לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2009, 00:18
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תודה רבה, אכן מאוד מרשים......"

לי תמונות כאלו דווקא עושות רע בלב. הייתי שמח אם אפשר היה לשמור את לקחי השואה תוך מחייה שלמה של האדם היטלר. הרי איפושהוא יושב מישהו, מסתכל על תמונות כאלו בלי לדעת את ההקשר ואומר לעצמו "ואללה, כזאלו סדר, ארגון והתלהבות; כניראה שהנאצים לא היו גרועים לגמרי".
והם כן.

בכל מיקרה:
- המנוולים בחולצות החומות שמקיפים את א.ה. בחלק מהתמונות הם אנשי SA, שיחוסלו ב- 34' ע"י חבריהם המנוולים בחולצות השחורות (SS). דוגמא מאלפת לנאמנות וחברות.
- כפי שציין נחמיה, המסדרים והטקסים יצרו בזמנו רושם של מדינה יעילה ומאורגנת, רושם שנותר גם לאחר 45' (למשל, בספרון"הגל"- למי שקרא) ונותן נקודות זכות לנאציזם בעיני אנשים מסוימים. בפועל, גרמניה כמדינה היתה יעילה פחות מבריטניה ובריה"מ, וייצרה פחות כלי נשק למרות שהיו לה יותר חומרי גלם ותשתית תעשיתית; כלומר, הנאציזם כשל כשיטת שילטון ולא רק מבחינה מוסרית. הנצחונות בשדה הקרב הושגו דווקא בזכות תקשורת טובה בין דרגי הפיקוד (פיקוד מכוון משימה) ותו"ל מתקדם, לא בגלל צייתנות ומאסה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2009, 11:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לי תמונות כאלו דווקא עושות רע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
הייתי שמח אם אפשר היה לשמור את לקחי השואה תוך מחייה שלמה של האדם היטלר.

אני דווקא לא מסכים.

אם זו הייתה "מפלצת", יצור "לא אנושי" שעשה את זה, מעין "שטן על פני האדמה" - אז אנחנו יכולים לישון בשקט.
הרי אלו דברים נדירים, ובכלל, אם תבוא מפלצת עם קרניים על הראש אנחנו הרי לא נשתף איתה פעולה, נכון?

אבל אם זה היה אדם, כמוני וכמוך, עם קצת יותר כריזמה שהוביל את זה, ואלו היו אנשים בדיוק כמוני וכמוך שהוציאו הכל לפועל - אז מדובר בעולם שונה לחלוטין.
בעולם כזה אנחנו חייבים לשמור על העירנות שלנו, לוודא שאחד נוסף כזה לא מתחבא בממשלה שלנו, בצבא או בפקידות הממשלתית. לוודא שהוא לא חי כבר בנינו, ולוודא - כל יום מימי חיינו - שאנחנו לא למעשה מיישמים מדיניות של אדם רגיל כזה, שמסוגל למעשים כל כך מחרידים, אבל גם מאוד אנושיים, כמו רצח עם.

רק אם כולם יאמצו את הגישה השניה, רק אז נהיה מוגנים מפני חזרת הפאשיזם הנאצי ודומיו.

זו לפחות דעתי, ולפחות בחיי האישיים אני מיישם אותה.

ישן 05-10-2009, 12:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "זה יכול לקרות כל יום מחדש,..."

ניסיונות השמדה של קבוצות אתניות/דתיות נפוצים בעולם.
סודן, צבא לורדס, קמבודיה של פול פוט, רצח העם של בני המאיה בגוואטמלה, "אושוויץ של אפריקה" בגינאה המשוונית, "טבח הלמט" ו"טבח הקסימו" בברזיל, טבח הפיגמים במלחמת קונגו השניה.

וזו גם לא המצאה חדשה, מ"מלחמות האינדיאנים" בארה"ב, דרך "מלחמות האדמה" בניו זילנד, "הדור האבוד" באוסטרליה, עד לקולוניות הפורטוגזיות (אנגולה) ובלגיות (קטנגה) באפריקה, החל ממסע הצלב הקתארי (נוצרים ססטיאנים נגד נוצרים גנוסטים), "מרד התפוצות" בצפון אפריקה ועמלק בתנ"ך, וכולל מאות מקרים נוספים ששכחתי לבטח.

אבל היחיד שהיה דומה למסע ההשמדה הנאצי שאני מסוגל לחשוב עליו הוא רצח העם שנוהל בקמבודיה בראשות פול פוט בשנות השבעים. רצחו שם מספר מיעוטים אתניים (שבטי הקאם, וויאטנמים, סינו-חמרים ועוד), קבוצות דתית (מוסלמים, בודהיסטים), "אינטלקטואלים" שלא תמכו במשטר ועוד.

אתה מסוגל לחשוב על עוד מקרה שחרג מ"רצח עם" ומגיע לרמה של סיסטמטיות כזו, כמו זו של השואה הנאצית?

ישן 08-10-2009, 23:44
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] הייתי שמח אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אני דווקא לא מסכים.

אם זו הייתה "מפלצת", יצור "לא אנושי" שעשה את זה, מעין "שטן על פני האדמה" - אז אנחנו יכולים לישון בשקט.
הרי אלו דברים נדירים, ובכלל, אם תבוא מפלצת עם קרניים על הראש אנחנו הרי לא נשתף איתה פעולה, נכון?

אבל אם זה היה אדם, כמוני וכמוך, עם קצת יותר כריזמה שהוביל את זה, ואלו היו אנשים בדיוק כמוני וכמוך שהוציאו הכל לפועל - אז מדובר בעולם שונה לחלוטין.
.

זאת בדיוק המסקנה שאליה הגיע הפסיכיאטר היהודי אמריקאי שראיין את הפושעים
במשפטי נירנברג בטרם תלייתם , הם לא היו מפלצות הם היו אנשים רגילים וזה
בדיוק מה שמפחיד .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר