לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2011, 11:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ה- XM25 "שלא עובדת" נמצאת..."

לא שכחתי את זה.
להפך. כבר בפברואר הצגתי חישובי עלות תועלת שהראו שלאמריקאים עדיף לרכוש מיד את הרפאים.
מסתבר שכבר היו אמריקאים שעו את החישובים לפני.

כמה שאלות:
כמה יחידות נמצאות שם?
מה העלות השנתית פר משגר בשנה זו?
מה העלות בשנה הקודמת?
מה העלות בשנה הבאה?
האם המשגר גמר פיתוח או שייתכן מאד שיתגלו בו תקלות שיחייבו תכנון מחדש?
מה המשקל של המשגר (ניתן "הנחה": בלי מחסנית ובלי חימוש)?

אותן שאלות כנ"ל לגבי החימוש
שאלה נוספת לגבי תתי חימוש, כמה סוגי תתי חימוש קיימים?

האם היעד של 12,000 יחידות משגרים בשנת 2012 הוא ראלי בהינתן העובדה שהמשגר רחוק מגמר פיתוח וטרם הוקם פס ייצור סידרתי?

נכון שאם הפיתוח יצליח אז יהיה להם את נשק החלומות שיהיה קל, מדוייק, עם מחסנית בלתי נגמרת שרודף אחרי האוייב גם אם הוא כבר לא בנקודה שאליה שוגר הרימון. ואחרי חישוב משוקלל של הפיתוח, חלקי מיליוני הרובים שיוזמנו + הרובים שימכרו לבנות ברית, גם העלות תהיה אפסית.

אבל, זה בתנאי שהפיתוח יצליח, אם הוא יצליח ואם בכלל הם יתנו למפתחים להמשיך לעבוד ולא "יהרגו את המהנדס," דקה לפני שיש לו מוצר עובד, כמו שהאמריקאים אוהבים לעשות.

ועוד נקודת אחת שמעיקה: הם צריכים מערכת עובדת כבר אתמול, לא בעוד עשר שנים.

את זה הם יכולים לקבל באמצעות MPRS (כן, רפאי"ם שעברה כמה גלגולים).
רימון רסיק אוויר, מעל למטרה, מדוייק, שעושה שימוש בנשק קיים, בלי להחליף לרובאים את הנשק המוכר ובלי הדרכות שנמשכות חודשים, שכבר עובד.
אז נכון, אין לו מחסנית והמפתחים היו שמחים לעוד כמה גרושים כדי לרוץ ולהגשים עוד כמה הישגים שכבר נמצאים להם על קצות האצבעות.
רכישה אמריקאית, אפילו רק השקעה, יכולה להזניק את הMPRS עוד כמה צעדים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2011, 01:01
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אלה חוקי המשחק"

תקן אותי אם אני טועה אבל M-32 (או MSGL) יכול רק לשפר את קצב האש (באמצעות התוף שישה כדורים, לא מחסנית).

הוא לא ממש משפר את הדיוק (גם לא כשמרכיבים עליו את הכוונת השלכה המסורבלת)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://media.defenseindustrydaily.com/images/ORD_M-32_40mm_lg.jpg]

הנתונים בפרסומי היצרן: ירי יעיל 150 מ' טווח מקס' 400 מ'

הוא גדול, כבד ומסורבל ולא מחליף את הנשק האישי של הרובאי (6 ק"ג ריק, באזור ה7 ק"ג עם תחמושת, תלוי בסוג נרימונים).

אין בו מט"ל, העברת טווח לכדור או אפשרות לירי רסיק אוויר.

הוא לא ממש זול (בטח לא מאות דולרים, יותר קרוב ל20K$ לחתיכה!)

אז מה היה לנו?
מוצר מדף שהוכח בקרב מאז 2006.
עם יתרון בודד וערימה של חסרונות.

סליחה, שכחתי יתרונות נוספים: הוא נראה טוב ויש לו הרבה מסילות להרכבת אמצעים שלא צריך.

ישן 25-11-2011, 05:08
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
לא באתי להשוות בין M-16 עם מטול ו-MPRS
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תקן אותי אם אני טועה אבל M-32..."

לא באתי להשוות בין M-16 עם מטול וכוונת MPRS וה-M-32, אלו מערכות נשק שונות, אלא להראות שיש עוד אופציה ולא רק ה-X-25. היכולת של ה-M-32 לירות 6 כדורים ב-3 שניות זה בהחלט יתרון גדול. בנוסף הכדור של ה-40 מ"מ הרבה יותר קטלני מכדור של 25 מ"מ, לתחמושת 40 מ"מ יש מבחר גדול מאד של כדורים כגון: כדור חדש שנקרא "מרקורי" עם טווח של 800 מטר, ראה קישור למטה, וכדור "טרמוברי" XM-1060. ה-M-32 קל במקצת מה-X-25, הרבה יותר זול וכמובן זמין במיידית.
אני מניח שבעתיד הקרוב נראה כדור 40 מ"מ שיוכל להתביית על כתם לייזר.
אשר לחוסר האפשרות של ה-M-32 לירות כדורים נפיצי אויר, זה נכון כרגע, גם למקל"ר לא הייתה אפשרות כזו בעבר, אבל בעזרת תוספת מסוימת היכולת הזו התאפשרה, אני בטוח שזה ניתן לעשות גם ל-M-32 כך שניתן יהיה להתקין עליו כוונת MPRS

http://videos.howstuffworks.com/dis...enade-video.htm
ישן 25-11-2011, 09:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "לא באתי להשוות בין M-16 עם מטול ו-MPRS"

יח"צנים של XM25 מנסים לספר שכבר מייצרים עבורו תחמושת שתהיה עדיפה על תחמושת 40 מ"מ הקיימת, ועוד ייצרו עוד תחמושת טובה יותר שכבר נמצאת בפיתוח.
אשרי המאמין.

על חיבור של כוונת MPRS לMGL (האבא של M32) מדברים כבר הרבה שנים, אבל אלו שמדברים לא ביצעו ניסויי היתכנות... עד כמה שאני שומע הדבר הזה לא ישים הנדסית.

כוונת בסיגנון MPRS למקל"ר, לעומת זאת... זה כבר משהו אחר...

ישן 25-11-2011, 21:06
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
אז מה היה לנו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יח"צנים של XM25 מנסים לספר..."

[QUOTE=יוסיפון]יח"צנים של XM25 מנסים לספר שכבר מייצרים עבורו תחמושת שתהיה עדיפה על תחמושת 40 מ"מ הקיימת, ועוד ייצרו עוד תחמושת טובה יותר שכבר נמצאת בפיתוח.
אשרי המאמין.
כל שיפור שניתן לעשות ל-25 מ"מ ניתן לעשות גם ל-40 מ"מ כך שאת הפער בין היכולות של שני הכדורים לא סביר שאפשר לסגור.

על חיבור של כוונת MPRS לMGL (האבא של M32) מדברים כבר הרבה שנים, אבל אלו שמדברים לא ביצעו ניסויי היתכנות... עד כמה שאני שומע הדבר הזה לא ישים הנדסית.
קשה לי להאמין שזה לא ניתן לביצוע. ישנם שתי אפשריות שאני מכיר שצריכות לעבוד. ST.Kinetics 1 ו-ריינמטל פיתחו קייט שניתן להרכבה על כל מקל"ר' כולל ה-MK-19 העתיק שלנו. הקייט כולל: מחשב כמו ה-MPRS והתקן לתיכנות הכדור שמותקן בקצה הקנה. ניתן לראות את ההתקן בקצה הקנה של המקל"ר שבתמונה. המחשב מעביר נתונים לגבי הטווח בזמן שהכדור עובר בקנה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
2. אותו מיתקון שנעשה לM-16 על מנת לחבר עליו את ה-MPRS ניתן לדעתי לעשות גם על MGL. נכון שיש לו 6 תאים, אבל רק נוקר אחד. בתמונה למטה ניתן לראות כיצד הדבר נעשה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כל הכתוב בא להבהיר שלע"ד ה-MGL עדיף על ה-XM-25, מה גם כאשר הקיצוצים בתקציב הבטחון יגיעו, לדעתי הפרוייקט של ה-XM-25 יבוטל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר