לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2011, 20:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא באמת קראת את ה"פסק דין"..."

כמו שאמר הכותב למעלה - TLDR. לא צריך לקרוא את כל החפירה. אפשר לדלג לסוף ולקבל את התשובה:
סיכום למעשה:
כלב הנובח בלילה באופן קבוע ובכך מונע את שינת השכנים - נחשב הדבר לנזק שאין לו חזקה.
ראשית יש למצות את כל האפשרויות למנוע את הנזק באמצעות דיבור ושכנוע, תביעה לבית-דין, או פנייה לפקיד הממונה באגודה לתרבות הדיור בסמכות שופט (8484* מכל טלפון בין השעות 09:00-18:00) - מה שבדרך כלל עובד במהירות וביעילות.
במידה ומשום-מה כל הנ"ל אינו מועיל, יש להתרות בבעל הכלב שלש פעמים בפני עדים, ואם בכל-זאת יימשך הנזק, יהיה היתר לפזר סם-המוות לפני הכלב.
ועכשיו אני אקצר עוד יותר את התשובה:
תתבע אותו על הרעש, ותפנה לאגודה לתרבות הדיור שיטפלו בו (+טלפון).
ועכשיו סיכום לאשכול הזה: בן-אור שוב מזיין ת'שכל. כמו שעון...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2011, 21:15
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא באמת קראת את ה"פסק דין"..."

לאחר כל החפירה יש את השורה התחתונה
ציטוט:
ראשית יש למצות את כל האפשרויות למנוע את הנזק באמצעות דיבור ושכנוע, תביעה לבית-דין, או פנייה לפקיד הממונה באגודה לתרבות הדיור בסמכות שופט (8484* מכל טלפון בין השעות 09:00-18:00) - מה שבדרך כלל עובד במהירות וביעילות.
במידה ומשום-מה כל הנ"ל אינו מועיל, יש להתרות בבעל הכלב שלש פעמים בפני עדים, ואם בכל-זאת יימשך הנזק, יהיה היתר לפזר סם-המוות לפני הכלב.

ישן 15-11-2011, 22:48
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[quote] [B]ראשית יש למצות את..."

בדיוק על זה אני מדברת. הפתרונות שהציעו שם זה לא כל האפשרויות...
הבעיה היא גדולה יותר מהדבר הקטן הזה, זה רק תסמין לבעיה הכללית. הסיבה שעמותות למען בעלי חיים לא יכולות פשוט לקחת את הכלב היא כי אין להן מקום וכסף. עמותות בעלי החיים קורסות תחת הנטל בדאגה לכל בעלי החיים הנטושים האלה.
שתבין, בישראל מרדימים כ-100,000 כלבים בשנה. כ80 אחוז מהם מתחת לגיל שנה, מה שאומר שהם בעצם גורים. אם אנשים היו מעקרים ומסרסים את הכלבים שלהם רוב ה80 אחוז הזה, שהם בעצם גורים, לא היו קיימים ולא היה צריך להמית אותם.
אני לא בעד המתת כלב רק כי עבר חודש ולא מצאו לו בית. אבל אני גם יודעת שאין מה לעשות עם כל אותם 100 אלף כלבים כל שנה. יש הרבה יותר כלבים ממקומות שיאמצו אותם. ואם נסתכל על זה בצורה חומרנית, היצע הרבה יותר גדול מהביקוש.
אז עד שלא יעוגן חוק המפכח על כמות הכלבים בישראל, לא בדרך המתה אלא בדרך של עיקור וסירוס המצב לא ישתפר. שלא לדבר על העובדה שצריך גם להכניס את העניין לחינוך כי לצערי אנשים פשוט לא מודעים למצב הנוראי שבעלי החיים בישראל נמצאים כיום. העמותות קמו כי המדינה מספקת תשובה לא מספיק טובה לבעיית בעלי החיים הנטושים (הסגרים) ואין להם תמיכה כלכלית, חברתית ומדינית חזקה מספיק. אנשים מעדיפים (ואני לא שופטת אותם על כך, רק מציינת עובדה) לתרום כסף כדי לעזור לבני אדם. ככל שהמצב הסוציו-אקונומי גרוע כך מצבם של הכלבים במקום יהיה גרוע יותר. ובישראל לצערי יש הרבה מאוד מקומות עם מצב סוציו-אקונומי כושל.
כך שעד שהמצב לא ישתפר, בין שאר הדברים, אנשים ירשו לעצמם להרדים את הכלבים של השכנים שלהם על דעת עצמם, כי העמותות לא יכלו לקחת את הכלב ולטפל בו.
ישן 15-11-2011, 23:23

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כל מה שאמרת טוב ויפה..."

אכן זה לא פותר את הבעיה המיידית. אבל עצוב לי שהגענו למצב שהפיתרון הכי קל ומהיר הוא להרעיל את הכלב של השכן.
יש מלא דברים לנסות לפני, אם הבן אדם לא מתייחס, יש לעשות את מה שהציעו לפני ההרעלה, ואם זה לא עוזר, אפשר לתבוע אותו. אבל בלי קשר, אילוף יכול לעזור הרבה פעמים (רק שלצערי אנשים מעדיפים לזרוק את הכלב ואולי להרוג אותו לפני שהם ישלמו למאלף).
בכלל, לבעיה המיידית הזאת אין לי פיתרון. לצערי יש הרבה דברים שאני לא יודעת מה הדבר הנכון לעשות לגביהם בתחום. יש הרבה דילמות מוסריות ואני סתם מתבאסת בכל פעם שעולה חדשה שהייתה נמנעת אם רק היה פיקוח נכון על ילודת בעלי החיים בארץ.
ישן 15-11-2011, 23:17

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לא "להרדים" - להרוג. הכלבים..."

דבר ראשון, אם היו כורתים לי את הרחם הייתי מרגישה הקלה במושגי מחזור.
אבל עכשיו ברצינות, להרוג זה לא בסדר כי מי אני שאקח את החיים של יצור אחר בצורה כזאת. ובטח שלא בלי שום סיבה מוצדקת (נגיד אם אני אהרוג אותו כהגנה עצמית, עד כמה שזה עצוב, זה מתקבל מבחינתי). אבל חוץ מזה, זה לא ההמתה עצמה שמפריעה לי, זו העובדה שהכלבים האלה נולדו וסבלו עד נשימתם האחרונה. אני יודעת איך זה. אני עובדת עם הכלבים האלה (רק שאצלנו לא ממיתים אותם). אותם כלבים שמומתים מגיעים לתא צפוף בוא הם צריכים להילחם עם כלבים אחרים על תשומת לב (במקרים הטובים בהם הם אשכרה באים במגע עם מטפלים), מקום בלהקה, מקום פיזי בתא, אוכל מים והגנה. כלבים הם חיות להקה, וכמעט כל אחד מהם שואף להגיע הכי למעלה בהיררכיה הלהקתית. כך שהרבה פעמים הם רבים (אפילו עד מוות) כדי להשיג את זה. אתה יודע כמה פעמים ביום אני צריכה להפריד בין כלבים שרבים? אתה יודע איזה סבל זה לראות אותם עכשיו בחורף קופאים מקור בחוץ רק כי אף אחד לא רוצה אותם? אז אנחנו עושים מה שאפשר בשבילם, אבל יש לנו מגבלות כלכליות וזמניות (מבחינת זמן להקדיש לכל כלב). אפילו שמיכות אי אפשר לשים להם על המיטות כי הם מפרקים אותם ובולעים אותם ואז יש להם חסימת מעיים והם יכולים למות (או שמנתחים במקרה אחד שהיה לנו, אבל זה עדיין לא היה אידאלי כמו שאם הם לא היו עושים את זה) אני לא מאחלת לאף אחד כאלה חיים. אז למה לתת להם לסבול ככה מראש אם יודעים שזה מה שיקרה להם?
עיקור/סירוס לא כואב לכלב/ה. הם עוברים את זה כמו כל ניתוח אחר. מה גם שזה מונע מחלות עתידיות.
ציטוט:
מתוך אתר "תנו לחיות לחיות" : חשוב לזכור כי לכלבכם העיקור/הסירוס תורם לחיים בריאים יותר! אצל זכרים - מניעת סרטן האשכים והפרוסטטה. אצל נקבות - מניעת סרטן הרחם והשחלות, מניעת דלקת רחם. כמו כן, מניעת סרטן העטינים - סרטן נפוץ וממאיר ב%50- מהמקרים בכלבות וב%90- (!) מהמקרים בחתולות. ככל שמעקרים מוקדם יותר, הסיכון לסרטן זה יורד, עד כדי כך שהסיכון בחיה לא מעוקרת הוא פי 7 מזה שבאותה חיה לו עוקרה לפני הייחום הראשון.

חוץ מזה, אם הייתי יודעת שלילדים העתידיים שלי לא יהיה איפה להיות אז היו שמים אותם במקום בו התנאים נוראיים והם צריכים לסבול עד שבסוף יהרגו אותם בזריקה הייתי מעדיפה שיוציאו לי את הרחם בלי להתבלבל בכלל. העניין הוא שאני יודעת שלאותם כלבים (וגם חתולים) זה קרה, זה קורה וזה יקרה.

ולעזאזל איתך בן אור! עכשיו גרמת לי להיכנס לחפירות האלה! אין לי זמן, אני צריכה ללכת לישון ולקום מחר מוקדם! (כדי, איך לא, לטפל בכלבים...).
ישן 15-11-2011, 23:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "דבר ראשון, אם היו כורתים לי..."

עיקור וסירוס מונעים חלק מהמחלות. מוות מונע את כל המחלות. זה לא תירוץ.
ההצדקה הזו מקבילה לזה שההורים שלך היו כורתים לך את הרחם אחרי הלידה, ובגיל 12 היו אומרים לך "טוב, אבל לפחות לא תקבלי תחטפי סרטן ברחם"...

אולי לא נסתפק בכריתת אשכים/רחם אלא נכרות להם גם את הרגליים?
זה ימנע סרטן עור ברגליים.

אבל מה עם סרטן הריאות? הכבד? הלבלב? הגרון?
נצטרך לכרות גם את כל אלה, ויהיה לכלב קצת קשה לחיות בלי האיברים האלה...

גם הסיפור של "לא כואב להם" לא עוזר.
אפשר לבצע הרדמה ואז לעשות ניתוח
ואפשר לבצע הרדמה ואז לחתוך ת'ראש.
הם יעברו את זה "כמו כל ניתוח אחר"...
(ואפשר פשוט לתת להם מנת-יתר של אופיום או משהו כזה).

השאלה היא לא האם את מעדיפה שהילדים שלך יסבלו או לך יכרתו את הרחם.
השאלה היא למה זה מוצדק לכרות את הרחם לכלבה, אבל לא מוצדקת להרוג את אותה הכלבה?
אני לא מדבר על הגורים שלה - אני מדבר על אותה אחת.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר