לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2011, 08:48
  CLking9 CLking9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
שלום לכולם אני בבעיה רצינית ואני לא יודע מה לעשות!

שלום לכולם אז ככה שמי חן ואני התגייסתי לפני בערך חודש וחצי,
למדתי אלקטרוניקה בבית ספר וסיימתי עם תעודת בגרות ותעודה טכנולוגית(יב')
גוייסתי לחייל האויר עשיתי טירונות בטכני והביאו אותי לשבוע מיונים
בשבוע מיונים נפתחו לנו 6 קורסים רק אוויוניקה דרג א',
עכשיו אני פרופיל 45 עם פריצת דיסק וברגע שראיתי ת'קורסים עשיתי קצת טררם ועפתי משם-הודחתי מהמערך הטכני של חייל האויר ונתנו לי צו לשדה דב לקצין מיון לקבלת תפקיד חדש,
לפי מה שהבנתי הוא הולך לתת לי להיות טבח נהג עובד רסר וכו'
ות'אמת שלא באלי כל כך על זה נכון זה יומיות וקרוב לבית מה שאני רוצה אך אין לזה תועלת לאזרחות ואני רוצה לעשות תפקיד במקצוע שלי בצבא עם משמעות ועם מוסר לאזרחות ושיהיה יומיות,
עכשיו אני לא יודע איזה תפקידים יש ממש ואני חייב עזרה של אנשים שמבינים...

אז כל מי שיודע תפקידים ויכול לעזור לי אני מאוד מאוד אשמח והודה לכם זה העתיד שלי!

תודה לכל העוזרים והמשך יום מעולה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2011, 11:29
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי pimsin שמתחילה ב "[QUOTE=Max206]הבנאדם קיבל..."

אכן קשה להגיד שאויוניקה דרג א' הוא מקצוע מועיל לאזרחות. לא כמו דרג ד'. לא ברור אילו 6 קורסים בדיוק נפתחו בגף אויוניקה (חלק נחשבים לטובים על פני האחרים). חלק מהמקצועות עמוסים יותר בעבודה פיזית, חלק פחות.
בזמנו רציתי להיות חמ"מניק בטייסת נץ/ברק, למרות שידעתי שזה טחינה, בין היתר כי חשבתי לעסוק בחשמלאות תעופתית בעתיד בצבא או באזרחות. זה לא קרה.
במקרים חרגים יש אפשרות לחכות למחזור הקורסים הבא (אם הקורס שרוצים לא נפתח). זה די נדיר אבל ראיתי שקיים.
בכל אופן, הסיבה שהגבתי כמו שהגבתי היא שלכל אורך הדרך פותח השרשור לא מתפלא ששולחים אותו לתפקיד שלדעתו לא יוכל לבצע, אלא שיש לו סעיף ליקוי (משתמש בו כמו קלף) והוא רוצה משהו מועיל לאזחרות עם יומיות.
ככה לא בוחרים מקצוע מועיל - זה תן וקח.
אם אתה רוצה תועלת - תעבוד קשה. זה בערך השיטה.
נכון שהוא רוצה יומיות כי הוא אסטמטי (אבל כבר אמרתי בשרשור אחר שלאסטמטים יש חדרים נפרדים עם מזגן ותנאים טובים יותר). ונכון שיש פריצת דיסק אבל לשם כך יש "פטור משקל".
לכל דבר יש פתרונות.
שירתתי ביחידה מבצעית קרקעית והיה לנו קצין עם פריצת דיסק שרץ עם ציוד קרב בשוטף. לא זוכר אם ראיתי אותו פעם עם מאג אבל לא מאמין שבתקופה שלו שם הוא הצליח להימנע מזה. להסתובב עם מאג, אפוד מאג ולפעמים גם קנה ספייר בשטח זה לא ממש טוב לגב. הכל שאלה של רצון.
אם כבר, אני מאמין שהיה יותר סיכוי אילו היה מסיים את הקורס, הולך לשרת, ואם לא היה מסתדר מסיבות בריאותיות - היה מסביר זאת לרופאים ולמפקדים שלו. סבירות הרבה יותר גבוהה שאם היה חייל טוב עם תוצאות טובות היו עושים לו הסבה לדרג ד' (גם יש רקע והכרות עם מערכות).
בכל אופן, אם לא בא לך על מקצועות "חופשיים" כגון פקח טיסה וכאלה, שזה גם מועיל לאזרחות וגם מקצוע משמעותי, תסביר את המוטיבציה שלך ותתעקש להגיע ליא"א או ל-108.
ישן 05-12-2011, 22:51
  pimsin pimsin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "אכן קשה להגיד שאויוניקה דרג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
שירתתי ביחידה מבצעית קרקעית והיה לנו קצין עם פריצת דיסק שרץ עם ציוד קרב בשוטף. לא זוכר אם ראיתי אותו פעם עם מאג אבל לא מאמין שבתקופה שלו שם הוא הצליח להימנע מזה. להסתובב עם מאג, אפוד מאג ולפעמים גם קנה ספייר בשטח זה לא ממש טוב לגב. הכל שאלה של רצון.

זו לא שאלה של רצון, זו שאלה של שכל. מי שסובל מבעיה רפואית ולא נמנע מפעילות שעלולה בסבירות גבוהה להחריף את הבעיה הוא אידיוט. יש מספיק אנשים עם בריאות תקינה שיכולים לבצע את העבודה.

בכל מקרה, אם הטכני שיחררו אותו מהמערך הטכני תוך שבוע בלבד לאחר שעשה רק "קצת טררם" כנראה שהשתכנעו מעל לכל ספק שמקומו לא שם. לא מוותרים על טכנאי סתם כך. גם אם הוא משתמש בסעיף ליקוי כ"קלף" כדי לקבל תפקיד שמתאים לרצונותיו, כל עוד התפקיד שהוא שואף אליו הוא משמעותי, אני לא רואה בכך כל פסול.
ישן 07-12-2011, 14:46
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי pimsin שמתחילה ב "תרומה של מקצוע לעתיד הוא..."

1. לגיטימי בהחלט, גם אני שירתתי במקצוע הטכני שלמדתי, צברתי ניסיון ובחברה ציבורית אחת שעבדתי בה אפילו הוסיפו לי 1% תוספת שכר עבור כל שנת ותק (שבאותה תקופה היו 3 שנות שרות חובה בצה"ל).
הסתייגות קלה - המצב הבריאותי שלי איפשר לי להתנדב למקום הכי מבצעי ומוצף בעבודה שהצלחתי כך שיתאפשר לי לעבוד קשה ולצבור ניסיון אמיתי - לתרום גם לצבא וגם לעצמי. כל אחד וההחלטה שלו, וגם היכולת כמובן...

2. האם לדעתך צריך לאפשר לאנשים ללא ידע טכני מקצועי לבצע את התפקידים הדורשים את הידע הזה? האם כל טכנאי בצבא צריך ללמוד לבצע את עבודתו מאפס? ניצול של ידע מוקדם הוא פתרון טריוויאלי והכי נכון שאני רואה בסיטואציה הזו. אגב לא כל המשרתים במקצועות טכניים למדו זאת, לפעמים נתקלים גם באנשים שהגיעו לשם בטעות ולמדו בכלל דרמה ומזרחנות. זה רק מעיד על כך שאין מספיק אנשים מקצועיים. מניסיוני - הנספחים לרוב טכנאי ברמה נמוכה מאוד לעומת מי שלמד והתנסה במהלך התיכון ו/או העתודה הטכנולוגית.
ישן 07-12-2011, 15:54
  pimsin pimsin אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "1. לגיטימי בהחלט, גם אני..."

רוב התפקידים הטכניים הם טריוויאליים ודורשים ביצוע נהלים כתובים עם מעט חשיבה והפעלת שיקול דעת, אם בכלל. כל דביל יכול לבצעם וידע מוקדם מהתיכון אינו חיוני. (ובטח לא ידע המוענק בלימודי י"ג-י"ד מיותרים שהצבא והמכללות מפתות רבים להמשיך אליהם). אין שום בעיה להכשיר בוגרי מגמות שאינן מקצועיות לשירות בתפקידים האלו והדבר אכן נעשה. רמתם כיום אינה מספקת? שיאריכו את הקורס. הצבא מכשיר לתפקידים הרבה יותר מורכבים ורגישים שכלל אינם נלמדים בתיכון. לצבא דרושים גם דוברי ערבית, ועם זאת אינו כופה על מי שלמד זאת בתיכון שירות בתפקיד רלוונטי. אין שום הצדקה לאפליה והיא לא תעמוד במבחן בג"ץ. צה"ל מרשה לעצמו להפלות את בוגרי המגמות המקצועיות מפני שרבים שייכים למעמד סוציו-אקונומי נמוך, מקופחים ממילא, בעיקר מזרחים ועולים חדשים שנוח לנצלם בעבודות צווארון כחול תובעניות, נטולות יוקרה, וכרוכות בסיכון בריאותי גבוה (קרינה, כימיקלים מסוכנים, רעש, נשיאת משקלים כבדים).

נערך לאחרונה ע"י pimsin בתאריך 07-12-2011 בשעה 15:56.
ישן 08-12-2011, 07:25
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי pimsin שמתחילה ב "רוב התפקידים הטכניים הם..."

התלבטתי אם להמשיך להתווכח. במיוחד לאור העבודה שרק אתה ואני משתתפים בדיון. מבין דבריך ישנם כמה שקשה לא להסכים איתם אבל לא הכל שחור ולבן.
אכן ישנם מקצועות דרג א' בהם כל שצריך לדעת הוא להרכיב, לפרק ולציית לצב"ד יעודי שחושב בשבילך וכל שנותר הוא לפענך את נוריות ה-GO/CHECK הירוקות.
אבל גם המקצועות הטכניים מתחלקים ל"יוקרתיים" יותר ופחות. לא הייתי מכשיר בוגר מגמת תאטרון לדרג ד'. בנוסף, בתפקידים שונים, במיוחד בשטח, היכן שאין מספר אנשי קבע של ח"א שעובדים במעבדה, קשה יהיה לאיש לא מקצועי לאלתר פתרון שיחזיר שמישות מבצעית בדחיפות. לבצע קניבליזציה נכונה, לדעת מה להלחים ומה להקריב.
בתפקידים טכניים תומכי לחימה ביחידות ומתקנים מבצעיים ובלחימה דברים כאלה הם מהותיים וקריטיים.
אם יש אפשרות להשקיע באדם וללמד אותו חשמל ואלק' ברמה בסיסית כולל חוק אוהם, קירכהוף, ומעגלי RLC, ב-RF ותחומים מורכבים יותר תאבד אותו.

באשר לערבית. כל מי שאני מכיר שלמד ערבית מצא את עצמו במפקדת תיאום וקישור או ביחידות בהן נדרש ידע של ערבית. היחיד שלא עשה זאת היה מיועד לכך ופותה ללמוד י"ג-י"ד וכך הוסב לטכנאי.

ברמת המקצועית קשה לומר שבוגר י"ב הוא חשמלאי אבל בוגר י"ד כן. הרבה יותר ניסיון פרקטי, מעבדות והבנה מעמיקה של הדברים יתרמו מאוד בעבודה המעשית. יחד עם זאת, מי שלמד בתיכון, הכיר את הצב"דים, החוטים והכלים מקרוב - תרומה משמעותית. תסכים איתי שאדם שלמד לפחות 3 שנ"ל תמיד יהיה עדיף על מישהו שעשה קורס, גם אם הוא נמשך חצי שנה.

אמנם י"ג י"ד זה סוג של מלכודת אבל אני אישית הרווחתי מזה מקצוע, תעודה, ועבודות טובות באזרחות כמו גם תפקיד מעניין בצבא. הם הצבא צריך את זה? פחות...

נשיאת המשקל ביחידות קרביות משמעותית בהרבה. גם הקרינה והראש בתפקיד שהם לא טכניים לא קטנה. אמצעי קשר, התגוננות, מערכות שונות על כלי רכב וכד'... בתפקידים רבים מקבלים זאת מאנטנות גם כשאתה מפעיל וכלל לא טכנאי - ולתפקידים אלו מתמיינים משכבות אוכלסיה גבוהות הרבה פעמים.

שכבות האוכלוסיה אגב... מסכים ולא מסכים. בשורה התחתונה קיפוח לא הייתי קורא לזה... חלק ניכר מהאנשים שלמדו ירצו לממש את לימודיהם בהמשך כך שזה משתלב לא רע.
במחבן הבג"צ זה עלול לעמוד. תמיד אפשר לפסול מקצוע ולהיות "מודח מהמערך הטכני" כמו שקרה לחברינו. כיוון שיש דרכי מילוט - אין בעיה ממשית. מצד שני זה לא אומר שחייבים לתת לך מקצועות אחרים... זכור! זה צבא - אתה חייב, הם יכולים לעשות טובה...
ישן 08-12-2011, 19:35
  pimsin pimsin אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "התלבטתי אם להמשיך להתווכח...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
חלק ניכר מהאנשים שלמדו ירצו לממש את לימודיהם בהמשך כך שזה משתלב לא רע.

אם כך אין צורך לכפות זאת על מי שאינו רוצה לעסוק בתחום...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
במחבן הבג"צ זה עלול לעמוד
.
אין סיכוי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
תמיד אפשר לפסול מקצוע ולהיות "מודח מהמערך הטכני" כמו שקרה לחברינו. כיוון שיש דרכי מילוט - אין בעיה ממשית.

מה פתאום?! לחברינו יש סעיף רפואי. דרכי המילוט של חיילים אחרים הם התנדבות ליחידה התנדבותית קרבית, עשיית הצגות לקב"ן בתקווה שיתן סעיף נפשי, או ביצוע בעיות משמעת (נפקדות/סירוב פקודה) וריצוי עונשי מאסר בגינם. שתי הדרכים האחרונות אינן מובילות לתפקידים איכותיים כמובן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
מצד שני זה לא אומר שחייבים לתת לך מקצועות אחרים... זכור! זה צבא - אתה חייב, הם יכולים לעשות טובה...

זאת תפישה שגויה ומעוותת לחלוטין. לפרט יש זכויות שהצבא מחוייב אליהם, לרבות הזכות לשיוויון הזדמנויות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר