על שם יהדותם בלבד, כל פעם במסווה אחר אבל בסופו של יום רק בגלל מוצאם.

ובסופו של דבר- כמפלגה שמתיימרת לעודד שלום, אחווה וריצות עירום באחואים, קצת אבסורדי להשתמש בסמל שמייצג משטר שאחראי לכמות רציחות האזרחים (יהודים או לא) השנייה בהיסטוריה של העולם.
ציטוט:
2. אז? הדעה שצריך להקים מדינה פלסטינית היא אנטישמיות? באמת?! מסתבר שאפילו את ביבי אפשר להפוך לאנטישמי עם קצת לחץ אמריקאי.

אתה מוזמן לקרוא אותי עוד פעם ולא לעוות את מה שאני אומר.
ובכלל אתה מוזמן להיכנס בעצמך למצע המפלגה.
ציטוט:
ולגבי הרודנות המוסלמית - אני מציע לך לקרוא את החלקים במצע של המפלגה שמדברים על יחסי דת-מדינה. נראה לי ששכחת שהם קומוניסטים.

ברור, כי אחרי שזכות השיבה תמומש והאסלאם תהיה דת הרוב בא"י כולם יזכרו חסד נעורים ללוחמי חד"ש שהביאום עד הלום וכולנו נחיה בשלום ואחווה לנצח נצחים.

הנה מונח קומוניסטי שכן רלוונטי לחד"ש- אידיוטים שימושיים.
ציטוט:
בקיצור, אין שום סימן לאנטישמיות. אני אגיד שוב - חבל לזרוק מושג כל כך חזק לאוויר סתם ככה - זה גורם לזילות שלו.

הסיבה היחידה שאני חושב שאנטישמיות היא דרך לא נכונה לתאר אותם היא בגלל שהמונח מרמז על כך שיש להם גם משהו נגד ערבים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-11-2011, 09:53
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]צר לי אבל כל..."

ציטוט:
1. אתה רציני?! כמה מגדולי המפלגה הקומוניסטית ברוסיה היו יהודים. אין באידיאולוגיה הקומוניסטית דבר וחצי דבר נגד יהודים (נגד יהדות כן, אבל כך גם נגד כל שאר הדתות באופן שוויוני לחלוטין). זה שהיו בהיסטוריה מנהיגים שהיו גם קומוניסטים וגם אנטישמים, ממש לא אומר שקומוניזס=נאציזם.

לא מדוייק בכלל, "הניתוח" הלניניסטי-סטליניסטי הגיע למסקנה שהעם היהודי לא קיים, אני לא זוכר קביעה מנקודת מבט אידיאולוגית מרקסיסטית שעם מסויים לא קיים.

ד"א מק"י-חד"ש מקבלת את הניתוח הזה באופן מלא ומוחלט.

ישן 16-11-2011, 22:03

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מבין שאתה בעצמך פוגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה מבין שאתה בעצמך פוגע בשמאל הציוני, כן? אם אתה מגדיר תנועת מרכז ציונית כתנועת ימין (ויש שיאמרו ימין קיצוני), אתה בעצם אומר ששמאל לא יכול להיות ציוני. לא פלא שהשמאל הופך ומתכווץ.

איך אני שונא את השטויות האלה... לגיטימי להחזיק בדעות ימניות, למה הם צריכים להתבייש בזה ולקרוא לעצמם "מרכז", כשברור לכולם שזה לא המצב?
אם תראה ברווז, שנראה כמו ברווז, נשמע כמו ברווז והולך כמו ברווז, אבל תלוי עליו שלט "חתול" אתה תאמין שזה חתול? הרי כל האמירות והפעולות של הארגון הזה הן בצד הימני של המפה הפוליטית, אז מה ההתעקשות המוזרה הזאת לא להגדיר את עצמם כתנועת ימין?

ישן 16-11-2011, 21:46
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. אני סקרן למה כל ארגוני..."

ציטוט:
ב. אם אתה לא מבין מה הקשר בין אוניברסיטאות לבין פוליטיקה, אני מניח שאתה לא סטודנט להיסטוריה. סטודנטים נחשבים באופן מסורתי לאוכלוסיה הפעילה והמעורבת ביותר פוליטית באוכלוסיה. מהפכות רבות (מהפיכת הקטיפה, מאי 68' ההפיכה בתוניסיה ועוד) הובלו על ידי סטודנטים. דווקא בישראל הסטודנטים נחשבים אדישים מדי למתרחש במדינה, ופעמים רבות הטיחו בהם ביקורת שהם יוצאים להפגין רק כאשר מדובר בסוגיות של שכר לימוד.

נו, עד שיש פה משהו טוב צריך להרוס אותו? כל אותם מאוהבים בעצמם אוהבים לחשוב שהם דני האדום דמיקולו, אבל הם סתם בטלנים שלא מצאו את עצמם. אז הפוליטיקה באקדמיה היא מגונה, הפוליטיקה באגודת הסטודנטים מגונה גם כן (זה ארגון שמטרתו לדאוג לסטודנטים, לא לדאוג לקריירת העסקנות של חבריה, ראה ערך שמולי). טוב מאוד שפה אין את השטויות האלה, שלפחות ממה שאני רואה, הולכות בדרך כלל עם מדעי הדשא, ושם יש ייצוג גבוה לצד היותר מעצבן במפה הפוליטית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר