לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2011, 22:26
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "בס"ד גילוי דעת בנושא תג מחיר"

אולי נבקש סליחה שאנחנו דתיים?
אני אצטרף אליך.
סליחה שאני דתי.
ובהזדמנות זו אני גם רוצה לבקש סליחה מהפלסטינים שגנבנו להם את האדמה שקיבלו מאללה.
וגם לבקש סליחה מכל אומות העולם שאני יהודי.
קדימה בואו כולנו נבקש סליחה מהעולם ונסתייג מכך שאנו יהודים!
הרי כבשנו ארץ שלא שלנו, ומקומנו בתימן באיראן בפולין בגרמניה בארה"ב ובכל מקום אחר רק לא פה ב700*80 קילומטר האלה.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ומי שזורע אלימות קשה כל כך מול אנשים וילדים לא יכול לצפות שהזרעים יהפכו לנבטים קטנים ומשם לעצים גדולים ומשמעותיים.

זה לא נסלח, פגיעה ביהודי.
והרב כהנא היה הראשון שקם וצועק נגד!
הדבר האחרון הוא מלחמת אחים, לזה כולם מנסים להיגרר.
אבל גם מה שקורה בסרטון לא נסלח.

מי יחליט מה גרוע יותר?
כל אחד פה עם הדעות שלו, אף אחד לא ישכנע אף אחד להחליף דעה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2011, 02:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=Itamar_s] בכל זאת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Scattered mind
השמאלנים אומרים את אותו הדבר על הערבים. צה"ל כנראה באמת אשם בכל
ההבדל הוא שכשמדובר בערבים, קודם הערבים הרגו מלא יהודים ורק אחרי זה הוקם צה"ל, בעוד שכשמדובר במתנחלים, קודם הוקם צה"ל (וגרש מתנחלים מבתיהם) ורק אחרי זה מתנחלים התחילו לזרוק בלוקים על מח"טים או מה שלא יהיה.

זה רעיון מהפכני, אני יודע, אבל בוא נלך בגישה המוזרה שאם A קרה לפני B, אנחנו מוותרים על האפשרות ש-B גרם ל-A...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-12-2011, 23:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "והערבים אומרים שקודם כל חילקו..."

והנורבגים אומרים שהנוצרים הרסו להם את כל המקומות הקדושים של אודין ברחבי סקנדינביה.
אז מה? זה בכלל לא קשור. לא אכפת לי מי צודק ומי מקופח. הנקודה היא שה"אותו דבר, שאמרת למעלה הוא לא אותו דבר. זה שיש איזה דבר אחר שאולי מצדיק הכל זה סיפור אחר. הדבר הספציפי הזה הוא לא אותו דבר. אפילו אם תגיד אותו דבר אותו דבר אותו דבר אותו דבר.

אגב, איך קוראים למשטר שבו נותנים לאדם כדור בראש במקום, בלי משפט? I forget...‎

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-12-2011, 20:27
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "צודק "כל יום הוא התחלה חדשה""

לא, לא צריך לשכוח את העבר, וגם לא אמרתי את זה בשום מקום.
אבל אם מחר יהודי יעשה פיגוע בגרמניה, ומישהו יגיב על זה בכך שיגיד שלשם איזון צריך לזכור מה הם עשו לנו בשואה, אני אגיד לו את אותו הדבר שאמרתי לרומק.

אבל האמירה שלי לא תקפה לגביך, שכן אתה באופן מוצהר תומך במעשים שלהם, ואף טוען שהיית עושה את אותו הדבר במקומם (ואגב, לכתוב "אני לא מצדיק אותם" ואז לעשות הכל כדי להצדיק אותם, זה די סותר):
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Itamar_s
אשאל אותך שאלה פשוטה, אם מודיעים לך שבעוד שבועיים מהיום האיזור בו אתה גר מפונה, ותלך למצוא לך בית אחר. מגיע המועד 3 בלילה באים חיילים שאמורים לשמור עליך, ילדים שעושים מה שאומרים להם. ובכח מוציאים אותך את אשתך ואת הילדים, כולם בוכים אתם בחוץ בא d9 ומתחיל להרוס.
האם לא תרים יד? האם תגיד "אלו חיילים! אסור לי להרים יד!"

אני אישית הייתי מרים יד ואפילו בלוק.
חיילים צריכים להגן עליי לא לגרש אותי מהבית שלי.
ולכן אני מבין אותם.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...987#post4150371

ישן 17-12-2011, 21:37

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "זה לא משנה איפה אתה גר......."

ציטוט:
זה לא משנה איפה אתה גר....
אתה רוצה להגיד לי שאם יגידו לך להתפנות מאיפה שאתה גר עכשיו אתה פשוט תקום ותלך?

אני לא מאמין לך.

אם החוק היה אומר לי שאני צריך לפניות את הבית שלי, הייתי קם ומפנה את הבית שלי, וזאת משתי סיבות:
א. אני מכבד את החוק, ומבין שבמסגרתו לפעמים אנשים נדרשים לעשות דברים שלא נוחים להם או לא נראים להם נכונים.
ב. להתנגד לא יעזור לי בשום דבר, כי ברור שבסופו של דבר יפנו אותי בכוח, אז למה אני צריך את עוגמת הנפש?

אם אתה לא מאמין לי, זו זכותך, אבל אל תשכח שאנשים רבים שעמדו במצב הזה עשו בדיוק את זה, גם בגוש קטיף, גם בימית וגם במקומות אחרים.

ישן 17-12-2011, 23:21

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "גם בסדום היו חוקים."

לאדם תמיד ניתנת הבחירה האם לציית לחוק או שלא. אדם שמסרב לציית לחוק צריך להיות מודע לכך שהוא עתיד לשאת בעונש, והמדינה צריכה להעניש אותו.
האם אני מאמין שציות לחוק הוא ערך? כן!
אני חושב שאם כל אחד יחליט לאיזה חוק לציית ולאיזה חוק לא לציית לפי ראות עיניו, וינמק זאת ב"גם בגרמניה הנאצית היו חוקים", תהיה פה אנרכיה. הימנים יחליטו שפנוי מאחזים זה"כמו בגרמניה" וילכו לתקוף חיילים וערבים, השמאלנים יחליטו שהכיבוש זה "כמו בגרמניה" וילכו לתקוף חיילים ומתנחלים, החרדים יחליטו שמסעדות שפתוחות בשבת זה "כמו בגרמניה" וישרפו אותן עד היסוד, ודפני ליף תחליט שקפיטליזס זה "כמו בגרמניה" ותתנקש בנוחי דנקנר.

למעשה גם אתה מאמין שציות לחוק הוא ערך, אתה פשוט קורא לחוקים שאתה מאמין שצריך לציית להם 'מצוות' ו'הלכות'. אז לשמחתי (ואולי לצערך) אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, ולא במדינה תיאוקרטית, ולכן החוקים פה נקבעים איך שהם נקבעים, ומי שיבחר לעבור עליהם, ישלם את המחיר בין אם הוא מאמין בהם ובין אם לאו.

ישן 17-12-2011, 22:02
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "שלום, רפרפתי קצת על ההודעות..."

תודה.
בלי נדר אני אדפיס אותו ואקרא.
קראתי המבוא ברפרוף, טוני הכתיבה נשמעים לי מאוד נוגדים כתיבה יהודית, יכול להיות שאני טועה.
אדע זאת רק כשאסיים.

אם זאת תרשה לי לשאול שאלה אחת.
אם כל מה שהרומאים עשו, היכן הם היום?
האם היהודים היו שורדים בלי התורה.
לכל שאר העמים לא הייתה תורה, היו חוקים. איפה הם היום?

אתה היחיד שיכול לאמר, אני יהודי, ולהיות בטוח בזה. (כמעט רובנו לפחות)

ובנוגע לפנאטיות, המילה הזאת היא לא פרופורציונלית ולא אובייקטיבית.
כיוון שהיא משקפת את השקפת העולם שלך, אני למשל יכול להגיד שאתם פנאטים לצד השני.
פנאטים בעזיבת התורה ובחילול שבת, וכו'.

בכל מקרה תודה אני אוהב לקרוא גם דברים שאני לא אוהב לשמוע, שבוע טוב
ושוב תודה אחי.

ישן 17-12-2011, 22:37
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.11
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "תודה. בלי נדר אני אדפיס אותו..."

יוסף בן מתתיהו , סיים את כתיבת הספר בעודו יושב ברומא לאחר המלחמה, בשבי \ תחת חסות הקייסרות. שם הספר גם נערך. וחוץ מזה הנוסח המקורי אבד. מה שמופיע בלינק זה תרגום של תרגום. הספר הזה הוא התיעוד ההיסטורי הכי טוב שקיים על התקופה, וחלק גדול ממנו ממקור ראשון. למרות שהוא בברור מוטה, ולסופר \ עורך יש אינטרסים ברורים.

עדיין, הספר מתאר ממקור ראשון, ועל ידיי מי שחיי בתקופה, איך החברה היהודית קרסה, ואת האירועים שהובילו לתבוסה ולגלות.

אתה חייב להפסיק לכתוב "אתם"...
ולהבין שבשביל חילונים, אין המון הבדל בין התורה לקוראן כתבי קונפוציוס, או הדת הבודהיסטית, או המצרית העתיקה. ההבדל העיקרי הוא שזה "שלנו". "בשבילנו" להחזיק ביש"ע או לא להחזיק ביש"ע או סיני, או רמה"ג זה שאלה של אינטרסים לאומיים, ואסטרטגיה, (ולשמאלנים גם שאלה של מוסר, אבל זה לא קשור), אם יש או אין פה צו אלוהי, זה לא כזה מעניין...
ישן 17-12-2011, 22:58
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "יוסף בן מתתיהו , סיים את..."

בוא נתחיל בכך שהספר הזה הוא ממש לא התיעוד הכי טוב להיסטוריה, זה כמו שגלעד שליט יכתוב ספר ובעוד 200 שנה למשל יאמרו אנשים שהספר הזה הוא התיעוד הכי טוב של ההיסטוריה.
אם אנשים מסויימים לבחור שלא להאמין בתורה ולא להאמין במפרשים ולא להאמין בהיסטוריה שלנו, אני יכול באותו מטבע להגיד שמבחינתי הוא כתב ספר בדיוני וכך לא היה.
ואם זה סותר את מה שנכתב בגמרא, או מה שנכתב ע"י אמוראים\סבוראים\גאוני וכו' מבחינתי הם דוברי האמת.

ברור לי שהחברה היהודית לא הייתה מושלמת כמעט מעולם, אם זאת אני סבור שהיא הייתה מושלמת יותר מכל חברה אחרת בעולם.

השימוש במילה "אתם" לא בא חס ושלום להפריד בניינו או להבדיל, אלה להסביר שאנחנו שונים בהשקפות ובאמונות.
אני מבחינתי מבטל את עצמי לדעת התורה, אני דוגל ביהדות כמו שהיא אלפי שנים. ו"אתם" רואים אותה מהצד השני, ככתב דת זניח כמו הברית החדשה והקראן וכתבי דת בודהיסטים.

בשורה התחתונה, ללא צו אלוקי לא היית פה, והאמת שבלי התורה אין לנו גם זכות לחיות פה.
בלי הטאבו לנו על ארץ ישראל מהתורה אנחנו באמת עם כובש ואין לנו מה לחפש פה.
צוענים, עם מנודה וגלותי.
שתחקור את זה לעומק תבין שלאו"ם אין באמת זכות להחליט מי יחיה איפה, אלא רק לבורא יתברך.
וזה שישנם אנשים (אתם?) שלא מאמינים בזה, זה לא הופך את זה ללא נכון.

ושוב אני אשאל, המושג חילוני קיים לא יותר מ100-150 שנה בלחץ.
לעומת זאת היו מומרים ואנוסים, שגם הם כשעברו צד לגמרי ונלחמו ביהודים (ראה ערך "חנוכה")
הם נהרגו ע"י ידיים יהודיות.
בהמון מהמקרים אלו שכן הפילו את עם ישראל היו אלה שפרשו מהיהדות ובגדו בה, או שגרמו לה ליפול רוחנית.
ונחזור לשאלה, היכן כל העמים הגדולים ששלטו בכיפה כולה.
היכן יוון? היכן רומי? היכן פרס?
נעלמו כלא היו, ואילו אנו היהודים עוד חיים וקיימים ובועטים!
ולא בזכות כלום מלבד התורה הקדושה והקב"ה.
שבת, תפילין, ברית, קידוש ה' ושאר מצוות. ובעיקר הדבקות במה שאנחנו עצמנו.

אנחנו פשוט אמיתיים מדי.

ישן 17-12-2011, 23:16
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "בוא נתחיל בכך שהספר הזה הוא..."

ציטוט:
בוא נתחיל בכך שהספר הזה הוא ממש לא התיעוד הכי טוב להיסטוריה, זה כמו שגלעד שליט יכתוב ספר ובעוד 200 שנה למשל יאמרו אנשים שהספר הזה הוא התיעוד הכי טוב של ההיסטוריה.
אם אנשים מסויימים לבחור שלא להאמין בתורה ולא להאמין במפרשים ולא להאמין בהיסטוריה שלנו, אני יכול באותו מטבע להגיד שמבחינתי הוא כתב ספר בדיוני וכך לא היה.
ואם זה סותר את מה שנכתב בגמרא, או מה שנכתב ע"י אמוראים\סבוראים\גאוני וכו' מבחינתי הם דוברי האמת.

עובדתית, זה התיעוד ההיסטורי הכי טוב ששרד מהתקופה, התיאור הכי טוב והכי מפורט, מבין המקורות האחרים, אני אומר שהוא לא 100% אמין, אבל עדיין הכי מפורט. אין שום קשר בינו לבין הגמרא, והוא לא בא לסתור שום דבר ממנה. להפך, יוסף בן מתיתיהו היה אדם דתי.

ציטוט:
השימוש במילה "אתם" לא בא חס ושלום להפריד בניינו או להבדיל, אלה להסביר שאנחנו שונים בהשקפות ובאמונות.
אני מבחינתי מבטל את עצמי לדעת התורה, אני דוגל ביהדות כמו שהיא אלפי שנים. ו"אתם" רואים אותה מהצד השני, ככתב דת זניח כמו הברית החדשה והקראן וכתבי דת בודהיסטים.

אף אחד לא אמר זניח.

ציטוט:
בשורה התחתונה, ללא צו אלוקי לא היית פה, והאמת שבלי התורה אין לנו גם זכות לחיות פה.
בלי הטאבו לנו על ארץ ישראל מהתורה אנחנו באמת עם כובש ואין לנו מה לחפש פה.
צוענים, עם מנודה וגלותי.
שתחקור את זה לעומק תבין שלאו"ם אין באמת זכות להחליט מי יחיה איפה, אלא רק לבורא יתברך.
וזה שישנם אנשים (אתם?) שלא מאמינים בזה, זה לא הופך את זה ללא נכון.

ושוב אני אשאל, המושג חילוני קיים לא יותר מ100-150 שנה בלחץ.
לעומת זאת היו מומרים ואנוסים, שגם הם כשעברו צד לגמרי ונלחמו ביהודים (ראה ערך "חנוכה")
הם נהרגו ע"י ידיים יהודיות.
בהמון מהמקרים אלו שכן הפילו את עם ישראל היו אלה שפרשו מהיהדות ובגדו בה, או שגרמו לה ליפול רוחנית.
ונחזור לשאלה, היכן כל העמים הגדולים ששלטו בכיפה כולה.
היכן יוון? היכן רומי? היכן פרס?
נעלמו כלא היו, ואילו אנו היהודים עוד חיים וקיימים ובועטים!
ולא בזכות כלום מלבד התורה הקדושה והקב"ה.
שבת, תפילין, ברית, קידוש ה' ושאר מצוות. ובעיקר הדבקות במה שאנחנו עצמנו.

הרבה זמן לא קראתי כזאת אנטי ציונות....
ישן 17-12-2011, 23:23
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "[QUOTE=Itamar_s]בוא נתחיל בכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
עובדתית, זה התיעוד ההיסטורי הכי טוב ששרד מהתקופה, התיאור הכי טוב והכי מפורט, מבין המקורות האחרים, אני אומר שהוא לא 100% אמין, אבל עדיין הכי מפורט. אין שום קשר בינו לבין הגמרא, והוא לא בא לסתור שום דבר ממנה. להפך, יוסף בן מתיתיהו היה אדם דתי. טוב אתה צודק עד שלא אקרא לא אוכל להשיב על זה.

אף אחד לא אמר זניח.
עצם העובדה שאתה או כל אדם אחר בין אם יהודי או לא זה כבר לא משנה, משווים את זה לכל דת אחרת כבר הופך את זה לזניח, וחסר משמעות.

הרבה זמן לא קראתי כזאת אנטי ציונות....
למה אנטי ציונות? ממה לא, ואפילו להפך.
אני חושב שאתה צריך להגדיר ציונות.
יש המון סוגים שלה, יש את הציונות הדתית, יש את הציונות של הרצל אלו שני דברים שונים.
יש את הציונות של החרדים ויש את של נטורי כרתא, ויש עוד כל מני תיאורים וחידודים לגבי המושג הזה.
בגדול המושג ציוני זה אוהב ומאמין ארץ ישראל, ואני לא מבין איפה במה שכתבתי מצאת משהו שנוגד לזה.

ישן 17-12-2011, 23:38
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "[QUOTE=Dunbar]עובדתית, זה..."

לא.
יש את הציונות של הרצל - שזה ציונות - חילונית.

יש את הציונות הדתית, שזה חבר'ה שנזכרו ממש ממש מאוחר להצתרף לתנועה הציונית, והיום מובילים את ההתיישבות ביהודה ושומרון, כי הם נזכרו לבנות לעצמם בנתיים מערכת ערכים חדשה ומשעשעת, ולשים בה את ההתיישבות מחדש בארץ כערך מרכזי. (30+ שנה אחרי שהציונות הגשימה את עצמה)

החרדים האשכנזים לפחות הם אנטי ציונים לחלוטין. הספרדים לא לגמרי סגורים על עצמם....

זה אנטי ציונות נוראית כי אם אתה אומר: "בשורה התחתונה, ללא צו אלוקי לא היית פה, והאמת שבלי התורה אין לנו גם זכות לחיות פה.
בלי הטאבו לנו על ארץ ישראל מהתורה אנחנו באמת עם כובש ואין לנו מה לחפש פה." אז באמת שאין לנו מה לעשות פה.
אם מה שאנחנו עושים פה זה לקיים את הצו האלוהי, של פרי הדמיון של איזה יהודי אחד לפני 4000 שנה שמאז 130 דורות של אנשים המציאו בישבילו מצוות שונות ומשונות, אז באמת שאין לנו מה לעשות פה.

ו"טאבו" פרושו איסור חברתי. גילוי אריות נניח זה טאבו.
ישן 18-12-2011, 16:40
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Dunbar שמתחילה ב "1. הציונות הגשימה את עצמה בזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dunbar
1. שהציונות הדתית הייתה חלק שולי יחסית בתנועה הציונית. החלק הדתי בעם ישראל העדיף לשבת בשטייטל ולחכות למשיח.

עד שבאה תנועת בני עקיבא (ודומיו) וקבעו שאפשר גם וגם. גם תורה וגם עבודה. ספרא וסייפא. גם ישיבה וגם צבא. גם להתנחל בלבבות וגם ליישב את ארץ ישראל.
ומאז התנועה הציונית-דתית המוכרת לנו היום סובלת הן מהחרדים שמתייחסים לתנועה הדתית לאומית כמשת"פ של "הכופרים" החילונים, והן מהחילונים שמתייחסים לציונות הדתית כתת-סקטור בתוך העולם החרדי- הכופה את דעתו על הרוב החילוני.
מזכיר לי מקרה אמיתי שקרה לי בצבא. עשיתי שמירה באיזו עמדה נידחת והשותף שלי לשמירה, חילוני, תקף אותי ושאל "למה אתם הדתיים לא עושים צבא?"
ישן 18-12-2011, 20:20
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אז אל תקרא לזה ציונות,תקרא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
נכון שלזכות חלק מהחילונים(חלק,הרבה מהם העדיפו להיות גרמנים בני דת משה) החזרת היהודים לארצם אבל לזכות הדתיים נזקפת הזכות שיש בכלל יהודים(ולא,בלי קשר לסיבות על טבעיות)...

דווקא בזה יש משהו...

תראה, אני לא קראתי לזה ציונות... אני מאמין שהשם נתבע ע"י מנהיגי התנועה הציונית.

בסופו של דבר הציונות קמה כתנועה לאומית, חילונית, שהפכה את היהודיות ממשהו דתי בעיקרו, למשהו לאומי לחלוטין. אלי צודק לגבי הציונות הדתית, אבל זה משהו שהתהווה מאוחר יחסית, והתחיל להשפיע מאוחר יחסית...

את "מה זה ציונות" אני חושב שהספיקו להגדיר לפני. אגב, לגבי יהודה ושומרון, או ארץ ישראל השלמה (זאת שמשתי גדות הירדן) גם זה משהו שהציונות החילונית התייחסה עליו. ז'בוטינסקי והרביזיוניסטים היו חילונים למדיי. לז'בוטינסקי גם לא חסר התבטאויות אנטי דתיות. הם היו הרבה יותר קרובים לחלקים הדתיים יותר בציונות, אבל זה בגלל שהצד השני היו קומוניסטים-סוציאליסטים שהתנגדו לדת ברמה העקרונית.

נערך לאחרונה ע"י Dunbar בתאריך 18-12-2011 בשעה 20:32.
ישן 18-12-2011, 21:25
  Dunbar Dunbar אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "רגע רגע"

הבנתי...

תשמע, קצת קשה להתייחס לזה אחרת... הציונות הדתית, זה משהו שקיים מ1930, אבל הוא הופך לכוח מהותי בזמן האחרון - שניים שלושה עשורים...
ובכלל זה תופעה מודרנית וחדשה יחסית יהודים דתיים עם מודעות לאומית... כאלה שרואים במדינה יהודית עצמאית בישראל אידאל...
ארץ ישראל השלמה, זה היה גם לפני (רוויזיוניסטים)...

תראה בסופו של דבר זה נורא נחמד שאתם רוצים לחיות בארץ ישראל השלמה, ויכולים להסתובב בשומרון ולראות ולמשש את ההיסטוריה היהודית. אני מבין את זה מבחינה לאומית והיסטורית. וגם לי זה עושה חמימות מוזרה בלב לעמוד במקום שאבות אבותיי עמדו בו לפני 3000 שנה ויש בו ממש שרידים לתקופה. אבל בסופו של דבר, אני לא רואה איך הגשמת הציונות בכל ארץ ישראל זה משהו פראקטי. ובין החמימות בלב, למעשיות, אני מעדיף מעשיות...
ישן 17-12-2011, 23:53
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "[QUOTE]היכן יוון? היכן רומי?..."

שום עם לא שמר על הגזע שלו.
כולם התבוללו אחד עם השני מהסיבה, שלהם אין איסור כזה.
וככה העתיד שלנו יראה אם נתרחק מהתורה.
לא יהיו יהודים, יהיה עוד עם בלי עמוד שדרה.

ואל תטיל ספק בכלל שקיימים 12 שבטים כיום בעולם.
אנחנו יהודה לרוב יש פה עוד מעט מכל מני שבטים,כמו לוי ואולי עוד שאינם יודעים וכן שבט דן כמעט כולו פה, האתיופים.
שבט מנשה עלה ועולה ב10 שנים האחרונות מהודו, ישנם עוד שבטים שלאט לאט יעלו.

זה שהפכנו את כלל עם ישראל ל"יהודה" לא מצביע על כלום.
גם הכהנים נקראים יהודים היום והלווים והמנשים והדנים שבארץ, כולם יהודים.

אנחנו רק התחלנו.

ישן 18-12-2011, 00:31
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אתה כל כך משוכנע במה שאתה..."

בני שבט מנשה חזרו עם מנהגים יותר הדוקים ממה ששמרו פה בארץ.
האיסור שלהם לגעת בגוי חמור יותר מאיתנו, בדיוק כמו האתיופים שלקחו על עצמם טומאה בעצם נגיעה בגוי, וחיוב טבילה במקווה.

דיברתי עם חוקר הסטוריה לפני כמה שנים והוא הסביר לי שהאתיופים יכולים להיות תוצאות של 2 אופציות,
הראשונה היא שהם לא שמרו כלל את התורה ולכן לא התפתחו איתה כלל. ולכן המנהגים שלהם זהים לחלוטין למנהגים בזמן שיצאנו לגלות!! ערי מקלט, זבחים, השתחוויות וכו'.
האופציה השניה היא שהם שימרו אותה כ"כ טוב שהם לא שינו בעצם שום דבר מאז בית המקדש ולכן הם נוהגים ככה, המסקנה שהגיעו אליה היא שלעומת כל הארצות בהן גלינו מארץ לארץ פרסי יכול להיות רוסי וספרדי ופולני קודם לכן, האתיופי גלה לאתיופיה ומשך 2000 שנה לא זז משם.
(אני למשל יודע שאני פרסי, 3 דורות קודם היו בעירק ו5 דורות קודם מרוסיה. מעבר לזה לא יודע)

אתה יכול לנסות להגיד שהם צאצאים של מלכת שבא, וזה לא יהיה יותר ממצחיק.
אם אתה רוצה להגיד את זה על מישהו תגיד אולי על ה"כושים העבריים"
האתיופים אין ספק בכלל ביהדות שלהם ובטהרה של היהדות שלהם.
ד"א קראתי על עדויות של התבוללות של אתיופים מעטות מאוד דווקא ב100 שנה האחרונות בלבד, כנראה ירידה רוחנית בכל העולם כולל אצלהם, (100 שנה בערך התחילה החילונות בעולם)
וגם אז זה היה עם שפחות, אין לי מושג מה הטעם פה.

לגבי שאר השבטים, אני יכול להגיד דברים אבל אם אתה לא מאמין זה לא יעזור, יש מספיק עדויות מהשנים בגלות שיהודי נזקק לעזרה ולפתע הגיע יהודי מאחד השבטים עזר לו וברח, בעצם הגלות היא העונש של שבט יהודה בגדול. כל העם נענש בגלות אבל רק יהודה נענש בעול הגלות.
יש המון מפרשים שטוענים שכל השבטים חיים חיים יהודיים באיזשהו מקום בעולם ורק מחכים לנו, אני מאמין שיש פו קשר לברמודה אבל זה רק אני אל תיקח את זה לשום מקום.
תחפש מקורות על נהר הסמבתיון, מאחוריו בארץ לוז ישנם שבטים יהודים.

יש גם המון "נוצרים" בעולם, עמים מסויימים שנוהגים מנהגים יהודיים, שבט שלם שחי באיזשהו חור שמדליקים נרות שבת, שעושים ברית, ולא יודעים למה.
יש אפשרות שהם גם יהודים או שבטים אחרים אנוסים.
אבל קטונתי מלדעת מעבר לזה...

ישן 18-12-2011, 00:52
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "בני שבט מנשה חזרו עם מנהגים..."

ציטוט:
יש גם המון "נוצרים" בעולם, עמים מסויימים שנוהגים מנהגים יהודיים, שבט שלם שחי באיזשהו חור שמדליקים נרות שבת, שעושים ברית, ולא יודעים למה.
יש אפשרות שהם גם יהודים או שבטים אחרים אנוסים.
אבל קטונתי מלדעת מעבר לזה...

לגבי זה אני יכול לספר לך סיפור מעניין מהעבר הלא רחוק.
יש עיר מוסלמית מסויימת שבה הרבה מוסלמיות מדליקות נרות שבת ולא יודעות למה.
למעשה, באחד מהמאבקים שהיה עם הישוב היהודי הסמוך, נמסרה אישה יהודיה למוסלמי מיוחס בשביל להפסיק את מרחץ הדמים. האישה היהודיה התחתנתה איתו והתאסלמה אבל הקפידה להדליק נרות שבת. אחרי כמה דורות המנהג השתרש ואף אחד לא ידע מאיפה זה בא.

עצם העובדה שהנשים בישוב הזה מדליקות נרות שבת, לא אומרת שהם בני שבטים ישראלים אבודים, אלא סתם עירבוב תרבויות.

סביר להניח שכל העמים המוזרים האלה שאתה מדבר עליהם, הם תוצאה של התבוללות כזאת וערבוב תרבויות.
כמובן שיש אדוקים שמעולם לא התבוללו, אבל כאלה יש בהרבה עמים אחרים שעדיין קיימים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר