לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2011, 21:35
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום מועדון השייטים ת"א - ירקון...כמה תמונות, שבת של חורף ו...המון אווירה....

האמת היא שהכל התחיל בהודעה של ידידינו ilanb בפורום צבא ובטחון כחלק מאשכול שעסק במטווח לרובה אוויר שלא יוקם ברמת אביב...
איך שהוא עניין מועדון השייטים הוותיק שעל גדת הירקון השתרבב לאשכול ההוא בהודעתו של ידידינו בה נטען כי גם גורלו של המועדון מוטל בספק והוא נמצא על הכוונת של ערית ת"א וכמה כרישי נדל"ן....
ואז נזכרתי כי לא רחוק משם, ממש לא רחוק...נמצא עוד מבנה של מועדון שייט, מבנה מאוד ישן אך מטופח שהוקם כעשור וקצת לפני קום המדינה....

וקצת בנימה אישית....
כילד שגדל באחת השכונות הסמוכות לירקון ונהג לשוטט לא מעט בסביבה, תמיד היה נראה לי המבנה החום ויוצא הדופן הזה כמסתורי משהוא....
באותן השנים לא היה האזור של גדת הירקון כה מפותח כפי שהוא היום, דרך עפר, המון צמחייה וקני סוף ומעט מאוד אנשים שהסתובבו שם...
כל זה היה פשוט תפאורה מושלמת לפעולות צופים ליליות ושיטוט של סקרנות מדי פעם....

שילוב של שתי הסיבות שהובאו לעיל, גרם לי לצאת בשבת שעברה (שהיתה מאוד חרפית להזכירכם) ולשים פעמי למקום למרות הגשם כשאני חמוש במצלמה והמון כוונות טובות...

הגעתי למקום בסביבות השעה 11:00 ועל פנו נראה כי עקב מזג האוויר לא ממש מתקיימת בו פעילות כל שהיא...
נעמדתי מול הגדר ועיני התחילו לחפש.... לחפש את סימני העבר של המבנה, את מה שמסתתר מאחורי הצבע ותוספות בנייה מאוחרות...

זה הזמן לציין קצת פרטים על עברו של המקום....
המועדון הוקם אי שם בשנת.....1935 ועברו כרוך בעברה של העיר ובצורה מסויימת גם של המדינה....
הפלי"ם התאמנו ממש כאן בסמוך, כ"ג יורדי הסירה, המקום שימש כאתר לתחרויות ברמה הלאומית וכמדומני גם בן לאומית, המקום הוליד דורות של שייטים/חותרים שחלקם הגיעו להשגים מרשימים...בקיצור....המון עבר !
מה זה המון?... מלא!.....
העבר ניבט אלי החל מצורת המבנה המיוחדת בעלת מוטיבים שקשורים לשייט וימאות (חיפוי העץ, החלונות העגולים), הדקלי הגבוהים שבחצר, אותם דקלים שהעסיקו ומעסיקים אותנו לא מעט ולרוב מהווים כסימון לאתר הסטורי כזה או אחר, שלט השיש הקטן עליו שמות חברי המועדון אשר נהרגו במלחמת השחרור(!), אפילו הריצוף ("בלטות" של פעם) והשלט התלוי על גדר המועדון בו מספר תמונות של חותרים מן העבר....

להתרשמותכם:

שלט זכרון המספר את סיפורו של המקום והאתר הסמוך אליו....
(לא יודע מי עיצב והמליץ על הסוג הזה דווקא של שלטים אך צריך לאמץ את היניים בכדי לקרא מה בכלל כתוב שם).....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מספר תצלומים ממספר זוויות של המבנה, לוח הזכרון והשלט שעל הגדר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בשלב זה בו אני פוסע לארכה של הגדר אני מבחין בבחור ארוך שיער וחייכן אשר פונה אלי באדיבות ולהפתעתי ושמחתי לאחר שאלה לפשר התעניינותי במקום ותשובה שנתנה ממני, מציע לי הבחור להכנס ולצלם את המקום גם מבפנים (למרות שעל פניו ולאחר מכן גם בוודאות, הוא די סיים את עבודתו ותכנן לצאת הביתה)!
איזה כיף...
אדיבות וחיוך אינם כה נפוצים כיום לצערי...
ואולי זה גם המזג האוויר ?...
מה זה חשוב....

אז אני נכנס לחצר...
וזוכה לראות את המקום המוכר הזה לראשונה גם מבפנים...
הנה המבנה הסמוך ממערב ששייך לדעתי למרכז ללימודי שייט אך בנוי ע"פ אותם מוטיבים...
תראו את גזעי הדקלים היפים:

בשלב הזה מציע לי הבחור הנחמד לעלות לקומה השנייה ולצלם גם שם תוך שהוא מספר לי כי על הקירות תלויות לא מעט תמונות מעברו העשיר של המועדון והמקום בכלל....
לא צריך לשכנע אותי....

עלינו למעלה, הדלת נפתחת.... ולעיני נגלה חדר גדול ספון עץ וניחוח שמשלב את ריחו של העץ, הגשם שבחוץ וסוג של ריח ששמור למקומות בהם מאוחסנים דברים ישנים....קשה להסביר אך אני מניח שמי שביקר לא פעם בחנויות לעתיקות יבין על מה אני מדבר.....
החלל והאולם פשוט מקסימים ולא יכולים שלא להזכיר לי איזה מועדון חתירה בריטי טיפוסי....
בר וכורסאות והמון גביעים, תעודות ותמונות שחור לבן......
אני עטוף בנוסטלגיה...נפלא!
ובפרט שמולי חלון גדול שמהווה גם דלת יציאה למרפסת המשקיפה לצפון ולירקון....
איזה שילוב מושלם של מקום ומזג אוויר...
רק חסרה לי כוס של יין פורט חזק או בכלל....בירה קרה קרה.....

לשיפוטכם...
תצלום החדר וחפצים, תמונות וכו'...
(מתנצל על האיכות של חלק מצילומי התמונות אך התאורה והזכוכית שכיסתה אותן לא ממש סייעו לי)....

החדר/אולם והמראה מהמרפסת:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ושלל תמונות משלל תקופות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקסים !

ומשם...יורדים למטה....
ידידינו ilanb סיפר כי במהלך ביקור שערך במקום בעבר הרחוק, הראו לו את ה"סטנדים" המקוריים עליהם הונחו סירות החתירהששימשו לאימוני הפלי"ם שהתאמן היכן שניצב (עדיין) המטווח בבית הפועל (אוסישקין)....
לא יודע אם זה מה שצילמתי (האמת היא שממש כבר לא היה לי נעים מהבחור שהתעכב בגללי), אך המיקום והמראה של הקורות התומכות של המבנה היו נראים לי כמקוריים גם במקרה דלהלן.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולסיום.... הירידה לכוון הנחל בה מורידים ומעלים את הסירות אל ומהמים......

וכאן גם הסתיים לו הביקור הלא כל כך מתוכנן שלי במועדון.....

נפרדתי לשלום מהמארח הנחמד (לא לפני שהסברתי לו מה הוא אתר "פרש" ובאיזה פורום תופיעה ההודעה).....
כולי תקווה שהוא יציץ כאן...
וכולי תקווה שהמועדון ההסטורי והיפה כל כך לא מחשב בימינו את קיצו לאחור כמו בית הפועל הסמוך שבגינו בכלל הגעתי הנה.....

הלוואי.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 23-11-2011 בשעה 21:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר