לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2011, 19:57
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "באותה מידה גם לא ברור לי מה..."

לא הייתה לי כוונה להתנשא, ובקריאה שנייה של התגובה שלי אני עדיין לא מזהה התנשאות.
במידה וחשת התנשאות, סליחה. אבל באמת שאין לי על מה להתנשא ולכן גם לא הייתה לי כוונה כזאת.
שאלתי שאלה, זה הכל.
כי בשבילי זה ברור כמו אור השמש שהכשרה של רופאים מעזה תורמת לבנה מאוד קטנה לתהליך הארוך שכנראה כבר לא יקרה של שלום בין העמים.
אם אתה באמת לא רואה איך הכשרה מקצועית של אנשים שתפקידם לעזור תורמת לקרבה בין בני אדם, אז אני יכול לנסות להסביר, לפחות את הדרך בה אני רואה את זה.
ההצעות שלך, קורסים למפיקי תוכניות הילדים או למורים בבית הספר על מנת שישנו את דעתם. יוצאת מתוך נקודת הנחה שקורס קצר וחינוך מחדש יכולים לפתור את הבעיה.
אבל במידה ונבחר להכשיר את הרופאים שלהם, או את המורים למתמטיקה שלהם או את החקלאים שלהם
אזי אולי בתהליך ארוך ועיקש נצליח, ובלי פחד מדרך ארוכה נצליח לבנות כאן משהו בריא לאורך זמן.

אבל נראה לי שההסבר הוא מיותר כי המחלוקת היא לא על האם התהליך הזה יועיל לדו-קיום אלא האם אנחנו בכלל רוצים אותו.
להערכתי רוב הציבור בישראל לא רוצה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2011, 20:51
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא הייתה לי כוונה להתנשא,..."

אני ראיתי בשאלה שלך אם לא ברור לי איך המעשה הזה תורם לשלום סוג של התנשאות, אבל מסתבר שטעיתי וגם אני רוצה להתנצל שתקפתי אותך. בכל מקרה אחר היה לי ברור שהכשרת רופאים של מדינה אחרת תתרום לקירוב הלבבות בין שני העמים, זה שנותן את העזרה וזה שמקבל אותה. במקרה הזה ברור לי שזה לא יעזור. כדי שהדבר הזה אולי יתרום לקירוב לבבות צריך לתת פירסום למעשים האלה, לא פירסום בארץ ולא פירסום באירופה אלא פירסום בעזה עצמה. אתה חושב שמי שנכנס לבית חולים בעזה שמשתתף בתוכנית הזו יודע שהוא מקבל טיפול יותר טוב בזכותנו? אני דיי בטוח שלא. אתה חושב שבזכות התוכנית הזו החמאס לא ינצח בבחירות הבאות? אני דיי בטוח שלא.

ישן 09-12-2011, 22:37
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני ראיתי בשאלה שלך אם לא..."

יש לי סבלנות.
הבעיה הכי גדולה של תנועת שלום עכשיו זאת המילה עכשיו בשם של התנועה.
חוסר סבלנות היא תכונה ילדותית.

כל הסכם שלום, ולא משנה עם מי הוא נחתם לא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו.
התהליך בו הצד השני מפסיק להיות מפחיד ומתחיל להיות עוד בן אדם, שהעם מפסיק להיות קולקטיב אלא אוסף של פרטים. כשההבנה שלמרות השוני הוא רוצה את מה שאתה ואני רוצים כן מוביל לשלום.
זה לא פשוט להגיע למקום הזה.
חלק זה בגללנו, לא מעט זה בגללם.
אבל חייבים להמשיך לנסות.
גם אם הרופא הזה לא יוכל לספר לאף אחד על ההכשרה שהוא קיבל אבל בתפיסה שלו משהו השתנה, אזי הרווחנו משהו.

יתרה מכך, סביר להניח שכתוצאה מהכשרה כזאת כלום לא ישתנה, והנבלות שמובילים שם את העם שלהם ימשיכו להמטיר עלינו קסאמים ובך יגרמו לתושבי עזה לחטוף מנחת זרוענו. אם הפעולות שלנו בהכשרת הרופאים שלהם יאריכו חיים של בני אדם. אז אנחנו יצאנו מחוזקים.
אנחנו לא צריכים לעזור לשכנים שלנו להציל חיים רק כדי שהם יחשבו עלינו טובות.
אנחנו צריכים לעשות את זה, כי יש דרך שבה מדינת ישראל צריכה להתנהג.

ישן 10-12-2011, 20:11
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "יש לי סבלנות. הבעיה הכי..."

יש מספיק הסכמי שלום ששווים את הנייר שהם נחתמו עליו למרות שבין המדינות שחתמו עליו היה הרבה יותר "דם רע" מאשר בינינו לבין הפלסטינאים. ארה"ב איידה מאות אלפי יפנים ופצעה כמות שווה, אם לא גדולה יותר, כשהטילה את שתי פצצות האטום, למרות זאת היום יש שלום יציב וטוב בין יפן לבין ארה"ב. השוני בין הפלסטינאים לבין היפנים לדעתי הוא שבמקרה של האחרונים מדובר במלחמת חורמה שלא תיגמר מבחינתם עד שאנחנו לא ניהיה פה. זה נכון שגם אנחנו עשינו טעויות בדרך שבה התנהגנו עם הפלסטינאים אבל אצלנו רוב האנשים הגיעו כבר להבנה שמדינה פלסטינאית זו עובדה מוגמרת. ביום שיהיה שבו יקום ארגון כמו שלום עכשיו בצד הפלסטינאי (שלא להגיד כמו בצלם או מחסום ווטש) אז נוכל לדעת שלשלום הזה יש סיכוי. כמו שכבר אמרתי אני לא רואה איך הכשרת רופאים פלסטינאים מקרבת את השלום, ואני גם לא רואה איך הכשרת הרופאים שלהם מחזקת אותנו. אם באמת רוצים לקרב את השלום יש עשרות דרכים אחרות שיהיו יותר אפקטיביות לשני הצדדים ולא רק לצד הפלסטינאי. אני חושב שאת השינוי צריך לעשות אצל האדם הפשוט ולא אצל האליטה (הרופאים) שרוב הסיכויים שכבר הבינו שאנחנו לא נוראים כמו שהחמאס מנסה לצייר אותנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר