לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2011, 17:28
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
2.12.2011 שני נפגעים בפיצוץ נוסף במחסן נשק של חיזבאללה

אמבולנסים רבים זרמו לעיירה סריפה שבדרום לבנון, אחרי שאת האזור החריד פיצוץ עז. לפי כלי תקשורת מקומיים, ייתכן שמדובר במחסן נשק של חיזבאללה שנפגע מכלי טיס ישראלי. תושבים באזור דיווחו כי חיל האוויר של ישראל פעל בשמי האזור

סוכנויות הידיעות | חדשות 2 | פורסם 02/12/11 16:59

שני בני אדם נפגעו באורח לא ברור בפיצוץ עז שהחריד אחר הצהריים את הכפרים סריפה ודיר קיפה שבדרום לבנון. כך דיווח אתר האינטרנט של העיתון "דיילי סטאר" היוצא לאור בביירות. לפי הדיווח, ההערכה היא שהפיצוץ נגרם מפצצת מצרר, או מירי של מזל"ט ישראל. תושבים בסביבה אמרו ל"דיילי סטאר" כי זמן קצר טרם האירוע, הורגשה תנועה ערה של כלי טיס ישראלים בשמי האזור.

http://www.mako.co.il/news-world/ar...e52ff331017.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2011, 17:42
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
דיווח: ''צבא לבנון חשף מתקן ריגול ישראלי, צה''ל הפציץ''
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "2.12.2011 שני נפגעים בפיצוץ נוסף במחסן נשק של חיזבאללה"

עוד מתקן ריגול נחשף? שני בני אדם נפצעו בצהריים (שישי) בפיצוץ שנשמע בין העיירות סריפא ודיר כיפא בדרום לבנון. עד כה התקבלו דיווחים סותרים באשר למקור הפיצוץ, אולם כלי תקשורת לבנוניים מדווחים כי ייתכן והפיצוץ נגרם כתוצאה מתקיפת כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר הישראלי. אתר החדשות הלבנוני "אל-אינתיפאד" דיווח כי כוחות הביטחון הלבנוניים חשפו מתקן ריגול ישראלי שהוטמן בין הכפרים, ולכן ישראל מיהרה להפציצו ולהשמידו מיד עם חשיפתו. על פי הדיווח, כלי טיס ישראלים רבים חגו מעל האזור טרם התקיפה.http://news.walla.co.il//?w=/22/1882004

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 05-12-2011, 06:25
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בגדול מסכים.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הזלזול אינו במקום"

אבל,

1. אני לא מזלזל באף אחד, בטח שלא באויבנו בצפון, במיוחד לא אחרי 2006 (זה טפשי לזלזל בערס עם גב של ארגון פשע...).

2. המרחק בין נזק מקומי (תפסו מערכת כזו או אחרת) לנזק אמיתי הוא רחוק מאד. אם המערכת היתה מסכנת בחשיפתה את בטחון המדינה...לא היו משאירים אותה שם.

3. אף אחד לא מתבסס על מערכת בודדת כזו או אחרת. אז הנזק להערכתי לא גדול.

4. אף אחד משלנו לא נפגע, וכל מה שיש לחיזבאללה ביד זה קצת אלקטרוניקה. אז הם ישלחו את זה לחברים באיראן או במדינה אחרת ויגלו את מיטב הסודות הטכנולוגיים של לפני 10 שנים. אף טכנולוגיה עתידית לא הופכת למבצעית מיד...אז הנזק הוא מקומי ומוגבל בזמן.

משעשע אותי לראות את הגאווה שלהם בלאתר כמה תיבות כאילו כבשו את גלילות..זה הכל.

כל עוד אף אחד לא נפגע, ידוע לנו בדיוק מה נמצא בידיים שלהם, וסיכוי נמוך שיש לזה משמעות אסטרטגית או אפילו טקטית...יש מקום להומור. מתנצל אם בדיחת הנייר טואלט היתה נמוכה מדי בשביל מישהו פה.

ע.
ישן 05-12-2011, 09:30
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "בגדול מסכים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי erangh1
אבל,

1. אני לא מזלזל באף אחד, בטח שלא באויבנו בצפון, במיוחד לא אחרי 2006 (זה טפשי לזלזל בערס עם גב של ארגון פשע...).הנה שוב זלזול. אולי אתה חושב שהם ערסים. אני לא חושב. ערסים לא מתאמנים באירן ויורים 25 טילי נ"ט לכול מפעיל. ערסים לא אורבים לצה"ל הגדול וחוטפים לו חיילים. ערסים לא פוגעים בחנית ואורבים באנצריה. ערסים לא מורידים לחיילי צה"ל את הראש בבופור.

2. המרחק בין נזק מקומי (תפסו מערכת כזו או אחרת) לנזק אמיתי הוא רחוק מאד. אם המערכת היתה מסכנת בחשיפתה את בטחון המדינה...לא היו משאירים אותה שם. המערכת נמצאת שם למרות שהיא מסכנת, ע"מ שתסייע במה שהיא מסייעת.זה לא נזק מקומי. מערכות כאלה "משאירים" בלוקיישן, ע"מ שיבצעו את עבודתן, למרות הסיכון שבחשיפתן ולא כפי שאתה מציין

3. אף אחד לא מתבסס על מערכת בודדת כזו או אחרת. אז הנזק להערכתי לא גדול.מי אמר? אתה ?

4. אף אחד משלנו לא נפגע, וכל מה שיש לחיזבאללה ביד זה קצת אלקטרוניקה. אז הם ישלחו את זה לחברים באיראן או במדינה אחרת ויגלו את מיטב הסודות הטכנולוגיים של לפני 10 שנים. אף טכנולוגיה עתידית לא הופכת למבצעית מיד...אז הנזק הוא מקומי ומוגבל בזמן.שוב זלזול

משעשע אותי לראות את הגאווה שלהם בלאתר כמה תיבות כאילו כבשו את גלילות..זה הכל.אתה עוסק בשעשועים, וח"א היה באוויר. אז מי מזלזל? גם צה"ל נהג להציג קלשניקוב בודד ו-2 מחסניות עם טלפון סלולרי כפיסגת ההישג הצבאי של השבוע. כך נוהגים, וכך מתנהג זה שתופס. במקום בו אני שוהה לרוב, ציידים מצתלמים ליד הצבי שהרגו כאילו זכו בלוטרי. כך נוהגים כאלה שהשיגו משהו הראוי להצגה.

כל עוד אף אחד לא נפגע, ידוע לנו בדיוק מה נמצא בידיים שלהם, וסיכוי נמוך שיש לזה משמעות אסטרטגית או אפילו טקטית...יש מקום להומור. מתנצל אם בדיחת הנייר טואלט היתה נמוכה מדי בשביל מישהו פה.אם הומור זה מה שאתה מחפש, כנראה שאתה בפורום הלא נכון. מזל שההגה לא בידיים של אגד.

לסיכום, קצת פחות זחיחות הומור וגיחוך, בכול נושא חיזבללה ומאמצי איראן גם בנשק הקונבנציונלי, היו מסייעים גם לגולשי פרש להתייחס אחרת לאוייב מתוחכם, גם אם זה נראה כביכול מגוחך.

צר לי על גישתך
מיכאל

ע.
ישן 05-12-2011, 18:41
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
לא בכוונה לפתוח ויכוח...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כל מילה בסלע!"

אבל אני חייב להתייחס לתגובה של מיכאל וסירפד:

1. הדימוי של הערס עם הגב, הוא אסוציאציה פשוטה וכנראה מיותרת למה אני לא מזלזל בחיזבאללה. לא לשם הדימוי של חיזבאללה לערסים, אלא לשם ההדגשה שזה ארגון שיש הרבה מאחוריו.

2. עומד לחלוטין מאחורי מה שאמרתי, לא כי אני לא יודע לקבל ביקורת, אלא כי מערכת טכנולוגית לאיסוף מקומי אינה יכולה לגרום לנזק רחב היקף, אם מישהו השאיר שם מערכת שיכולה לסכן את בטחון המדינה אם תחשף, אז אוי לנו ולמקבלי ההחלטות.

3.כן, אני אמרתי. אולי אני יודע ואולי לא. אבל אני יודע מספיק כדי להבין שרב הדברים לא מבוססים על מערכת בדידה, יש גיבויים ויש מחשבה של מה יקרה אם...את זה אני כן יודע.

4. שוב, לא זלזול! הטכנולוגיה מתקדמת. מה שקיים היום בשטח, היה קיים לפני 10 שנים על שולחן השרטוט..האם אני טועה?

5. ח"א היה באוויר, נכון. מראה על חשיבות מסויימת שניתנה לארוע. עדיין לא סותר את הסעיפים למעלה.

6. גם זה שצה"ל מציג קלשניקוב ושתי מחסניות זה מוריד מכבודו...אני זוכר ארועים של איתור אקדח מאולתר שגם הוצג כאילו מי יודע מה מצאנו. אולי אכן זה טבע האדם..

7.מיכאל, אתה לא מכיר אותי, אתה נשמע אדם רציני, להגיד משהו כמו "מזל שההגה לא בידיים של אגד", זה לרדת לרמה אישית, וגם קצת לא נכון.

8. זו לא "גישתי"! אני מבין שפיענחת אותי לגמרי...הנה דוגמה אחרת בה לא היה טיפת זלזול:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...269#post4031993 (מספר 44)

צר לי שצר לך.לא היתה כוונה ליצור בפורום תחושת זחיחות וזלזול.

אגב, אכן מה שיותר מפריע לי זה לא הארוע הספציפי, אלא המגמה של סיכול מודיעין. אולי שווה לפתוח על זה אשכול נפרד (אם אין. לא בדקתי עדיין).
ישן 05-12-2011, 19:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "לא בכוונה לפתוח ויכוח..."

לא רציתי להגיב כי מיכאל כבר ענה לך, אבל אני אתייחס מאחר ואתה מתעקש.

לפני הכל אדגיש שהדברים נאמרים באופן כללי, בהנחה שאכן תפסו שם מערכת ישראל ולא מדובר
בפרסום למטרות תעמולה בלבד, או ב'דמיון לבנטיני' שכולל כרישים בשירות המוסד וסנאים מרגלים.

ציטוט:
2. עומד לחלוטין מאחורי מה שאמרתי, לא כי אני לא יודע לקבל ביקורת, אלא כי מערכת טכנולוגית לאיסוף מקומי אינה יכולה לגרום לנזק רחב היקף, אם מישהו השאיר שם מערכת שיכולה לסכן את בטחון המדינה אם תחשף, אז אוי לנו ולמקבלי ההחלטות.
יש נזק מגילוי המערכת. ארחיב בהמשך למה שאמר מיכאל - שמים את המערכות לא כי אין סיכון
בהתקנתה, אלא למרות הסיכון. לא אוי ולא אבוי למקבלי ההחלטות. גם תפיסה של מרגל היא בעיה,
וגם תפיסה של ציוד על מטוס קרב שמופל זו בעיה. משתמשים בהם לא כי אין סיכון של נפילה, אלא
למרות הסיכון.
אני מזכיר לך שמישהו היה צריך להגיע לשם ולשים שם את המערכת - גם אז לא היה סיכון?

ציטוט:
3.כן, אני אמרתי. אולי אני יודע ואולי לא. אבל אני יודע מספיק כדי להבין שרב הדברים לא מבוססים על מערכת בדידה, יש גיבויים ויש מחשבה של מה יקרה אם...את זה אני כן יודע.
את זה אמרת, את זה אתה יודע, ובזה אתה טועה.
הסיבה ששמים מערכת כזאת היא זה שאין חלופה עדיפה - זולה יותר, קלה יותר, בטוחה יותר, וכו'.
אם אפשר היה לראות את הדברים האלה באינטרנט, חצב היו מוציאים אותם...
זה לא אומר שבלי המקור הזה מדינת ישראל תיפול, אבל כן סביר להניח שאת המידע הספציפי
שהשיגו מהמערכת הזאת, אין דרך חלופית להשיג. ברור שיש חפיפה חלקית בין מקורות שונים, אבל
זה לא אומר בשום פנים ואופן שמערכת כזאת מותקנת רק לצורך יתירות...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-12-2011, 14:22
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "2.12.2011 שני נפגעים בפיצוץ נוסף במחסן נשק של חיזבאללה"

עצם העובדה שבעשור האחרון החיזבאללה רושם הצלחות מסוג זה הינה מקור טוב לדאגה.
הגוף הזה עבר לא מעט מטאמורפוזות והאחרונה היא כנראה שיפור היכולת לסיכול מודיעין בשטח הנשלט על ידיהם; אם בעבר עוד היתה דלת אחורית די רחבה למודיעין על הארגון הזה אז היום יש לארגון הזה יחידת ריגול נגדי די טובה עם רקורד הצלחות לא מבוטל (ראו מקרים דומים וחיסול רשת ריגול אמריקאית) גם אם צורת ההצגה היא לא תמיד באופן שאנו רגילים לשמוע מבזקי חדשות.

אני מזמן הפסקתי לזלזל באויב מצפון, מעבר לזה שהוא נשאר פנאטי כשהיה הוא מתמקצע כל הזמן.
אני זוכר טוב מאוד את השינוי שעבר הארגון בתחילת ה 90 כששמנו לב איך הוא מתחיל לפנות פצועים תחת אש, מנהל קרב נסיגה ומשפר עמדות תחת אש סיוע של טיווח מרגמות אשר לא היה מבייש אפילו מערכות קשת ומח' 7 בגדודים (אפילו יכול לתת שיעור טוב בייצור אש תלולת מסלול דינמית לצורך חיפוי נסיגה).
אלו חבר'ה שלומדים וכאן הצורך שלנו לייצר עקומת לימוד גבוהה יותר משלהם.

באשר למערכות בתמונות, אני מניח שתמיד יש פגיעה כאשר נחשפת מערכת שלדעתי המטמין היה מעוניין שלא תראה יותר אור יום, גם אם כבר לא בשימוש. אין חוק התיישנות למערכות הללו וסביר להניח שגם כאן הם למדו לנטרל את המטענים שעד לפני כ 4-5 שנים עוד היו מרימות אותם לשמיים כשניסו לנבור במערכות דומות; שוב, הם לומדים.

בספר "הבור" מסופר על מערכות כאלו שהיו מתפוצצות בסוריה מיד פעם, על פי מקורות זרים. גם שם וגם פה הבעלים של המערכות היו רוצים לפעול בצללים ולשמור על דיסקרטיות, כך שפגיעה תמיד קיימת בחשיפה. זלזול אין לו מקום פה.
ישן 06-12-2011, 11:06
  7149 7149 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
מערך המודיעין המסכל של החיזבאללה מקבל סיוע ממעצמה טכנולוגית כלשהי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "עולה השאלה האם הם מצליחים או..."

לאור ההישגים שלהם, כפי שמצטייר מהתקשורת הגלויה, אין לי צל של ספק שהם מקבלים סיוע ממעצמה טכנולוגית בעלת יכולות, ידע וניסיון באיתור מערכות שידור כאלה ואחרות.
זה לא משהו בסדר גודל איראני או סורי, זה משהו גדול בהרבה. או ארה"ב או רוסיה מנהלות את המערך הזה. אין שום דרך להגיע להישגים מדהימים באיתור וחשיפה של מערכות ריגול כאלה ואחרות, בפרק זמן קצר מאוד, ללא סיוע של מעצמות.
בהנחה שאכן מערכות ההאזנה הונחו על ידי ישראל, מדובר בחדירה ראויה להערכה של המודיעין הישראלי לרשת התקשורת הפנימית של חיזבאללה, ועל כך יש להצדיע למי שצריך על העבודה שהוא עשה.
יחד עם זאת, מאחר ובתקופה האחרונה, מערכות ריגול אולטרא רגישות לכאורה, נחשפות על ידי חיזבאללה כעניין שבשיגרה, יש חובה לשדד מערכות ולהבין שעידן המערכות האלה הסתיים, ויש לחשוב מחוץ לקופסא כדי למצוא מענה לאתגרים שמציב החיזבאללה.
כתבתי באחד הפוסטים כאן על הזלזול שהיה בתקופתי באמ"ן כלפי ה"ערבים", ועל כך שהתרעתי על מחדלים מסויימים, אלא שאיש לא הסכים לשמוע והעדיפו להשתיק אותי. זכותם. "כולו" הייתי חייל פשוט.
החיזבאללה היום הוא גוף שמבחינת יכולת איתור מכשירי ריגול, עולה על היכולות של מדינת ישראל. לכאורה. למראית עין. לפי פרשנות שלי המבוססת על מקורות גלויים. אפשר לשנות את זה. אבל זה מחייב החלפת דיסקט. אני חושש שהדיסקט עדיין לא הוחלף. מקווה שאני טועה. לטובת כולם.
ישן 06-12-2011, 14:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "לפי הכינוי שלך בפורום אני..."

אני לא בטוח שאפשר ללמוד מהכינוי דבר כזה. להפך.

אתה כמובן צודק לחלוטין בהערה שלך לגבי המעצמות.
מספיק שחזבאללה שם את היד על המסמכים שמתארים את ההתקנה של המערכת, לדוגמה, ואין לו שום צורך ב"יכולות, ידע וניסיון באיתור מערכות שידור כאלה ואחרות". סתם לדוגמה.

לטעון לסיוע של ארה"ב או רוסיה (או סין, או מדינה בסדר גודל הזה) לחזבאללה ברמות האלה זה גם לא נחוץ מבחינה טכנית, וגם מופרך למדי מבחינה מדינית/פוליטית.

ישן 06-12-2011, 15:20
  7149 7149 אינו מחובר  

חיזבאללה לא מפותח עדיין טכנולוגית כדי שיוכל לאתר בועה ספציפית בג'קוזי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "לאיראן אין את היכולות האלה?"

זו דוגמא ציורית משהו, אבל אין להם-למיטב ידיעתי הנוכחית שאיננה מסתמכת כלל על מידע מתוך המערכת, אלא רק על מידע גלוי מהתקשורת הגלויה שלהם באינטרנט-טכנולוגיה שיכולה ליירט בועות ספציפיות בתוך ג'קוזי גדול ומבעבע...
רק מעצמה בסדר גודל של רוסיה, ארה"ב (מסכים שסין היא לא פאקטור הגיוני כאן), בעלת טכנולוגיות מהשורה הראשונה, שעוסקת בריגול טכנולוגי שנים רבות, ובקאונטר אספיונאז' שנים רבות עוד יותר, מסוגלת לעשות זאת.
אני מתקומם כאן על הקיבעון המחשבתי שמאפיין מערכות גדולות בישראל בכלל ובצה"ל בפרט. בסופו של דבר, אם תסתכלו על הדברים בראיית מאקרו היסטורית, לא הרבה השתנה מאז ימי מלחמת העולם השניה, עבור דרך מקרה אורי אילן, ועד ימינו אלה, בכל הנוגע למכשירי ריגול המוטמנים בעורף האויב. אני לא נכנס מעבר לזה, אבל בהקבלה, בדיוק כמו כלי רכב משנות השלושים, כך גם בימינו כלי הרכב בנויים ממתכת, עדיין מונעים על ידי בנזין, יש להם 4 גלגלים, הגה וכבר הבנתם את השאר...
אם נמשיך את ההקבלה לכלי הרכב, גם אם נחליף את המחשב הראשי של הרכב במחשב חדש יותר, עם GPS, רדיו סטריאו ואפילו מערכת די.וי.די פנימית באיכות HD, זה לא ישנה את העובדה שהוא עדיין פועל בהתאם לעקרונות של כלי רכב מלפני 70 שנה..
ונסיים בהקבלה לעולם הרכב, הצד השני יודע כבר איך בנויה מכונית... אבל אין לו שמץ של מושג איך יהיה בנוי כלי הרכב של העתיד.
ישן 06-12-2011, 15:44
  7149 7149 אינו מחובר  

בראיית מאקרו ובנסיבות מסויימות זה יכול להישמע הגיוני..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "וסיוע של ארצות הברית לארגון..."

אני לא רוצה לחרוג לתחומים שאינם קשורים לצבא ובטחון, אז אומר רק שהמדיניות של ארה"ב דומה לזו של הומר סימפסון ביותר מדי תחומים..
ראה לדוגמה את התמיכה של ארה"ב בנפילת מובארק ידידה הקרוב: הבחירות הדמוקרטיות שהתנהלו שם לאחרונה, לא בדיוק תואמים את האינטרסים של ארה"ב שתמכה בהפלתו.
אפשר להמשיך ולדוש בזה, אבל הכלל הוא ברור. האמריקנים לא תמיד חושבים כמה צעדים קדימה, ואני עדין בדבריי.
ייתכן שכמו שהרוסים מכרו אמצעי לחימה מתקדמים לסוריה, ואלה זלגו ממש במקרה ובלי כוונה לידי החיזבאללה, כך הגיעו לידיו גם אמצעי קאונטר אספיונאז' שיוצרו על ידם, או על ידי האמריקנים.
במהלך חיי למדתי שיש כל כך הרבה אינטרסים מנוגדים בכל הנוגע ללבנון, של כל כך הרבה גורמים וצדדים יריבים, שאני מוכן להאמין כמעט להכל כשמדובר על המדינה הזו.

נערך לאחרונה ע"י 7149 בתאריך 06-12-2011 בשעה 15:50.
ישן 06-12-2011, 15:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "בראיית מאקרו ובנסיבות מסויימות זה יכול להישמע הגיוני.."

זה שלא תמיד הם חושבים קדימה - או במלים אחרות לפעמים לא חושבים קדימה - לא מצדיק
בשום צורה את הטענה שלך שזה הגיוני במקרה הספציפי הזה שאתה ממציא. ואותו הדבר תקף
לגבי הערכותיך לגבי היכולות של חזבאללה, של איראן, וכו'.

אתה מספר לנו איך התרעת בפני כולם ואף אחד לא רצה לשמוע, איך כולם זלזלו בערבים, וכהנה,
אבל מי שמזלזל כאן הוא אתה בהנחה ש"הערבים האלה" (והפרסים) לא יכלו להגיע להישגים האלה
בכוחות עצמם.

ישן 06-12-2011, 16:00
  7149 7149 אינו מחובר  

כשכתבתי את המונח "הערבים" זה היה בלשון סגי נאור.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה שלא תמיד הם חושבים קדימה -..."

תסכים איתי שעד היום יש רבים וטובים אפילו כאן בפורום שמזלזלים בהם. אני לא מזלזל בהם וביכולותיהם. עובדה ששיבחתי את יכולת החשיפה שלהם באחד הפוסטים כאן. כשמגיע להם שאפו, אני יודע לתת. למרות שזה מאוד לא פופולארי..
יחד עם זאת, צריך להיות גם ריאלי ולהבין שכמו שלוחמי החיזבאללה אינם יכולים כיום לפתח ולשגר טיל שיוביל אסטרונאוטים לירח בכוחות עצמם, פרי פיתוח שלהם, גם במקרה דנן אני בספק רב מאוד אם הם מסוגלים לאתר את אותן בועות ספציפיות בתוך ג'קוזי גדול ומבעבע בכוחות עצמם.
זה לא בגלל שאני מזלזל בהם חלילה. להבנתי, זה פשוט בלתי אפשרי. אני מקווה לטובת כולנו שלא אתבדה. בדבר אחד אני כן בטוח: אם היו להם טכנולוגיות כאלה פרי פיתוחם, גם אתה וגם אני היינו מתכתבים עכשיו בשיעית.
ישן 06-12-2011, 16:25
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה שלא תמיד הם חושבים קדימה -..."

יכול להיות שארה"ב העבירה ידע טכני לאבטחת מידע/ריגול נגדי לממשלת לבנון, או לגוף ביטחוני לבנוני שמתנגד (לכאורה) לחיזבאללה, והוא הגיע איכשהוא לחיזבאללה.
ייתכן שהיה לחיזבאללה מזל.
ייתכן שהחיזבאללה ואירן מתקדמים ממה שמישהו הניח. ייתכן ומישהו החליט שהחיזבאללה הוא איום המצדיק שימוש באמצעי ש
ייתכן שהחיזבאללה יחשוף מערכת בדרך מבצעית ולא בדרך טכנית (נאמר, יארגן אתר ש-"מזמין" פעילות כזו ואז יצפה עליו מרחוק במשך שבועות וחודשים ויאתר את הצבת המערכת).
ייתכן שאלו מערכות שנתפסו בעבר, ומוצגות רק כיום משום מה (לפצות על פגיעה פוטנציאלית מפירסום מה שכן קרה ב-2.12?).
ייתכן ואלו מערכות שכבר שנים אינן פועלות, ונתגלו באקראי.

מה הטעם להעריך מי האפשרות הסבירה, כשאין אפשרות להביא סימוכין גלויים לאף אחת? המארז הפתוח הוא בבירור סוללה. אני מסתכל בתמונות ורואה רק אותו ו-9 מארזים זהים נוספים. מה הטעם להעריך משמעות מבצעית של אירוע שלא ניתן לומר עליו דבר- אפילו לא האם המערכת הגיעה לידי החיזבאללה או הושמדה בהפצצה?
ישן 07-12-2011, 13:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "יכול להיות שארה"ב העבירה ידע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
יכול להיות שארה"ב העבירה ידע טכני לאבטחת מידע/ריגול נגדי לממשלת לבנון, או לגוף ביטחוני לבנוני שמתנגד (לכאורה) לחיזבאללה, והוא הגיע *לחיזבאללה.

לא "יכול להיות"
אלא, בדיוק זה מה שקרה.

ארה"ב העבירה ציוד לאיתור ויירוט תשדורות (ועוד) והדרכות לגופים ביטחוניים בלבנון.
הציוד והידע הועברו ישירות לחיזבאללה שעושה בהם שימוש מסיבי.

כך קרה גם ברצועת עזה.
וכך יקרה בעיראק וביו"ש.

ישן 06-12-2011, 15:55
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "חיזבאללה לא מפותח עדיין טכנולוגית כדי שיוכל לאתר בועה ספציפית בג'קוזי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 7149
טכנולוגיה שיכולה ליירט בועות ספציפיות בתוך ג'קוזי גדול ומבעבע...
רק מעצמה בסדר גודל של רוסיה, ארה"ב (מסכים שסין היא לא פאקטור הגיוני כאן), בעלת טכנולוגיות מהשורה הראשונה, שעוסקת בריגול טכנולוגי שנים רבות, ובקאונטר אספיונאז' שנים רבות עוד יותר, מסוגלת לעשות זאת.
אז הגילויים של המערכות האלו יכולים להגיע או ממערכת ממוכנת סופר מתקדמת שיודעת לאתר ולאכן שידור שהתאמצו מאוד להסתירו בעזרת טכנולוגיות שהשוק הפרטי והציבור ייחשפו אליהן רק עוד כמה עשורים, או שנער רועה עיזים משועמם במיוחד התיישב במקרה על סלע חלול או התחיל לשחק עם איזה חוט שביצבץ מהאדמה אחרי החורף ומצא מערכת ששוכבת כבר כמה וכמה שנים (במקרה של המערכת הקודמת, אפילו עשורים).
אני נוטה לקוות שמדובר באופציה השנייה.
ישן 06-12-2011, 17:21
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=7149]טכנולוגיה שיכולה..."

למה לא פרי מאמץ שיטתי מתמשך של חיזבאללה לסרוק שטחי מפתח בהיבטי איסוף?
אולי זה קצת כמו גילוי המגילות בקומראן? התחיל ממקרה והתפתח למאמץ שיטתי וממוקד שנשען על ניתוח שטח, סריקה רגלית וכספים לתכלית גילוי מערות ומגילות נוספות.
הנה לך תיאוריה שמתבססת על מציאות ומשלבת את המקרה עם השכל בלי זלזול בערבים.
ואולי בסוף לבנון לא כזו גדולה, ניתוח השטח לא כל כך מורכב ואין מניעה לחוליות סריקה (של הרעים) לנוע בו?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-12-2011, 19:12
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "למה לא פרי מאמץ שיטתי מתמשך..."

אמת. גם זה לא נשמע בלתי סביר.
יש כמה וכמה דרכים שיכולות להסביר את הגילויים האלו ולא כוללות סיוע של מעצמה.

ואגב, אני מנחש שבכמה עשורים האחרונים הוצבו בלבנון עוד כמה מערכות ביון מעבר לשתי אלו שהתגלו בשנה האחרונה. להערכתי האישית, להכנס ללבנון ולשתול מתקן באיזור לא מיושב נראה לי יותר פשוט מבצעית ופחות בעייתי מדינית מאשר במדינות שכנות אחרות, והרושם שלי הוא שבלבנון האיום מבוזר יותר כך שנדרש כיסוי רחב יותר, גם באיזורים שאינם צבאיים מובהקים. וזה השערות לגבי היום, בימי רצועת הביטחון העליזים אני זוכר שמבצעים חוצי קו אדום היו די טריוויאלים, שלא לדבר על תקופת הנסיגה מביירות ומה שבטח הושאר אז בכל מיני מקומות. בגדול, אני לא אתפלא אם יש לנו בלבנון יותר אמצעים פעילים ושאריות של אמצעים שנס ליחם מאשר בכל שאר המדינות השכנות יחדיו. כל האמור הוא כמובן הערכות וניחושים.
ישן 06-12-2011, 20:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אמת. גם זה לא נשמע בלתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
להערכתי האישית, להכנס ללבנון ולשתול מתקן באיזור לא מיושב נראה לי יותר פשוט מבצעית ופחות בעייתי מדינית מאשר במדינות שכנות אחרות, והרושם שלי הוא שבלבנון האיום מבוזר יותר כך שנדרש כיסוי רחב יותר, גם באיזורים שאינם צבאיים מובהקים. וזה השערות לגבי היום, בימי רצועת הביטחון העליזים אני זוכר שמבצעים חוצי קו אדום היו די טריוויאלים, שלא לדבר על תקופת הנסיגה מביירות ומה שבטח הושאר אז בכל מיני מקומות. בגדול, אני לא אתפלא אם יש לנו בלבנון יותר אמצעים פעילים ושאריות של אמצעים שנס ליחם מאשר בכל שאר המדינות השכנות יחדיו. כל האמור הוא כמובן הערכות וניחושים.
אני אשמח אם תוכל לפרט למה לדעתך הפן המבצעי של השלת מתקן כזה בלבנון פשוטה יותר מאשר במדינות שכנות אחרות. הפן המדיני פחות מעניין אותי כרגע. עניין המרחק מובן מאליו. יש עוד משהו? הציוד של הלבנונים משמעותית גרוע מזה של הירדנים או של הסורים?

לגבי דברים מתקופת הכיבוש בלבנון: באותה מידה שאפשר להניח שנשארו המון דברים מאחור - גם באופן מכוון וגם זבל - אפשר להניח שבשנים שאחרי הנסיגה הלבנונים ניסו קצת לסדר שם ולראות האם השאירו להם הפתעות...

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר