לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2011, 09:10
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shinee19 שמתחילה ב "מאין יבוא עזרי צריך עזרה בבנית טבלה מבסיס נתונים"

אם החלטת לייצג את המידע בצורה השגויה הזו במסד הנתונים, למה שלא תקרא אותה באותה צורה שגויה ל PHP? פשוט מערך דו מימדי וזהו.

(הדרך הנכונה לשמור את המידע שאתה רוצה לשמור היא טבלת תלמידים, עם מזהה לכל תלמיד, וטבלת תשובות שנענו נכון, שבה יש צמדים של "מזהה-תלמיד" ו"מספר שאלה שנענתה נכון". ככה תוכל בקלות למשוך כל מידע שתרצה אחר כך. לדוגמא כדי למשוך את כמות השאלות שנענתה נכון על ידי יוסי, היית יכול לכתוב את השאילתא:
קוד:
SELECT stud_name, COUNT(correctly_answered) AS correct_answers FROM answers LEFT JOIN students ON answers.stud_id = students.stud_id WHERE stud_name = 'yossi' GROUP BY stud_name
לפירוט נוסף איך מייצגים מידע לפי כללי הנירמול, רצוי שתשאל בפורום מסדי נתונים...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2011, 09:17
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shinee19 שמתחילה ב "בסיס הנתונים הוא נתון מבחינתי..."

כפי שאמרתי - מערך דו מימדי יכיל את המידע שמאוחסן בצורה השגויה הנ"ל גם ב PHP, ואפשר לעשות זאת בדיוק כמו כל קריאה של טבלה מ mysql. לולאת while שבתוכה mysql_fetch_assoc על ה resource שחזר מהשאילתא...

אם אתה רוצה למקם את הנתונים מחדש במבנה שונה כלשהוא, אז זה עדיין אותו דבר, פשוט במקום לקחת את מערך התאים שאתה מקבל מ mysql_fetch_assoc בכל איטרציה של לולאת ה while ולהוסיף אותו למערך דו מימדי, אתה יכול לקחת את הנתונים שלו ולסדר אותם באיזה סדר שבא לך. אתה לא יכול לשאול אותנו איזה סדר בא לך, מהסיבה הפשוטה שאתה מחליט מה לעשות עם הנתונים... לא אנחנו...

אני באופן אישי כפתרון גנרי שיתאים לי להכל, הייתי בוחר בפורמט שבו עבור כל שורה בטבלה המקורית, מתווסף למערך הגדול שמכיל את כל המידע מערך שהמפתח שלו זה שם התלמיד, וערכיו הן מספרי השאלות שנענו נכון... משהו כזה:
קוד PHP:
 $data['studname'][] = answer_id 

מתאים לך או לא? אני לא יודע, כי אני לא יודע מה אתה מנסה לעשות. אולי יש דרך יותר יעילה לאחסן את המידע הנחוץ (שאני אפילו לא יודע מה הוא...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר