לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2011, 13:35
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב שהמינוח העברי הנכון הוא 'מציצנית', לא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "מה 'תם אומרים?"

כי בבלוג שמנגד מצאתי את דברי התגובה של שכנתה של הנ"ל:

"אני רואה אותך כל ערב יושבת במרפסת ומציצה לתוך ביתנו. אני רואה אותך נקרעת בין התאווה לצפיה בטלנובלות או בהגותה של יונית לוי שעל מסך הטלויזיה לבין הרצון לדחוף את הראש, העיניים והאף לבתי שכניך. אני רואה אותך מנידה ראש כיועצת מלומדת הבקיאה ברזי ביתי שכל שהיא יודעת על ילדים לקוח משינון תוך מדיטציה של עצות סופר-נאני והקשבה בלתי פוסקת מלווה הינהונים לפסיכולוג ההוא שמעווה פרצופים על המרקע. אני די מרחמת עליך שכנתי אך אין את האומץ לומר את שעל ליבי. גידול ילדים אינה מלאכה סטרילית וגידולם תוך פרנסת הבית היא מלאכה קשה שבעתיים. את רואה אותי כועסת ונוזפת אך עוצמת עיניך מלהביט בי מלטפת ומערסלת. את מחפשת בגידול ילדים את מצבי הדחק שנשקפים מהטלויזיה המעוותת שאינך מרפה ממנה ומבכרת שלא להשתתף ברגעי החסד של ההורות שלמענם כל כך שווה להתאמץ ולהיות מותשת. לא אחת אני תוהה היכן הם ילדיך אם יש לך כאלה בכלל? ספונים בחדרם מול DVD ומחשב וממתינים ל'רבע שעת איכות מתוכננת' בזמן שאימם עושה מדיטציה או אולי אין לך בכלל כאלה? שהרי ילדים עלולים לגרום להופעת קמטי עור בבטן לאחר ההריון או להפריע לקריירה המפוארת של מאמנת [אגב מה זה בכלל?] או של בלוגיסטית משועממת. לא אחת אני רוצה לצלצל בדלת שלך אחרי שילדי נרדמים ולהזמין אותך להקשיב ולשמוע על הורות שאינה מתנהלת מעבר לקירות זכוכית. פעם אפילו רציתי לשים פתקית עם מספר טלפון של בחור מופנם רווק וחביב שאני מכירה מהעבודה שגם הוא מהסס להקים משפחה - אבל אין לי את אומץ לכך. אנא שכנה יקרה, עזבי את המרפסת ושובי הבייתה. יש מי שמחכה לך שם ואם לא אז כדאי שיהיה כזה. באהבה ובהבנה, השכנה שלך..."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2011, 17:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מה שהיא עשתה הרבה יותר גרוע מסתם רכלנות ודחיפת אף.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "כן, זה בערך מה שאני חשבתי..."

הרי הפוזה האינטרנטית של 'מאמנת ומדריכה' לא נועדה לשם שמיים. יש אנשים שמזמינים משום מה בדרך זו שרותי הדרכה ויעוץ משפחתיים [שבמקרה הטוב ניתנים בידי יועצים ארגונים עם תואר במנהל עסקים שכמו גל אלון יכולים להדריך כל אחד בכל דבר].

היא 'כאילו' מייעצת 'סתם' לשכנה האלמונית אך אם ספורה הוא אמיתי היא לעניות דעתי 'כופה עצמה על מטופל' באופן וירטואלי ואינה עומדת במחויבות הסודיות הבסיסית כלפיו. מי שכוונתו מתן עצה טובה - אינו נוהג כך.

תארי לך שהיה לך בלוג מקצועי כאחות ובו היית 'מייעצת' לשכנה שלך [שכולם יכולים לזהותה] מבלי שהזמינה יעוץ שכזה ותוך חשיפת המתרחש בביתה?
ישן 14-12-2011, 12:54
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "מה 'תם אומרים?"

חברים פיספסתם

אתם נדבקים לסיפור המסגרת ולא לתוכן.
החלון עליו היא מדברת הוא בעצם מראה, היא לא באמת מדברת על השכנה שלה, אלא על אישה ממוצעת עם 2.9 ילדים שמאז שריפת החזיות לא מוצאת זמן לעצמה.
חוץ ממשרת האם שהטבע הועיד לה, היא מנסה להתחרות בגברים שאיתה בעבודה כאשר נתוני הפתיחה שלה הרבה יותר חלשים. היא חייבת לחזור כל יום בארבע כדי לאסוף את הילדים מהמסגרות בעוד הקולגה שלה ישאר כמה שהוא רוצה או צריך.
היא צריכה בשתיים ורבע לענות לטלפונים של הילד שבדיוק חזר מבית הספר ורוצה לאכול, ולא זוכר אם יש שיעורים ואם הוא הביא את המחברת, ולשמוע את החוויות המסעירות של יום הלימודים וכל זה בשעה שהבוס שלה יושב לה על הראש שתסיים להכין את הדוח.
היא מגיעה הביתה ואז מתחיל יום העבודה השני, את העצבים מהעבודה היא צריכה לשכוח ולהתחיל לפתח יכולות של 100% הקשבה כפול מספר הילדים. ובמקביל כביסות, כלים, ניקיון, אוכל, שיעורי בית, עבודות, ולהספיק להיות נחמדה אל הבעל שחוזר אחרי האמבטיות לספר את הסיפור ולהשכיב לישון.

אני מסכים עם התוכן שלה מילה במילה, תנסו לקרוא את הקטע כאילו היא כתבה על עצמה לפני 3 שנים, ואלו דרכי ההתמודדות שלה שהביאו אותה למקום האחר שבו היא נמצאת היום.

ישן 14-12-2011, 18:13
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
כתבתי במקום אחר...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "חברים פיספסתם אתם נדבקים..."

מה שהיא אומרת בסדר גמור. איך שהיא כותבת לא.
לא שופטים אדם לפני שנמצאים במקומו, לפני שיודעים מה התמונה הגדולה שלו. והנה דוגמא לפיסקה שיכולה הייתה להיכתב בסוף כל ההטפה הזו ולהפוך את הכל למשהו שאפשר, לטעמי, להקשיב לו:

"אני מוסיפה לשבת ולהביט דרך הזכוכית. יש משהו ממכר בלהביט דרך הזכוכית: קצת כמו לצפות בטלויזיה, הזכוכית מספקת לך די ניתוק מצד אחד ודי נוכחות מצד אחר. לפתע אני נדרכת. משהו בסיטואציה המתרחשת מול פני נראה לי מוכר.
אני מוסיפה להתבונן ומרגע לרגע הדברים מתחדדים: הילד הבוכה בחדרו נראה לי מוכר. האם המותשת הצועקת עליו, עייפה מכדי לחבק אותו, מוכרת לי.

מי זו? אני מתבוננת חזק. תווי הפנים מתבהרים, המחוות מוכרות. כל כך מוכרות, שזו יכולה הייתה להיות אני. לפתע אני נבהלת:

או, אלוהים! זו אני."

ובכלל - היא ממש יכלה להימנע מהקטע של "לשלוח לילד אור".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר