לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2011, 17:51
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11
נובמבר 69'- מחזור חזק

הגעתי לגולני עם מחזור נובמבר 69' שהיה מחזור מאוד איכותי .אם אני לא טועה היה במחזור זה רוב גדול לבוגרי תיכונים וקיבוצניקים שעד אז הדירו רגליהם מהחטיבה בגלל הסטיגמה הכל כך לא נכונה . רק לסיירת היה שם מיוחד ולשם כל הילדים מ"הבתים הטובים " והקיבוצניקים שאפו להגיע .היה לנו סגל טוב . אני הייתי בפלוגה ב' של חידו ז"ל שנהרג מאוחר יותר ברצועת הבטחון בדרגת אלוף משנה . מ"מ מחלקה 1 היה צביקה [קוקי] שוורץ פנימיון בן למייסדי ראש פינה . גמר גם כן בדרגת אלוף משנה , אם אני לא טועה כמח"ט החרמון . סמל המחלקה שלו היה יונה הגבוה עם הקול הרועם שהיה כגננת לחיילים שלו . חבר מאותה תקופה טוען שזה יונה יהב ראש עיריית חיפה אבל אני מאוד לא סגור על זה . מחלקה 2 שבה הייתי היתה של גבי אופיר אז עולה חדש ממרוקו, שגם כן הגיע רחוק , לדרגת אלוף ולאחר מכן ניהל את רשות שדות התעופה והיה אחראי על נתב"ג 2000. הסמל שלו היה שפס העצבני מראשון לציון עם מבטא ארגנטינאי כבד אבל בתוכו הסתתרה נשמה טובה . מ"מ 3 היה אליעזר שמואלי הג'ינג'י החייכן שהתפרסם בפינוי ימית כבעל המסעדה בישוב וראינו אותו אז הרבה בטלויזיה מוחה על הפינוי . את הסמל שלו אינני זוכר .מפקד הבסיס היה אורי אייזנברג [שגיא] שהיה המגד שלי מאוחר יותר בגדוד 13 והגיע להיות ראש אמ"ן .עשינו אימונים מאוד מיקצועיים וכבר בחודשים הראשונים עשינו תרגילים מורכבים באש חיה . אייזנברג הכניס שיטות חדשות ובין היתר את הריצות הליליות בפרדסים של לוחמי הגיטאות עשינו עם בגדי ספורט . קרעו לנו את הצורה , ישנו מעט מאוד בקושי אכלנו אבל היתה אוירה מאוד טובה .אני זוכר את אימון הפרט הראשון בכרם מהר"ל , אני זוכר אימון כיתה - מחלקה בזעורה ובעין פיט ברמה . אני זוכר יעד מבוצר בקלעה .. הרבה הגיעו לסיירת , הרבה הלכו לקצונה ולאחר מכן הצליחו בחיים האזרחיים . אני מקדיש את הקטע הזה לבן מחזור שלי גרי [גבריאל גור אריה ] שנפל כקצין בקרב על החרמון , הוא היה כבר איש מילואים וכשפרצה המלחמה מיהר והצטרף לגולני . על פועלו בקרב הוא קיבל צל"ש . יהי זכרו ברוך .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר