לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2011, 20:07
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nerya.s שמתחילה ב "תא"ל מיל' אמציה חן: מתאמנים כמו בפלמ"ח ואז קורות תקלות"

דעותיו של האיש שונות מדי מהמקובל,
ולכן הרוב טועים או הוא טועה.
כמובן שאנשים לא יגידו שהם שוגים,
האם אפשר לצפות מאנשים עם הרבה שנות צבא מאחורהם לקבל כי כל תפיסתם שגויה ?
פאצי יצא מהתחום שיש לו סיכוי,
האמת שלו מתנגשת עם האמת בראשי האנשים,
וכשעומדת הדילמה ,בא נבחן את דבריו ברצינות, ובכך נערער על כישורנו,
או בא נהיה עקביים עם דעותנו,
ההכרעה תיפול לטובת הידע ותפיסת העולם שהשתרשה בראשנו.
ואני הקטן אוסיף משהו מאד בקצרה,
בעיתנו הינה שאיננו מבינים את בעיותנו,
דבר היכול להשתנות אם נשנה התשתית, התשתית האינושית.
ללא הרגלי חשיבה שונים,שיובילו לגישה שונה,ואז גם התנהלות שונה,
לא נצליח לשנות מהותית,
וזה לצערי לא יקרה [מי יקבל שיש לו בעיות חשיבה ?]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2011, 08:26
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "דעותיו של האיש שונות מדי..."

מציע לשרשר לאשכול כאן הדן במאמר שלו.

אני לא הבנתי את הפיסקה:
ציטוט:
"צריך שינוי יסודי מהותי בתפיסת האימונים, צריכים להפריד בין אימוני הקמה שבהם נותנים את מה שנקרא כללי היסוד לתותחן או ללוחם החי"ר ולכל המערך הלוחם, החל מהמגע הפיזי של הלוחם עד למפקדת הגדוד לבין אימון של מערך הפיקוד והשליטה שתחילתו במפקדת החטיבה וסופו במטה הכללי. מה שמחבר בין שני הגופים האלה זו מפקדת הגדוד. אם היינו עובדים ומשקיעים באימונים את ההשקעות בחלוקה הזאת, הסבירה הזאת, אז התודעה הייתה קודם כל, מערך מיומן, והיינו חוסכים סכומים ענקים. בפועל חסרים התכנים הבסיסים בתוך האימון, למשל הזכות לטעות באימונים, אצלנו הכי חשוב כיבוש היעד, גבעת חול מטרות הדמות, ולא מעבר לזה. אבל השאלה אם כבשת לא רלוונטית, אלא הדרך שבה ניהלת את העניינים, נוהל הקרב שביצעת התכנון, מתן פקודה, סיורי מפקדים,סיור מקדים ולוגיסטיקה, ואלה בדיוק נקודות התורפה שחוזרות על עצמם ממלחמה אחת לאחריה".

הוא טוען שאימוני חטיבה ומעלה צריכים להיות על יבש, כדי שאפשר יהיה לטעות?
ישן 07-12-2011, 03:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מציע לשרשר לאשכול..."

מנסיון, כמעט בלתי אפשרי לומר למח"ט או אפילו חלק מהמג"דים שהם נכשלו בתרגיל בלי להכנס לעימותים קשים. יצא לי להיות בתרגיל בו חטיבת שריון נשחקה בכ-90% אבל בגלל שמחלקת טנקים ישבה על היעד, הוא הוכרז כהצלחה, למרות שבפועל הוא לא היה כזה.
כשלון בצבא (וגם אצל האזרחים בהתייחסות לצבא) הוא כמו צרעת - אף אחד לא יגע בכך אפילו עם מקל. צריך ליצור אוירה באימונים שתאפשר להודות בטעויות, כי ללא זה לא תהיה (ואין) למידה.
הנקודה השניה קשורה לצורת האימונים - כפי שנאמר, יש התייחסות יתרה (בגלל סיבות אילו ואחרות) ללחימה על היעד, כאשר זו בד"כ הכי פחות בעייתית. דו"צים הם נדירים, למרות שהם אלה שמלמדים הכי הרבה.
בלת"מים נדירים, מתן מודיעין מוטעה בכוונה לאימון (למרות שמודיעין מוטעה של רמה ממונה מאוד נפוץ) לא מתרחש, כמו גם אי מתן מודיעין כלל ליחידה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-12-2011, 08:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "חשבתי שהדברים האלו מתורגלים..."

תרגילי מפקדות מתרגלים יותר אינטראקציה בין מרכיבי המפקדות. ואימונים במא"ט הם יחסית נדירים.
מצד שני, גם כשאתה רוצה לעשות תרגילים כאלה, אז ישנה נטיה של מרכזי האימון לנסות לשים לך רגליים - רק תשאל את shlomz

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-12-2011, 10:56
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
מסכים אך זו אינה בעיה רק של הצבא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מנסיון, כמעט בלתי אפשרי לומר..."

הבעיה נכונה בכל מערכת בה אתה נדרש לייצר לעצמך יחסי ציבור לצורך קידום. במקרה כזה כישלון הוא מילה גסה.
חשבתי שבמערך המילואים הדברים אינם כך שהרי אין מדובר בקריירה של המפקד אלא בסוג של עיסוק צדדי [חשוב ככל שיהיה] עם השנים התברר לי שהדברים נכונים ככלל גם במערך המילואים ונטייה שלי, גם בקורסים מקצועיים וגם באימונים, ללמוד על ידי הבאת דוגמאות מכשלונות אישיים שלי- נתקלה בהרמת גבות במקרה הטוב- כך שאני חדלתי מנוהגי זה ברבות הימים.
עם זאת לשם ההגינות אני חייב לציין שנכחתי במספר אימונים של מסגרות גדולות שהיו אימונים מלמדים ומקוריים ואשר רמת הפתיחות בתחקיר הייתה רבה [בהקשר זה אני רוצה לציין לטובה קצין שהתרשמתי ממנו אל"מ דודי קמחי שהיה מפקד המאמ"ח ואין לי מושג אם עודנו בצבא ובאיזה תפקיד] , לצערי זה אינו הכלל בצה"ל אלא היוצא ממנו.

[איש דגול אחד]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר